Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

«Душа належить людству і епохам». До ювілею Ліни Василівни Костенко

Поділіться цією сторінкою:

ТЕМАЧНИЙ БІБЛІОГРАФІЧНИЙ ПОКАЖЧИК

Від укладача

«Небагато є сьогодні в Україні особистостей, перед якими б так заклякали і журналісти, й політики, і вся українська спільнота. Але таких особистостей і не може бути багато. Це та, вже майже міфічна порода аристократів духу або ж моральних авторитетів, беззаперечність позиції яких не порушується часом, простором, а тим більше «актуальними вітрами» - чи то політичними чи будь-якими іншими (андерграунд чи мейнстрім, постмодернізм чи постпостмодернізм), яким зовсім не лестить увага телекамер і слова яких моментально набувають історичного значення.»

(За матеріалами газети «День» від 26 березня 2010 року)

19 березня 2010 року  культурна спільнота України та громада Києва щиро  вітала із зоряним ювілеєм талановиту яскраву поетесу Ліну Костенко.

На відзначення цієї події МСМБ „Молода гвардія” підготувала тематичний бібліографічний покажчик «Душа належить людству і епохам».

Вітання Президента України Ліні Костенко з нагоди ювілею http://www.president.gov.ua/news/16715.html

Бібліографія розміщена у зворотній хронології, а в межах року – в алфавіті авторів та назв творів друку. фоторепортаж газети «День» із презентації історичного роману «Берестечко» та збірки поезій «Гіацинтове сонце»

Бібліографічний опис здійснено згідно з чинними державними стандартами.

У покажчику зазначено 79 позицій. Використано 17 джерел інформації періодичних видань України. Основними джерелами добору літератури для покажчика стали: фонди МСМБ „Молода гвардія”, каталоги та картотеки бібліотек України, Інтернет-ресурси.

Біографія

Ліна Василівна Костенко народилася 19 березня 1930 р в містечку Ржищеві на Київщині в родині вчителів. У 1936p. родина перебралася до Києва, де майбутня поетеса закінчила середню школу. Ці скупі дані біографічної довідки стануть хвилюючими поетичними мотивами, коли авторка згодом розповість у віршах про біженські дороги воєнних років і про «балетну школу» замінюваного поля, по якому доводилося ходити, і про перший - написаний в окопі - вірш. Після закінчення середньої школи молода поетеса навчається в Київському педінституті, а згодом - у Московському літературному інституті ім. О. М. Горького, який закінчила 1956р.

Ліна Костенко була однією з перших і найпримітніших у плеяді молодих українських поетів, що виступили на рубежі 50-60-х років. Збірки її віршів «Проміння землі» (1957) та «Вітрила» (1958) викликали інтерес читача й критики, а книга «Мандрівки серця», що вийшла в 1961р., не тільки закріпила успіх, а й засвідчила справжню творчу зрілість поетеси, поставила її ім'я серед визначних майстрів української поезії. Книги Л.Костенко «Над берегами вічної ріки» (1977), «Маруся Чурай» (1979), «Неповторність» (1980) стали не буденними явищами сучасної української поезії, явищами, які помітно впливають на весь її дальший розвиток.

Творчий розвиток Ліни Костенко - поетеси гострої думки і палкого темпераменту - не був позбавлений ускладнюючих моментів. Обмеження свободи творчої думки, різні «опали» в часи застою призвели до того, що досить тривалий час вірші Л. Костенко практично не потрапляли до друку. Та саме в ті роки поетеса, незважаючи ні на що, посилено працювала, крім ліричних жанрів, над своїм найвидатнішим до сьогодні твором - романом у віршах «Маруся Чурай», за який вона в 1987p. була удостоєна Державної премії УРСР імені Т.Г.Шевченка.

На початку 60-х Л. брала участь у літературних вечорах Клубу творчої молоді. Починаючи з 1961 піддавалася критиці за „аполітичність“, був знятий з плану знімання фільм за сценарієм К. „Дорогою вітрів“. 8 квітня 1963 р. на ідеологічній нараді секретар ЦК КПУ з ідеології А.Скаба в дусі погромної березневої зустрічі М.Хрущова з діячами літератури й мистецтва („Ми проти мирного співіснування в сфері ідеології“) сказав: „Формалістичні викрутаси зі словом неминуче призводять до викривлення і затемнення ідейно-художнього змісту твору. А що справа саме така, свідчать деякі твори молодих поетів М.Вінграновського, І.Драча, Л.Костенко“. Це був сигнал до погрому покоління шістдесятників.1963 з друкарні знімають книжку віршів „Зоряний інтеґрал“, книжка „Княжа гора“ знята з верстки. Фільм за сценарієм Ліни Василівни і Аркадія Добровольського „Перевірте свої годинники“ - про українських поетів, які загинули на війні, знятий у 1964, - на екрани не вийшов. Він був так перероблений під назвою „Хто повернеться - долюбить“, що Л.Костенко відмовилася від авторства. У ці роки вірші Л.Костенко публікували журнали в Чехословаччині, ґазети в Польщі, і тільки зрідка в Україні. Її вірші ходять у самвидаві.

1965 Л.Костенко підписала лист-протест проти арештів української інтеліґенції. Була присутня на суді над М.Осадчим і М.Зваричевською у Львові. Під час суду над братами Горинями Л.Костенко кинула їм квіти. Разом з І.Драчем звернулася до редакції журналу „Жовтень“ (тепер „Дзвін“) і до львівських письменників з пропозицією виступити на захист заарештованих. Письменники не зважилися на протест, але подали в суд клопотання з проханням передати на поруки Б.Гориня як наймолодшого з заарештованих. Усе це не вплинуло на перебіг судів, але мало величезне моральне значення. У Спілці письменників України (СПУ) в травні 1966, де таврували „націоналістичних відщепенців“, частина молоді влаштувала овацію Л.Костенко, яка відстоювала свої позиції і захищала І.Світличного, П.Заливаху, М.Косіва і Б.Гориня.

1968 Л.Костенко пише листи на захист В.Чорновола у відповідь на наклеп на нього в ґазеті „Літературна Україна“. Після цього ім’я Л.Костенко в радянській пресі не згадується. „Пасаж мовчання“ стає повним. Л.Костенко працює „в шухляду“, проявляючи твердість і безкомпромісність: жодного слова на славу КПРС, Леніна вона не написала.

1973 Л.Костенко попала в „чорні списки“, складені секретарем ЦК КПУ з ідеології В.Маланчуком. Тільки в 1977, після відходу В.Маланчука, виходить збірка віршів „Над берегами вічної ріки“ і в 1979, за спеціальною постановою Президії СПУ, - історичний роман у віршах "Маруся Чурай", що пролежав без руху 6 років. Роман приніс Л.Костенко справді всенародну славу. Разом зі збіркою „Неповторність“ (1980) він у 1987 був відзначений Державною премією ім.Т.Шевченка. Виходять збірки віршів „Сад нетанучих скульптур“ (1987), книга для дітей „Бузиновий цар“ (1987), „Вибране“ (1989).

За роман у віршах «Маруся Чурай» і збірку поезій «Неповторність » у 1987 році поетесу удостоєно Державної премії України ім.. Т.Г. Шевченка. Твори Ліни Костенко перекладено багатьма мовами.

«Слова як сонце сходили в мені»

Сьогодні у видатної української поетеси Ліни Костенко — ювілей
Володимир БІЛЕНКО
 «Сільські вісті» - 2010. - 19 бер.(№32).
http://www.silskivisti.kiev.ua/18469/index.php?n=4833

Твори Ліни Костенко

Вибране: поезiї / Костенко, Ліна Василівна; Под ред. М.Н.Москаленко. - К.: Днiпро, 1989. - 559 с.

Гуманітарна аура нації або дефект головного дзеркала: лекція прочитана в Національному університеті "Києво-Могилянська академія" 1 вересня 1999р. / Костенко, Ліна. - 2-ге вид. - К.: Києво-Могилянська академія, 2005. - 32 с.

Маруся Чурай: історичний роман у віршах: для ст. шкільн. віку / Костенко, Ліна Василівна; Худож. Н.О.Лопухова. - К.: Веселка, 1990. - 159 с

Поезія; Маруся Чурай: посібник / Ліна Костенко; Автор-уклад. В.О.Казакова. - Х.: Ранок, 2002. - 64 с.

Сад нетанучих скульптур: вірші, поема-балада, драматичні поеми / Костенко, Ліна Василівна; Ху-дож. І.В.Остафійчук. - К: Радянський письменник, 1987. - 207 с.

Поезія: книга-альбом / Ліна Костенко; Олександр Олесь; Василь Симоненко; Василь Стус. - К.: Наук. думка, 2008. - 272 с.

Бібліографія творів Ліни Костенко за хронологією видань

Проміння землі 1957
Вітрила 1958
Мандрівки серця 1961
Зоряний інтеграл (знята з друку)
Княжа гора (знята з верстки)
Ліна Костенко і Аркадій Добровольський.
Перевірте свої годиники. Кіносценарій. 1964 р.
Над берегами вічної ріки 1977
Маруся Чурай. Роман у віршах, 1979
Неповторність 1980
Сад нетанучих скульптур 1987
Бузиновий цар 1987
Вибране 1989
Берестечко. Роман у віршах. 1999 джерело: [Електронний ресурс]  khpg.org

Література про Ліну Костенко

Брюховецький В.С. Ліна Костенко: нарис творчості / В.С.Брюховецький – К.: Дніпро, 1990. – 262 с. – (Літ. портр.).

Відлуння десятиліть: українська література другої половини XX ст. Навчальний посібник / Упор. М.О.Сорока; Передм.М.О.Сороки. - К.: Грамота, 2005. - 464 с.

Клочек Г. Історичний роман Ліни Костенко “Маруся Чурай”: Навч. посібник. – Кіровоград: Степова Еллада, 1998. – 52 с.

Гуцало Є. Ліна Костенко: [Про неї та вірші]. //Золотий гомін. Українська література: Хрестоматія для 11 кл. середньої школи. – К.: Освіта, 1995. – С. 509-530.

Ліна Костенко: Життєвий і творчий шлях, вірші. // Живиця: Хрестоматія укр. літ. ХХ ст.: У 2 кн. – Кн. 2 / За ред. М.М. Конончука. – К.: Твім інтер, 1998. – С. 387-422.

100 знаменитых женщин Украины / Скляренко В.М., Иовлева Т.В., Батий Я.А., Панкова М.А.; Худож.-оформитель Л.Д.Киркач-Осипова. - Харьков: Фолио, 2006. - 511с.

Українки в історії / За заг. ред. В.Борисенко. - 2-ге вид. стеріотип. - К.: Либiдь, 2006. - 328 с.

Усі письменники і народна творчість: довідник. - К.: Майстер-клас, 2008. - 864 с.


 

Бібліографія життя та творчості за періодичними виданнями
(станом на 1 квітня 2010 року)

2010

Біленко, Володимир. «Слова як сонце сходили в мені» [Електронний ресурс]: сьогодні у видатної української поетеси Ліни Костенко - ювілей / Біленко, Володимир // Сільські вісті. - 2010. - 19 бер.(№32). Твори нашої великої сучасниці належать до тих художніх здобутків нації, читання яких не може бути разовим - це своєрідні підручники духовного життя, до яких маємо припадати постійно як до криничних джерел, котрі дають нам силу своєю невичерпною чистотою і свіжістю

Богомолець, Ольга. Пробудження Душі [Електронний ресурс] / Богомолець, Ольга // День. - 2010. - 19 бер.(№48). «Гіацинтове сонце» - це книжка поезій Ліни Костенко, що стали піснями Ольги Богомолець. Дві визначні суверенні особистості - кожна зі своїм унікальним мистецьким голосом, своєрідним емоційним та естетичним переживанням світу - створили неповторний мистецький синтез. Книжку органічно доповнюють ілюстрації видатного художника Івана Марчука. Видавництво «Либідь» дарує цю книжку Ліні Костенко на день народження

Дзюба, Іван. Пишеться «велика книга нашого народу»... [Електронний ресурс]: роздуми про творчий шлях Ліни Костенко / Іван Дзюба // День. - 2010. - 19 бер.(№48). «День» публікує текст передмови Івана Дзюби до перевидання історичного роману Ліни Костенко «Берестечко» (Київ, «Либідь», 2010 рік)

Дмитренко, Наталя. Інкрустації словом і піснями [Електронний ресурс]: у репертуарі Молодого театру з’явилася вистава за віршами Ліни Костенко / Дмитренко, Наталя // Україна молода. - 2010. - 23 бер.(№53). У п’ятницю, в день народження великої поетеси Ліни Костенко, актриса Лідія Вовкун та співочий дует сестер Тельнюк у стінах Молодого театру зробили подарунок усім, хто любить її вірші. «Інкрустації» - третя в житті актриси спроба інсценізувати вірші Костенко. Нинішня вистава (режисер Олена Шинкаренко) побудована на циклі «Інкрустації» (у друкованій версії він виходив у збірці «Вибране» 1989 року).

Дроздовський, Дмитро. Поет і Час… [Текст]: до ювілею Ліни Костенко / Дроздовський, Дмитро // Дзеркало тижня. - 2010. - 20-26 бер.(№11). - С. 12. 19 березня цього року ми вшанували Ліну Костенко. 80 років. Багато це чи мало? Чи можна вимірювати життя Поета роками? Ювілеями? Мабуть що ні. І тоді, якщо приймаєш цю думку, добре розумієш, чому Ліна Костенко існує в атмосфері стількох міфів: вона просто живе не тут і тепер (хоча і тут і тепер також)
Духовна опора нації [Текст] / Інф. "УК" // Урядовий курьєр. - 2010. - 20 бер.(№52). - С. 2. Президент Віктор Янукович привітав лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Ліну Костенко з нагоди ювілею

Клименко В. Ліна Костенко: "Я справді надумала повернутися в літературу, в культуру, бо важкий час - це завжди мій час" [Електронний ресурс]: у понеділок в Українському домі презентували нове видання «Берестечка». Люди з усієї України йшли на цю презентацію, як на прощу / В. Клименко // Україна молода. - 2010. - 24 бер.(№54).

Клименко В. Ліна, принцеса воїнів [Електронний ресурс]: сьогодні виповнюється 80 років Ліні Костенко / В. Клименко // Україна молода. - 2010. - 19 бер.(№51). Про Ліну Костенко всім є що сказати. Усім, хто просто читав її вірші та поеми, хто має душу і має совість. Просто ці слова абстрактні, а Ліна Василівна - жива та конкретна, і сьогодні їй виповнюється 80 років

«Коли я передала книгу їй до рук, відчула тремтіння» [Електронний ресурс]: головний редактор видавництва «Либідь» Світлана Головко розповіла «Дню» про роботу над перевиданням «Берестечка» / Розмовляла Оксана Миколюк // День. - 2010. - 19 бер.(№48)

Костено, Ліна. Ліна Костенко: "Я і зараз не бачу поразки" [Текст]: із виступу на презентації історичного роману "Берестечко" / Костено, Ліна // Урядовий кур'єр. - 2010. - 27 бер.(№57). - С. 10.

Малицька Н. Її звитяга зветься «Берестечком»[Електронний ресурс]: в Україні нарешті вийдуть книги Ліни Костенко / Н.Малицька // Україна молода. - 2010. - 19 бер.(№51). Київське видавництво «Либідь» нещодавно випустило з друку історичний роман у віршах «Берестечко». Твір ілюстрував Сергій Якутович, народний художник України. Крім ілюстрованого твору, книга містить дві дослідницькі статті: перша - Івана Дзюби про творчість Ліни Василівни, друга - дослідження «Берестечка» Володимира Панченка. Бонусом до видання йде компакт–диск у форматі mp3, на якому роман у віршах озвучує заслужений артист України Петро Бойко, диктор Національної радіокомпанії України, протоієрей УПЦ. Наприкінці березня світ побачить ще одне видання творів Костенко у цьому видавництві. Збірка поезій «Гіацинтове сонце» об’єднує три видатні постаті: поетесу Ліну Костенко, музиканта й співачку Ольгу Богомолець та художника Івана Марчука

Моя Ліна Костенко [Електронний ресурс] / Інф. "День" // День. - 2010. - 19 бер.(№48). Ким для кожного з нас є найвидатніша українська Поет сьогодення - Ліна Костенко

«Немає часу на поразку» [Електронний ресурс]: до ювілею Ліни Костенко «Либідь» перевидала історичний роман «Берестечко» - з новими мистецькими смислами/ Інф. "День" // День. - 2010. - 19 бер.(№48). Сьогодні у Ліни Костенко - ювілей. «День» вітає Ліну Василівну з Днем народження, а всіх українців - із виходом нових книг нашої великої поетеси

Омелянчук І. Змагання прагнень і емоцій [Текст] / І. Омелянчук // Урядовий кур'єр. - 2010. - 1 квіт.(№60). - С. 10. "Робота Рівненського обласного музично-драматичного театру "Берестечко" за однойменним романом Ліни Костенко насичує слово сучасного поета-пророка емоційною силою, шаленою національною енергетикою, глибинним філософським змістом..." - так оцінила критик Валентина Заболотна драму-містерію у виконанні талановитого сузір'я рівненських акторів. Два роки тому її режисер, народний артист Росії Олександр Дзекун та виконавець головної ролі Богдана Хмельницького, народний артист України, директор - художній керівник театру Володимир Петрів стали лауреатами Шевченківської премії в номінації "Театральне мистецтво".

Панченко, Володимир. Богдан Хмельницький. Катарсис [Електронний ресурс] / Панченко, Володимир // День. - 2010. - 19 бер.(№48). Текст післямови Володимира Панченка до перевидання історичного роману Ліни Костенко «Берестечко» (Київ, «Либідь», 2010 рік).

Решетилова О. Донецьк чекає на Ліну Костенко [Електронний ресурс]: місцева влада прийняла рішення про проведення днів творчості поетеси / О. Решетилова // День. - 2010. - 1 квіт.(№57). Колектив Донецького будинку працівників культури за підтримки міської ради та обласних управлінь освіти і сім’ї, молоді та спорту планують провести у столиці Донбасу Дні творчості Ліни Костенко. Цього ж року у зв’язку з ювілеєм Ліни Василівни та її «поверненням» до активної літератури Дні поезії Ліни Костенко будуть особливо насиченими. З 13 по 16 квітня заплановано проведення літературних читань для учнів та студентів, літературні вітальні, конкурс читців, майстер-клас, тематичні вечори та концерт «У вічі дивиться вікам».

Як виглядає свобода [Електронний ресурс]: «Не треба думати мізерно... Безсмертя є ще де-не-де...» / Підготували Ольга Решетилова, Марія Томак, Вікторія Скуба, Марія Семенченко // День. - 2010. - 26 бер.(№53). Повернення Ліни Костенко в український суспільний простір вже далося взнаки. Переконатися в цьому можна, відслідковуючи реакцію на перевидання роману «Берестечко» преси - чи не найскладнішої дитини демократичного поступу українського зразка. Привчена реагувати передусім на різнобарвні, але токсичні брязкальця, потопаючи в хаосі безбережного плюралізму, журналістська спільнота, а з нею і суспільство, раптом поштиво, а часом навіть розгублено, застигли та мовчки розступилися, слово надавши Ліні Костенко, а дорогу - смислам. Погодьтеся, таку реакцію можна спостерігати, як писала Ліна Костенко (щоправда, йшлося про кохання), «раз у ніколи»

Яновська Л. Високовольтна лінія духу: треба бути людьми [Текст] / Л. Яновська // Урядовий кур'єр. - 2010. - 27 бер.(№57). - С. 10.

Яновська, Людмила. "Це голос наш. Це - пісня. Це - душа"[Текст]: сьогодні день народження Ліни Костенко - людини, котра для українців більше ніж поет. Але вісімдесяліття цієї аристократично вродливої жінки, здається, над плином часу, бо її творчість співзвучна з іншими епохами і непідвладна рокам, завжди сучасна й рідна всім поколінням, без неї неможливо уявити Україну й нас, що маємо честь бути її співвітчизниками. І це не просто слова-данина ювілею / Яновська, Людмила  // Урядовий кур'єр. - 2010. - 19 бер.(№51). - С. 5.

2009

Мацько, Любов. Семантико - функціональні аспекти тексту міста [Текст] / Мацько, Любов // Дивослово. - 2009.-24-30 січ.(№2). - С.30 - 32. На мовну практику громадян міста, найбільший вплив має манера мовлення та мовна поведінка міської еліти, заслуженних громадян, відомих письменників, артистів, популярних спортсменів, мовлення яких часто транслюють радіо й телевізія

"Це - голос наш. Це - пісня. Це душа" [Текст]: літературно-музична композиція за романом Ліни Костенко "Маруся Чурай" // Дивослово. - 2009.-24-30 січ.(№2). - С.27 - 29. Композицію доцільно готувати з учнями 8 - 11 класів. Мета: глибше ознайомити учнів із життєписом легендарної української піснетворки Марусі Чурай, дати уявлення про світ її пісень, розвивати інтерес до народної творчості

2008

Моя Ліна Костенко [Текст]: Ліна Костенко для багатьох уособлює альтернативну, тобто справжню Україну. Той вимір і ту систему координат, від яких, на жаль, чимала (і це прикро) частина суспільства відходить. Яскрава представниця незабутнього і ще не докінця усвідомленого «феномена шістесятництва», вона є тим міцним магнітом, що тримає український світ. Є чимало людей, яким на душі стає легше від усвідомлення, що тут, у Києві, живе і працює Ліна Василівна. Сьогодні у Великої поетеси день народження. / Панченко В., Скуратівський В., Пашко А., Яцків Я., та інш. // День. - 2008.- 19 берез.(№50). - С. 7-10. Спецвипуск газети „День”, присвячений Ліні Костенко

Наєнко М. Шістдесятництво: в історії і в сучасності [Текст] / М. Наєнко // Літературна Україна. - 2008. - 7 серп.(№30). - С. 5. - Продовження в №30-34. Закінчення у №35
Салига, Тарас. "Вольтова дуга" слова Ліни Костенко [Текст] / Салига, Тарас // Дзвін. - 2008. - №9 . - С.114 - 118 . Уже в ранніх її творах було видно, що поетеса демонстративно абстрагується від псевдолітературних сурмачів, від інструкційного оптимізму за рецептами соцреалізмівських догм, від бодьорої римованої публіцистики

2007

В.Ю. Крізь терни - до зірок!... [Текст]: великі імена України / В.Ю. // Голос України. - 2007. - 8 груд.(№230). - С. 12-13. Літературні нотатки на полях

Олтаржевська Л. Ювілей із резонансом [Текст]: презентація "Поезії Ліни Костенко в часах перехідних і вічних" довела: попит на справжню літературу існуватиме завжди / Л. Олтаржевська // Україна молода. - 2007. - 18 січ.(№9). - С. 12. Презентація книжки

Сюндюков І. Хранитель неоціненних скарбів [Текст]: у Національному педагогічному університеті відбулась презентація нової книги про творчість Ліни Костенко / І. Сюндюков // День. - 2007. - 18 січ.(№7). - С. 2.

2006

Башкирова О. Статуя в художній системі драматичної поеми Ліни Костенко "Сніг у Флоренції" [Текст] / О. Башкирова // Слово і час. - 2006.- №11. - С. 20-25. Критика

Махун С. Музей життя: Наперекір невагомості [Текст]: дві доби на прип'ятській землі / С. Махун // Дзеркало тижня. - 2006. - 28 січн.-3 лют.(№3). - С. 1, 21. Поїздка до Чорнобиля із учасниками постійно діючої експедиції Центру захисту культурної спадщини від надзвичайних ситуацій МНС України (Гуманітарні наслідки Чорнобильської трагедії)

Чорнобиль: життя "до" й "після" [Текст] / Л. Івшина [и др.] // День. - 2006. - 20 квіт. (№67). - С. 1, 4-5. - Закінчення «День» від 26 квітня (№68). Звіт про круглий стіл у "Дні", присвячений 20-й річниці Чорнобиля

2005

Бажан, Микола. Поема про кохання і безсмертя [Текст] / Бажан, Микола // Дивослово. - 2005.- №3. - С. 53-54. Микола Бажан про творчість Ліни Костенко

Біленко В. Нескорена Українка [Текст] / В. Біленко // Сільські вісті. - 2005. - 22 бер.(№33). - С. 2. Для Ліни Костенко ювілей - то нагода осмислити прожите, вирізнити не зроблене і працювати, працювати, доки стає снаги

Бондаренко С. Я виросла у Київській Венеції [Текст]: Послезавтра поэтессе Лине Костенко юбилейных 75! / С. Бондаренко // Киевские ведомости. - 2005. - 17 бер.(№51). - С. 8

Волга Л. І самоіронія, і сум, і біль...[Текст] / Л. Волга // Урядовий кур'єр. - 2005. - 30 бер.(№57). - С. 8.
Дорога від Лубен до Києва або шлях націоналізації солідарності [Текст]:  до 75-річчя від дня народження славетної поетеси Ліни Костенко // Укр. культура. - 2005. - №3-4. - С. 6-7

Кошелівець А. "Символ мужності і наснаги" [Текст] / А. Кошелівець // Дзвін. - 2005. - №3. - С. 138-150. До 75-річчя від дня народження поетеси Ліни Костенко

Кульова М. "Квадратовий ювілей" [Текст] / М. Кульова; Інф. "УК" // Урядовий кур'єр. - 2005. - 22 бер.(№40). - С. 8

Ліна Костенко: "Прозу пишу я, вірші пишуть мене, а над статтями я працюю" [Текст] / Інф. "УМ" // Україна молода. - 2005. - 19 бер.(№50). - С. 3,8.

Махун С. Ліна Костенко: "Поїдьте туди, де вмерла Україна" : Наближаеться двадцята річниця Чорнобильської трагедії[Текст] / С. Махун // Дзеркало тижня. - 2005. - 12-18 лист.(№44). - С. 1, 20. Гуманітарні наслідки Чорнобильської трагедії

Мірошник Б. Парадокси [Текст]: творчість Ліни Костенко дає підстави гучно відзначити не тільки сімдесятип'ятиріччя поета на найвищому, як кажуть, рівні, а й щодня влаштовувати той чи інший "захід", вшановуючи її слово/ Б. Мірошник // Столиця. - 2005. - 25-31 бер.(№12). - С. 3

Орлов В. Її благословив Господь [Текст] /В. Орлов // Україна. - 2005. - №2-3. - С. 65-68.

Панченко В. Самотність на верхів'ях [Текст]: поезія Ліни Костенко в часи "відлиги" і "заморозків" / В. Панченко // Дивослово. - 2005. - №3. - С. 54-59.

Савка М. Життя на барикадах поезії [Текст] / М. Савка // Дивослово. - 2005. - №3. - С. 60-63. Овіяна терпким запахом хризантем і подихом жовтогарячої революційної осені-зими 2004, Ліна Костенко цьогоріч зустрічає свою сімдесят п'яту весну

Сизоненко О. Зоря і хрест Ліни Костенко [Текст]: назустріч діамантовому ювілею. // Літ. Україна. - 2005. - 10 бер. - С. 1,6.

Сизоненко О. Ліна Костенко в часах попередніх і вічних Текст] /О. Сизоненко//Уряд. кур'єр. - 2005. - 19 бер.(№50). - С. 1,7.

Таран Л. Своєчасна Ліна Костенко [Текст]: талант, помножений на чисту совість / Л. Таран // Вечірній Київ. - 2005. - 19 бер.(№49). - С. 4. Ювілей Ліни Костенко, який відзначає вона саме сьогодні, 19 березня, крім щасливого приводу привітати цю світлу жінку, є нагадуванням простих істин

Тараншинська Л. Час у творчості Ліни Костенко як темпоральний код структури людського досвіду [Текст] / Л. Тараншинська // Слово і час. - 2005. - №6. - С. 42-56

У країні слів Ліни Костенко [Текст] / Інф. "День" // День. - 2005. - 19 бер.(№48). - С. 1,7.

Унгурян Р. Ліна Костенко:"Хочеться чуда і трошки вина..." [Текст]: сегодня выдающейся украинской поэтессе исполнилось 75 лет / Р. Унгурян // Факты. - 2005. - 19 марта (№50). - С. 10

"Я маю в світі горде право - Сама собою завжди буть..." [Текст] / Інф. "Хрещатик" // Хрещатик. - 2005. - 4 бер.(№33). - С. 7. Кілька взятих наугад віршів, осяяних долею п'яти українських жінок. Різних, неповторних, затребуваних.

2004

Башкірова О. Діалог із фольклорною традицією у віршуванні Ліни Костенко [Текст]/ О. Башкірова // Слово і час. - 2004. - №11. - С. 90-93.Стаття має критику на творчість Л. Костенко

Латинський В. Уроки Ліни Костенко: Про книжку Василя Мартинова “Магія Думного потоку”. // Літ. Україна. – 2004. – 24 черв. – С. 6.

Панченко В. Одиночество на верховьях [Текст]: поэзия Лины Костенко во времена “оттепели” и “заморозков” // День. - 2004. - 30 июля. - С. 18-19.

2003

Барабаш С. Філософія осягнення світу [Текст]: про лірику Ліни Костенко. // Дзвін. - 2003. - № 4. - С. 142-145.

Бондаренко С. Спросите у автора [Текст] // Киевские ведомости. - 2003. - 18 марта. - С. 9. О выходе новой книги Л. Костенко “Пейзажі пам’яті”.

Костенко Л. Україна як жертва і чинник глобалізації катастроф [Текст]: В основу цієї статті покладена доповідь, зроблена в серпні минулого року на П'ятому Конгресі міжнародної асоціації україністів у Чернівцях, згодом доповнена / Костенко, Ліна // День. - 2003. - 25 квіт. (№76). - С. 10-11.

2002

Бондаренко С. Поэт спускается в ад [Текст]: Лина Костенко стала родным человеком в Чернобыльской зоне / С. Бондаренко // Киевские ведомости. - 2002. - 4 июня (№117). - С. 13. - Життя Костенко Лiни в Чорнобильськiй зонi. Окончание. Начало в номерах от 28 и 31 мая с.г.

Сафонова А. Особливості поетичного стилю Ліни Костенко [Текст] // Дивослово. - 2002. - № 3. - С. 30-32.

2001

Бондаренко С. Лина Костенко и Нобелевская премия [Текст] / С. Бондаренко // Киевские ведомости. - 2001. - 23 март(№63). - С. 8. Костенко Лiна - сучасна українська поетеса

Клименко В. Український номiнант на Нобелiвку - Лiна Костенко [Текст]/ В. Клименко // Україна молода. - 2001. - 20 лют.(№33). - C. 12

2000

Жулинський М. Лицарство Духа [Текст] // Вітчизна. - 2000. -№ 3-4. - С. 2-5. Про Ліну Костенко

Загнітко А. “Душа тисячоліть шукає себе в слові” [Текст] // Урок української. - 2000. - № 2. - С. 24. Про прагматичну стилістику Л. Костенко

1999

Костенко Лiна . Княжа гора [Текст]: вiрш / Костенко, Лiна  // Слово і час. - 1999. - №3. - С. 3.

Історичний роман «БЕРЕСТЕЧКО»

Це книга про одну з найбільших трагедій української історії - битву під Берестечком. Написана ще в 1966 - 67 роках, вона згодом не раз дописувалась на всіх етапах наступних українських трагедій – і після поразки 60-х років, і в безвиході 70-х, і в оманливих пастках 80-х.
Протягом цього часу з конкретної поразки під конкретним Берестечком тема цього роману переростала у філософію поразки взагалі, в розуміння, що "поразка - це наука, ніяка перемога так не вчить", а відтак і в необхідність перемоги над поразкою. І, відкидаючи попередні варіанти як відгорілі ступені ракети, на сьогодні, вже в незалежній Україні, в часи, коли вона стоїть перед загрозою вже остаточної поразки, - ця книга з необхідності бути написаною переросла для автора в необхідність бути опублікованою.

Ліна Костенко знову заговорила до українців. Презентація перевидання роману «Берестечко» в Українському домі 22 березня

Аби уникнути пафосних урочистостей, Ліна Василівна наполягала на тому, що це – не ювілей, а презентація книги. Мовляв, не плутайте жанри. Тому до мікрофону запросили тільки найближчих. Передусім тих, хто працював над перевиданням «БЕРЕСТЕЧКА»:..

Фото Руслана КАНЮКИ, «День»

http://www.day.kiev.ua/206661/

 

Презентація поетичної збірки Ліни Костенко «Гіацинтове сонце»

Фото Руслана КАНЮКИ, «День» 

В УКРАЇНСЬКОМУ ДОМІ 28 БЕРЕЗНЯ ВІДБУЛАСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЗБІРКИ ВІРШІВ ЛІНИ КОСТЕНКО «ГІАЦИНТОВЕ СОНЦЕ»

http://www.day.kiev.ua/206648/

Інтернет-ресурси

http://www.president.gov.ua/news/16715.html вітання Президента України
http://www.biblos.org.ua/av/LinaKostenko.php - біографія Ліни Костенко
http://www.khpg.org/ - бібліографія творів Ліни Костенко за хронологією видань
http://www.ukrlib.com.ua/bio/printout.php?id=169 життя та творчість Ліни Костенко
http://www.ukrlib.com.ua/ - твори Ліни Костенко
http://www/. archive.khpg.org  - твори Ліни Костенко
http://www/. BIBLOS.org.ua - твори Ліни Костенко
http://pisni.org.ua/ - пісні на слова Ліни Костенко
http://bit.ly/9bw7wK фан-сторінка Ліни Костенко в фейсі
http://kostenko.electron.com.ua/ Сайт-присвята Ліні Костенко
http://culture.unian.net/ukr/detail/188356- презентація збірки лірики Ліни Костенко з аудіодиском
http://www.day.kiev.ua/   - сайт газети «День»
http://www.dt.ua/ - сайт Міжнародного суспільно-політичного тижневика «Дзеркало тижня»
http://www.umoloda.kiev.ua/ - сайт газети «Україна молода»
http://kreschatic.kiev.ua/ - сайт газети київської міської ради «Хрещатик»
http://www.vechirnij.kiev.ua/ -  сайт газети «Вечірній Київ»
http://www.golos.com.ua/ -    сайт газети «Голос України»
http://www.silskivisti.kiev.ua/ - сайт газети «Сільські вісті»

Бібліографи – укладачі: Мілашенко Т.І., Фоміна Н.І.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ