Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Інформаційна підтримка молоді (II квартал 2007 року)

Поділіться цією сторінкою:

Шановні користувачі!

Пропонуємо ознайомитись з черговим поточним бібліографічним списоком статей з періодичних видань України ( з 1.04.07 по 31.06.07).
До випуску увійшли матеріали  що найбільш турбують суспільство і особливо молодь та відповідають наступним темам:

Сім’я, сімейні та родинні цінності

Освіта та навчання

Працевлаштування та зайнятість населення

Соціальна та правова підтримка

Охорона здоров’я та здоровий спосіб життя

Інтернет-ресурси

У списку зафіксовано 153 позиції з 15 джерел інформації.
Бібліографічний опис здійснено згідно з чинними державними стандартами.
Видання розраховане на широке коло користувачів: молодь, студентів, школярів, вчителів загальноосвітніх шкіл, викладачів, працівників бібліотек та інформаційних служб.

Сім’я, сімейні та родинні цінності.

В Україні сімейні, родинні цінності завжди ставилися високо. Впродовж тисячолітньої історії народу саме в сім’ї, в родинах, особливо в пору бездержавності, вироблялася національна ідентичність — утверджувалися і зберігалися, передавалися з покоління в покоління звичаї, мова, віра, моральні цінності. В часи панування безбожного комуністичного режиму, та й у теперішній перехідний період, саме на сім’ю, родинні стосунки припадають найдошкульніші удари. Втрата духовних орієнтирів, помножена на економічні негаразди, призвела до гострої кризи родинних стосунків. Розпад сімей, позашлюбні статеві стосунки стали причиною стрімкого поширення ВІЛ/СНІДу та інших хвороб. Зростання розшарування людей у сфері розподілу матеріальних благ, безробіття, міграційні процеси ще більше загострили ситуацію, викликали кризу материнства — припинення вагітності, відмови від дітей. Справжнім лихом стали дитяча безпритульність і соціальне сирітство.
Тому кроки влади нашої держави, особливо сьогодні, спрямовані на досягнення демографічних змін, підтримку родин, на захист матері і дитини, сімейних цінностей, соціальний супровід родин, надання державної допомоги сім’ям, у яких виховуються діти віком до двох років. І це лише незначний перелік того що планує зробити і робить українська влада для української родини!

Україна. Верховна Рада. Про Рекомендації парламентських слухань про становище молоді в Україні (щодо підтримки молодої сім'ї, посилення соціального захисту дітей та молоді у 2001-2006 роках): Постанова Верховної Ради України// Голос України. - 2007. - 6 квіт. (№61). - С. 11.

Брязгунова В. Вклонилися матері й дитині: У неділю на Хрещатику відсвяткували День Матері та Міжнародний день сім'ї / В. Брязгунова// Хрещатик. - 2007. - 15 трав. (№75). - С. 2.

Грінчук О. Проблеми поняття "фактичний шлюб" та "конкубінатний договір" в Україні / О. Грінчук// Підприємництво, господарство і право. - 2007. - №6. - С. 62-64. Нестабільність, низький рівень життя, а також інші чинники дозволили більшій частині молодого покоління в нашій державі переглянути своє ставлення до шлюбу. Ці відносини у побуті називають "громадянський шлюб", що є не зовсім точним визначенням

Миколюк О. Відповідальне материнство: Вже кілька років поспіль Україна долучається до світової традиції у другу неділю травня відзначати Міжнародний День Ма-тері / О. Миколюк// День. - 2007.- 12 трав.(№75). - С. 2. До Міжнародного Дня Матері

Миколюк О. Майбутнє України - на плечах батьків: У неділю Київ гучно відсвяткував Міжнародний День Матері, а разом з ним - День сім’ї / О. Миколюк// День. - 2007.- 15 трав.(№75). - С. 2. До Міжнародного Дня Матері і Дня сім'ї

Наконечна С. Разом нас багато: Багатодітні київські родини часто наштовхуються на упереджене ставлення до себе не лише з боку чиновників, а й пересічних громадян / С. Наконечна, І. Примачик// Україна молода. - 2007.- 15 трав.(№84). - С. 9. До Міжнародного дня сім'ї

Пономарьов О. Сімейне свято: Його влаштувала на Хрещатику біля мерії столична влада / О. Пономарьов// Хрещатик. - 2007. - 14 трав.(№69). - С.1-2.13 травня у Києві відзначали Міжнародний день сім'ї

Феномен шлюбу: Психологи припускають, що імо- вірність розлучення можна прорахувати / За матеріалами Stuttgarter Zeitung, Инопреса, Подробности.// Вечірній Київ. - 2007. - 22 трав. (№80). - С.6. Психологів давно цікавить, чому деякі молодята розводяться, а інші – ні.

Діти в сім’ї  

Україна. Закон. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо органів і служб у справах неповнолітніх та спеціальних установ для неповнолітніх: Закон України від 7 лют.2007 р. №609-V// Голос України. - 2007. - 20 бер.(№48). - С. 13.

Бірюкова І. Врожай заради майбутнього: В Україні понад 350 тисяч працюючих дітей, половина з них - в сільському господарстві / І. Бірюкова// День. - 2007.- 12 черв.(№93). - С. 6. Щороку під час сільськогосподарських робіт гине одна дитина й 15 - травмуються.

Бірюкова І. Мужній тато: В Україні нараховується понад 500 сімей, де дітей виховує одинокий батько-інвалід   / І.Бірюкова // День. - 2007.- 22 черв. (№101). - С. 7.

Градоблянська, Т. Хвора дитина - проблема родини?: Понад 283 тисячі громадянУкраїни страждають на розумову відсталість. З них майже 55 тисяч - діти. Донедавна, не маючи гідної альтернативи, батьки, здебільшого віддавали таких діток до інтернату. Втім, ця ситуація може змінитися / Т. Градоблянська// Голос України. - 2007. - 31 бер.(№57). - С.4

Данилова, С. Идем в детский сад: В апреле началась запись детей в дошкольные группы / С. Данилова// Комсомольская правда. - 2007. - 25 апр. (№83). - С.15.

Как сделать ребенка счастливым?: Ответ на этот вопрос пытались найти участники дискуссии в редакции "Комсомолки" / Круглый стол подготовили и провели Евгений Муджири и Наталия Кизюн// Комсомольская правда. - 2007. - 7 июня (№114). - С. 18-19.1 червня - День захисту дітей

Кондратюк Т. Помічники чи експлуатовані?: У дитини має бути дитинство / Т. Кондратюк// День. - 2007.- 1 черв.(№87). - С. 1, 7. Про дитячу працю

Майбутнє - в руках юного покоління!: 1 червня - Міжнародний день захисту дітей / Інформація "Голосу України"// Голос України. - 2007. - 1 черв. (№94). - С.1.

Малолєткова О. Так відпочивають наші діти: Той, хто планує своє життя на рік, - сіє хліб, на десятиліття - садить дерево, на століття - займається вихованням і оздоровленням дітей. Але нині не кожні батьки можуть, принаймі раз на рік - влітку, побалувати своє чадо повноцінним відпочинком, обов'язкові супутники якого цілодобовий нагляд дорослих, якісне харчування, чисте повітря і водні процедури / О. Малолєткова// Урядовий кур'єр. - 2007. - 12 черв. (№102). - С.10.Оздоровлення дітей сільських територій

Миколюк, О. Уроки для батьків: Компанія Nutritica та МОЗ України презентували новий освітній проект "Імунний захист з перших днів" / О. Миколюк// День. - 2007.- 5 квіт. (№59). - С. 2.

Сандрович Н. Дитинство: біль і надія: Сьогодні - День захисту дітей. День, який важко назвати святом, бо язик не повертається. Ні, святкових атрибутів цього дня не бракує, особливо у великих містах, де чи не кожен, причетний до влади - сьогоднішньої чи близькомайбут- ньої, - квапиться відмітитись "турботою про діточок" перед телекамерами / Н. Сандрович// Сільські вісті. - 2007. - 1 черв. (№60). - С.1.

Федоренко Т. Немовля відмовляється від штучної їжі: Чи не вперше в Україні публічно поставлено питання про обов'язкове грудне вигодовування немовлят віком до 6 місяців, а за можливістю і до двох років / Т. Федоренко// Вечірній Київ. - 2007. - 5 квіт. (№58). - С. 14.

Швайко Д. Юне обличчя материнства: Ви коли-небудь звертали увагу на матусь, які прогулюються з візочками у парках? Зовсім юні обличчя. Фактично діти виховують дітей. Наскільки ж молоде обличчя у сучасного матьеринства? Як поводитися батькам, які зовсім не очікували такої новини від 15-річної донечки? І, зрештою, чи можна взагалі запобігти виникненню такої ситуації? / Д. Швайко// Голос України. - 2007. - 5 черв. (№96). - С. 19.

Діти безпритульні. Усиновлення

"Здоров'я й освіта дітей мають бути в одних руках, - переконана депутат Маріупольської міськради, голова опікунської ради дитячого будинку "Центр опіки" Галина Лихачова: Вісім років тому в Маріуполі з'явилася установа нового типу - дитячий будинок "Центр опіки". Тут разом, однією великою родиною, ростуть хлопчики й дівчатка від народження до 18 років / Розмовляла Ліна Кущ// Голос України. - 2007. - 1 черв. (№94). - С. 20.

Косянчук І. Хто усиновить сироту?: Усиновлення в Україні поки що є досить малодослідженим явищем, і пов'я- зано насамперед з таємницею усиновлення, яка утруднює можливість аналізу цієї проблематики / І. Косянчук// Урядовий кур'єр. - 2007. - 2 черв. (№96). - С.7. Нині в Україні - 96 тисяч дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Більшість із них мріють про те, щоб у них з'явилися батьки, своя родина

Пономарьов О. Державні діти: Нині в Україні 100 тисяч сиріт, з них 60 тисяч повністю утримуються в дитячих будинках / О. Пономарьов// Хрещатик. - 2007. - 7 черв.(№85). - С.13. Наразі в Києві - 7, а в Київській області - 33 дитячих будинки та профільні установи для сиріт. За скупими статистичними даними, органами прокуратури неодноразово виявлялися порушення у діяльності цих закладів щодо цільового використання коштів, організації харчування тощо

Ротай, Н. На газеті твердо спати…: В Україні живе близько 130 тисяч безпритульних дітей / Н. Ротай// Україна молода. - 2007.- 17 квіт. (№69). - С. 3.

Чужих дітей немає: Точніше - їх не буде, якщо кожен з нас подбає про те, щоб діти зростали насамперед у сім'ях, отримували від батьків увагу, опіку, турботу. щоб мали вони доступ і до якісної освіти, й до належного медичного обслуговування, й до повноцінного оздоровлення. Неприпустимо, щоб у наш час діти в світі недоїдають, жебракують, позбавлені даху над головою. Ми, дорослі, маємо зробити все, аби права дітей не порушувалися й зростали вони в радості / Інф. "УК"// Урядовий кур'єр. - 2007. - 1 черв.(№95). - С.1. 1 червня - Міжнародний день захисту дітей

Освіта та навчання

На тлі загальних змін лише система освіти вже багато років зберігає наступність змісту і форми. Україна ніяк не визначиться з вектором економічного і політичного розвитку. А от європейський вибір реформування освіти зроблено раз і назавжди. Болонський процес і вся європейська риторика склали міцну основу для формування стратегічних документів Міністерства освіти і науки.

Дванадцятирічна школа з дванадцятибальною системою, гуманізація і гуманітаризація, комп’ютеризація, пріоритет цінностей індивідуальних перед колективними і, нарешті, зовнішнє незалежне тестування — ось етапи великого шляху. Того шляху, яким українська освіта вирушила якраз із початком формування державних інститутів.

Загальноосвітня школа

Белоусова А. Все на тестирование!: С завтрашнего дня 120 тысяч выпускников школ начнут сдавать внешнее тестирование по украинскому языку. А 28 апреля пройдет тестирование по математике или истории / А. Белоусова, Н. Ионычева// Сегодня. - 2007. - 20 апр. (№89). - С.17.

Біла О. Помре чи виживе?: Експерименти з орендною платою можуть призвести до того, що в Україні зникнуть приватні школи / О. Біла// Україна молода. - 2007.- 13 черв. (№104). - С.8. Проблеми приватної школи в Україні

Біла О. Приватна освіта - «приватні» проблеми: Чому закони України не діють по відношенню до учнів приват- них шкіл / О. Біла// День. - 2007.- 31 трав. (№86). - С. 6. Проблеми приватнох шкіл в Україні
Богуславська А. Насильство у школі: Майже половина українських школярів хоча б раз у житті зазнавали образ, знущання, погроз та переслідування / А.Богуславська// Україна молода. - 2007.- 24 квіт. (№74). - С. 8.

Ионычева Н. Первоклассный кастинг: В помощь ро- дителям, которые сейчас ломают головы над тем, в какую школу определить своё чадо, мы составили рейтинг луч- ших школ столицы. Выяснили, что спецшколу лучше вы- бирать, если ваш ребенок - вундеркинд, а частную - если там выдают международный сертификат / Н. Ионычева, А. Белоусова// Сегодня. - 2007. - 13 апр. (№83). - С.12-14.

Сухомлинська О. Про «Християнську етику» без ілюзій: Держава, суспільство, освіта повинні визначитися: чого вони хочуть, запроваджуючи такі курси / О. Сухомлинська// День. - 2007.- 5 черв. (№88). - С. 6. Процеси впровадження предметів духовно-морального циклу у школу - «Християнська етика в українській культурі», курсів «Етика», «Християнська етика (Етика віри)»

Вища освіта. Вступна компанія – 2007

ВУЗ - вне конкурса: Кому положены льготы при поступлении/ Подготовил Сергей Барлас// Комсомольская правда. - 2007. - 25 апр. (№83). - С.14.

Васьковская Е. Учимся взаймы: Сколько стоит кредит на образование / Е. Васьковская// Комсомольская правда. - 2007. - 6 июня (№114). - С.11. Що пропонують банки студентам

Время поступать: Корреспондент прдставляет рейтинг лучших университетов страны / Інф. Корреспондент// Корреспондент. - 2007.- №15. - С. 55-56. Рейтинг найкращих вузів України

Богуславська А. Математикам і сиротам пощастило: Цього року МОН збільшило кількість замовлень на підготовку інженерів та науковців / А. Богуславська// Україна молода. - 2007.- 20 черв.(№109). - С. 3. Вступити цього року до вузу буде простіше, ніж минулого

Барашев Р. Образование - на букву А: К 2-летию болонско-киевского эксперимента / Р. Барашев. // 2000. - 2007. - 20-26 апр.(№16). - С.С2.

Данилов А. Региональные вузы Украины: от А до Ч: Не секрет, что сегодня самыми популярными являются специальности юридического и экономического направления. Но нельзя забывать, что стране нужны не только обладатели таких дипломов. Для того чтобы убедиться в этом, достаточно внимательно прочесть наш материал / А. Данилов// 2000. - 2007. - 18-24 мая (№20). - С. С, С2-С5.

Леновицька О. Багатьом відображення не сподобалося...: Деякі коментарі щодо методики визначення рейтин гів вищих навчальних закладів України / О. Леновицька// Дзеркало тижня. - 2007.- 28 квіт. (№16-17). - С. 16.

Мирошникова Л. Студент из теста: Нынешним летом многие выпускники школ приедут поступать в киевские вузы с сертификатами внешнего тестрования. С этими документами обязаны считаться все высшие учебные заведения. В Минобразования говорят, что это лето станет генеральной репетицией отбора по результатам выпускного тестирования. впрочем, в вузах не очень верят в будущее этой системы / Л. Мирошникова// АИФ в Украине. - 2007. - май (№22). - С. 18. Нові правила вступу до вузів можуть зробити абітурієнтский конкурс у столиці рекордним

Ніколаєнко С. Знання оптом і вроздріб, або Незручні запитання до міністра освіти і науки / С. Ніколаєнко ; Роз- мову вели А.Бажал, Т.Галковська, О.Скрипник, Л.Суржик// Дзеркало тижня. - 2007.- 26 трав. (№20). - С. 1,13. Розмова за круглим столом із міністром освіти і науки Станіславом Ніколаєнком на тему корупцїї в освіті

Особенности договора на платном отделении: Рассказываем, на что обратить внимание, подписывая этот важный документ / Подготовил С.Барлас // Комсомольская правда. - 2007. - 6 июня (№114). - С.14.

Реформа вищої освіти України і Болонський процес: 16-19 травня в Лондоні відбулася V конференція міністрів освіти європейських країн "На шляху до Європей- ського простору вищої освіти: відповіді на виклик глобалізації". На конференції Секретаріат Болонського процесу, проаналізувавши Національний звіт України із запровадження положень Болонського процесу, оцінив досягнуті результати України на 4 бали за п'ятибальною шкалою.Зазначена оцінка є досить високо, зважаючи на те, що Україна долучилася до Болонського процесу лише два роки тому, тоді як більша частина країн-учасниць Болонського процесу почала реформування вищої освіти із врахуванням вимогЄвропейського простору вищої освіти з 1999 року.// Голос України. - 2007. - 8 черв. (№99). - С.14-15. Інтерв'я з міністром освіти Станіславом Миколаєнко.

Романець Д. Український аспірант зазвичай ходить «самопасом» / Д. Романець; Скільки «обов'язкових програм» має виконувати науковець, чим на Заході відрізняється вартість PhD і магістра на ринку праці, як у нашій системі з'являються «проффесори», з'ясовувала журналістка «УМ» // Україна молода. - 2007.- 17 трав. (№86). - С. 12. Українська наука

Слободян О. Национальная академия обороны Украины 15 лет - все только начинается: Национальная академия обороны Украины в пирамиде системы военного образования располагается на самой вершине. На днях это учебное заведение отпразднует 15-летие со дня образования. О том, чем живет сегодня военная наука и каковы её перспективы в свете проводимых МО реформ, рассказал начальник НАОУ генерал армии Виталий Радецкий/О. Слободян, С. Лемеха // 2000. - 2007. - 20-26 апр. (№16). - С. В 6

Тест на добро, зло і профорієнтацію: Випускники мріють бути директорами, водіями, бізнесменами й утриманками / Підготувала А.Богуславська// Україна молода. - 2007.- 31 трав.  (№95). - С. 11. Останній дзвоник. Про що мріють мабутні студенти

Шинкарук В. Пільгир дітям-сиротам: Освіта / В. Шинкарук// Урядовий кур'єр. - 2007. - 21 черв.(№109). - С.16. На численні звернення приймальних комісій вищих навчальних закладів щодо надання пільг дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, при вступі на навчання за освітньо-професійними програмами молодшого спеціаліста, бакалавра, спеціаліста, магістра Міністерство освіти і науки України роз'яснює

Чимирис І. Кадети українського взводу: Завдяки популярному телепроекту "Кадети" Київський військовий ліцей ім. Богуна отримав додаткову популярність у народі. Щоправда, самі лицеїсти до серіалу ставляться досить критично / І. Чимирис, С. Наконечна// Україна молода. - 2007.- 19 квіт. (№71). - С. 8. Інформація для абітурієнта

Яворская Н. Почем "ученья свет" для народа: В 2007-м контрактникам придется раскошелиться на 30% больше. Особенно "подорожали" технологи и банкиры / Н. Яворская// Сегодня. - 2007. - 31мая (№119). - С. 14-15. Куди піти навчатися та скільки це коштує

Освіта закордонна

Где учат на отельера?: Выбирая страну для будущей учебы, каждый руководствуется различными мотивами. Одни стремятся получить качественное образование, другие считают, что это очень престижно. А кто-то просто хочет провести студенческие годы в одной из самых красивых стран мира. В любом случае Швейцария никого не оставит равнодушным и разочарованным / Подготовил Сергей Барлас// Комсомольская правда. - 2007. - 20-26 апр. (№79/16). - С.36.

Гончаренко А. И днем, и ночью кот - ученый: Как получить иностранное высшее образование / А. Гончаренко// Бизнес. - 2007.- №23. - С. 74-77. Як отримати закордонну освіту, де вчитися, куди вступати, як отримати гранти на освіту

Едем учиться в Европу: Что нужно знать о зарубежном образовании / Подготовил Сергей Баралас// Комсомольская правда. - 2007. - 11 апр.(№71). - С. 15.

Книга Н. Програма - відкрита для всіх / Н. Книга// Дзеркало тижня. - 2007.- 16 черв. (№23). - С. 13.Програма академічних обмінів ім. Фулбрайта надає талановитим студентам, викладачам і молодим фахівцям із різних країн можливість провести дослідження в США. Крім того, вона передбачає аналогічні зарубіжні поїздки американських учених. Щороку українські претенденти на стипендію Фулбрайта витримують складний конкурс. Детальніше про умови відбору кандидатів, перспективи, що відкриваються перед фулбрайтівцями, ідеться в розмові з директором Програми ім. Фулбрайта в Україні Мироном Стахівим

Ковальчук Я. Один із способів зробити Україну «видимою» для світу/ Я. Ковальчук// День. - 2007.- 16 трав. (№76). - С. 1. Програма академічних обмінів ім. Фулбрайта нещодавно провела презентацію та наукову конференцію в Національному університеті «Острозька академія"

Логінов Я. Негайно потрібні українські студенти / Я. Логінов // Дзеркало тижня. - 2007.- 12 трав. (№18). - С. 13. - Рейтинг медичних вищих навчальних закладів України; Рейтинг технологічних вищих навчальних закладів України. Про можливість навчання українців в Польщі.

Мирошникова Л. Дипломная забота: Заграничный диплом можно получить и бесплатно, надо только очень постараться / Л. Мирошникова// АИФ в Украине. - 2007. - июнь (№23). - С.23. Диплом іноземного вузу у Києві упевненно переходить із категорії дорогого задоволення в розряд доступної необхідності. Втім, далеко не всі спеціальності вигідно опановувати за кордоном

Романцов М. Диплом "Made in": получать высшее образование за границей становится не только престижно, но и дешевле, чем в Украине, зачем платить больше? / М. Романцов// Сегодня. - 2007. - 26 июня (№141). - С. 16-17. Де, як та скільки коштує навчатися

Самсоненко Н. Предстоит работать мне: Во время летних каникул украинские студенты едут подработать за рубеж, а заодно мир посмотреть и язык подучить / Н. Самсоненко// Корреспондент. - 2007.- №22. - С. 48- 49. Де працюють студенти під час канікул

Працевлаштування та зайнятість населення

Світ професій різноманітний і цікавий. Важливо не розгубитися в ньому і зробити правильний вибір. Помилково обрана професія - це втрачений час, гроші і розчарування у ній. Адже роботі ми присвячуємо значну частину свого життя, прагнемо досягти успіху, визнання. Що є визначальним чинником у процесі успішного працевлаштування? «Правильна» освіта, професійні навички, особиста чарівність, грамотно складене резюме, нарешті, просто щасливий випадок?

Антипов С. Есть ли шанс у молодёжи?: Сегодня в Украине впервые для сотен молодых парней и девушек появилась возможность самостоятельно построить карьру, не надеясь на толщину кошельков и влиятельные связи своих родителей. Такую возможность ребятам предоставляет компания ТПО "Имидж" - единственная в стране, которая открывает новое поколение талантливых бизнесменов в буквальном смысле с нуля / С. Антипов// Комсомольская правда. - 2007. - 20 июня (№126). - С.14.

Активний пошук - певні здобутки: За традицією служба зайнятості України новий рік поичнає з підсумовування зробленого, аби складаючи плани, врахувати успіхи та прорахунки, вжити заходів щодо їхнього упередження / Спілкувалися Н.Ломонос (м.Запоріжжя) та П.Вітоленко (м.Київ)// Праця і зарплата. - 2006. - серп.(№29). - С.3. Кореспонденти газети "Праця і зарплата" звернулися до керівників служби зайнятості із запитаннями, на чому найбільше зосереджували вони увагу торік і що нового з'явилося в їхній діяльності

Голландс С. Потерянные в независимости: Поколение 1990-х отличается от последних советских выпускников отношением к жизненным ценностям и деньгам, а также строением мозга / С. Голландс// АИФ в Украине. - 2007. - май (№22). - С. 8-9. Кожен третій 16-літній українець вже вміє заробляти гроші, а кожен другий мріє жити окремо від батьків

Громов Д. Приходите завтра: В будущем самыми нужными и высокооплачиваемыми в Украине станут компьютерщики, финансисты, аналитики и менеджеры. И настоящий кадровый кризис прогнозоруется в инженерно-технической сфере / Д. Громов// Корреспондент. - 2007.- №15. - С. 57-61.

Кір'ян Т. Підготовці робітничих кадрів - повсякденну увагу: Найбільш суттєвою проблемою в Україні є те, що донині в державі забезпечення кадрами підприємств не вирішується комплексно в поєднанні з основними напрямами структурної перебудови економіки, програмами інноваційного та соціально-економічного розвитку регіонів. Звідси перекоси у формуванні кваліфікаційної структури / Т. Кір'ян// Праця і зарплата. - 2007. - трав.(№19). - С. 4-5.

Кокіна В. Професії, які ми обираємо: Світ професій різноманітний і цікавий. Важливо не розгубитися в ньому і зробити правильний вибір. Помилково обрана професія - це втрачений час, гроші і розчарування у ній. Адже роботі ми присвячуємо значну частину свого життя, прагнемо досягти успіху, визнання / В. Кокіна// Урядовий кур'єр. - 2007. - 26 черв.(№112). - С. 5

Кокіна В. Робочі руки нині у ціні: 2007 рік має стати знаковим у подоланні перешкод щодо зростання продуктивної зайнятості, яка повинна відбутися шляхом підвищення економічної активності населення. Це підкреслив міністр праці та соціальної політики Михайло Папієв на міжнародній конференції "Роль і місце служб зайнятості в забезпечення гідної праці. перспективи розвитку. Шляхи співпраці в умовах глобалізації" / В. Кокіна// Урядовий кур'єр. - 2007. - 7 квіт.(№63). - С. 3.

Косянчук І. Чому не заповнюються робочі місця: Фахівці кажуть про дисбаланс на ринку праці - працедавці не можуть знайти робітників, і навпаки - люди в пошуках роботи... Особливо ж це стосується робітничіх кадрів. Інколи можна почути: роботодавці не задоволені якістю підготовки цих кадрів, їм потрібні кваліфіковані робітники... Але чи завжди це так? / І. Косянчук// Урядовий кур'єр. - 2007. - 6 квіт. (№62). - С. 10.

Котляр А. Міграція - не проблема, а факт / А. Котляр// Дзеркало тижня. - 2007.- 28 квіт. (№16-17). - С. 26. Рзмова з Блером Рубла, директором Інституту ім.Кеннана, фахівцем з урбаністики та автором книжки "Капітал розмаїтості. Транс- національні мігранти в Монреалі, Вашингтоні та Києві"

Потапов А. Знайти роботу за 45 днів: Які фахівці потрібні на київському ринку праці / А. Потапов// Українська столиця. - 2007. - 25 черв.(№23). - С.9. У ці дні на ринок праці приходять нові кадри - учорашні школярі та студенти поповнюють армію шукаючих роботу. Зараз безліч видань, Інтерне-порталів, кадрових агенств пропонують роботу на будь-який смак і рівень кваліфікації. Але вони не дають відповіді на зхапитання як работодавців, так і тих хто шукає роботу

Пошуки і знахідки служби зайнятості: Із запитанням, на чому саме зосереджує увагу у своїй роботі служба зайнятості, редакція звернулася до працівників центрів зайнятості деяких регіонів / Матеріал підготував Н. Курбанова// Праця і зарплата. - 2007. - черв.(№24). - С. 5-7

Салімонович Л. Де ти, Його Величність робітничий клас?: У Харкові почався сезон великого "полювання" на людей заводських професій / Л. Салімонович// Україна молода. - 2007 .- 11 квіт.(№65). - С. 7

Трудові ресурси: сьогодні і завтра: За даними Міністрества економіки України, кіль- кість працюючого населення у більшості регіонів невпинно зменшується. Як у державі розв'язуватиметься проблема нестачі трудових ресурсів? Про це в інтрерв'ю голови робо- чої групи оргкомітету форуму, заступника міністра економіки України Валерія Мунтіяна / Розмову вела Людмила Горєлова// Урядовий кур'єр. - 2007. - 26 черв. (№112). - С. 8.

Циммер, Керстин. Трудовая миграция и демографический кризис: Демографический кризис в украине глубокий: её население сокращается и стареет гораздо быстрее, чем в других европейских странах / Циммер Керстин// 2000. - 2007. - 6-12 апр.(№14). - С. В2.

Шукаєш роботу - готуйся до співбесіди: За даними Міжнародної організації праці, у 2006 році в світі налічувалося 86,3 мільйона безробітних віком від 15 до 24 років / Сторінку підготувала Анна Бойко// Голос України. - 2007. - 11 квіт.(№64). - С. 20

Соціальна та правова підтримка.

Соціальні проблеми суспільства

Чому в умовах формування соціально-ринкової економіки соціальний статус громадянина-українця залишається жахливим? Де ж ті державні соціальні стандарти, про які так часто говорять з високих трибун?
Діюча в Україні система державних соціальних стандартів є, але не є цілісною, і поки що не зорієнтована на конституційні норми. Потреба забезпечити реалізацію пріоритетних напрямів соціальної політики з урахуванням міжнародних норм у сфері застосування соціальних стандартів, основним принципом формування яких є дотримання конституційних прав громадян, на жаль, залишається потребою.

Кириченко І. Між ризиком і шансом: чого страшиться соціум? / І. Кириченко// Дзеркало тижня. - 2007.- 26 трав.(№20). - С. 20. Соціальні страхи населення вивчали співробітники Інституту соціології НАНУ, в інтерв'ю брав участь завідувач відділу соціальних експертиз доктор економіки й соціології професор Юрій Саєнко.

Косянчук І. Портерт бездомного в інтер'єрі суспільства : Ми їх бачимо скрізь, і здається, дедалі частіше. З одного погляду можна визначити: це бомжі, люди без даху над головою, зазвичай без роботи і навіть без документів. Перекотиполе... Але ж це - теж люди, зі своїми прагненнями, емоціями, мріями. Чому вони опинилися на узбіччі суспільного життя і як там почуваються? / І. Косянчук// Урядовий кур'єр. - 2007. - 21 квіт.(№72). - С.9.

Мартюшина Г. Благодійний притулок "Стефанія": Сьогодні тим, кому нема на кого спиратися, принаймі, є де притулитися / Г. Мартюшина, О. Петровський// Вечірній Київ. - 2007. - 7 черв.(№91). - С. 4-5.Християнський благодійний центр "Стефанія" у Дарницькому районі було відкрито у 1998 році. Його засновник - Всеукораїнський благодійний фонд "Соціальне партнерство", громадська незалежна організація, що існує виключно за рахунок добровільних пожертвувань державних і приватних організацій, корпорацій і осіб, не байдужих до болю знедолених

Попов І. До європейських стандартів благодійності: Україна має добрі давні традиції благодійництва. Вони зародилися ще за часів козацької держави і перетворилися на системне і впливове явище у період розвитку капіталістичного виробництва / І. Попов// Урядовий кур'єр. - 2007. - 1 черв. (№105). - С. 6.Для вирішення питань у світі діють професійні асоціації благодійників. В Україні наприкінці 2005 року також створено Український форум грантодавців (УФГ), який нині об'єднує 16 провідних благодійних фундацій нашої країни

Розпутенко І. Бідність як перманентна потреба влади? / І. Розпутенко// День. - 2007.- 16 трав.(№76). - С. 1,2. Новий погляд на проблеми соціального забезпечення та бідності

Шаповал М. Бідність - проблема планетарного масштабу: Проблема бідності існує у всьому світі. Вона була як в попередніх століттях, так і в ХХІ / М. Шаповал, В. Вітер// Урядовий кур'єр. - 2007. - 11 квіт.(№64). - С.6.

Як подолати українську бідність?/ Н.Йоник, В.Мхайлішин, В.Меріуц, В.Данилевський та інш. // День. - 2007. -16трав.(№76).- С. 4. Роздуми та поради спеціалістів щодо вирішення проблеми бідності в Україні

Соціальні проблеми столиці

Згідно з офіційними даними, у Києві проживає 2,7 мільйона чоловік (за неофіційними - п’ять), 80% з яких говорять російською мовою, 20% - українською, хоча в той же час 60% категорично проти другої державної мови. Більшості киян мають вищу освіту. Середня зарплата вже перевалила за 300 доларів, пропозицій роботи - хоч відбавляй, головне - аби було бажання працювати Тим не менше, стверджують соціологи, жителі Києва постійно не задоволені своїм життям.
При оцінці свого економічного становища відсоток киян, які називають його добрим (при всіх перевагах), є не вищим, а то й нижчим, як в цілому по Україні. Кияни звикли до певного стандарту життя і навіть у 1999 році, отримуючи зарплату 500 доларів, могли почуватися гірше, ніж жителі іншого обласного центру з зарплатою 500 гривень.
Згідно із останніми дослідженнями соціологів, середній клас, який має бути стержнем розвитку суспільства і на який мала б опиратися влада, у Києві не перевищує 10—11%

Беззаперечно лідерство столиці: Соціологічні дослід -ження фіксують парадоксальний факт - задоволення киян своїм життям перебуває на рівні середньоукраїнському (інодінавіть трохи нижче). Київ - справжній острівець ста- більності порівняно з іншими містами й регіонами країни. При цьому, як свідчать цифри, не лише глобальні макро -показники міського розвитку, а й життя середнього киянина значно відрізняється (у кращий бік) від життя інших спів -вітчизників// Хрещатик. - 2007. - 12 черв.(№88). - С. 1, 4-5.

Громов Д. Немереный город: По приблизительным подсчетам, вместо официальных 2,7 млн население столицы достиглол 4 млн человек. Неучтенные киевляне перегружают городскую инфраструктуру, зато дают мегаполису необходимую рабочую силу / Д. Громов// Корреспондент. - 2007.- №23. - С. 44-46.

Миколюк О. Країна Київ: Чому жителі столиці не почуваються господарями міста / О. Миколюк// День. - 2007.- 13 черв.(№94). - С. 1, 6. Намалювати портрет пересічного киянина взялися столичні соціологи й політтехнологи на круглому столі «Пересічний киянин. Хто він?»

Бірюкова, І. Добру - закон: В Києві відбувся перший форум меценатів України / І. Бірюкова// День. - 2007. - 24трав. (№83). -С. 7. В Києві пройшов перший Український форум грантодавців

Брязгунова В. Бездомне обличчя Києва: Перечепившись через чарку, люди скочуються в яму, з якої не завжди вдається виборсатися / В. Брязгунова// Вечірній Київ. - 2007. - 17 трав.(№77). - С. 13. Важко підрахувати, скільки у нашому місті бездомних, але те, що їх дуже багато, ніхто не сумнівається (за неофіційними даними - більш як 14 тисяч). Громадська організація "Народна допомога - Київ", яка віднедавна почала діяти у столиці, орпікується саме такими

Протидія торгівлі людьми

Попри скасування роботоргівлі 200 років тому торгівля людьми визнана ООН третім найприбутковішим злочином в усьому світі (після контрабанди наркотиків та зброї). За приблизними оцінками, у минувші два століття до примусової праці та сексуального рабства було залучено від 4 до 27 мільйонів людей. На жаль, цей глобальний процес не оминув Україну. У щорічній «Доповіді Держдепартаменту США про торгівлю людьми» Україна потрапила до списку країн зі значною кількістю жертв цього злочину і невідповідністю вимогам ліквідації тяжких форм такої торгівлі. За інформацією Міжнародної організації з міграції (МОМ), з 1991 року близько 100 тисяч українців стали жертвою цього злочину.

Андрусенко Н. В Україні стартував новий поект МОП : В Україні стартував проект Міжнародної організації праці (МОП) "Протидія торгівлі людьми за допомогою інструментів ринку праці". Його офіційне відкриття відбулося в Міністерстві праці та соціальної політики України, де представник штаб-квартири МОП Беате Андреас та міністр праці Михайло Папієв підписали відповідну угоду / Н.Андрусенко// Праця і зарплата. - 2007. - квіт.(№16). - С.2. Яка мета цього проекту і чого слід очікувати від його впровадження - в коментарі міністра праці та соціальної політики України Михайла Папієва

Живий товар на вселенському товчку: Важко повірити, що в наш час продають людей - жінок, чоловіків, дітей. І все ж таке явище існує. Більш того, щороку кількість потерпілих від торгівлі живим товаром збільшується. Особливо страждають молоді дівчата й жінки / Інтерв'ю взяла Валентина Кокіна// Урядовий кур'єр. - 2007. - 30 бер.(№57). - С.10.

Панченко О. Україна - свідомий донор для торгівлі людьми: Група ризику становить 1 мільйон 400 тисяч жінок - потенційних жертв сексіндустрії / О. Панченко// День. - 2007.- 8 черв. (№91). - С. 7. У МВС України повідомили, що нині за кордоном офіційно перебуває 400 тисяч наших співгромадян - жінок віком до 30 років. Однак, відповідно до проведених досліджень Міжнародною організацією міграції, потенціал нашої країни в поставці нелегальних мігрантів-жінок сягає 1 мільйона 400 тисяч. Саме така кількість українок віком від 16 до 25 років не має роботи, або ж не задоволена нею, тому утворює групу ризику потенційних жертв торгівлі

Допомога людям з обмеженими можливостями

Інваліди стають у стрій: Майже 170 тисяч інвалідів повернуться через п'ять років до професійної та громадської діяльності завдяки подальшому формуванню комплексної системи їх реабілітації та інтеграції. Такий відчутний соціальний ефект, зокрема, передбачає Державна порграма розвитку системи реабілітації та трудової зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями, психічними захворюваннями та розумовою відсталістю на період до 2011 року, затверджена постановою уряду №716 від 12 травня ц.р. / Департамент комунікацій влади та громадськості Секретаріату Кабінету Міністрів України // Урядовий кур'єр. - 2007. - 1 черв.(№95). - С. 6.

Коваль Л. На захист прав дітей-інвалідів: Правове поле / Л. Коваль. // Урядовий кур'єр. - 2007. - 19 квіт.(№70). - С.12.

Мельничук М. Допомога інваліду повернеться сторицею: Життя людей з особливими потребами на Буковині не є незвіданою землею. Кожен із 36 тисяч 800 зареєстрованих у Чернівецькому відділенні Фонду соціального захисту інвалідів, має власну життєву дорогу, яку часто торує наодинці / М. Мельничук// Урядовий кур'єр. - 2007. - 9 черв.(№101). - С.5. Наше суспільство робить перші спроби щодо розв'язання проблем співгромадян цивілізованим шляхом. Нарешті зрозуміли й погодилися, що лишень державної, переважно матеріальної підтримки, для людини в інвалідному візку, з вадами зщору чи слуху замало

Корнійчук О. Інваліди чекають на меценатів: У Києві почалася безстрокова акція допомоги інвалідам / О. Корнійчук// Хрещатик. - 2007. - 5 квіт.(№50). - С. 1.

Соціальна допомога

Кременчук І. Накопичувальний пенсійний фонд як одна із складових пенсійного забезпечення в Україні: Право соціального забезпечення / І. Кременчук// Підприємництво, господарство і право. - 2007. - №5. - С.100-103. Метою статті є теоретико-правові економічні проблеми дослідження пенсійної системи, яка в Україні реформована шляхом переходу від державного пенсійного забезпечення до пенсійного страхування

Лобус С. Подолати відчуження: Чорнобиль - у кожному з нас... Ця фраза вражає до глибини душі. Змушує замисли -тися над світоглядними і психологічними наслідками найбільшої техногенно-екологічної катастрофи минулого століття для цілої нації, вже кількох генерацій українців / С. Лобус, А. Чирва; За повідомленнями прес-служби Президента та кореспондентів Укрінформу // Урядовий кур'єр. - 2007. - 31 трав.(№94). - С.7. Вже протягом шіст -надцяти років в україні діє українсько-американський центр практичної психології "Міжнародний гуманітарний центр "Розрада". Одна з небагатьох у державі громадських орга -нізацій, яка, крім практичної адресної допомоги сім'ям чорнобильців, системно займається психологічною реабілітацією постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС

Поволоцкая Л. В апреле минимальная зарплата выросла с 400 до 420 гривен: Пропорционально увеличились оклады и ставки бюджетников / Л. Поволоцкая// Факты. - 2007. - 14 апр.(№68). - С.6.
Поволоцкая Л. С апреля государственная социальная помощь детям-инвалидам увеличилась почти на 20 гривен: Этот вид выплат, как и многие другие, зависиит от размера продиточного минимума / Л. Поволоцкая. // Факты. - 2007. - 18 апр.(№70). - С.7.

Соціальний захист працівників культури: здається, крига скресла: Соціальний захист працівників тієї чи їншої сфери - важливий компонент роботи кожного міністерства. Про те, що робиться для поліпшення соціального забезпечення багатотисячної армії самовідданих трудівників галузі, розповідає сьогодні міністр культури та туризму України Юрій Богуцький / Розмову вела Ірина Степницька// Урядовий кур'єр. - 2007. - 1 черв.(№95). - С. 5.

Ткаченко Л. Заробітна плата на тлі соціальних стандартів: Україна досягла певних успіхів у проведенні соціально-спрямованих ринкових реформ заради розбудови сучасної європейської країни з розвинутою економікою, спроможною задовольнити соціальні потреби своїх громадян. Проте на тлі економічного зростання та поліпшення загальних показників матеріального добробуту населення дедалі гострішою стає нерівномірність розвитку через посилення диференціації між деякими секторами економічної діяльності та соціально-демографічними групами населення / Л. Ткаченко// Праця і зарплата. - 2007. - червень (№21). - С.4-5.

Шот М. Кривдники рідних дітей / М. Шот// Урядовий кур'єр. - 2007. - 12 трав.(№82). - С.10. На Тернопіллі торік налічувалося 4600 соціальних сиріт. Держава, ясна річ, прагне якось розв'язати цю проблему
Яворская Н. Зарплаты пересчитают трижды: За год оклады бюджетников увеличатся в среднем на 33,5%(183 грн.), у врачей и учителей прибавкка больше - свыше 37%(239 грн.). Тогда как в последние годы зарплаты росли только на 12-15% в год / Н.Яворская // Сегодня. - 2007. - 5 июня (№123). - С. 17.

Правовий захист населення

Андрусенко Н. В Україні стартував новий поект МОП: В Україні стартував проект Міжнародної організації праці (МОП) "Протидія торгівлі людьми за допомогою інструментів ринку праці". Його офіційне відкриття відбулося в Міністерстві праці та соціальної політики України, де представник штаб-квартири МОП Беате Андреас та міністр праці Михайло Папієв підписали відповідну угоду / Н. Андрусенко// Праця і зарплата. - 2007. - квіт.(№16). - С.2.

Верланов С. Європейська соціальна хартія: нові можливості захисту прав людини в Україні: Актуальний коментар / С. Верланов// Підприємництво,господарство і право. - 2007. - №6. - С. 7-10.
Коваль Л. На захист прав дітей-інвалідів: Правове поле / Л. Коваль. // Урядовий кур'єр. - 2007. - 19 квіт.(№70). - С.12.

Коханець Л. Розмір талії не визначає працездатності: В Укрінформі відбулася прес-конференція, присвячена глобальній доповіді МОП "Рівність у сфері праці: відповідь на виклики". З окресленою в ній масштабною картиною дискримінації основних принципів і прав людини на гідну роботу журналістів ознайомили національний кореспондент Міжнародної організації праці Василь Костриця та українські координатори кількох її програм / Л. Коханець// Голос України. - 2007. - 16 трав.(№83). - С.1,2. Головною темою щорічної доповіді залишається гендерна нерівність у сфері зайнятості та оплати праці, особливо коли представниці слабкої статі доводиться поєднувати трудові та сімейні обов'язки: материнство - це найсвятіше покликання жінки - є великим мінусом працівниці в очах роботодавця. Різниця в середньому розмірі погодинної базової заробітної плати між чоловіками і жінками в галузях економіки в усіх установах країн ЄС залишається високою і становить 15 відсотків

Мінюков А. Теоретичні та історико-правові засади забезпечення органами державної влади прав і свобод людини і громадянина в Україні: Захист прав людини і громадянина / А. Мінюков// Право України. - 2007. - №5. - С. 15-20.

Миколюк О.Альтернативна колонія: Що таке "відновне правосуддя" /О. Миколюк// День. - 2007.- 21 квіт.(№69). С.2.

Панова К. Сядут все: Украинцы не стесняются судится с властью и даже выигрывать у нее / К. Панова// Корреспондент. - 2007.- №19. - С. 24-25. Правосуддя в Україні - чи може пересічний громадянин виграти судову справу у влади

Темченко О. Зміст соціальної функції держави щодо прав дитини в умовах євроінтеграції / О. Темченко// Право України. - 2007. - №5. - С. 24-27.

Федорина А. Вчитися протистояти насильству: радить відомий правозахисник Семен Глузман / А. Федорина// Україна молода. - 2007.- 6 квіт. (№63). - С. 17.

Хрипункова Г. Потрібні «свіжі сили»: Чому Донбас, як і раніше, перебуває на третьому місці в Україні за кількістю безробітних?/ Г. Хрипункова// День. - 2007.- 7 черв.(№90). - С. 6. Проблеми із працевлаштуванням та безробіття у Донбасі

Чеханюк Л. Вдосконалення законодавства України щодо захисту жертв насильства у сім'ї: Питання кримінології / Л. Чеханюк, І. Сенюта// Право України. - 2007. - №6. - С. 119-122. Злочини, що вчиняються у сімейно-побутовій сфері, останнім часом привертають все більше уваги як зарубіжних, так і вітчизняних дослідників

Шишкіна Е. Формування європейських стандартів захисту прав осіб, позбавлених волі / Е. Шишкіна// Право України. - 2007. - №5. - С. 27-31. Повага з боку владних інституцій держави до фізичної чи психічної недоторканості особи є одним з ключових елементів захисту прав людини. Особи, яких позбавлено волі, становлять окрему категорію суспільства, до якої існує неоднохзначне ставлення

Охорона здоров’я та здоровий спосіб життя

ЛІКАРІ ВООЗ СТВЕРДЖУЮТЬ: СТАН ЛЮДИНИ НА 50% ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ЇЇ СПОСОБУ ЖИТТЯ, ЗОКРЕМА ФІЗИЧНИХ НАВАНТАЖЕНЬ

Стеценко С. Законодавче забезпечення охорони здоров'я в Україні / С. Стеценко, І. Сенюта. // Прово України-2007. - (№ 6). - С.23-28. Мета статті - проаналізувати проблеми національного законодавства у сфері охорони здоров'я, виявити прогалини і недоліки

Барлас С. Полное медицинское обслуживание становится доступным: В Украине создан уникальный пакет медицинских услуг / С. Барлас. // Комсомольская правда. - 2007. - 12 апр. (№72). - С. 9

Бондарев А. Бог как лекарство: Религия, изгнанная из медицины XX века новыми технологиями и фармацевтикой, вновь становится популярным средством от всех болезней / А. Бондарев, Е. Трибушная// Корреспондент. - 2007.- №17. - С. 43-46.Релігія та здоровья

Волгін А. Руки мили?: Лікнеп щодо літніх харчових отруєнь/ А. Волгін; За інформацією www.medportal.ru// День. - 2007.- 27 черв.(№103). - С. 6. Йдеться про харчові отруєння, що найчастіше трапляються саме влітку

В'ячеслав Євмінов: «Моя мрія - включення нових спортивних ігор до олімпійської програми»: Відомий винахідник профілактора свого імені активно пропагує ідею оздоровлення нації через вигадані ним спортивні майданчики / Розмовляв І.Корольов// Україна молода. - 2007.- 22 черв. (№111). - С. 23. Розмова з винахідником дошки Євмінова та методики з профілактики та лікування хвороб хребта, Євміновим В'ячеславом Володимировичем

Головатий, В. "Індар" дарує здоров'я співвітчизникам: Голову правління-директора заводу з виробнимцтва інсулінів ЗАТ"Індар", д.б.н, професора Олексія Лазарєва знають в україні, як одного з авторів вітчизняного інсулінового проекту. Сьогодні відомий організатор високотехнологічного виробництва і вчений наполягає на необхідності ще раз повернутися до найактуальніших проблем боротьби з цукровим діабетом, а відтак і до питання про вилучення унікального заводу з переліку підприємств, що підлягають приватизації / В. Головатий// Голос України. - 2007. - 18 трав.(№85). - С. 11.

Дочка чи син?: У батьків, що курять, та які вирішили завести дитину, набагато більше шансів народити дівчинку / За повідомленням inopressa.ru// День. - 2007. - 18 квіт.(№66). - С. 8.

Дутчак М. А мода на здоров'я вічна: Однією з головних причин сучасної демографічної кризи в Україні є недосконалість державної політики стосовно збереження здоров'я пересічених людей. Серед комплексу проблем у цій сфері особливо критична ситуація у нас щодо загальної смертності населення у працездатному віці: у чоловіків цей показник у п'ять разів вищий ніж, у провідних країнах Європи, а в жінок - утричі / М. Дутчак// Урядовий кур'єр. - 2007. - 2 черв.(№96). - С. 1,10. Ефективним засобом формування здорового способу життя є масовий спорт, або "спорт для всіх", та "фітнес-індустрія"

Евтаназія на замовлення відміняється!: Нещодавно на шпальтах газети "Урядовий кур'єр" було вміщено статтю голови правління - директора заводу з виробнимцтва інсулінів ЗАТ"Індар", д.б.н, професора Олексія Лазарєва "Евтаназія на замовлення". Відомий організатор високотехнологічного виробництва і вчений всебічно обгрунтував необхідність ще раз повернутися до найактуальніших проблем боротьби з цукровим діабетом, а відтак і до питання про виключення унікального заводу з переліку підприємств, що підлягають приватизації / Підготував Валерій Гончаренко// Урядовий кур'єр. - 2007. - 16 трав.(№84). - С. 13.

Малолєткова О. Не будьте байдужими до власного здоров'я та безпеки: Держава поклала на комітет з питань технічного регулювання та споживчої політики (Держспоживстандарт) функцію контролю за якістю продукції, яка реалізується в Україні. Але українці нарікають на недоопрацювання в цьому напрямку, оскільки на споживчому ринку часто продають неякісні товари. Водночас у Держспоживстандарті переконані, що контрольні заходи будуть ефективнішими, коли до таакої роботи долучиться громадськість, а найголовніше - виробники / О. Малолєткова. // Урядовий кур'єр. - 2007. - 17 квіт. (№68). - С.8

Миколюк О. Чому ми живемо мало?: Стрімке зростання смертності змусило науковців і чиновників бити на сполох / О.Миколюк // День. - 2007.- 8 черв.(№91). - С. 1,20. На перше квітня, за даними Держкомстату, українців залишилося вже 46,5 мільйона, а кожен третій чоловік у нас не доживає до 60 років

Наконечна С. Коли коні лікують: У кінно-спортивному клубі Олени Петрусевич 13 років діє програма іпотерапії для хворих дітей. Безкоштовно / С. Наконечна// Україна молода. - 2007.- 12 трав.(№83). - С. 9.Про іпотерапію, тобто лікування за допомогою коней

Підгірна Н. Нещасна, бо худа: Низьковуглеводні дієти можуть спричинити закреп, діарею і навіть рак кишечнику / Н. Підгірна// Україна молода. - 2007.- 21 черв.(№110). - С. 11. Про небезпеку дієт

Терен Т. Поміняйте мікрохвильову піч на глиняну!: Закликає Всеукраїнська екологічна організація «МАМА-86», презентуючи в семи містах України пізнавально-повчальну виставку «Хімія в побуті» / Т.Терен// Україна молода. - 2007.- 21 черв.(№110). - С. 11. Про небезпеку у власній квартирі розповідає громадська організація "МАМА-86"

Трибушная Е. Колеса разума: Вслед за виагрой и вакцинами для иммунитета человек изобрел еще одно средство борьбы с собственным несовершенством - таблетки, улучшающие умственные способности / Е. Трибушная// Корреспондент. - 2007.- №17. - С. 52-54. Нове досягнення у медицині - "пігулки для розуму", препарат для покращення розумових здібностей

Трибушная, Е. Приговоренные к жизни: Споры о праве выбирать между жизнью и смертью разделили Европу на два лагеря: консерваторы требуют запретить аборты, а либералы - узаконить убийство неизлечимо больных пациентов   / Е. Трибушная// Корреспондент. - 2007.- №15. - С. 74-76.

Якименко М. Ми живемо у великій аптеці, ім'я якій - Природа: Вважає фітотерапевт міжнародної і провізор вищої категорії Парасковія Антонюк з Луцька / М. Якименко// Голос України. - 2007. - 26 черв. (№111). - С. 8.

Протидія онкозахворюванням

Градоблянська Т. Наші діти вміють перемагати рак / Т. Градоблянська// Голос України. - 2007. - 8 черв. (№99). - С.1,5. Учора в Києві зібралося більш як 20 чоловік, які змогли перебороти страшну недугу. Вони дізналися про свій діагноз і перемогли хворобу в дитинстві. Сьогодні їм у середньому по 15 років. Організували зустріч дітей благодійні фонди "Онколог" та "Сподіваюся і вірю", а також асоціація "Soleterre"

Мелешко К. Диагноз "рак" - не приговор: Мы живем в канцерогенное время. И вот результат: в Украине 850 тыс.человек поставлен диагноз "рак". Каждый год в стране появляются 150 тыс. новых больных, а умирают 90 тысяч... Тенденция к росту онкологических заболеваний неумолима. Чудодейственных средств в борьбе с раком нет, но не редки случаи, когда, казалось бы бы, безнадежно больной человек продолжает жить полноценной жизнью / К. Мелешко// АиФ здоровье. - 2007. - апр.(№16). - С.6

Протидія туберкульозу

Україна. Закон. Про затвердження Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2007-2011 роках: Закон України від 08.02.2007 р. №648-V// Відом.Верховної Ради. - 2007. - 13 квіт.(№15). - С. 611.

Бойцова Е. Оружие против туберкулёза тупеет: По оценке ВОЗ, в мире ежегодно заболевают туберкулёзом от 8 до 9 млн. человек. Примерно 95% из них приходится на развивающиеся страны, в то время как в индустриальных государствах уровень инфекции постоянно снижается. С 1995 г. в Украине объявлена эпидемия туберкулёза / Е. Бойцова// 2000. - 2007. - 15-21 июня (№24). - С. С,С2.

Вергейчик О. Чому самі собі вкорочуємо життя?: У 1995 роціВсесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) зареєструвала в Україні епідемію туберкульозу. За останні 15 років показник захворюваності нна туберкульоз збільшився у 2,4 рази, а смертність від цієї хвороби - у 2,7 раза і становить відповідно 84,1 та 25, 6 особи на 100 тисяч населення / О. Вергейчик// Урядовий кур'єр. - 2007. - 27 черв.(№113). - С.17.Дніпропетровська область посідає п'яте місце в десятці областей України з найвищим рівнем захворюваності на туберкульоз

Кузичева Е. Ринат Ахметов объявил войну туберкулёзу: Самый богатый человек Украины дал старт проекту, аналогов которому в стране ещё не было / Е. Кузичева// Комсомольская правда. - 2007. - 19 мая (№100). - С. 13.

Проти шкідливих звичок

Лікарі попереджають: сигарети, алкоголь і наркотики — це три монстри, які руйнують наше суспільство. Вони не лише калічать та вбивають молодих чоловіків та жінок, а й зводять до мінімуму шанси батьків-алкоголiків народити здорову дитину.
На жаль, проблема поглиблюється тим, що більшість українців не володіють детальною інформацією про шкоду, якої завдає сигарета і чарка здоров'ю людини. Як стверджує головний нарколог МОЗ України Анатолій Вієвський, пацієнтам про це ніхто не розповідає. Лікарі не читають просвітницьких лекцій, газети і журнали рідко згадують про тему, яка стала немодною, інформація надходить уже у вигляді рекомендацій нарколога, який рятує хворого від смерті чи інвалідності.

Єгорова І. «Дорога» до себе: У Львові знають, як допомогти залежним від трамадолу / І. Єгорова // День. - 2007.- 19 черв. (№98). - С. 1,4. Боротьба з наркотиками та наркозалежністю

Клюшник К. Спорт проти наркотиків: 19 червня відбув- ся футбольний матч між командами Реабілітаційного центру "Восток" у рамках акції "Спорт проти наркотиків" / К.Клюш -ник// Вечірній Київ. - 2007. - 25 черв.(№103). - С. 5.Акція проводилася Всеукраїнським благодійним фондом "Соціальне партнерство"спільно з федерацією футблоу Києва на території Реабілітаційного центру "Восток", що в Ірпені

Леонов І. «Господи, помилуй нас!», -співають неповнолiтнi вихованці колоній, доки влада намагається покращити профілактику молодіжної злочинності : Сьогодні - Міжнародний день боротьби з наркотиками - «профільна» дата для 30 тисяч українців / І. Леонов// Україна молода. - 2007.- 27 черв. (№114). - С. 7.Про проблеми профілактики злочинності в молодіжному середовищі

Марихуана: Багато хто вважає, що "травичка" не шкідлива для здоров'я. Дехто навіть твердить, що вона корисна. Але от реальні дані і свідчення очевидців / Підготував Ігор Куксенко// Голос України. - 2007. - 5 черв.(№96). - С. 19. Капкан на життя

Михайлюк Ю. Сніданок "спудея" - цигарки та пиво: Дев'ять із десяти підлітків регулярно вживають алкогольні напої / Ю. Михайлюк// Голос України. - 2007. - 15 черв. (№104). - С. 19. Соціологи переконують: рекламний тандем "молодь і пиво" варто роз'єднати

Ротай Н. Наркодрама: Сьогодні - Міжнародний день боротьби з наркотиками - «профільна» дата для 30 тисяч українців / Н. Ротай// Україна молода. - 2007.- 26 черв. (№113). - С. 9. Проблеми наркозалежності в Україні і світі

Ротай Н. Чарку - смик, під лавку - брик: Нація, що спивається: серед 18-річних українців 40 відсотків ризикують не дожити до 60 років / Н. Ротай// Україна молода. - 2007.- 24 трав.(№91). - С. 8. Як стверджує головний нарколог МОЗ України Анатолій Вієвський більшість українців не володіють детальною інформацією про шкоду, якої завдає сигарета і чарка здоров'ю людини

Протидія СНІДу

За даними дослідження, здійсненого МБФ «Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», кількість ВІЛ-позитивних людей в Україні збільшується з року в рік. За 2006 рік кількість таких хворих, порівняно з 2000 роком, зросла більш ніж у чотири рази, а смертність від цієї хвороби збільшилася у 3,8 раза.  Середня тривалість життя ВІЛ-позитивної людини в Україні складає 5—8 років, а хворий на СНІД (останню, термінальну, стадію ВІЛ) живе не більше 1—2  років. Для порівняння, у розвинених країнах йдеться про 10—12 років і 2—3 роки, відповідно.

Бірюкова І. Епідемія століття: Кожного дня в Україні понад 40 осіб інфікуються ВIЛ / І. Бірюкова// День. - 2007.- 13 черв. (№94). - С. 2.

Боко Н. Пігулки не чіпайте!: Українських міліціонерів навчать не відбирати ліки у ВІЛ-інфікованих «клієнтів» / Н. Боко, В. Бондар// Україна молода. - 2006.- 19 черв.(№108). - С. 10.Про розробку відсутнього в Україні механізму забезпечення затриманих ВІЛ-позитивних людей Антиретровірусною терапією (АРТ), який раз і назавжди закриє питання про зниження ефективності лікування АРТ через дії працівників міліції.

Жуков Б. Синдром беззащитности: Далеко не каждый с ходу сможет расшифровать абревиатуру СПИД, хотя абсолютно все знают, что эти четыре буквы означают смертельную болезнь, прозванную "чумой ХХ века", но по-прежнему продолжающую собирать страшную дань с человечества и вновом столетии. По данным программы UNAIDS, специально созданной ООН для международной координации усилий в борьбе со СПИДом, к концу прошлого года в мире жили 40 моллионов человек, зараженных этой болезнью. Каждый день к ним добавляется около 11 тысяч новых жертв / Б. Жуков// Вокруг света. - 2007.- № 6. - С. 130-137. Де і коли з'явився СНІД

Миколюк О. ВІЛ - не вирок: Проект «Мама+» допоміг 200 немовлятам залишитися в сім’ї / О. Миколюк// День. - 2007.- 26 черв.(№103). - С. 1. У Києві, Донецьку та Сімферополі завершився дворічний проект «Мама+», запроваджений Всесвітнім дитячим фондом під патронатом королеви Швеції «Лікарі світу - США» та Агентством США з міжнародного розвитку (АМР- США) для підтримки вагітних ВІЛ- інфікованих жінок і тих жінок, котрі вже народили дитину з таким же діагнозом.

Миколюк О. Такий важливий «дріб’язок»: Як забезпечити права ВIЛ-позитивних дітей / О. Миколюк// День. - 2007.- 23 трав.(№82). - С. 2.Дитячий фонд ЮНІСЕФ та авіалінії British Airways пожертвували 560 тисяч доларів, які зібрали у рамках програми «Change for Good» («Дріб’язок заради добра») у пасажирів British Airways на підтримку та лікування ВІЛ-інфікованих дітей в Україні. «За кошти, надані British Airways, в Україні здійснюватиметься проект «Розвиток форм опіки сімейного типу для дітей, що постраждали від ВІЛ», - прокоментував «Дню» представник ЮНІСЕФ в Україні Джеремі Хартлі

Пономарьов О. "Згадай моє ім'я" Закликали хворі діти на виставці, приуроченій до всесвітнього дня пам'яті померлих від СНІДу: Напередодні Всесвітнього дня пам'яті померлих від СНІДу (20 травня) Соціальна служба для молоді спільно із Всеукраїнською мережею ЛЖВ (людей, котрі живуть з ВІЛ) презентували виставку творів ВІЛ-інфікованих дітлахів під назвою "Згадай моє ім'я" / О. Пономарьов // Хрещатик. - 2007. - 21 трав. (№74). - С. 7.

Федорина А. Що знають про СНІД мама і тато?: Годі боротися з явищами - треба допомагати людям /А. Федорина // Україна молода. - 2007.- 18 трав.(№87). - С. 19. Двадцятого травня, у день пам'яті померлих від СНІДу, у трьох сумських церквах відбудеться паннахида, а на центральній площі міста - акція, організована регіональною громадською організацією людей із ВІЛ/СНІДом "Вибір" та медичними працівниками

Інтернет-ресурси

Офіційні державні портали

http://www.rada.gov.ua/  -  сайт  Верховної Ради України

http://www.moz.gov.ua/  -  сайт Міністерства охорони здоров'я України

http://www.mon.gov.ua/  -  сайт  Мiнiстерства освiти і науки України

www.kmu.gov.ua/sport  -  сайт Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту

http://www.mincult.gov.ua/  -  сайт Міністерства культури і мистецтв України

http://www.tourism.gov.ua/  -  сайт Державної служби туризму i курортiв

http://www.dcssm.gov.ua/  -  сайт  Державної соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді

http://www.ssm.kiev.ua/  -  Мережа соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді м. Києва

http://www.dcz.gov.ua/  -  сайт  Державної служби зайнятості України

http://www.president.gov.ua/  -  сайт  Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000»

Періодична пресса

http://www.day.kiev.ua/   -  сайт   газети «День»

http://www.dt.ua/  -  сайт  Міжнародного суспільно-політичного тижневика «Дзеркало тижня»

http://www.business.kiev.ua/  -   Інтернет-портал газеты «Бизнес»

http://www.vechirka.kiev.ua/  -  Електронна версія газети «Вечірній Київ»

http://www.news2000.kiev.ua/  -  Інтернет –портал Щотижневика «2000»

http://www.kp.kiev.ua/   -  сайт газети  «Комсомольская  правда в Украине»

http://www.korespondent.net/   -  сайт Української мережи новин «Кореспондент»

http://www.umoloda.kiev.ua/  -  Електронна версія газети «Україна молода»

uamedia.visti.net  -  UAMEDIA.VISTI.NET: Українська преса в Internet
 Урядовий Кур'єр, Україна Молода, Голос України, Молодь України,
Київська Правда, Сільські Вісті, Робітнича Газета, Закон і Бізнес, УКРІНФОРМ,

http://kreschatic.kiev.ua/  -  сайт газети київської міської ради «Хрещатик»

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ