Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Neuralink Ілона Маска Нейроінтерфейс як захист людства від загроз Штучного Інтелекту

Поділіться цією сторінкою:

Для вас, любознайки!

Поточний інформаційно WEB-ліографічний дайджест із циклу «ТЕСЛА. Історія. Сучасність. Майбутнє».

Частина ІV

Дивіться на сайті бібліотеки частина Ічастина ІІ,  частина IIІ та слідкуйте за продовженням

Цей епатажний мільярдер і винахідник регулярно опиняється в центрі уваги

Найцікавіші факти з біографії Ілона Маска

Він пропонує людству таке, що здається цілковитою фантастикою, а потім все таки працює. І успішно летить. Як нинішній приватний космоліт. (Див. частина III)

В 48 років він наривається на скандали, коли публічно курить маріхуану…

Одним твітом обвалює акції своєї ж компанії…Називає сина іменем, яке неможливо вимовити, а ще важче зареєструвати… То з кого виростають Ілони Маски? Від хлопчика, якого в дитинстві гамселили однолітки - до кумира мільйонів. Від мрійника стартапера - до підкорювача космосу. Від прибиральника - до мільярдера, чиє ім’я в сотні найбагатших людей світу, хоч десятки разів міг утратити все. Життя Ілона Маска – це суцільні ВІД і ДО…                     / Продовження див. у додатку нижче/

Ілон Маск: Нова версія нейроінтерфейсу Neuralink - це круто

Neuralink, таємнича компанія з розробки мозкових нейрокомп'ютерних інтерфейсів, проведе другу пресконференція 28 серпня 2020 року. Її засновник Ілон Маск оголосив про це у Twitter, нагадавши також девіз Neuralink «Не можеш перемогти - очоль» - йдеться про неминучу, з його точки зору, появу штучного інтелекту, який перевершить людину.

На першій великій пресконференції 16 липня 2019 року,  яка пройшла в Сан-Франциско, був представлений чіп N1 розміром 4 на 4 мм, який імплантується в мозок пацієнта. У нього тисячу двадцять чотири електроди, кожен з яких товщиною 5 мікронів. Чіп захований в герметичному корпусі 8 мм діаметром. Модуль, розташований за вухом, з'єднаний з чіпом та посилає радіосигнали, що дозволяють людині управляти смартфоном або комп'ютером силою думки. Також компанія розробила роботa для імплантації чіпа.

Тоді ж було сказано, що клінічні випробування повинні початися в кінці 2020 року на пацієнтах з паралічем кінцівок. А тепер стала відома й дата проведення наступного звітного заходу, на якому нам ймовірно покажуть наступне покоління чіпа. Про що саме Neuralink розповість на другий пресконференція в серпні - секрет, поки Маск лише майстерно підігріває інтерес до компанії.

«Зачекайте поки не побачите нову версію і порівняйте її з тією, що була представлена минулого року. Це круто», написав Маск в Twitter ще на початку року.

Міркування Маска про прийдешнє повстання машин і необхідність розробки імплантів для підсилювання роботу мозку, щоб витримати конкуренцію зі штучним інтелектом, здаються деяким експертам безпідставними. Наприклад, когнітивний психолог Сюзан Шнайдер стверджує, що якщо вчені почнуть також замінювати й функціональні тканини мозку, то для людства це стане своєрідною точкою неповернення.

https://ecotech.news/technology/949-ilon-mask-nova-versiya-nejrointerfejsu-neuralink-tse-kruto.html

Мета Neuralink

Мета полягає спочатку у використанні своєї технології для зменшення наслідків неврологічних розладів у пацієнтів із сильним впливом на мобільність та інші щоденні функції, але в кінцевому підсумку компанія також сподівається використати свою технологію, щоб істотно "оновити" людей, щоб мати можливість взаємодіяти з обчислювальними пристроями зі швидкістю думки.

Маск послідовно вказував на те, як "втрачається" процес перекладу думки на введення за допомогою звичайних засобів, включаючи клавіатуру та мишу, і вважає, що більш тісний, більш високоточний зв'язок між людьми та комп'ютерами може допомогти зменшити ризик того, що розширений ШІ перевершує можливості людського інтелекту. Маск неодноразово заявляв, що неконтрольований, нерегульований штучний інтелект створює екзистенційний ризик для людства, і Neuralink призначений для захисту від цієї загрози.

Ми ще не знаємо чи Musk та Neuralink поділяться  успіхами компанії з моменту останнього оновлення у 2019 році, але, сподіваємось, ми почуємо щось про її плани розпочати випробування на людях. Маск також поділився тим, що він називає "заявою місії" Нейралінка поряд із датою оновлення компанії: "Якщо ви не можете їх перемогти, приєднуйтесь до них". Фрагменти запозичено з https://techcrunch.com/2020/07/09/elon-musk-sets-update-on-brain-computer-interface-company-neuralink-for-august-28/

Про компанію Neuralink та імплантанти для мозку

Компанія Neuralink була заснована у 2016 році з місією зрівняти шанси людства в гонці інтелектів з машинами. Кілька років, поки її глава та ідейний натхненник Ілон Маск займався виробництвом електромобілів Tesla і багаторазових ракет SpaceX, Neuralink залишалася в тіні і проводила дослідження, не привертаючи до себе уваги. Однак минулого липня світ дізнався про те, чим саме займалися вчені.

На заході 2019 року був представлений чіп N1 розміром 4 на 4 мм, який імплантується в мозок пацієнта. У нього тисячу двадцять чотири електроди, кожен з яких товщиною 5 мікрон. Чіп захований в герметичному корпусі 8 мм діаметром.

Модуль керування, який кріпиться за вухом та з'єднується з чипом

Тоді ж було сказано, що клінічні випробування повинні початися в кінця 2020 року на пацієнтах з паралічем чотирьох кінцівок. А тепер стала відома дата проведення наступного звітного заходу, на якому нам, ймовірно, покажуть наступне покоління чипа. https://techno.24tv.ua/nova-versiya-neyrointerfeysu-neuralink-tse-novini-tehnologiy_n1376062

 

Нова розробка Ілона Маска Neuralink транслюватиме музику прямо в мозок

Пристрій також дозволить контролювати гормональний фон людини

Презентація нових досягнень компанії Neuralink відбудеться тільки 28 серпня, а Ілон Маск вже розповів у Twitter деякі подробиці про можливості технології, яка дозволить транслювати музику прямо в мозок користувача, а також контролювати гормональний фон – ключовий інструмент підтримки здоров'я всього організму, повідомляє HighTech Plus з посиланням на Independent.

Нейротехнологічна компанія Neuralink була заснована в 2016 році, але досі не показала жодного функціонуючого пристрою.

Влітку минулого року Маск продемонстрував перший чіп N1, який в майбутньому буде імплантуватися в мозок користувача, але не розповів про всі можливості технології, зосередившись на медичному аспекті і можливості спілкування з паралізованими людьми.

Минулого місяця після тривалої паузи Маск повідомив, що Neuralink досягла приголомшливих результатів у своїх розробках і буде готова почати імплантувати перші чіпи пацієнтам вже до кінця цього року.

Пару днів назад Маск запропонував користувачам Twitter, які здатні вирішити «складні проблеми зі смартфонами і електронікою», подумати про роботу в Neuralink. Він  прикріпив посилання для зворотного зв'язку. У відповідь на цей пост Остін Ховард, фахівець з комп'ютерних технологій, запитав: «Якщо ми реалізуємо Neuralink - ми зможемо слухати музику за допомогою чіпів? Чудова функція». Ілон Маск відповів коротко: «Так».

Пізніше він також додав, що Neuralink не обмежиться розважальними функціями. За словами Маска, чіпи дозволять контролювати рівні різних гормонів, щоб знизити рівень стресу або підвищити когнітивні можливості людини. Остання розробка може бути використана для допомоги людям, що страждають від психічних розладів і навіть хвороби Паркінсона.

Однак головна мета Neuralink - об'єднати мозок людини зі штучним інтелектом.

Багато фахівців в сфері роботи мозку вважають, що затія Маска приречена на провал, тому що влаштування мозку до кінця науці не зрозуміло, а значить, і з'єднати його якимось чином з комп'ютером не вийде. https://mind.ua/news/20213648-nova-rozrobka-ilona-maska-neuralink-translyuvatime-muziku-pryamo-v-mozok

Web-ліографія

https://twitter.com/neuralink Neuralink у Твітері

Twitter Elon Musk

https://codeguida.com/post/308 Ілон Маск. Майбутнє сьогодення

https://naked-science.ru/article/hi-tech/ilon-mask-tvit-o-neuralink Раніше американські вчені зробили ще один крок на шляху до точному розпізнаванню думок за допомогою електрокортикограми, а Ілон Маск анонсував «Tesla, що говорить».

https://ecotechnica.com.ua/technology/4639-neuralink-ilon-mask-obeshchaet.html Neuralink в медицині, особливо в нейрохірургії

https://techcrunch.com/2020/07/09/elon-musk-sets-update-on-brain-computer-interface-company-neuralink-for-august-28/ Elon Musk встановлює оновлення на мозок-комп'ютерний інтерфейс компанії Neuralink за 28 серпня

https://youtu.be/YKzCD2IEYUQ Ілон Маск: Презентація Neuralink 

https://youtu.be/ohgN4KdPaC8 Всі проекти Ілона Маска 2020 від Tesla до Neuralink. Як Ілон Маск створює майбутнє

https://tsn.ua/nauka_it/ilon-mask-zapevnyaye-scho-yogo-zagadkoviy-chip-dlya-mozku-zmozhe-likuvati-depresiyu-ta-zalezhnist-1583953.html Ілон Маск запевняє, що його загадковий "чип для мозку" Neuralink зможе лікувати депресію та залежність – Наука та IT - TCH.ua

https://naked-science.ru/article/nakedscience/neuralink?utm_source=inarticle&utm_medium=inarticle&utm_campaign=inarticle Проникнення в мозок: Neuralink як самий фантастичний проект Ілона Маска

https://youtu.be/N-4FHf_CPPs "OpenAI Ілона Маска: все, що ви хотіли знати"

https://ecotechnica.com.ua/stati/3681-ilon-mask-put-milliardera-ot-osvoeniya-marsa-do-hyperloop.htm Інтерфейс комп’ютер-мозок

https://ecotechnica.com.ua/technology/3495-ilon-mask-gotovit-produkt-kotoryj-ob-edinit-mozg-i-kompyuter-neuralink-sdelaet-iz-lyudej-kiborgov.htm l Ілон Маск готує продукт, який об'єднає мозок і комп'ютер: Neuralink зробить з людей кіборгів

https://youtu.be/rxuN2P-Bdvs Як Ілон Маск змінює світ 

https://youtu.be/YKzCD2IEYUQ «Ілон Маск: Презентація Neuralink (17.07.2019)

https://youtu.be/DJoZKpSHLZ0 «Ілон Маск презентував чіпи для читання думок» 

https://youtu.be/O1YZvf0Ux8A «Ілон Маск. Небезпечне майбутнє: Військовий супер-безпілотник США зі штучним інтелектом»

https://3dnews.ru/1010454 Ілон Маск розповів, коли Neuralink почне по-справжньому чипувати людський мозок

https://3dnews.ru/1016161 Прощавайте, AirPods: Neuralink Ілона Маска дозволить слухати музику відразу в мозок

Стартап Ілона Маска представив технологію вживлення імплантів в мозок

Cтартап Ілона Маска Neuralink представив нову технологію - «нитки»-імпланти, що зчитують інформацію з мозку, та робота, що вживлює пристрій. Про це повідомляють New York Times, Bloomberg, The Verge.

За словами Маска, гнучкі ниткоподібні імпланти зчитують інформацію швидше, ніж всі аналогічні пристрої. Товщина «ниток» - 4-6 μm, це приблизно чверть діаметра волосини. Такий розмір знижує ризик пошкоджень мозку, вважають у компанії.

Також Neuralink показали робота, що вживлює ці імпланти глибоко в мозок. Він діє за принципом швацької машинки й за хвилину може імплантувати шість «ниток», не зачепивши судин.

Вбудовані датчики збирають інформацію та надсилають її до приймача за вухом.

Він має передавати дані за допомогою бездротового зв’язку - планується навіть керувати пристроєм за допомогою смартфонів.

Поки що для імплантації пристрою потрібно свердлити череп, та в майбутньому дослідники хочуть робити отвори лазерами, щоб уникати «неприємних вібрацій».

Досі технологію випробовували лише на лабораторних щурах, яким імплантували до 1500 електродів. Тестування на людях планують почати у другому кварталі 2020 року.

Нова технологія має допомогти людям з ампутованими кінцівками та тим, хто втратив можливість чути, бачити, говорити. Також Ілон Маск вважає, що з’єднання наших мізків з комп’ютерами зрештою стане єдиним способом не відставати від розвитку штучного інтелекту. Тож перспективи у технології грандіозні. https://codeguida.com/post/1959

Ілон Маск готовий під'єднати мозок людини до комп'ютера

Джейн Вейкфілд

Компанія NeuraLink, створена Ілоном Маском для підключення людського мозку до комп'ютерного інтерфейсу, звернулася до регуляторів у США, аби розпочати випробування пристрою на людях.

Система була випробувана на мавпі, яка, за словами Маска, була здатна керувати комп'ютером зі свого мозку.

Компанія оголосила, що хоче зосередитися на пацієнтах з важкими неврологічними станами.

Але у підсумку Маск мріє про майбутнє "надлюдських можливостей набуття знань".

Злиття зі штучним інтелектом

Пристрій, який розробила компанія, складається з крихітного зонда, що містить понад 3000 електродів, прикріплених до гнучких ниток, який потім може контролювати активність 1000 нейронів.

Перевагою цієї системи, на думку компанії, є те, що вона зможе орієнтуватися на дуже специфічні ділянки мозку, що зробить її більш безпечною. Вона також зможе аналізувати записи, використовуючи машинне навчання, яке б потім визначило, який вплив здійснювати на пацієнта.

NeuraLink не пояснила, як система пояснює мозкову активність або як пристрій здатний стимулювати клітини мозку.

"Не буде так, що раптом ми отримаємо це неймовірне нейронне мереживо і візьмемо під контроль мізки людей, - сказав пан Маск під час своєї презентації. - Це займе багато часу".

Водночас він наголосив, що для тих, хто її обере, система згодом дозволить "симбіоз зі штучним інтелектом".

Раніше пан Маск припустив, що штучний інтелект може знищити людство.

"Навіть за сценарію нешкідливого штучного інтелекту ми б залишилися позаду", - зазначав бізнесмен-винахідник.

"З високошвидкісним машинним інтерфейсом мозку ми зможемо підключатися як спостерігачі і мати ефективну можливість злиття зі штучним інтелектом", - вважає Маск.

Підключення мозку до інтерфейсу створить новий шар "суперінтелекту" в людському мозку, додав він, зазначивши, що частково люди "вже мають це завдяки своїм телефонам".

Під час сесії запитань і відповідей Ілон Маск повідомив, що пристрій, над яким працює NeuraLink, вже тестувався на мавпах, й тварина могла керувати комп'ютером зі свого мозку.

Тепер компанія подає документи, щоб почати випробовування на людях, які має затвердити Управління з контролю за продуктами і ліками США.

Пан Маск також прагне залучити більше вчених до компанії, яка наразі налічує близько 100 співробітників.

Компанія NeuraLink опублікувала документ, що збігається з оголошенням, але він не був рецензований, що зазвичай розглядається як важлива частина будь-якого нового наукового прориву.

Кріттіка Д'Сілва, експертка NASA зі штучного інтелекту, яка була присутня на заході, зазначила: "Технологія, описана NeuraLink є цікавою, тому що вона значно менш інвазивна, ніж попередні розробки в цій галузі".

"Плани, які вони описують, вимагатимуть багаторічної роботи для вирішення технічних та етичних проблем, але ця технологія може стати великим кроком у боротьбі з певними серйозними захворюваннями, такими як епілепсія і хвороба Паркінсона", - вважає вчена.

У Twitter думку щодо проєкту NeuraLink висловили також у The Kording Lab, де працюють вчені з відділення нейронауки Університету Пенсильванії. У повідомленні зазначається, що у розробці "немає нічого революційного, але є ціла низка дійсно творчих ідей", які дозволяють говорити, що компанія перебуває "на великому шляху".

Ендрю Хайес, доцент кафедри нейробіології в Університеті Південної Каліфорнії повідомив, що компанія "просунула вперед" найкращу лабораторну технологію.

NeuraLink - не єдина компанія, яка створює нейронні інтерфейси. Kernel, створена бізнесменом зі сфери високих технологій Браяном Джонсоном, намагається подібні речі "радикально поліпшити і розширити людське пізнання".

Багато проєктів Маска наразі виходять на межі можливого. Space X вивчає можливості польоту на Марс, його ж компанія Boring прагне побудувати тунелі під Лос-Анджелесом, а його проєкт Hyperloop спрямований на організацію надшвидких подорожей. https://www.bbc.com/ukrainian/features-49015299

Neuralink Ілона Маска просвердлить отвори в вашому черепі за допомогою лазеру

Ілон Маск і кілька провідних вчених з компанії Neuralink докладно розповіли про свої зусилля по підключенню людського мозку до машин.

Після двох років секретності стартап Ілона Маска Neuralink вийшов з режиму секретності. У вівторок відбулася презентація в прямому ефірі й декілька інтерв'ю, в яких докладно розповідалося про його зусиллях по підключенню людського мозку до машин.

Маск і кілька провідних вчених з компанії під час заходу виконали велику роботу, детально розповівши про систему, яку він сподівається одного разу впровадити в ваш мозок. Він також розповів, як він сподівається досягти вашого мозку в першу чергу: роблячи лазерами отвори у вашому черепі.

Посилення сигналу

Першим кроком до вилучення даних з мозку є пошук способу захоплення всіх сигналів, що проникають в череп людини, і передачі їх на пристрій поза ним.

Для цього Neuralink розробляє гнучкі нитки електродів - імплантують ці нитки в мозок поруч з нейронами, і вони можуть приймати й передавати сигнали від цих нейронів бездротовою мережею.

Погані вібрації

Прямо зараз Neuralink використовує тонкі голки, керовані системою комп'ютерного зору, щоб точно помістити пучки цих електродів в мозок.

Але замість того, щоб просвердлити отвори в черепах людей та отримати доступ до їх мозку, президент Neuralink Макс Ходак розровів The New York Times, що компанія в кінцевому підсумку хоче використовувати лазерні промені для створення серії крихітних отворів в черепі.

«Механічна дриль пропускає вібрацію через череп, викликає  неприємні відчуття, - сказав Ходак, - тоді як лазерну дриль ви не відчуєте».

Джерела: The New York Times.  Автор: Крістін Хаузер.

https://futuro.in.ua/news/2604-neuralink-ilona-maska-prosverdlyt-otvory-cherepi.html

Додаток

До біографії Ілона Маска від ТСН

Дитинство Ілон провів в Південній Африці, куди родину перевіз з Канади дід, який був авіатором, багато подорожував і загинув в авіакатастрофі. Батько Ілона був інженером. Мама – модель і діетологиня. Він був їхнім первістком. Згодом народилися ще братик і сестричка. Жила родина без особливих розкошів. Коли батьки ролучилися, вони з братом переїхали до тата. Кажуть, що той був деспотом. Винахідник неохоче про це розказує. На рік раніше він пішов у школу. Багато читав. І про космос – теж. Однокласники називали його ботаном і часто лупцювали. Від булінгу він почав ховатися у віртуальному світі, коли 10-річному мрійнику подарували комп’ютер. Та ще більш вражає те, що малий Ілон навчився програмувати. Створив відеогру з інопланетянами, яка згодом стала його першим фінансовим проривом. Він продав її за 500 доларів. Мати Мей Маск кілька років тому приїзжала в Україну і розказувала як виховувала трьох дітей. Працювали завжди багато, робили добрі речі. Вона вчила їх аби все, що діти робили приносило б користь не лише для них, а й для оточення. У неповних вісімнадцять Ілон виїхав до Канади. 18 доларів на годину він заробляв прибиральником. Нині його статки нараховують 24 мільярди 600 мільйонів доларів. До цього він ішов 30 років. Спершу вивчився в престижних університетах Куінс та Пенсільванії, де отримав дипломи з фізики та економіки. Потім була аспірантура у Стентфорді, але у світі почався бурхливий розвиток інтернету і Силіконова долина, рай для нових ідей, уже інфікувала його.

Він покинув виш і разом із братом заснував свою першу ІТ компанію, вартістю понад  300 мільйонів доларів.. Та по-справжньому великі гроші він отримав, коли створив електронну платіжну систему. Це була перша революція Маска. Його ідея про переказ грошей на звичайні поштові е-мейли, неабияк розлютила банкірів. Гроші йшли без їхньої комісії. Сьогодні торги на є-Бей Алі-баба і Амазон – це частина ідей Маска. А знамениту Рау-Раll, 2002 -го, викупили за півтора мільярди доларів.

Трудоголік, який працює по сто годин на тиждень, створив першу у світі приватну компанію, що поставила собі зробити політ у космос чимось справді дешевим і буденним. Цілковитий авантюризм. Про ракетобудування Ілон читав лише у книжках. І мріяв, що допоможе колонізувати Марс. Перші запуски ракет були провальними. Всі його гроші згоріли разом з ними. Та він ризикнув і знайшов гроші знов. Сьогодні космічна революція SpaseX - незаперечна, як і автомобільна. Поборотися з нафтовим лоббі досі не міг ніхто. Глобальні корпорації буквально розчавлювали таких сміливців. Елекртичні машини сприймалися як іграшки. Тесла стала революцією, в погоні за якою кинувся весь світовий автопром.

Маск любить бути в центрі уваги. Шоу взагалі стало його бізнес-інструментом. То ж взагалі кілька років тому на своїй ракеті запустив Теслу у космос. Іще один його божевільний проект після космічного й наземного драйву - революція підземна. Нова підземна СпейсІкс має завданням забезпечити появу нового виду транспорту - Гіперлупу. До речі, перші випробування тривають. Та швидке риття ходів під містами має позбавити мегаполіси пробок на дорогах. Нещодавно, він на своєму кіберпікапі, проїхався тестовим тунелем. То ж інфраструктурна революція теж не за горами. Інколи здається Маск ненавидить все старе. «Присвячую себе Марсу і Землі». - заявив він. Народився Маск на планеті Земля, а померти мріє на Марсі. Його часто критикують називають фантазером, але ми стали свідками того, як він утілив всі ці фантазії в життя. От якби нам іще одного такого Маска.               /ТСН:  Наталя Ярмола/

«Не можеш перемогти їх - об'єднуйся з ними»: Ілон Маск опублікував інтригуючий твіт про проект Neuralink

Повідомлення американського підприємця вказує на те, що один з його проектів буде оприлюднено.

28 серпня 2020 року готуйтеся до цікавих новин від Ілона Маска: в цей день мільярдер пообіцяв поділитися «подробицями про прогрес» компанії Neuralink. Цей проект Маска займається розробкою нейропротезів і інтерфейсів «мозок - комп'ютер». День ікс американський підприємець анонсував в твіттері, випередивши це повідомленням: «Не можеш перемогти їх - об'єднуйся з ними: філософія Neuralink». Більше ніяких подробиць про те, що ж станеться в останню п'ятницю серпня, Маск не повідомив.

Останній захід Neuralink відбувся 16 липня 2019 року. Тоді публіці продемонстрували чіп N1 для імплантації в мозок, а також показали роботу апарату, здатного розпізнавати кровоносні судини в головному мозку і імплантувати в кору електроди, не пошкоджуючи ці судини. Крім того, Маск розповів про результати тестування розробок Neuralink на щурах і повідомив, що в 2020 році компанія може почати випробування на людях.

З тих пір ось уже рік офіційний Twitter компанії мовчить. Ніяких подробиць про майбутній захід в кінці серпня в Neuralink також не повідомляє, обмежившись репостами твітів свого засновника. Neuralink була заснована в 2016 році для реалізації ідей Ілона Маска з розширення біологічних можливостей людини за допомогою кібернетичних надбудов. Першочергове завдання компанії - розробка пристроїв для лікування порушень і хвороб, пов'язаних з функціями головного мозку. У більш віддаленій перспективі мова йде про створення «ефективного симбіозу штучного інтелекту і людини».

«Ми зможемо більше не боятися якогось" злого І-диктатора ", - говорив про це Маск. - Ми самі станемо штучним інтелектом ». https://naked-science.ru/article/hi-tech/ilon-mask-tvit-o-neuralink

Маск отримав $27 мільйонів на вживлення процесора в мозок - WSJ

Проект Ілона Маска "Нейролінк", місія якого - посилити можливості людського мозку за допомогою об'єднання мозку і комп'ютера, отримав $27 мільйонів фінансування.

"Wall Street Journal повідомив, що "Нейролінк" отримав фінансування від інвесторів у розмірі 27 мільйонів доларів з планами розширити цю суму до 100 мільйонів", - зазначається в публікації.

Сам Маск заперечує, що "Нейролінк" проводила кампанію із залучення фінансів і шукала будь-яких інвесторів, і відмовився коментувати інформацію про 12 інвесторів.

Мета компанії - використання технології для зв'язку мозку і комп'ютера. Маск називає цю технологію "нейрострічками", хоча вони ще здебільшого теорія, ніж практика. Звичайно, вже було чимало експериментів, в ході яких люди керували робоконечностями або друкували силою думки, але Маск хоче розвинути цю технологію.

За його задумом, нейрострічки будуть не просто контролювати протези або курсор на екрані, але посилати інформацію в комп'ютер і від нього. Люди зможуть використовувати такі комп'ютери, щоб думати краще або швидше, і таким чином витримувати конкуренцію з розвиваються штучним інтелектом - принаймні, теоретично.

https://www.ukrinform.ua/rubric-technology/2296133-mask-otrimav-27-miljoniv-na-vzivlenna-procesora-v-mozok-wsj.html

Бібліограф-упорядник: Наталя Фоміна

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ