Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Літературні меми та культурні символи на навколоземній орбіті

Поділіться цією сторінкою:

Космічний символізм Ілона Маска з культурних джерел

Бібліографічний дайджест-вікторина для любознайок із циклу

«ТЕСЛА. Історія. Сучасність...»

Частина VІІ.

Дивіться на сайті бібліотеки частина І, частина ІІ,

частина ІІІ, частина ІV, частина V, частина VI

 та слідкуйте за продовженням http://www.msmb.org.ua

 

Успішним запуском важкої ракети Ілон Маск вписав своє ім'я в історію освоєння космосу - але йому цього виявилося замало, і він перетворив науково-технічний експеримент в науково-фантастичне шоу, літературний ребус та безліч культурних символів і мемів в назвах космотехніки

Спробуємо дослідити і розгадати їх!!! Дайджест відкриє Вам багато цікавого:

На кого схожа фігура в скафандрі?

Чому для подорожі «Стармена» обрали трек Девіда Боуї?

Яке послання Маск заклав у родстері?

DON’T PANIC  (Без паніки!!!) – це новий мем? Скільки йому років? З  якого фантастичного твору?

Навіщо в машині запущено в космос книжки ?

Як Маск примудрився включити до місії ще й «Зоряні Війни»?

Що цікавого можна сказати про назви космічних посадкових майданчиків?

Космічний символізм Ілона Маска

Бордовий кабріолет, зоряна людина, Айзек Азімов і Девід Боуї - Маск завантажив у "Важкого сокола" стільки культурних маячків, що голова йде обертом. Але - без паніки! Служба Бі-бі-сі пояснює космічний символізм Ілона Маска.

Ілон Маск успішно запустив нову ракету

Tesla Маска мандрує у космосі під Боуї

Чому запуск Falcon Heavy важливий - думки науковців

1. Зоряна людина

Людина в космосі завжди цікавіша за шматок заліза, навіть якщо це спортивний кабріолет - про що далі.

Візуальна історія зоряних подорожей написана портретами першовідкривачів: Гагарін в шоломі "СРСР", Леонов за бортом "Восхода-2", Базз Олдрін на Місяці.

Перші люди на Місяці

Люди на Місяці: знаменита фотографія Базза Олдріна, зроблена Нілом Армстронгом

Маск забронював місце в цьому епохальному візуальному ряду, зручно посадивши за кермо вишневої Tesla ляльку в справжньому скафандрі. І не зупинився на фотографії: політ напряму транслювали в YouTube три відеокамер

2. Девід Боуї 

Ні в кого тепер не виникає сумнівів, що Маск любить творчість раннього Боуї.

Винахідник Tesla довірив свій особистий автомобіль "Зоряній людині" (Starman) - герою однойменної пісні - і тепер він веде кабріолет в пояс астероїдів між Марсом і Юпітером.

"В небі зоряна людина, вона хоче спуститися познайомитися, але боїться, що нам знесе дах", - співав Боуї в романтичному гімні 1970-х, заповідаючи від імені орбітальної істоти зберегти планету для дітей.

У зоряної людини за кермом - неблизький шлях в глибини Сонячної системи, і Маск вирішив прикрасити міжпланетну самотність ще одним космічним шедевром Боуї - піснею "Space Oddity", в якій зухвалий піонер зіркових подорожей назавжди звільняється від земного тяжіння.

"Я сиджу в своїй бляшанці, високо над світом. Планета Земля така блакитна. І нічого не вдієш".

І на цьому Маск не зупинився: саундтреком до анімаційного трейлера запуску Falcon Heavy він вибрав "Life On Mars" все того ж Боуї.

https://www.youtube.com/watch?v=tRMZ_5WYmCg Девід Боуї. "Space Oddity"

https://www.youtube.com/watch?v=_kPDJQBtHaY Девід Боуї. "Life On Mars"

 

 

Записи ранніх творів Девіда Боуї можете прослухати у аудіозаписах у нашій Бібліотеці мистецтв на Повітрофлотському Проспекті, 10. Цей структурний підрозділ МСМБ містить біля 15 тисяч аудіозаписів

3. Кабріолет

Компанія Ілона Маска SpaceX відправила в політ спортивний електромобіль виробництва іншої його компанії - Tesla - за день до того, як автовиробник оголосив про рекордний квартальний збиток розміром 675 млн доларів.

Що залишиться в пам'яті - летючий родстер над Землею чи бухгалтерський звіт?

Яскравий маркетинговий хід Маска розрахований не тільки на земних конкурентів і споживачів.

Він спробував забронювати місце на поки що вільному міжпланетному авторинку і закріпити за Tesla звання не тільки найшвидшого автомобіля для найвіддаленіших поїздок, а й вінець досягнень людства в автомобілебудуванні.

Без зайвої скромності Маск маркував машину: "Зроблено людьми з планети Земля".

4. "Без паніки!"

pic

Напис на панелі приладів кабріолета можна сприйняти за звернення Маска до акціонерів, кредиторів і покупців Tesla.

Але і він має історію: DO NOT PANIC запозичена з обкладинки культового "The Hitchhiker's Guide to the Galaxy" Дугласа Адамса.

Адамс, Дуглас Ноэль. Автостопом по галактике [Текст] : Сборник / Адамс, Дуглас Ноэль ; Пер. с англ. - М. : АСТ; Ермак, 2004. - 907, [5] с..

5. Айзек Азімов. (Список літератури див. нижче)

Айзек Азімов. Трилогія «Основи (Фундація)»

У машину до Зоряної людини Маск поклав серію книжок "Фундація" американського фантаста Азімова, головний герой яких Гері Селдон - візіонер і енциклопедист, рятівник спадщини людства.

Тексти вигравіювані лазером на кварцовому склі - це новітня розробка університету Саутгемптона.

Надміцний диск витримує температури до 1000 °, а при 190 ° його термін придатності становить 13,8 млрд років.

6. Любов і соколи

На Адамсі та Азімову перегуки з науково-фантастичною субкультурою не закінчуються.

Назва ракет - Falcon - досить прямолінійно відсилає до корабля Millennium Falcon, на якому Хан Соло і Чубака брали участь в "Зоряних війнах" Джорджа Лукаса.

Ступені важкої модифікації "Сокола" приземлилися на одну з морських платформ SpaceX під назвою "Звісно, я все ще тебе кохаю" ("Of Course I Still Love You").

Як і для другої платформи - "Не забудь прочитати інструкцію" ("Just Read the Instructions") - Маск запозичив ім'я у шотландського фантаста Ієна Бенкса (Список літератури фантаста Ієна Бенкса див. нижче ), який давав такі химерні назви майже всім космічним кораблям у своєму вигаданому всесвіті.

Демократизація космосу, конкуренція серед приватних компаній і соціальні мережі зробили космічну гонку видовищною.

Маск зробив новий крок в ракетобудуванні, в черговий раз довівши, що вміє творити граючись і поєднувати юнацький романтизм із прагматизмом геніального маркетолога.

Таке не спадало на думку серйозним ученим, функціонерам і конструкторам в епоху, коли в космосі домінували держави, перш за все - США і СРСР.

Якби Політбюро 1987 року очолював Маск - хто знає, можливо, радянська надважка ракета "Енергія" відправила б на орбіту не 80-тонний макет бойового космічного лазера, а вишневу "дев'ятку".

https://www.bbc.com/ukrainian/features-42994596

Ну що, дорогі любознайки? Більшість з вас вже розгадало хоча б половину питань-загадок?

Тепер можете перевірити правильність відповідей тут:

7 культурних символів, які Ілон Маск використав для Falcon Heavy

На кого схожа фігура у скафандрі?

Профіль на тлі планети чи супутника - десь ми вже це бачили. Так, ви не помилилися: американський астронавт Базз Олдрін на Місяці - Starman у «Теслі». Обидва вдягнені у скафандри, які безумовно запам’ятаються. Відмінність лише у тому, що Олдрін був справжньою людиною, а в свій родстер Маск посадив манекен - зате у справжньому космічному костюмі виробництва компанії SpaceX. Готові побитися об заклад, у інженерів Маска була ідея зробити Стармену роботизовану руку і помахати з орбіти. Напевно, вирішили просто поберегти нерви надто вразливих громадян 1/6 частини суходолу.

 Чому для подорожі «Стармена» обрали трек Девіда Боуї?

Назва для манекена обрана невипадково. Starman, відомий як Major Tom - герой однойменної пісні Девіда Боуї: « В небі зоряна людина, вона хоче спуститися познайомитися, але боїться, що нам знесе дах». Насправді у вакуумі космосу звукові хвилі не поширюються, тому й звук не лунатиме - жест радше символічний, аніж практичний. Але Маск однаково обрав для місії Стармена пісню Space Oddity. Майор Том у ній звільняється назавжди від земного тяжіння - прямо як манекен, запущений на Falcon Heavy до космосу.

Яке послання Маск заклав у родстері?

Навряд чи іншопланетяни вміють читати англійською (якщо взагалі вміють читати) - але любов Маска до нюансів знайшла втілення навіть тут: «Зроблено людьми з планети Земля»

DON’T PANIC - це новий чи старий мем?

Напис на панелі приладів кабріолета звучить як звернення CEO до акціонерів чи кредиторів - але насправді у нього подвійне значення. Фраза DO NOT PANIC компанія SpaceX запозичила для темно-вишневого родстера із обкладинки культової книги «Автостопом Галактикою» (The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy) письменника Дугласа Адамса.

Навіщо в машині книжки?

Колись у космос послали золоту пластину із малюнками людей обох статей та координатами Сонячної системи - а у свій космородстер Маск поклав серію книг «Фундація», написаних американським фантастом Айзеком Азімовим. У цих книгах головним персонажем є Гері Селдон - візіонер і енциклопедист, рятівник спадщини людства. Усі тексти вигравіювано лазером на кварцовому склі. В такому вигляді вони можуть пережити температуру до 1000°, а при 190° вони можуть мандрувати у космосі до 13,8 млрд років.

Як Маск примудрився включити до місії ще й «Зоряні Війни»?

Як ви напевно здогадалися, назва ракет Falcon не просто так виникла. Вона відсилає до корабля Millennium Falcon. Шанувальники Star Wars знають, що саме на ньому Хан Соло і Чубакка мандрували між планетами і допомагали повстанцям у сазі Джорджа Лукаса.

Що цікавого можна сказати про посадкові майданчики?

Майданчик, з якого Falcon Heavy злітала, теж не простий - він колись слугував для старту «Аполлон-11», а згодом використовувався для запуску «шатлів» в рамках програми NASA. Після реконструкції та оновлення SpaceX придбала цю платформу.

https://nachasi.com/2018/02/09/musk-is-cool/#card-0

 

Список творів Айзека Азімова із фондів МСМБ

Будь-яку, уподобану книгу, можете отримати в молодіжній бібліотеці, за адресою вул.Толстого, 49 (перетин вулиць Толстого-Саксаганського)

Азимов, Айзек. Фонд [Текст] = The foundation trilogy [Текст]: Трилогия / Азимов, Айзек ; Пер. с англ. С.Никшича; Худож. Е.Новицкая, В.Романько. - К. : "Хельг" ЛТД, 1992. - 528 с.

***

Академия. Вторая трилогия [Текст]: фантастические романы / Азимов, Айзек. - М. : Эксмо, 2004. - 1088 с.

Академия. Первая трилогия [Текст]: фантастические романы / Азимов, Айзек ; Пер. с англ. Н. Сосновской. - М. : Эксмо, 2004. - 800 с. 

Американская фантастика в 14-ти т. [Текст]: роман; Новеллы. Т.7 : Конец вечности; Я - робот / Азимов, Айзек ; Пер. с англ.; Худож. А.Быков. - М. : МП Все для вас, 1992. - 384 с.

В начале [Текст] = В книге А. Азимов комментирует с научной точки зрения библейскую картину сотворения мира и человека, "исторические" события, описанные в первых одиннадцати главах Библии, в книге Бытие / Азимов, Айзек ; Пер. с англ. В.Бабенко, В.Гакова; Предисл. В.Гакова; Худож. В.Ф.Резников. - М. : Политиздат, 1889. - 374 с.

Египтяне. От древней цивилизации до наших дней [Текст] : научно-популярное издание / Азимов, Айзек ; Пер. с англ. Л. Игоревского; Худож.И.Озеров. - М. : ЗАО Центрполиграф, 2004. - 284 с. У книзі відомого вченого і письменника-фантаста Айзека Азімова зібрані найцінніші наукові дані про історію, політику, релігію, науку, мистецтво, сільське господарство і ремесла Єгипту з часів глибокої давнини до наших днів. Ви отримаєте повне і докладне уявлення про зародження, розвиток, розквіт та занепад однієї з самих таємничих світових культур

Звезды как пыль [Текст]: романы / Азимов, Айзек ; Худож. В.Г.Еременко; Сост.А.Г.Бобит. - Ростов-на-Дону : Гермес, 1993. - 480 с.

Избранное [Текст]: роман; Рассказы / Азимов, Айзек ; Пер. с англ.; Предисл. изд. - М. : Мир, 1989. - 527 с.

Инферно [Текст]: роман / Азимов, Айзек, Аллен, Роджер Макбрайд ; Пер. с англ. И.Непочатовой. - М. : ЭКСМО-Пресс, 1999. - 363 с.

История Англии. От ледникового периода до Великой хартии вольностей [Текст] : научно-популярное издание / Азимов, Айзек ; Пер. с англ.; Худож.И.Озеров. - М. : ЗАО Центрполиграф, 2005. - 319 с. У книзі А. Азімова зібрані найцінніші наукові дані з історії Англії. Розповідь охоплює історичні події, починаючи з льодовикового періоду і закінчуючи часом Великої хартії вольностей. Автор досліджує вплив інших цивілізацій - римлян, вікінгів - на розвиток політики, науки, релігії та культури цієї держави

Калибан [Текст]: фантастические романы: Пер. с англ. / Азимов, Айзек, Аллен Макбрайт, Роджер. - М. : ЭКСМО-пресс, 1999. - 475 с.

Кінець Вічності [Текст]: романи; Оповідання / Азімов, Айзек ; Пер. с англ.; Післям. А.Колибанова. - К. : Дніпро, 1990. - 767 с. - (Фантастика. Пригоди. Детектив).

Конец вечности; Сами боги [Текст]: романы / Азимов, Айзек ; Пер. с англ.; Послесл. Г.гуревича; Худож. А.Резаев. - М. : Vita, 1993. - 480 с.

Краткая история химии [Текст]: Развитие идей и представлений в химии от алхимии до ядерной бомбы / Азимов, Айзек ; Пер. с англ. З.Е.Гельмана. - СПб. : Амфора, 2000. - 269 с.

Лаки Старр - Космический Рейнджер [Текст] : роман. Т.2 : Лаки Старр - Космический Рейнджер / Азимов, Айзек ; Пер. с англ.; Худож. А.Сергунин. - Тверь : Полярис, 1992. - 400 с.

Лунная пыль; Я, робот; Стальные пещеры [Текст]: повести; Рассказы / Азимов, Айзек, Кларк, Артур ; Пер. с англ.; Предисл. А.Стругацкого. - М. : Детская литература, 1969. - 623 с. - (Библиотека приключений). - О современном Жюле Верне - Артуре Кларке и творце робототехнике Айзеке Азимове: с.5. - (В пер.) 1-22.

Популярная физика [Текст]: От архимедова рычага до квантовой механики / Азимов, Айзек ; Пер. с англ. М.Г.Барышников; Предисл. переводчика. - М. : Центрполиграф, 2007. - 752 с.

Прелюдия к Академии [Текст]: роман / Азимов, Айзек ; Пер. с англ. Н.Сосновской. - Рига : Полярис, 1997. - 384 с.

Прелюдия к Академии [Текст]: фантастический роман / Азимов, Айзек ; Пер. Н.Сосновской. - М. : ЭКСМО-пресс, 1999. - 459 с.

Путеводитель по библии [Текст]: ветхий завет / Азимов, Айзек ; Пер. с англ. С.П.Евтушенко. - М. : Центрполиграф, 2007. - 639 с.

Путеводитель по библии [Текст]: новый завет / Азимов, Айзек ; Пер. с англ. С.П.Евтушенко. - М. : Центрполиграф, 2007. - 543 с.

Путеводитель по Шекспиру [Текст]: английские пьесы / Азимов, Айзек ; Пер. с англ Е.Каца. - М. : Центрполиграф, 2007. - 811 с.

Путеводитель по Шекспиру [Текст]: греческие, римские и итальянские пьесы / Азимов, Айзек ; Пер. с англ Е.Каца. - М. : Центрполиграф, 2007. - 716 с.

Роботы и империя [Текст]: роман / Азимов, Айзек ; Пер. с англ. Л.Щекотовой. - 416 с. : ил.

Роботы и Империя [Текст] : фантастический роман / Азимов, Айзек ; Пер. с англ. М.Букашкиной. - М. : Эксмо, 2004. - 480 с

Сами боги [Текст] : фантастические роман и рассказы / Азимов, Айзек ; Пер. с англ.; Сост. Л.Б.Бурый, М.И.Посошкова. - М. : Профиздат, 1992. - 320 с. Научно-фантастический роман известного американского писателя-фантаста, ученого и популяризатора науки Айзека Азимова, написанный после пятнадцатилетнего перерыва, охватывает широкий круг проблем. Здесь и новые источники энергии, и контакт с инопланетянами, и борьба передовой науки с обскурантизмом. Любителей фантастики ждет интересная встреча с корифеем американской научной фантастики

Сами боги; Камешек в Небе; Звезды как пыль; Космические течения [Текст]: фантастические произведения / Азимов, Айзек ; Пер. с англ. З.Бобыря, И.Гуровой, И.Ткача. - М. : ЭКСМО-пресс, 1999. - 717 с.

Три закона роботехники [Текст]: фантастические произведения / Азимов, Айзек ; Пер. с англ. - М. : ЭКСМО-пресс, 1999. - 507 с.

Черные монахи пламени [Текст]: Пер. с англ. / Азимов, Айзек ; Сост. А.Саяпин. - Таллин : Melor, 1996. - 384 с.

Список творів Ієна Бенкса із фондів МСМБ

Будь-яку уподобану книгу можете отримати в молодіжній бібліотеці, за адресою вул.Толстого, 49 (перетин вулиць Толстого-Саксаганського)

Бэнкс, Иэн. Выбор оружия [Текст]: фантастичексий роман / Бэнкс, Йен ; Пер. с англ. В.Федорова. - М. : АСТ, 2002. - 374 с.

Воронья дорога [Текст]: роман / Бэнкс, Иэн ; Пер. с англ. Г.Корчагина. - М.; СПб : Эксмо; Домино, 2007. - 528 с.

Пособник [Текст] = Complicity : роман / Banks, Iain ; Пер. с англ. С.Буренина, Г.Крылова; Худож. С.Шикин. - М.; СПб : Эксмо; Домино, 2007. - 368 с.

Канал грез [Текст] / Бэнкс, Иэн ; Пер. с англ. С. Буренин. - М.; СПб. : Эксмо; Домино, 2003. - 304 с.

Мост [Текст] : роман / Бэнкс, Иэн ; Пер. с англ. Г. Корчагина. - СПб. : Азбука, 2002. - 448 с.

Осиная Фабрика [Текст] : роман / Бэнкс, Иэн ; Пер. с англ. А.Гузмана. - СПб. : Азбука-классика, 2007. - 256 с.

Песнь камня [Текст]: роман / Бэнкс, Иэн. - М., СПб. : Эксмо, Домино, 2003. - 256 с.

Шаги по стеклу [Текст] : роман / Бэнкс, Иэн ; Пер. з англ. Е.Петрова; Примечания: Е.Петрова; Худож. В.Пожидаев. - СПб. : Азбука, 2002. - 352 с.

Бібліографія статей

(подано за алфавітом авторів)

Американська компанія SpaceX готується запустити на орбіту третю групу інтернет-супутників [Текст] = https://day.kyiv.ua/uk/news/211020-amerykanska-kompaniya-spacex-gotuyetsya-zapustyty-na-orbitu-tretyu-grupu-internet / Інф. "День" // День. - 2020. - 17 жовт. (№ 197-198). - С. 10. Американська компанія SpaceX планує в середу здійснити новий запуск на орбіту важкої ракети-носія Falcon 9 з черговою партією з 60 міні-супутників для поповнення орбітального угрупування глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink, повідомив спеціалізований сайт Spaceflight Now

Бондарев, Алексей. Просто космос [Текст] = https://magazine.nv.ua/journal/2993-journal-no-5/chuzhie-zdes-v-mode.html / Бондарев, Алексей // Новое время страны. - 2018. - 8 февр. (№ 5). - С. 48-52. Ракетам SpaсеХ доводилося і вибухати на старті, і падати в океан під час спроби повернутися на Землю

Гергард, Гегманн. Економіка на шляху до космосу [Текст] = https://tyzhden.ua/Economics/223051 / Гергард, Гегманн // Український тиждень. - 2018. - 23-29.11 (№ 47). - С. 44-45. Тривалий час польоти в космос здійснювали лише держави. Але тепер це змінюється. Приватні компанії, як-от SpaceX Ілона Маска, торують шлях у Всесвіт, бо очікують звідти велетенську вигоду. У жодному році у світі не було запущено стільки ракет

Закседер, Сімон. Добраніч, ноче! [Текст] = https://m.tyzhden.ua/magazine/611: майбутні покоління знатимуть сузір'я лише з оповідок? Астрономи застерігають: там, де сьогодні на небокраї сяють зорі, у майбутньому буде видно тільки супутники / Закседер, Сімон // Український тиждень. - 2019. - 2-8.08 (№ 31). - С. 52-53. Аерокосмічна компанія Ілона Маска SpaceX відправить на орбіту 60 супутників для своєї запланованої всесвітньої мережі Інтернет. Супутники належать проекту , у межах якого протягом наступних років планується створити орбітальне угруповання 12 тис.супутників

SpaceX випробувала прототип ракети Starship SN5, яку планують використовувати для польотів на Місяць і Марс [Текст] = https://day.kyiv.ua/uk/news/050820-spacex-vyprobuvala-prototyp-rakety-starship-sn5-yaku-planuyut-vykorystovuvaty-dlya / Iнф."День" // День. - 2020. - 7 серп. (№ 152-153). - С. 10. Американська компанія SpaceX Ілона Маска успішно випробувала перший політ прототипу ракети Starship SN5, яку планують використовувати для польотів на Місяць і Марс. Про це компанія повідомила у Твіттері, передає Укрінформ. За даними порталу Spaceflight Now, прототип ракети здійснив успішний запуск у селищі Бока Чіка, штат Техас, і навість піднявся до 150 метрів у висоту. Після 40-секундного польоту він безпечно приземлився

SpaceX планує сьогодні вивести на орбіту нову групу інтернет-супутників Starlink [Текст] = https://day.kyiv.ua/uk/news/030920-spacex-planuye-sogodni-vyvesty-na-orbitu-novu-grupu-internet-suputnykiv-starlink / Інф. "День" // День. - 2020. - 3 вер. (№ 163-164). - С. 8. Важка ракета-носій Falcon 9 у четвер стартує на орбіту з черговою партією з 60 міні-супутників для поповнення орбітального угрупування глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink, повідомляє компанія-розробник SpaceX. Запуск планується здійснити 3 вересня в 08:46 за часом Східного узбережжя США зі стартового комплексу LC-39A на космодромі NASA на мисі Канаверал в штаті Флорида

Tesla Ілона Маска пролетіла поруч з Марсом [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/news/tesla-ilona-maska-proletila-poruch-z-marsom/ / Інф. "УК" // Урядовий кур`єр. - 2020. - . - С. 10. Автомобіль Tesla Roadster Ілона Маска, запущений у космос два роки тому, пролетів у 7 мільйонах кілометрів від Марса, повідомив відомий американський експерт з космонавтики Джонатан Макдауелл. Американський винахідник і підприємець, який пообіцяв відправити на Марс мільйон чоловік за 10 тисяч польотів, а перших «марсіан» висадити вже в 2024 році, по суті, зробив до цього перший крок. Він відправив у космос потужний космічний носій. Адже максимальна вантажопідйомність цього апарату може становити майже 64 тонн

WEB-ліографія

https://texty.org.ua/articles/66828/Kosmos_nash_Jak_kompanija_spacex_zrobyla_kosmonavtyku-66828/ Космос наш! Як компанія SpaceX зробила космонавтику доступною (ВІДЕО)

https://www.bbc.com/ukrainian/features-42994596 Космічний символізм Ілона Маска

https://www.youtube.com/watch?v=tRMZ_5WYmCg  David Bowie - Space Oddity

https://www.youtube.com/watch?v=_kPDJQBtHaY David Bowie - Life on Mars

https://www.unian.ua/curiosities/spacex-zharti-pro-zapusk-crew-dragon-foto-video-ostanni-novini-11014574.html Соцмережі "вибухнули" мемами через скасування запуску Crew Dragon

https://hromadske.ua/posts/batut-pracyuye-ilon-mask-vidpoviv-na-zhart-glavi-roskosmosu-pislya-zapusku-crew-dragon «Батут працює»: Ілон Маск відповів на жарт глави «Роскосмосу» після запуску Crew Dragon

https://www.pinterest.com/pin/764204630497947875/

Інтернет-ресурси

https://day.kyiv.ua - сайт газети «День»

https://tyzhden.ua - часопис «Український тиждень»

https://ukurier.gov.ua - сайт газети «Урядовий кур`єр»

https://magazine.nv.ua - сайт журнала «Новое время страны»

 

Бібліограф упорядник: Наталя Фоміна

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ