Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Ілон Маск про себе

Поділіться цією сторінкою:

Про мільярдера та космопроходця із перших уст!

WEB-ліографічний дайджест із циклу «ТЕСЛА. Історія. Сучасність...»

Частина VIІ.

Дивіться на сайті бібліотеки частина І, частина ІІ, частина ІІІ, частина ІV,

 частина VчастинаVI  та слідкуйте за продовженням http://www.msmb.org.ua

Як Ілон Маск із мрійника перетворився на космічного революціонера

Протягом останніх 20 років Ілон Маск постійно привертає до себе увагу підприємницькою та винахідницькою діяльністю. Він регулярно потрапляє у розділ "Світське життя". Але ставлення до нього частіше за все було як до "вічного мрійника", який розповідає пресі про свої фантастичні плани та ніколи їх не втілює. Навіть під час поступового запуску його найвідомішого продукту - електроавтомобілів Tesla - Маска не критикував тільки ледачий.

Ми розповімо, як цей любитель усього фантастичного та неможливого врешті-решт переміг своїх критиків. Можливо, історія життя Ілона надихне і вас взятись до роботи та почати втілювати свої мрії замість того, щоб ховати їх назавжди.

Дитинство

Ілон Маск народився 28 червня 1971 року в Преторії, що в Південній Африці. Його мати Мей - професійна дієтологиня та модель. Її фото з’являлись як на обкладинках журналу Time, так і на коробках сухих сніданків Special K. Власне, навіть цей факт популярності матері (звісно ж, здебільшого серед чоловіків) вже приніс хлопцеві немало проблем. Уявіть, що ви приходите до школи, а там майже всі жартують з вашої матері. До того ж ви бачите її фото скрізь - і суто психологічно ситуація, коли син має змагатись за увагу власної мами, конкуруючи з суспільством, виглядає нездоровою.

Не витримав і батько Ілона: шлюб було розірвано в 1979 році. 9-річний хлопець разом із рідним братом Кімбалом переїхав до батька, про що потім дуже жалкував. У відомому інтерв’ю виданню Rolling Stone Маск розповів, що спочатку вони з братом були цілковито на стороні батька, тому й перебралися до нього. Кімбал та Ілон вирішили, що в усьому винна мама, бо тато виглядав таким сумним і розбитим. Але пізніше, за словами Ілона, він дізнався про справжню темну сутність свого батька Ерола.

"Він був абсолютним злом. Ерол не вчиняв щось погане імпульсивно, він це холоднокровно планував. Порушував закон. Ви навіть уявити собі не можете, що він собі дозволяв". Мабуть, очевидно, що з такою сімейною історією Ілон дуже швидко став жертвою шкільних хуліганів, які спочатку цькували його через матір, а далі вдалися до фізичних погроз. Дійшло навіть до того, що одного разу майбутнього винахідника так сильно побили, що його довелося госпіталізувати.

Намагаючись хоч якось утекти від світу насилля та сімейних проблем, хлопець почав занурюватись у комп’ютерну реальність, яка вабила його чим далі, тим дужче. І вже в 1983 році, коли йому було лише 12, Ілон заробив свої перші гроші - доволі непогану суму у 500 доларів, які йому заплатив якийсь комп’ютерний журнал за гру під назвою Blastar. Маск згадує, що "це була примітивна гра, але точно краща за Flappy Bird".

Підприємницький хист

Покинувши батька-деспота, Ілон та Кімбал переїхали до матері в Канаду. Там Ілон провчився два роки в Університеті Квінз у Кінгстоні, але завершував навчання вже у Пенсильванському університеті, здобувши ступінь із фізики й економіки. У студентському середовищі Маск і почав свої перші бізнес-спроби.

Разом з одногрупником вони увійшли в довіру місцевого студентського братства та орендували в них 10-кімнатне приміщення, з якого зробили підпільний нічний клуб. Так юнак почав поступово забувати про навчання, підсівши на енергію від втілення власних проєктів. Маск мав їхати у Стенфорд, щоб здобути докторське звання за обраними дисциплінами. Але буквально після двох днів навчання, очманівши від справжньої атмосфери Каліфорнії, де в той час набирав обертів "доткомівський бум", Ілон вирішив з головою зануритись туди. До Стенфорду він так і не повернувся.

Разом із Кімбалом вони придумали компанію Zip2, яка займалась виробництвом та постачанням путівників по великих містах для найбільших видань у світі - The New York Times та Chicago Tribune. Zip2 одразу помітили та почали фінансувати інвестори з Кремнієвої долини, але щоб утриматись на плаву, Маскам довелося багато працювати.

Кімбал згадує, що Ілон в той час буквально жив в офісі та приймав душ у Християнській асоціації для юнаків (YMCA), що розташовувалась поряд. Роботу братів помітив техногігант Compaq та запропонував перекупити їхню компанію за 341 мільйон доларів. Ілон з цієї угоди отримав 22 мільйони - і за бажання міг би вигідно вкласти їх у нерухомість, покласти в банк та взагалі більше не працювати ні дня. Так би зробив багато хто. Але не він. Маск вирішив, що настав час для нової авантюри - і вклав майже половину грошей в компанію X.com, засновану в 1999 році.

Далі, якщо дуже коротко, X.com перетворилась на всім відомий фінансовий сервіс PayPal. Маск пішов звідти зі скандалом, але на його рахунках вже лежало близько 165 мільйонів доларів після того, як торговельний майданчик eBay купив PayPal. І десь відтоді, заснувавши в 2002 році компанію Space Exploration Technologies, нині відому як SpaceX, Маск вклав туди майже все, що в нього було, та мріяв про можливість здешевити польоти в космос хоча б у 10 разів. Потім було багато історій навколо інших винаходів Маска та автомобільного успіху його Tesla, але основною його метою залишалось підкорення космічного простору. І 18 років по тому він таки домігся свого.

Чому до Ілона так багато претензій

Річ у тім, що суспільство не може складатися тільки з мрійників. Основну масу сталого суспільства становлять ті, хто, навпаки, присвячує себе щоденній, монотонній праці - і це надважливі люди. Саме вони є фундаментом будь-якої держави: сумлінні працівники, совість і руки суспільства, які "не обирають собі життя".

Власне, в цьому й полягає відмінність, яка так дратує багатьох людей. Ілон Маск має можливість обирати, що робитиме, а чого - ні. Має велику сміливість тренувати свою інтуїцію та дослухатись до неї, робити щось усупереч суспільній думці. Випереджати час. Такі люди завжди будуть одночасно і бісити, і надихати, бо така їхня природа.

Нам потрібні "ілони маски", щоб ми могли порівнювати їхні історії зі своїм життям та теж робити вибір. Вибір повністю присвятити себе родині та прожити спокійне життя, не здійснивши великих досягнень - це також сміливе та виважене рішення. Головне - слухати себе і поклик свого внутрішнього голосу.

Вмовили. То що він там планує зробити в космосі і де це подивитись?

Ілон Маск відомий не лише своїми амбіційними винаходами, перетвореними на бізнес, та шаленими статками, а й подекуди фантастичними науковими звершеннями і глибоким інтересом до вивчення космосу. Цього разу в кооперації з NASA основна компанія Ілона Маска SpaceX запускає на орбіту Землі ракету Falcon 9 з багаторазовим пілотованим кораблем Crew Dragon. Самостійно запускаючи астронавтів, США фактично повертають собі позиції, втрачені із закриттям знаменитої програми Space Shuttle у 2011 році. Цікаво, що вперше за 9 років американські астронавти відправляться на МКС не на російському кораблі "Союз", а на американському. До того ж політ астронавтів організує не держава, а Ілон Маск, який надає для цього свій космічний корабель, збудований на приватний капітал. https://suspilne.media/37314-ak-ilon-mask-iz-mrijnika-peretvorivsa-na-kosmicnogo-revolucionera/

WEB-ліографія

Ілон Маск про себе

https://youtu.be/8S1E5_CNdcg Тепер ти знаєш хто я. Ілон МАСК

https://youtu.be/_pJ2Z5loMIs Історія Ілона Маска, повідана ним самим. 2020

https://youtu.be/iu6aEQXFp9Y Ілон МАСК наTED https://www.youtube.com/watch?v=aygEifkD4lM&feature=youtu.be Elon Musk BTC Giveaway Announced (Check Description)

https://youtu.be/gvcsELHmzgg Інтерв’ю Ілона Маска на конференції Satellite 2020 

https://youtu.be/PRJeBEVpi8I Ілон Маск: поради підприємцям

https://youtu.be/r9SMEr9G2y4 Працюй постійно. Мотивация(2020) Ілон Маск

https://youtu.be/My3PLz3qsiM Інтерв’ю з Ілоном Маском

https://youtu.be/_esfyjN7JIc Миллиардер Илон Маск, как я стал настоящим "Железным Человеком

https://www.work.ua/ru/articles/self-development/1816/ 9 советов по тайм-менеджменту от Илона Маска

https://youtu.be/jLn9ZifZmHM Стремись к Совершенству - Илон Маск – Правила Успеха – Часть 2

https://youtu.be/jynr-Vt0tTQ Когда Весь Мир Против Тебя. ИЛОН МАСК

https://youtu.be/j9uCRwHBkWw Илон Маск: что ожидать в 2020 году

Про Ілона Маска

https://futurenow.com.ua/hto-takyj-ilon-mask-biografiya-osobyste-zhyttya-ta-vidkryttya/ХТО ТАКИЙ ІЛОН МАСК: БІОГРАФІЯ, ОСОБИСТЕ ЖИТТЯ ТА ВІДКРИТТЯ

https://www.rollingstone.com/culture/culture-features/elon-musk-the-architect-of-tomorrow-120850/ Ілон Маск: Архітектор завтрашнього дня. Всередині планів винахідника, що змінюють світ, заселяти космічний простір, переворотити швидкісні перевезення

https://verfilmeshd.gratis/17-ideias-de-design-insanas-que-causam-risos-e-lagrimas/  Як Ілон Маск встигає все

https://youtu.be/ohgN4KdPaC8 Не тільки «батут»:всі проєкти Ілона Маска 2020.

Як Ілон Маск створює майбутнє

https://www.youtube.com/watch?v=-o-EgjZJqwM Как Стать Илоном Маском? (5 Стратегий Илона По Продуктивности

https://youtu.be/ooxeq4ybK7o Новий рекорд Ілона Маска

https://youtu.be/KmrbmxzxPgU Як живе Ілон Маск

https://youtu.be/b1OjfUMXyIA ИЛОН МАСК НАШЕЛ ЗАМЕНУ СМАРТФОНАМ

https://youtu.be/qFXqoe-Es_8 Інженерні шедеври Ілона Маска

https://youtu.be/36VMzf-0PPY Лучшие ШУТКИ Илона Маска. 2020

Докладніше про космічні запуски Ілона Маска можна дізнатися тут:

https://msmb.org.ua/biblioresursi/bibliografiya/osobistosti/vid-tesla-do-srase-x-kosmichna-odisseya-ilona-maska/ Від ТЕСЛА до SРАСЕ-X. КОСМІЧНА ОДІССЕЯ ІЛОНА МАСКА

https://msmb.org.ua/biblioresursi/bibliografiya/osobistosti/starlink-vzhe-realnist-ilon-mask-testuye-internet-maybutnoho/Starlink вже реальність! Ілон Маск тестує інтернет майбутнього

https://msmb.org.ua/biblioresursi/bibliografiya/osobistosti/literaturni-memi-ta-kulyturni-simvoli-na-navkolozemniy-orbiti/ Літературні меми та культурні символи на навколоземній орбіті

Бібліограф упорядник: Наталя Фоміна

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ