Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

«Дорошенко Петро. Державник у Добу Руїни»

Поділіться цією сторінкою:

Бібліографічний список літератури до 390-річчя від дня народження Петра Дорофійовича Дорошенка, українського військового, політичного і державного діяча, гетьмана України

Петро Дорошенко – визначний державний, військовий та політичний діяч. Козацький полковник, брав активну участь у російсько-турецькій війні, учасник Хмельниччини. Гетьман України з 1665 по 1676 роки.

Дорошенко Петро Дорофійович

(1627 – 1698)

Біографія

Петро Дорофійович Дорошенко народився 1627 році в м. Чигирин у родині козацького роду. Завдяки своєму походженню Петро Дорофійович отримав прекрасну освіту – знав латинську та польську мови, письмову грамоту та багато читав. Ледь не досягши 30 років він стає полковником Прилуцького, а пізніше Черкаського і Чигиринського полків, що входили до війська Б. Хмельницького. Займав високе положення серед оточення гетьмана та вів переговори з польським та шведським урядами. Ще будучи на посаді прилуцького полковника Петро Дорошенко прояв себе як активний учасник російсько-української війни (1658-1659рр.).

Дорошенко був активним противником союзу з Московською державою та в якості чигиринського полковника їздив до Москви для того, щоб домогтися скасування деяких пунктів Переяславських статей в 1660 році. В 1663-1664 роках Дорошенко стає генеральним осавулом при гетьмані П. Тетері.

10 жовтня 1665 рік – це визначна подія у його житті: Павло Дорофійович стає тимчасовим гетьманом Правобережної України, а на початку 1666 року на козацькій раді в Чигирині було підтверджено вибір старшини на його користь. Будучи гетьманом Петро Дорошенко провів ряд важливих реформ – встановив митну лінію, карбував власну монету, провадив колонізацію незалежних земель, утворив новий Торговицький полк, здійснював заходи по реорганізації внутрішнього життя українських земель.

В 1667 році укладає військовий договір з Кримським ханством та розпочинає воєнні дії в Галичині, змусивши польський уряд визнати автономію Правобережної України та встановив українсько-польський кордон на річці Горинь. 8 червня 1668 року після вбивства І. Брюховецького його було проголошено гетьманом всієї України. Але ним він пробув недовго. Його супротивники уклали з Москвою Глухівський договір у 1669 році, що змусило Дорошенка на противагу йому підписати союзний договір з Османською імперією та розпочати війну зі ставленником Речі Посполитої М. Ханенком.

Здобувши перемогу у 1672 році було укладено Бучацький мирний договір, який Москва розцінила як можливість захопити Правобережжя. Через його союз з Османською імперією, авторитет Петра Дорошенка серед населення почав стрімко падати і розчарувавшись у політиці свого союзника він вирішує зректися булави на користь Івана Сірка. Після зречення з гетьманства Дорошенко оселився в м. Сосниця (тепер Чернігівська область), проте через деякий час на вимогу царського уряду переїхав до Москви. У 1679-1682 роках Дорошенко був призначеним вятським воєводою та мешкав беспосередньо у Вятці. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була дружина Олександра Пушкіна Наталя Гончарова. Помер 19 листопада 1698 року на 71-му році.

http://dovidka.biz.ua/petro-doroshenko-biografiya-skorocheno/

Бібліографія статей

2016

Чухліб, Тарас. Проти Москви разом з Туреччиною [Текст] / Чухліб, Тарас // Чумацький шлях. - 2016. - № 2. - С. 19-21. У грудні 1670 року український гетьман Петро Дорошенко остаточно визнав владу султана Османської імперії Мехмеда IV Авджі і підписав з ним мирну угоду про військово-політичний союз проти Московського царства

Любка, Андрій Національний пантеон: [Електронний ресурс] = https://day.kyiv.ua/uk/blog/suspilstvo/nacionalnyy-panteon-chas-geroyam-povernutysya-na-batkivshchynu: час героям повернутися на Батьківщину   / Любка, Андрій // День. - 2016. - 12 лют. (№24-25). На жаль, у зв’язку з кількастолітнім періодом бездержав’я сотні тисяч українців були змушені втікати, емігрувати, жити й помирати за кордоном. Чимало серед них і таких, які все життя мріяли й працювали на те, щоб постала нарешті незалежна Україна. Але не дожили. Степан Бандера, Іван Багряний, Петро Скоропадський і Дмитро Дорошенко поховані в Німеччині, Симон Петлюра, Нестор Махно, Володимир Кубійович, Володимир Винниченко – у Франції, гетьмани Петро Дорошенко і Петро Калнишевський, Марко Вовчок, Семен Гулак-Артемовський, Микола Костомаров, Олександр Довженко – у Росії

2015

Чухліб, Тарас. Проти Москви разом із Туреччиною [Текст] = http://www.day.kiev.ua/uk/article/ukrayina-incognita/proty-moskvy-razom-iz-turechchynoyu: до 345-річчя укладення українсько-османського союзу гетьманом П. Дорошенком / Чухліб, Тарас // День. - 2015. - 5-6 черв. (№96-97). - С. 8. У грудні 1670 року український гетьман Петро Дорошенко остаточно визнав владу султана Османської імперії Мегмеда IV Авджи («Мисливця») та підписав з ним мирну угоду про військово-політичний союз проти Московського царства. Цікаво, що матір’ю цього могутнього турецького володаря була українка «друга Роксолана». Можливо, що саме така, маловідома для сучасного читача, обставина Й стала основною причиною надання турками військової та політичної допомоги козацькій Україні в її довголітній боротьбі за незалежність?

2012

Чернецький, Євген. Дорошенки [Електронний ресурс] = https://day.kyiv.ua/uk/article/media/doroshenki / Чернецький, Євген // День. - 2012. - 26 жовт. (№194). Серед українських гетьманських родів Дорошенки займають одне з перших місць. Вони дали Україні двох видатних гетьманів. Чимало членів роду посідали генеральні уряди в адміністрації Гетьманщини. В пізніші часи кілька відомих інтелектуалів з роду Дорошенків зробили вагомий внесок у розвиток української нації

2011

Сюндюков, Ігор. Доля і недоля Петра Дорошенка [Текст] = http://www.day.kiev.ua/218414: Нотатки на полях нової книжки, присвяченої політичному портретові українського гетьмана / Сюндюков, Ігор // День. - 2011. - 4-5 лист. (№200-201). - С. 8. Привабливість і чарівність науково-популярної книжки в жанрі політичного портрета або ж, якщо завгодно, політичної біографії багаторазово примножується, якщо той чи інший конкретний твір несе в собі певний «відбиток таємниці», загадки. ​ Бо таємничим (об’єктивно) є головний герой, предмет та центр оповіді. Чудовим прикладом вдалої праці в цьому жанрі є нове дослідження академіка НАН України Валерія Смолія та доктора історичних наук, професора Валерія Степанкова «Петро Дорошенко. Політичний портрет» (Київ, видавництво «Темпора», 2011 рік).

Тріпполя, Олександра . Гідність України найвищий закон! [Електронний ресурс] = https://day.kyiv.ua/uk/article/ukrayina-incognita/gidnist-ukrayini-nayvishchiy-zakon: Саме таким було кредо гетьмана Петра Дорошенка в Україні, відоме сучасникам латиною «Salus Ukraine suprema lex esto» / Тріпполя, Олександра // День. - 2011. - 6 жовт. Каплицю (поряд з могилою Дорошенка), збудовану ще тещею Пушкіна, було зруйновано вже в 1953 році, залишився лише малюнок з неї. ​ За переказом, каплиця своєю формою нагадувала в’їзну браму чигиринського замку часів Дорошенка. На наше запитання, чи не можна б тепер перепоховати тлінні останки гетьмана в Україні, Антоніна Кожем’яко аж завмерла на мить: «Что вы, что вы, как это можно, это ведь половина биографии Пушкина». Отакої! То коли ж вшанують достойно «славного гетьмана» в Україні? Адже він жив і діяв в Україні й для неї під своїм гаслом «Салюс Україне супрема лекс есто!» Наче до нас сучасників заклик! Чи раз було: «І розум наш, І наша кров, І наші сили Москві служили?»

Сюндюков, Ігор. Гетьман, якому «не пощастило» [Текст] = http://www.day.kiev.ua/217248: «Від Богдана до Івана не було гетьмана?» Не зовсім. Був іще Дорошенко... / Сюндюков, Ігор, Купрієнко, Олександр // День. - 2011. - 14-15 жовт. (№185-186). - С. 14. «Від Богдана до Івана не було гетьмана!» це українське прислів’я, яке пропонує просто «пропустити» всіх керманичів Гетьманщини часів Руїни (1657 - 1676 рр.) і після Богдана Хмельницького перейти до вивчення й шанування постаті Івана Мазепи, не зовсім має рацію. У такій «схемі» не залишається місця для гетьмана Петра Дорофійовича Дорошенка. А тим часом без розуміння його внеску в історію України, його карколомних перемог та трагічної фінальної поразки, без розуміння особистої драми цієї людини годі й думати про усвідомлення суті цієї фатальної для майбутнього України доби.

2007

Сюндюков І. Державник у добу Руїни [Текст]: Драма гетьмана Петра Дорошенка / І. Сюндюков // День. - 2007. - 7 груд.(№214). - С. 8. Історичний портрет

2003

Рибак І. Вищі князі і гетьмани у легендах історії [Текст] : історичні портрети / І. Рибак // Історія України. - 2003. - 1 вер. (№29-32). - С. 11-48.

2000

Махун, Сергій. Важкий вибір гетьмана [Електронний ресурс] = https://day.kyiv.ua/uk/article/ukrayina-incognita/vazhkiy-vibir-getmana / Махун, Сергій // День. - 2000. - жовт. (№156) . З ім'ям Петра Дорофійовича Дорошенка (1627-1698) гетьмана України з 1665 до 1676 років пов'язана остання спроба об'єднати всю Україну в єдину цілісну державу

Список літератури із фондів МСМБ

Дорошенко, Дмитро Іванович. Гетьман Петро Дорошенко. Огляд його життя і політичної діяльності / Дорошенко, Дмитро Іванович ; Передм. В.Омельченка. - Нью-Йорк : Українська Вільна Академія Наук у США, 1985. - 712 с.

 

Крип’якевич І. Гетьман Петро Дорошенко // Руїна: друга половина XVII ст. / Упоряд. і передмова О. І. Гуржія; Ред. кол. В. А. Смолій (голова) та ін. К.: Україна, 1996. 431 с.

Смолій, Валерій Андрійович. Петро Дорошенко [Текст] : Політичний портрет: Наукове видання / Смолій, Валерій Андрійович, Степанков, Валерій Степанович ; Під ред. М.Волощак. - В суперобкладинці. - К. : Темпора, 2011. - 632 с.

Україна -козацька держава. Ілюстрована історія українського козацтва у 5175 фотосвітлинах : Наукове видання / Керівник проекту, автор-упорядник, художник, фотограф, ілюстратор В.Недяк. - К. : Емма, 2004. - 1216 с. : іл.

Додатково:

Антонович, Володимир Бонiфатiйович. Коротка історія Козаччини [Текст] : З ілюстраціями і картою України / Антонович, Володимир Бонiфатiйович ; Передм. В.Сімоновича; Вступ. сл. авт.; Худож. Є.І.Муштенко. - К. : Видавництво "Україна", 1991. - 158 с.

Антонович, Володимир Бонiфатiйович. Про козацькі часи на Україні [Текст] / Антонович, Володимир Бонiфатiйович ; Передм. В.Симовича; Післям. М.Ф.Слабошпицького; Комент. С.Д.Василюк, І.Б.Гирича; Вступ. сл. авт.; Худож. В.С.Василенко. - К. : Видавництво художньої літератури "Дніпро", 1991. - 238 с.

Апанович, Олена Михайлівна. Гетьмани України і кошові отамани Запорозької Січі [Текст] / Апанович, Олена Михайлівна ; Передм. авт.; Худож. Є.І.Муштенко. - К. : Либідь, 1993. - 288 с.

Брехуненко, Віктор. Східна брама Європи. Козацька Україна в середині XVII-XVIII ст. [Текст] : Наукове видання / Брехуненко, Віктор. - К. : Темпора, 2014. - 504 с. : іл. – Мапи. Автор досліджує кульмінаційні процеси в історії ранньомодерної України. Центральне місце відведено ключовим питанням: криза України в складі Речі Посполитої, перегук історичних процесів в Україні та інших частинах Європи, проблеми міжнародного визнання Української держави та її місце на світовій арені. Проведено аналіз функціонування ідеї спадковості української історії і експансіоністських стратегій Московії щодо України в Ранньомодерний час

Видатні постаті в історії України ІХ-ХІХ ст. [Текст]: Короткі біографічні нариси. Історичні та художні портрети: Довідкове видання / Авт.-упорядн.: В.І.Гусєв, В.П.Дрожжин, Ю.О.Калінцев, О.Г.Сокирко, В.І.Червінський. - К. : Вища школа, 2002. - 359 с.

Володарі гетьманської булави [Текст] : Історичні портрети / Передм. В.А.Смолія; Під ред. О.М.Дмитренка; Худож. Ю.В.Бойченко. - К. : Варта, 1991. - 560 с.

Гетьмани України [Текст] : Історичні портрети: Збірник / Під ред. М.А.Шудрі, Худож. І.С.Камінський, Ю.Ф.Назаренко; Упор. журн. "Україна". - К. : Журнал "Україна", Газета "Вечірній Київ", 1991. - 216 с.

Горобець, Віктор. Князі і гетьмани усієї Русі. "Через шаблю маємо право" [Текст] : Злети і падіння козацької держави 1648-1783 років: Популярне видання / Горобець, Віктор. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. - 352 с. Мета цієї серії розказати про українське минуле, опираючись на факти, а не на вигадки чи ідеологічне замовлення. Для того щоб створювати майбутнє, потрібні не лише воля і хоробрість, не лише наполегливість та щоденна праця, але й знання про нашу історію. Без цензури.Вперше за 15 років в Україні виходить багатотомний популярний виклад історії нашої країни. Автори не виконують ідеологічне замовлення, їхні оцінки часом не збігаються, що дозволить самому читачу виступити суддею в цих суперечках. Князі і гетьмани усієї Русі. «Через шаблю маєм право». Злети і падіння козацької держави 1648–1783 рр. Козацька революція 1648-1649 рр. Переяславська рада і світ після Переяслава Війна берегів та її наслідки Гетьманат кінця ХVІІ - початку ХVІ ІІ ст.

Горобець, Віктор. Світанок української держави. Люди, соціум, влада, порядки, традиції [Текст] : Науково-популярне видання / Горобець, Віктор. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. - 448 с

Градова, Анна. Гетьмани України. Історії про славу, мудрість і відвагу [Текст] : Науково-популярне видання / Градова, Анна. - Харків : Віват, 2015. - 352 с. У книзі зібрані біографії керманичів України - гетьманів, чия посада протягом кількох століть була уособленням непереможного прагнення нашого народу до волі й державної самостійності, а їхній життєвий шлях - славетними і водночас трагічними сторінками української історії

Григор'єв-Наш. Історія України : В народних думаї та піснях / Григоріїв, Никифор ; Передм.та післяслово авт.; Худож. В.Лопата. - К. : Веселка, 1993. - 271 с.

Дорошенко, Дмитро Іванович. Нарис історії України / Дорошенко, Дмитро Іванович ; Передм. І.О.Денисюка; Худож. Б.Б.Великголова. - Львів : Світ, 1991. - 576 с.

Журавльов, Денис Володимирович. Усі гетьмани України [Текст] / Журавльов, Денис Володимирович ; Вст. сл. авт.; Худож.-оформ. Є.В.Вдовиченко. - Харьків : Фоліо, 2011. - 508 с.

Журавльов, Денис Володимирович. Хто є хто в української історії [Текст] : Князі. Гетьмани. Повстанці. Диктатори. Видатні особи XX століття / Журавльов, Денис Володимирович ; Передм. авт.; Худож. Н.Коноплич, А.Єрьоміна. - харків : Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2014. - 416 с. Книга в довідково-енциклопедичній формі дає інформацію про видатних осіб, що відіграли значну роль в історії нашої держави з часів Київської Русі до появи на карті світу сучасної незалежної України

Історичні постаті України [Текст] : Історичні нариси / Упоряд. та вступ. ст. О.В.Болдирєва; Худож. В.Т.Миненко. - Одеса : Маяк, 1993. - 384 с

Історія України в особах. Козаччина [Текст] : Науково-популярне видання / Авт.-упор. В.М.Горобець, О.І.Гуржій, В.М.Матях та інш. - К. : Україна, 2013. - 304 с.

Кащенко, Адріан Феофанович. Оповідання про славне Військо Запорозьке низове [Текст] : Коротка історія Війська Запорозького з малюнками, картами й планами: Оповідання / Кащенко, Адріан Феофанович ; Вступ. ст. О.Гончара; Упор., передм., прим. С.П.Пінчука; Худож. Ю.Кудя. - К. : Веселка, 1992. - 271 с.

Кониський, Георгiй. Історія Русів / Кониський, Георгiй ; Пер. з рос. I.Драча; Передм. В.Шевчука; Худож. В.Я.Чебаник. - К. : Рад. письменник, 1991. - 318 с.

Костомаров, Микола Іванович. Галерея портретів [Текст] : Біографічні нариси. Для середнього та старшого шкільного віку / Костомаров, Микола Іванович ; Пер. М.Ілляш; Передм. В.Замлинського; Худож. С.Семендяєв . - К. : Веселка, 1993. - 326 с.

Котляр, Микола Федорович. Історія в життєписах [Текст] / Котляр, Микола Федорович, Смолій, Валерій Андрійович ; Перекл. Н.Г.Сидяченко; Передм. авт.; Худож. Г.Т.Задніпряний. - К. : Час, 1994. - 328 с.

Крип'якевич, Iван Петрович. Огляд iсторї України : Посiбник / Крип'якевич, Iван Петрович ; Вступ. сл. Ю.М.Алексєєва; Худож. Є.В.Чурій. - К. : Вища школа, 1995. - 143 с.

Махун, Сергій. 1000 великих полководців ХІ - початок ХVІІІ століття [Текст] / Махун, Сергій. - : Школа, 2005. - 239 с.

Мицик, Юрій . Чигирин - гетьманська столиця [Текст] : Науково-популярне видання / Мицик, Юрій ; Ред. Н.О.Жердецька; Худож. оформ. Д.Л.Виговського; Передм. авт. - Друге видання. - К. : ТОВ "Видавництво "Кліо", 2016. - 392 с. Видання є першим узагальнюючим дослідженням з історії гетьманської столиці Чигирина, з яким пов'язані часи Національно-визвольної війни українського народу 1648-1658 рр., часи Руїни та гайдамацького руху. У ньому висвітлюється також історія Чигиринського полку та низки населених пунктів па його території" (Суботів, Медведівка та ін.). Книжка, в якій охоплено події з давніх часів до XIX ст., ґрунтується як на опублікованих, так і на архівних джерелах, проливає світло на незнані сторінки історичного минулого важливого регіону України козацької доби. Видання розраховане на науковців, викладачів вищої та середньої школи, краєзнавців та всіх, хто цікавиться історією козацтва та рідного краю

Наш, Григорій. Історія українського народу [Текст] / Наш, Григорій ; Відпов. за випуск: Л.Колодій, Б.Логінов. - К. : Богдана, 1993. - 248 с.

Підволоцький, Андрій Анатолійович. Сокровенна історія Руси-України [Текст] : Науково-популярне видання / Підволоцький, Андрій Анатолійович. - Харків : Віват, 2015. - 352 с.

Автор взяв на себе сміливість описати і проаналізувати складні перипетії українсько-російських відносин на різних етапах. Історія протистояння і спроб налагодити добросусідські зв'язки переплетена з неоднозначними особами і охоплює широкі часові рамки

Повернення в Царьгород [Текст] / За заг. ред. Л.Івшиної; Упор. І.Сюндюков; Вст. сл. Л.Івшиної. - К. : ТОВ "Українська прес-група", 2015. - 496 с. Візантія й Давня Русь – Україна. Козацька Україна та Османська імперія… Теми й досі не цілком досліджені. Проте вдумливе їх вивчення в контексті нашої української історії дає ключі до розуміння багатьох справді актуальних сьогодні речей. Там, у Візантії – корені нашого християнства, культури Київської Русі. Там, у Османській імперії – витоки нашого козацького руху, наших драм, трагедій, перемог і здобутків. Це – не лише минуле. Про все це – у книзі «Повернення в Царгород»

Полонська-Василенко, Наталія Дмитрiвна. Історія України [Текст] : У 2-х тт. Т.2 : Від середини ХVII столiття до 1923 року / Полонська-Василенко-Моргун, Наталія Дмитрiвна ; Худож. Є.Муштенко. - 2-ге вид., репринтне. - К. : Либiдь, 1992. - 608 с.

Реєнт, Олександр Петрович. Усі гетьмани України [Текст] : Легенди. Міфи. Біографії / Реєнт, Олександр Петрович, Коляда, Ігор Анатолійович ; Слово до читача від авторів. - Харьків : Фоліо, 2008. - 415 с.

Сегеда, Сергій Петрович. Гетьманські могили [Текст] : Науково-популярне видання / Сегеда, Сергій Петрович ; Худож. Н.Бридня. - К. : Наш час, 2009. - 440 с.

Сергійчук, Володимир Іванович. Іменем Війська Запорозького [Текст] : Українське козацтво в міжнародних відносинах XVI - середини XVII століття / Сергійчук, Володимир Іванович ; Вступ. сл. авт.; Худож. Л.В.Демчишин. - К. : Видавництво "Україна", 1991. - 253 с.

Січинський, Володимир Юхимович. Чужинці про Україну [Текст] : Вибір з описів подорожей по Україні та інших писань чужинців про Україну за десять століть / Січинський, Володимир Юхимович ; Передм. Д.Чепурного; Худож. А.М.Буртовий. - К. : Довіра, 1992. - 255 с.

Слабошпицький, Михайло Федотович. З голосу нашої Кліо [Текст] : Події і люди в Українській історії: Навчальне видання / Слабошпицький, Михайло Федотович ; Під ред. О.Вітра; Худож. оф. К.Сулими. - К. : Махаон-Україна, 1999. - 224 с. Книжка охоплює період від часів зародження держави Київської Русі й до зруйнування Запорозької Січі. Автор дає можливість дізнатися про те, як впливали визначні політичні діячі на хід подій та "біографію" мас, а також, як події вносили несподівану логіку в перебіг людських життів. Зі сторінок книги постає історія в конкретній долі і конкретна доля в історії.

Таїрова-Яковлева, Тетяна. Гетьмани України. Історії про славу, трагедії та мужність [Текст] : Науково-популярне видання / Таїрова-Яковлева, Тетяна ; Пер. з рос. Н.Єгоровець. - К. : Кліо, 2015. - 424 с. Цінним набутком є ця книга не тільки своєю науковою значимістю, а й тим, що авторка писала її російською мовою. Це є доказом того, що патріотом можна бути і російськомовним, головне при цьому бути чесним і порядним. Історія України має визначний період під назвою "гетьманьщина". Творили її видатні гетьмани. І саме на їхньому прикладі, на їхніх долях будує авторка свою оповідь. Одинадцять українських гетьманів - від Петра Сагайдачного до Кирила Розумовського, їхня влада і вплив на історію описані в цій книзі

Харченко, Татьяна Николаевна. 100 знаменитых людей Украины [Текст] / Харченко, Татьяна Николаевна, Очкурова, Оксана Юрьевна, Рудычева, Ирина Анатольевна. - Харьков : Фолио, 2004. - 511 с.

Хорошевський, Андрій Юрійович. Проект "Україна" [Текст] : Галерея національних героїв / Хорошевський, Андрій Юрійович ; Авт.-упоряд. А.Ю.Хорошевський; Відп. за випуск Л.Є.Красовицька. - Харьків : Фоліо, 2011. - 508 с.

Черняк, Ніна. Козацька доба [Текст] / Черняк, Ніна ; Під ред. Є.Федоренко. - Нью-Йорк : Видавництво Шкільної Ради при УККА, 2008. - 147 с. Автор викладає історичні реалії зародження і розвитку української державності у вигляді лекцій. Молоді люди, яким адресована книга, дізнаються про визначні події історії України, її взаємовідносини з сусідами, боротьбу за утвердження гетьманської держави. Знайомство з визначними українськими політичними діячами - гетьманами викликає у читачів гордість за наших прадідів і бажання бути достойними продовжувачами їхніх справ

Чухліб, Тарас Васильович. Козаки і Монархи [Текст] : Міжнародні відносини ранньомодерної Української держави 1648-1721 рр. / Чухліб, Тарас Васильович ; Передм. до третього вид. авт.; За ред. В.Смолія. - 3-є вид., випр. і доповн. - К. : Видавництво iменi Олени Телiги, 2009. - 616 с.

Чухліб, Тарас. Козаки та яничари. Україна у християнсько-мусульманських війнах 1500-1700 років [Текст] : наукове видання / Чухліб, Тарас ; Худож. О.Я.Остапова. - К. : Києво-Могилянська академія, 2010. - 446 с.

Інтернет-ресурси

https://day.kyiv.ua – сайт газети «День»

http://www.umoloda.kiev.ua – сайт газети «Україна молода»

http://www.kreschatic.kiev.ua – сайт газети «Хрещатик»

http://www.ukurier.gov.ua – сайт газети «Урядовий кур’єр»

http://dt.ua – сайт газети «Дзеркало тижня»

http://www.golos.com.ua – сайт газети «Голос України»

https://vechirniykiev.com.ua – сайт газети «Вечірній Київ»

https://day.kyiv.ua/uk/article/media/doroshenki Євген Чернецький. Дорошенки

https://day.kyiv.ua/uk/article/ukrayina-incognita/vazhkiy-vibir-getmana Важкий вибір гетьмана

https://day.kyiv.ua/uk/article/ukrayinci-chitayte/drugiy-pislya-hmelnickogo

http://www.ukrainians-world.org.ua/peoples/ee503ceb339fc5ef/Петро Дорошенко

http://indragop.org.ua/getmany/Petro_Doroshenko.html Петро Дорошенко

http://kozaku.in.ua/getmanu/102-petro-doroshenko.html Петро Дорошенко

http://tsikave.ostriv.in.ua/publication/code-44CDD55F1EAC7/list-172F3738327 Дорошенко П.Д.

http://narodna.pravda.com.ua/history/4b1f597dd4a46/ Гетьман Петро Дорошенко

https://gazeta.ua/blog/39880/petro-doroshenko-najtragichnishij-getman-ukrayini   Петро Дорошенко - найтрагічніший гетьман України

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ