Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

«Заробітчанські пастки»

Поділіться цією сторінкою:

Бібліографічний список статей

до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми

Бібліографію статей розміщено за розділами

Вступ

Законодавчі акти

Торгівля людьми

Трудова міграція

Сексуальне рабство

Інтернет-ресурси

 

 

18 жовтня - Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Сьогодні європейська спільнота відзначає Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який був започаткований 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, – особливо жінками та дітьми, – небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.

Україна, оголосивши курс на євроінтеграцію, приєдналася до основних міжнародних нормативно-правових актів у сфері протидії торгівлі людьми та прийняла національне законодавство.

Для Мінсоцполітики як національного координатора у сфері протидії торгівлі людьми відзначення Європейського дня боротьби з цим злом – це ще один привід заявити про актуальність проблеми, а також необхідність консолідації зусиль державних органів влади, органів місцевого самоврядування та громадськості для надання допомоги постраждалим особам.

Способи втягнення людей у процес торгівлі людьми різні – злочинці шукають все нові і нові методи вербування, але завжди це відбувається шляхом використання обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини, із застосуванням чи погрозою застосування насильства, із використанням службового становища, матеріальної чи іншої залежності від другої особи.

Метою торгівлі людьми завжди є експлуатація людини в будь-який спосіб – примусова праця, використання у домашньому господарстві і промисловому чи сільськогосподарському секторах, вилучення органів, сексуальна експлуатація чи створення порнографічної продукції, народження дитини примусово чи за замовленням, втягнення у злочинну діяльність чи жебракування.

Одним із основних завдань Міністерства є формування у суспільстві розуміння того, що людська гідність, права людини є найвищою цінністю, а також попередження та формування нетерпимої поведінки, нульової толерантності до будь-яких форм експлуатації людини.

Сьогодні проводяться загальнодержавні заходи з метою відзначення 18 жовтня, які включають трансляцію по всій території України соціальних відеороликів, розміщення білбордів та сіті-лайтів з відповідними зображенням соціальної реклами.

Торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, та відповідно до Кримінального кодексу України визнається тяжким злочином, який передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років. Тому покарання злочинців, які здійснюють торгівлю людьми, є ще одним важливим завданням держави.

А вона пропонує повний спектр допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми. Людина, яка постраждала від цього злочину, звернувшись до місцевої державної адміністрації, має право на отримання відповідного статусу, і це дає їй можливість отримати одноразову матеріальну допомогу, а також отримати повний спектр допомоги: медичної, правової, соціальної, а також одноразової матеріальної допомоги.

Пам’ятайте: стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації!

Тому лише об’єднавши зусилля, ми зможемо подолати проблему торгівлі людьми у суспільстві!

https://www.kmu.gov.ua/ua/news/250352927

Законодавчі акти щодо протидії торгівлі людьми, сексуальній експлуатації та насильства

Україна. Закон. Про протидію торгівлі людьми [Текст] = http://zakon.rada.gov.ua/laws/main/3739-17: закон України від 20 вересня 2011 р. № 3739-VI / Інф. "УК" // Урядовий кур'єр. - 2011. - 26 жовт. (№198). - С. 9-11. Цей Закон визначає організаційно-правові засади протидії торгівлі людьми, гарантуючи гендерну рівність, основні напрями державної політики та засади міжнародного співробітництва у цій сфері, повноваження органів виконавчої влади, порядок встановлення статусу осіб, які постраждали від торгівлі людьми, та порядок надання допомоги таким особам

Україна. Закон. Про попередження насильства в сім'ї [Текст] = http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2229-19: закон України від 7 грудня 2017 р. № 2229-VIII. Цей Закон визначає організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству, основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства

Україна. Закон. Про зовнішню трудову міграцію [Текст] = http://zakon.rada.gov.ua/laws/main/761-19: закон України від 5 листопада 2015 р. № 761-VIII. Цей Закон визначає правові та організаційні засади державного регулювання зовнішньої трудової міграції та соціального захисту громадян України за кордоном (трудових мігрантів) і членів їхніх сімей

Україна. Кабінет Міністрів. Про схвалення Концепції Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року [Текст] = http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1053-2015-%D1%80: розпорядження від 7 жовтня 2015 р. № 1053-р / Інф. "УК" // Урядовий кур`єр. - 2015. - 19 лист. (№216). - С. 12.

Конвенція Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми [Електронний ресурс] = http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/994_858: Конвенцію ратифіковано Законом № 2530-VI від 21.09.2010

Бібліографія статей (подано в зворотній хронології)

Торгівля людьми

2018

Від початку року в Україні виявили майже 190 злочинів у сфері торгівлі людьми [Текст] = https://day.kyiv.ua/uk/news/210718-vid-pochatku-roku-v-ukrayini-vyyavyly-mayzhe-190-zlochyniv-u-sferi-torgivli-lyudmy / Інф. День// День. - 2018. - 20 лип. (№127-128). За словами начальника Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Артема Крищенка, було викрито та затримано членів 14 організованих злочинних груп. Поліцейські встановили 63 учасників ОЗГ. Серед виявлених поліцейськими правопорушень встановлено п’ять фактів торгівлі дітьми, у тому числі і спроба "оренди" малолітнього хлопчика

Міщенко, Іванка. На роботу до агресора – шлях у рабство [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/na-robotu-do-agresora-shlyah-u-rabstvo/: спроба працевлаштуватися в сусідній країні, хоч би яким вигідним і перспективним це здавалося, може мати погані наслідки / Міщенко, Іванка // Урядовий кур`єр. - 2018. - 31 січ. (№21). - С. 1, 4. Як війна шаліє, то закон німіє. Людям не хочеться вірити, що під час війни закон не може, як у мирний час, захистити і запобігти насильству й смерті. На жаль, дехто зі співвітчизників вважає, що бойові дії обмежені виключно зоною АТО і не впливають на інші сфери життя. Доки на власному досвіді не впевняться в іншому. Тільки така ціна зміни переконань буває надто високою  

2017

ДПСУ розкрила 25 каналів торгівлі людьми у 2017 році [Електронний ресурс] = https://day.kyiv.ua/uk/news/130218-dpsu-rozkryla-25-kanaliv-torgivli-lyudmy-u-2017-roci / Інф. День // День. - 2018. - 13 лют. Державна прикордонна служба розкрила 25 каналів торгівлі людьми у 2017 році. Про це повідомив голова Державної прикордонної служби Петро Цигикал, передає прес-служба ДПСУ. Він наголосив, що найчастіше злочини з торгівлі людьми пов’язані з трудовим рабством та сексуальною експлуатацією

Панасюк, Тетяна. Торгівля людьми: 90% вербувальників працюють в інтернеті [Текст] = http://www.golos.com.ua/article/297176 / Панасюк, Тетяна, Юркова, Олександра // Голос України. - 2017. - 14 груд. (№ 234). - С. 15.

Петренко, Олег. Раби ХХІ століття [Текст] / Петренко, Олег // Вечірній Київ. - 2017. - 26 січ. (№3). - С. 8. Торгівля людьми в Україні нещодавно асоціювалася здебільшого з викраденням дівчат і жінок для сексуального рабства за кордоном. Нині ж на продаж йдуть переважно чоловічі руки. Українці продають українців (!) здебільшого до Росії. За останніх п'ять років 70 відсотків із майже трьох тисяч наших співвітчизників, які звернулися по допомогу до Міжнародної організації з міграції (МОМ), потерпали від трудової експлуатації саме там  

Послом доброї волі ООН стала Джамала [Електронний ресурс] = https://day.kyiv.ua/uk/news/121017-poslom-dobroyi-voli-oon-stala-dzhamala / Інф. День // День. - 2017. - 12 жовт. Переможниця "Євробачення-2016", українська співачка Джамала стала послом доброї волі Міжнародної організації з міграції та долучиться до глобальної боротьби з торгівлею людьми. Про це повідомляє Центр новин ООН. Джамала візьме участь в інформаційній кампанії, присвяченій боротьбі з сучасними формами рабства. В організації нагадують, що торгівля людьми та сучасні форми рабства є глобальними злочинами і стосуються всіх країн світу

2016

Боровський, Олег. Повертаємось у середньовіччя [Текст] = http://www.umoloda.kiev.ua/number/3099/2006/107325/: у світі зростає торгівля людьми: окрім жінок, жертвами стають діти та чоловіки / Боровський, Олег // Україна молода. - 2016 - 28 груд.(№ 167). - С. 9. Упродовж останнього десятиріччя характер перемитництва (торгівлі людьми) у світі змінився. Дослідники Управління Організації Об’єднаних Націй з наркотиків і злочинності (UNODC) зафіксували випадки торгівлі людьми у 106 країнах світу.

Кавун, Галина. Не знали, що замість раю потраплять до пекла [Текст] = http://www.golos.com.ua/article/266987 / Кавун, Галина // Голос України. - 2016. - 12 квіт. (№66). - С. 5. Злочинний бізнес – торгівля людьми, на жаль, нині процвітає. Мільйони громадян України вирушають за кордон у пошуках заробітку. І нерідко потрапляють у вміло розставлені тенета вербувальників «білих рабів». Це явище постійно урізноманітнюється.

Кирей, Роман. Від сучасного рабства не застрахований ніхто [Текст]: щоб потрапити в неволю, інколи не потрібно перетинати кордон / Кирей, Роман // Урядовий кур`єр. - 2016. - 22 вер. (№ 178). - С. 5.

2012

Сьогодні - Європейський день боротьби з торгівлею людьми [Електронний ресурс] = https://day.kyiv.ua/uk/news/111112-sogodni-ievropeyskiy-den-borotbi-z-torgivleyu-lyudmi / Інф. День // День. - 2012. - 18 жовт. В Україні, яка ратифікувала у вересні 2010 року Конвенцію Ради Європи про боротьбу з торгівлею людьми, 18 жовтня, як і в інших країнах цієї організації, відзначають Європейський день боротьби з торгівлею людьми. У 2011 р. український парламент ратифікував ще один документ - Конвенцію Ради Європи № 201 про боротьбу із сексуальною експлуатацією дітей та сексуальним насильством. Останнім часом спостерігається тенденція збільшення числа жертв сучасної работоргівлі

2009

Пучкова, Алла. Торгівля людьми: тепер в Україні [Текст] = https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/torgivlya-lyudmi-teper-v-ukrayini: як не стати жертвою? / Пучкова, Алла // День. - 2009. - 29 жовт.(№195). Трудова міграція повертається обличчям всередину країни: популярними стають маршрути не в Європу, а з села до великого міста чи з невеликих містечок до курортних зон. Утім, чимало з мігрантів навіть у себе на батьківщині залишаються «нелегалами». Нелегальне працевлаштування в своїй країні буває не менш небезпечним, аніж виїзд за кордон, попереджають правозахисники

2008

Зупинити людоловів ХХІ століття [Текст] / Сторінку підготувала Інна Косянчук // Урядовий кур'єр. - 2008. - 8 лист.(№210). - С. 8. Торгівля людьми, яка нині стала однією з глобальних сучасних проблем, зачепила й Україну. Проблему цю непросто розв'язати, тим більше коли, як зауважують фахівці, цей страшний "невільничий ринок" трансформується. До боротьби з торгівлею людьми долучилися уряди всіх країн, правоохоронці, громадські та міжнародні організації. Яких заходів вживає наша держава?

Пекний О. Що називається рабством [Текст]: за кордоном нелегально працює майже два мільйони українців / О. Пекний // Голос України. - 2008. - 2 квіт.(№63). - С. 4. У країні найвідомішими борцями з торгівлею людьми є Міжнародна організація міграції та громадська організація "Ла Страда - Україна"

2007

Живий товар на вселенському товчку [Текст] / Інтерв'ю взяла Валентина Кокіна // Урядовий кур'єр. - 2007. - 30 бер.(№57). - С.10. Про законодавчі та організаційні заходи у боротьбі з торгівлею людьми розмова з канд. юрид. наук Наталією Охтирською.

Панченко О. Україна - свідомий донор для торгівлі людьми [Текст]: група ризику становить 1 мільйон 400 тисяч жінок - потенційних жертв сексіндустрії / О. Панченко // День. - 2007.- 8 черв. (№91). - С. 7.

Хрипункова, Ганна. Працевлаштування в... рабство. Недорого [Текст] = https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/pracevlashtuvannya-v-rabstvo-nedorogo: протягом останнього року співробітники МВС України запобігли діяльності 23 груп, які займалися торгівлею людьми, дев'ять з яких мали транснаціональний характер / Хрипункова, Ганна // День. - 2007. - 28 бер. (№53). - С. 6.


 

 

Сексуальне рабство

 

 

 

 Ілюха, Юлія. Жінка як товар [Електронний ресурс] = https://day.kyiv.ua/uk/blog/suspilstvo/zhinka-yak-tovar / Ілюха, Юлія // День. - 2018. - 21 бер. Хоча работоргівля давно вже поза законом, жінок досі продають у сексуальне рабство. Жінка досі об’єкт, а світ досі чоловічий.

Касьяненко, Микита. Наложниця для начальника [Електронний ресурс] = https://day.kyiv.ua/uk/article/panorama-dnya/nalo-zhnicya-dlya-nachalnika: сучасні кадрові агентства перетворюються на ідеальну систему формування «виробничих» гаремів / Касьяненко, Микита // День. - 2001. - 9 лист. (№205). Багато приватних фірм будь-якого профілю, де співробітники повністю залежні від власників або засновників, експлуатують не тільки працю своїх найманих працівників жіночої статі, але часто-густо й сексуальні можливості співробітниць – примушують їх до не цілком стандартних відносин із керівництвом фірми та «високим» начальством. Багато жінок поки згодні на такий варіант, але багатьох це пригнічує, та вони просто бояться втратити роботу і не знають, куди звернутися по допомогу

М иколюк, Оксана. Мовчання – на руку злочинцям [Електронний ресурс] = https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/movchannya-na-ruku-zlochyncyam: громадські організації закликають уряд почати документувати випадки сексуального насилля внаслідок бойових дій на сході України / Миколюк, Оксана // День. - 2016.- 13 черв. Поширення і замовчування випадків сексуального насильства небезпечне тим, що потурає безкарності. При цьому фахівці наголошують, що такі злочини властиві всім сторонам конфлікту. З другого боку, жертви залишаються без допомоги

Слєпинін, Олег. Стежини, що ведуть у рабство [Електронний ресурс] = https://dt.ua/SOCIETY/stezhini,_scho_vedut_u_rabstvo.html / Слєпинін, Олег // Дзеркало тижня. - 2005.- 15 лип. Нова книжка відомого на Заході канадського журналіста Віктора Маларека «Наташі: сучасна світова секс-торгівля» здатна здійснити переворот у суспільному погляді на проблему секс-рабства. Український переклад «Наташі» був представлений у Києві.

 

Автор проливає світло на глобальні проблеми нашої планети, він сміливо говорить на заборонені теми, розкриває справжнє обличчя нелегальної міграції. Торгівля жінками – питання, на яке уряд багатьох країн закриває очі. Жінки кидають свої сім'ї, їдуть за кордон з метою знайти гідну роботу, вони прагнуть до кращого життя. Однак багато з них потрапляють в справжнє рабство

Інтернет-ресурси

https://vechirniykiev.com.ua - сайт газети «Вечірній Київ»

http://www.golos.com.ua - сайт газети «Голос України»

http://www.dt.ua - сайт тижневика «Дзеркало тижня»

http://www.umoloda.kiev.ua - сайт газети «Україна молода»

http://www.ukurier.gov.ua - сайт газети «Урядовий кур’єр»

https://day.kyiv.ua - сайт журналу «День»

https://www.youtube.com/watch?v=86Sa-tJOg2s Європейський день боротьби з торгівлею людьми - Duration: 1:40. Телеканал Правда No views. New · 1:40. Випуск новин 6.30 17 жовтня ...

http://khoda.gov.ua/18-zhovtnja%C2%A0---%D1%94vopejskij-den-borotbi-z-torg%D1%96vleju-ljudmi - Херсонська обласна державна адміністрація

https://la-strada.org.ua/ucp_mod_news_list_show_162.html - Громадська організація «Ла Страда - Україна»

 

Підготували бібліографи-укладачі Мілашенко Т.І., Качановська Н.В.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ