Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

ТОП - ПРЕС: популярно про актуальне ОСВІТА та НАУКА (III квартал 2014 року)

Поділіться цією сторінкою:

Поточний бібліографічний покажчик за ІІІ-й квартал 2014 року
 

Бібліографію статей розміщено за розділами:

ОСВІТА
Загальноосвітня школа
Вища освіта
Закон України «Про вищу освіту»
Вищий навчальний заклад
Професійна освіта
Переселенці
Сім’я та сімейні цінності
Читання
НАУКА
ІНФОРМАЦІЙНА БЕЗПЕКА
Інтернет-проект «LIKБЕЗ»

ОСВІТА

Так було й так буде - осінь завжди починатиметься з цього трохи щемливого шкільного свята. Хай навіть цього року воно буде скромним, овіяним смутком, журбою й болем.
1 вересня 2014-го буде не таким, як попередні. З усім багажем емоцій та переживань нинішнього року за парти сядуть діти, які бачили війну. Вони дорослішали, коли писали листи солдатам. Змінювали пріоритети, коли віддавали свої заощадження на бронежилети. Почали цінувати своїх друзів, коли зрозуміли, що, можливо, назавжди розлучилися з ними…

Нікітенко, Людмила. А квіти - солдатам! [Електронний ресурс] = http://www.umoloda.kiev.ua/number/2519/116/89173/: 1 вересня багато шкіл долучилися до акції «Замість квітів - допомога армії» / Нікітенко, Людмила , Позняк-Хоменко, Наталка // Україна молода. - 2014. - 2 вер. (№127). Цього року першого вересня багато школярів прийшли до школи без неодмінного атрибута свята Першого дзвоника - традиційного букета квітів для улюблених учителів. Напередодні свята багато активістів поширили в інтернеті заклик не тратити гроші на квіти, а краще віддати ці кошти на потреби армії. Цю ініціативу підтримали і самі вчителі

Розвадовська, Олена. "Чи я патріот? Не знаю. Може, так, а може - й ні…" [Електронний ресурс] = http://gazeta.dt.ua/socium/chi-ya-patriot-ne-znayu-mozhe-tak-a-mozhe-y-ni-_.html /Розвадовська, Олена // Дзеркало тижня. - 2014. - 29 серп. (№30). Нинішнього року Міносвіти рекомендувало тему першого уроку для всіх шкіл - "Україна - єдина країна". Мета - формування в учнів розуміння єдності та цілісності України, її багатонаціонального народу - як національної ідеї розвитку вільної, незалежної, демократичної і заможної держави. Та навряд чи одним уроком можна змінити ситуацію, яка формувалася роками. До того ж кому і як проводити цей урок? Чи не тим, хто в День державного прапора нацьковував і радів, бачачи, як діти паплюжать один із символів України, а в День незалежності на параді деенерівців сміявся в спину українським військовополоненим? Змінити цю ганебну ситуацію не допоможе і найрозумніша концепція національно-патріотичного виховання, якщо найближче для дитини доросле оточення на власному прикладі не виявляє поваги до Батьківщини, а остання виглядає слабкою, бо винні не покарані, а героїв не визнано на державному рівні…

Україна сідає за парти [Текст] = http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/ukrayina-sidaye-za-parti/: попри складну ситуацію в країні, новий навчальний рік розпочався для школярів і студентів за звичайним розкладом / Підготували журналісти "УК" // Урядовий кур`єр. - 2014. - 30 серп. (№158). - С. 6-7.

 

ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА

Клочек, Григорій. Середній освіті потрібне шокове реформування [Електронний ресурс] = http://gazeta.dt.ua/EDUCATION/seredniy-osviti-potribne-shokove-reformuvannya-sim-krokiv-reform-_.html / Клочек, Григорій // Дзеркало тижня. - 2014. - 18 лип.-8 серп. (№26). Ухваливши закон про вищу освіту, ми поставили воза попереду коня. Бо вища школа ніколи не буде успішною, якщо не спиратиметься на успішну середню освіту. Перша буквально живиться другою. Саме тому реформування середньої школи є сьогодні справою невідкладною і, по суті, не менш, а більш складною за реформування вищої школи

Литвин, Марія. Ловкий першокласник [Електронний ресурс] = http://www.umoloda.kiev.ua/number/2514/164/89011/: букварик «Соколик» підготує дітлахів до сприйняття поетичного світу та розповість про історичні постаті від Нестора-літописця до Івана Мазепи / Литвин, Марія // Україна молода. - 2014. - 21 серп. (№122). Замість нарікань на недолугість нинішньої початкової освіти з «не такими» підручниками, письменник і педагог Дмитро Чередниченко запропонував альтернативу - в тернопільському видавництві «Навчальна книга - Богдан» побачив світ його авторський буквар «Соколик». У чому ж особливість «Соколика»?

Моісеєва, Тетяна. Учням спростять життя [Текст] = http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/uchnyam-sprostyat-zhittya/: наступного року державну підсумкову атестацію з української мови об’єднають із зовнішнім незалежним оцінюванням / Моісеєва, Тетяна // Урядовий кур`єр. - 2014. - 11 жовт. (№188). - С. 4. На учнів, які закінчуватимуть школу 2015 року, чекають новації, що стосуються зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації. Зокрема планують поєднати ЗНО та ДПА з української мови. Насправді Міносвіти та Український центр оцінювання якості освіти були готові об’єднати ЗНО та ДПА для всіх предметів, проте через ситуацію на Донбасі довелося обмежитися одним

Онищенко, Оксана. Пастки для батьківських гаманців [Електронний ресурс] = http://gazeta.dt.ua/EDUCATION/pastki-dlya-batkivskih-gamanciv-_.html / Онищенко, Оксана // Дзеркало тижня. - 2014. - 29 серп. (№30). 1 вересня. це не тільки святкова лінійка. Це й батьківські збори, на яких вирішуватимуться важливі для школи й батьків питання: за що й скільки платити, як буде організовано взаємодію адміністрації з батьківською громадськістю. Мабуть, цього літа ми вперше почули про скандали, пов'язані з тим, як використовуються в школах батьківські гроші. Батьки більше не згодні мовчки сплачувати внески, не знаючи, куди і як витрачаються їхні кошти. І нехай це поки що поодинокі протести, але вони є. Налагоджена роками система почала давати тріщину.

Онищенко, Оксана. Переможці, вперед! [Електронний ресурс] = http://gazeta.dt.ua/EDUCATION/peremozhci-vpered-_.html / Онищенко, Оксана  // Дзеркало тижня. - 2014. - 21-29 серп. (№29). Цей рік, як і попередні, приніс українським школярам багато медалей на міжнародних інтелектуальних змаганнях. Так, українська освіта у кризі. Це правда. Але правда також і те, що таланти в нас є. І класні вчителі є, які бачать і підтримують ці таланти. І небайдужі батьки. І чуйні спонсори. Їхніми спільними зусиллями цього року команди наших старшокласників змогли гідно представляти країну на міжнародних олімпіадах

Плохотнюк, Наталя. Покликання - педагог [Текст] = http://kreschatic.kiev.ua/ua/4531/art/1410373772.html: директор школи має бути лідером, цікавою та поінформованою особистістю, а для учнів - ще й особою харизматичною / Плохотнюк, Наталя // Хрещатик. - 2014. - 11 вер. (№131). - С. 8. Твердження, що від вчителя значною мірою залежить життя і доля людини, - не просто красиві слова. Адже більша частина дитинства й юності проходить у стінах школи. Тут формується характер і розвиваються психологічні якості дитини, вона пізнає світ і навчається жити в колективі, приймати рішення. Кожен із нас, напевно, пам’ятає свій перший шкільний дзвоник, охоплений морем квітів... І першу вчительку, яка взяла твою руку з теплих маминих рук. І, як це нерідко буває, ця вчительська рука лежить на пульсі учнів усе життя. Якщо поняття «класний керівник» в ідеалі має походити від «класний», тобто «чудовий, той, хто розуміє всі проблеми», «хороший друг», то «директор», незалежно від походження слова, має уособлювати в собі все - від учителя і організатора дитячого й дорослого колективу до завгоспа, менеджера, науковця, шеф-кухаря, артиста і навіть дільничного інспектора міліції. Про це з «Хрещатиком» розповіла директор столичної школи № 68 Анна Анатоліївна Гавритенкова

Сулик, Юлія. Дитина йде у школу [Електронний ресурс] = http://www.silskivisti.kiev.ua/19140/index.php?n=23686 / Сулик, Юлія // Сільські вісті. - 2012. - 22 серп. (№93). Чи готова дитина до школи? «Літери знає, рахувати вміє — хай іде! Нема чого засиджуватись у садку до семи років», - міркують батьки. Проте вчителі наголошують саме на психологічній та фізичній готовності. Шкільне життя лише на перший погляд здається простим. Насправді для малюка це нелегка праця. Першачок має зуміти не просто прочитати і написати рядочок букв та слів, а ще й бути готовим чути вчителя впродовж уроку, виконувати поставлені ним завдання. Тому слід зважати на те, чим цікавиться дитина, як спілкується, чи достатньо старанна і організована…

 

ПОЗАШКІЛЬНА ОСВІТА

Орел, ВІкторія. Двері, відчинені до майбутнього [Текст] = http://kreschatic.kiev.ua/ua/4532/art/1410459558.html: Київський Палац дітей та юнацтва вже майже 80 років дарує своїм вихованцям світ прекрасного, доброго, вічного / Орел, ВІкторія, ІТА «ЮН-ПРЕС», Плохотнюк, Наталя // Хрещатик. - 2014. - 12 вер. (№132). - С. 5. Київський Палац дітей та юнацтва - це співдружність педагогів, дітей і батьків, тому День відкритих дверей, без перебільшення, - це родинне свято. Протягом багатьох десятиліть у Палаці формуються цілі династії вихованців: колишні гуртківці приводять сюди своїх дітей та онуків, а випускники через декілька років працюють тут вже викладачами. Цього дня, окрім вже знайомих напрямів роботи Палацу, були представлені й нові

 

ДОШКІЛЬНА ОСВІТА

Вихователів країни вітали з професійним святом [Текст] = http://www.golos.com.ua/Article.aspx?id=354935: сьогодні - Всеукраїнський день дошкілля / Інф. "ГУ"// Голос України. - 2014. - 27 вер. (№185). - С. 1. У столичному Будинку вчителя приймали вітання вихователі дитячих садочків. Ініціювали святкування Міністерство освіти і науки спільно з Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація працівників дошкільної освіти».

 

ВИЩА ОСВІТА

Закон України «Про вищу освіту» набрав чинності

Україна. Закон. Про вищу освіту [Текст] = http://www.golos.com.ua/Article.aspx?id=345592: закон України від 1 липня 2014 р. № 1556-VII / Інф. "ГУ" // Голос України. - 2014. - 6 серп. (№148). - С. 9-19.

Вища освіта: життя за новими правилами [Текст] = http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/visha-osvita-zhittya-za-novimi-pravilami/: 6 вересня набирає чинності надважливий для держави закон / Матеріали підготувала Тетяна Моісеєва // Урядовий кур`єр. - 2014. - 14 серп. (№147). - С. 5. Студентські дні вчорашніх вступників розпочнуться майже одночасно з новим життям українських вишів: 6 вересня набирає чинності закон про вищу освіту. Його ухвалили у критично складний для держави час. Проте зміни можна й потрібно робити саме тепер, бо нова якість освіти визначатиме, яким завтра буде українське суспільство

«Євроремонт» освіти розпочато [Текст] = http://www.golos.com.ua/Article.aspx?id=345638 / Інф. "ГУ" // Голос України. - 2014. - 6 серп. (№148). - С. 1, 3. Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про вищу освіту». У чому революційність нового закону та на які перші реформаторські зміни чекати українцям, ексклюзивно для «Голосу України» розповів міністр освіти і науки України Сергій Квіт

Моїсеєва, Тетяна. Перший крок [Текст] = http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/pershij-krok/: глава держави підписав надважливий для майбутнього України Закон «Про вищу освіту» / Моїсеєва, Тетяна  // Урядовий кур`єр. - 2014. - 2 серп. (№139). - С. 1, 4. Основне у законі, який експерти називають революційним, - університетська автономія, розширення повноважень учених рад та колективів університету, зокрема право самостійно обирати ректора, академічна свобода викладача і студента, незалежна оцінка якості вищої освіти, розвиток науки в університетах

Моїсеєва, Тетяна. Університети починають жити за новими правилами [Текст]: сьогодні набув чинності ухвалений в липні закон про вищу освіту / Моісеєва, Тетяна // Урядовий кур`єр. - 2014. - 6 вер. (№163). - С. 5. Роз'яснення деяких норм закону про вищу освіту

Рибніцька, Ірина. "Три кити" реформи вищої освіти [Текст] / Рибніцька, Ірина // Фінансовий контроль. - 2014. - №9. - С. 26-29. Закон України "Про вищу освіту", який фактично став "першою ластівкою" у процесі проведення реформ в Україні. Закон "Про вищу освіту" - це не точкові зміни, а системна реформа, що впроваджує ряд кардинальних змін, так необхідних нашій країні й очікуваних українським суспільством. Важливість його прийняття зумовлена трьома основними аспектами: виведення вищої освіти на новий якісний рівень, інтеграція у європейський освітній простір та подолання корупції

 

ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

Неїжмак, Василь. Кузня корифеїв і подвижників педагогіки [Текст]: в обласному центрі відзначили 100-річчя з дня заснування Полтавського національного педагогічного університету імені В. Короленка / Неїжмак, Василь // Голос України. - 2014. - 14 жовт. (№197). - С. 3. Поважних представників ювіляра особисто віншував заступник Голови Верховної Ради України Руслан Кошулинський. Парламентарій вручив представникам вишу грамоти від Верховної Ради та передав вітання університетові у вигляді книжок та мовних плакатів від народного депутата, відомої мовознавці Ірини Фаріон. "Саме педагоги знаходять тонкі та потаємні шляхи до людських душ. Україна переживає важкий час. Не тільки генерали виграють війну. Війни виграютьвчителі у школах і священники в церквах. Де є українська школа - там немає "русскава міра" і там немає війни. Ви своєю роботою, своїми знаннями творите українську мову, українську школу та українську державу", - наголосив заступник глави парламенту

Петрушенко, Микола. Чому університети приміряються до «академічного капіталізму» [Текст] = http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/chomu-universiteti-primiryayutsya-do-akademichnogo/: педагоги шукають шляхи підвищення ефективності економіки інноваційного розвитку вищої освіти / Петрушенко, Микола // Урядовий кур`єр. - 2014. - 22 серп. (№153). - С. 10. В Київському національному університеті технологій та дизайну пройшла третя Міжнародна науково-практична конференція «Ефективність організаційно-економічного механізму інноваційного розвитку вищої освіти України». Чому вчені-педагоги звернулися до цієї теми? Вочевидь, насамперед керувалися почуттям відповідальності не лише за сьогодення, а й за майбутнє - усвідомлюють невідповідність якості освіти сучасним вимогам.

До 180 річниці заснування КНУ ім.Т.Г. Шевченка

Власенко, Світлана. На честь Великого Кобзаря [Текст] = http://www.golos.com.ua/Article.aspx?id=353274: до 180-ї річниці заснування Київського національного університету імені Тараса Шевченка / Власенко, Світлана // Голос України. - 2014. - 18 вер. (№178). - С. 8-9. У житті кожної людини є своя альма-матер, що відіграла важливу роль не лише у формуванні її як фахівця, а й у становленні її як особистості, у визначенні життєвих позицій та принципів. Часто від того, де ми навчаємося і хто нас оточує з викладацького та студентського середовища, може залежати наша подальша доля. Київський національний університет імені Тараса Шевченка став альма-матер для багатьох поколінь українських, і не лише українських, видатних громадсько-політичних, наукових, культурних діячів. Він був, є і має залишатися взірцем традицій класичної вищої школи. Заснований ще в першій половині ХІХ століття, університет і досі залишається найкращим вищим навчальним закладом України

Рівень університету визначають абітурієнт і роботодавець [Текст] = http://www.golos.com.ua/Article.aspx?id=346624 / Бесіду вела Світлана Чорна // Голос України. - 2014. - 12 серп. (№152). - С. 9. Цього року Київський університет імені Тараса Шевченка за рейтингом британської компанії QS World Unіversіty Rankіngs увійшов до 500 кращих вищих навчальних закладів світу. Під час його складання враховуються, зокрема, активність і якість науково-дослідницької діяльності, рівень викладання, кар’єрний потенціал, міжнародна діяльність, думка роботодавців. Про рівень ВНЗ свідчить і кількість абітурієнтів, які бажають у ньому навчатися. Нині до приймальної комісії шевченківського університету вже подали заяви 43 тисячі випускників шкіл. Про те, як проходить вступна кампанія та в чому її особливість, розповідає ректор академік Леонід Губерський

 

Студентська молодь

Іванченко, Микита. Я знаю, що ви робили цього літа! [Текст] = http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/ya-znayu-sho-vi-robili-cogo-litaya-znayu-sho-vi-ro/: чим жили студенти вишів на канікулах і що готує для них новий навчальний рік / Іванченко, Микита // Урядовий кур`єр. - 2014. - 3 вер. (№160). - С. 17. Студентське товариство - вдачею найактивніша та найідейніша соціальна група - не могло залишитися осторонь нинішніх подій. Добровольцями до лав Збройних сил ідуть, з тилу солдатів забезпечують, опікуються пораненими, приймають переселенців - нема справи, за яку б не взялися сучасні українські студенти. Загартовані ще взимку, вони показують справжні дива самоорганізації, ініціативності, хоробрості, волі, гідності, патріотизму, та що там - справжнього лицарства. Тож чим жили студенти цього літа і що готує для них новий навчальний рік?

Мельник, Валерій. Ми віримо в тебе, Богдане! [Текст] = http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/na-volini-19-richnij-yunak-iz-sindromom-dauna-stav/: на Волині 19-річний юнак із синдромом Дауна став студентом вишу / Мельник, Валерій // Урядовий кур`єр. - 2014. - 9 вер. (№164). - С. 9. За результатами зовнішнього незалежного оцінювання Богдан Кравчук набрав 470 балів, що в педагогічному світі нашої країни стало сенсацією. З урахуванням пільг для інвалідів ІІ групи він став студентом Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Головний секрет цього феноменального успіху полягає в любові, якою з перших днів життя родина оточила маленького Богданчика. Він, на щастя, волею долі має легку форму патології, яка більшість дітей, що страждають на неї, робить неконкурентними в навчанні. Те, що Богдан Кравчук виборов право навчатися у виші, - само по собі сенсація

 

ПРОФТЕХОСВІТА

«В Україні не існувало механізму визнання кваліфікацій, здобутих у неформальний спосіб» [Текст] = http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/vyacheslav-suprun-v-ukrayini-ne-isnuvalo-mehanizmu/ / Розмовляв Микола Петрушенко // Урядовий кур`єр. - 2014. - 5 вер. (№162). - С. 10. Попит на робітничі професії зростає. Однак працедавці не завжди задоволені підготовкою таких кадрів. Яких змін має зазнати цей освітній напрямок, аби задовольнити вимоги сучасного виробництва, «УК» розповідає директор департаменту профтехосвіти МОН В’ячеслав Супрун

Скрипник, Ольга. Старт у доросле життя [Електронний ресурс] = http://gazeta.dt.ua/EDUCATION/start-u-dorosle-zhittya-_.html: що краще - отримати престижну професію і поповнити лави безробітних з університетським дипломом чи вибрати спеціальність менш модну, зате затребувану? / Скрипник, Ольга // Дзеркало тижня. - 2014. - 11 вер. (№25). Великим і малим містам потрібні робітничі кадри, а також молодші спеціалісти. Система професійно-технічної освіти, яка багато пережила за останні десятиліття, враховує виклики часу і реагує на запити ринку праці. "Столичні училища пропонують великий вибір для юнаків і дівчат - у нас зареєстровано 242 професії", - розповідає директор навчально-методичного кабінету профтехосвіти м. Києва Катерина Мірошниченко


 

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАВЧАННЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ З КРИМУ ТА СХОДУ УКРАЇНИ

Державне замовлення зазнає змін [Текст] = http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/derzhavne-zamovlennya-zaznaye-zmin/: виші стануть самостійнішими, а стипендія із соціальної пільги перетвориться на стимул/ Відділ новин "УК" // Урядовий кур`єр. - 2014. - 9 вер. (№164). - С. 2. Новий навчальний рік уперше з часів Другої світової війни розпочався не на всій території України. В її окупованій частині за парти не сіли ні учні, ні студенти. Чимало з них для продовження освіти переїхали в інші регіони. На робочій нараді з керівниками вищих навчальних закладів щодо імплементації Закону України «Про вищу освіту» Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк подякував керівникам вишів, які прийняли до своїх лав студентів із Криму та Донбасу

Петрова, Катерина. Перший раз не в рідний класс [Електронний ресурс] = http://www.umoloda.kiev.ua/number/2520/174/89198/: початок навчального року відсвяткували і півтори тисячі дітей вимушених переселенців із зони АТО та Криму / Петрова, Катерина // Україна молода. - 2014. - 3 вер. (№128). Більшість дітей переселенців iз гарячих точок сходу України, попри труднощі, все ж змогли вступити до навчальних закладів міст, у яких їх прихистили. Лише на Київщині школи Пущі-Водиці, Димера та Коростишева прийняли понад 300 учнів. А загалом за парти не в своїх населених пунктах по всій Україні сіло близько 20 тисяч школярів. А от у містах у зоні АТО початок навчання відтерміновано на невизначений час

Смілянська, Ганна. Донецький університет змінює прописку [Текст] / Смілянська, Ганна // Голос України. - 2014. - 8 жовт. (№193). - С. 5. Донецький національний університет переїхав до Вінниці. Згідно з рішенням МОН, навчальний процес тут мажє розпочатися 3 листопада, а до 15 жовтня охочі "гризти граніт науки" у своїй альма-матер мають пройти он-лайн реєстрацію на сайті https://donnu.mon.gov.ua/ Така вимога стосується студентів усіх курсів та форм навчання. По завершенні реєстрації розпочнеться підготовка до навчального процесу та заселення в гуртожиток

Щодо питання переведення студентів з Донецької та Луганської областей до інших ВНЗ України [Електронний ресурс] /МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ. Офіційний веб-сайт - Електрон. дані. - Київ, 2014. - Режим доступу http://www.mon.gov.ua/ua/news/35520-schodo-pitannya-perevedennya-studentiv-z-donetskoyi-ta-luganskoyi-oblastey-do-inshih-vnz-ukrayini. Загол. з титул. Екрану. – Мова рос. Останнє поновлення: 2014

 

СІМ’Я ТА СІМЕЙНІ ЦІННОСТІ

Архімандрит Лаврентій (Живчик). Чудо материнства [Текст] = http://kreschatic.kiev.ua/ua/4512/art/1407353357.html / Архімандрит Лаврентій (Живчик)  // Хрещатик. - 2014. - 7 серп. (№112). - С. 19. В Євангелії є надзвичайно глибокі за своїм змістом слова про те, що появі нової людини передує страждання матері: «Жінка, коли родить, терпить скорботу, бо прийшла година її; коли ж породила дитя, вже не пам’ятає скорботи від радості, тому що народилася людина на світ» (Ін. 16: 21). Справді, муки народження важкі, та радість від появи дитини більша. А якою щасливою буває жінка, коли її дитя вперше вимовить слово «мама»! Чого можна прагнути сильніше від того, щоб теплом і щирістю серця зігріти свою кровиночку? У християнській історії неодноразово змальовувався образ матері, яка завдяки дітонародженню сповнюється великою радістю. 7 серпня в церковному календарі згадується праведна Анна, мати Пресвятої Богородиці. Уважно вивчивши житіє цієї угодниці Божої, справді переконуємося, наскільки бажаним та радісним є материнство

Брисська, Лана. Підлітки: "підранки Інтернету" чи юні "кризис-менеджери" свого життя? [Електронний ресурс] = http://gazeta.dt.ua/family/pidlitki-pidranki-internetu-chi-yuni-krizis-menedzheri-svogo-zhittya-_.html / Брисська, Лана // Дзеркало тижня. - 2014. - 8-15 серп. (№27). Про психологію та життєві стратегії підлітків розповідає практикуючий психолог, молодший науковий співробітник лабораторії психології масової комунікації та медіаосвіти Інституту соціальної та політичної психології НАПНУ Наталія Обухова. Підліток іде за розумінням - найбільше в житті він хоче, щоб його зрозуміли. А зрозуміти його батькам складно. Адже він відбиває всі проблеми родини і є певним лакмусовим папірцем нашого суспільства

Кіріна, Сюзанна. Як виховати чоловіка... без чоловіка [Текст] / Кіріна, Сюзанна // Голос України. - 2014. - 15 серп. (№155). - С. 11. Сьогодні внаслідок одних або других причин багато матерів ростять дітей самі. І виховати сина справжнім чоловіком - завдання непросте. Є думка, що хлопчик, який виріс у жіночому середовищі, - не пристосований до життя, інфантильний, безініціативний - одним словом, мамій. Однак уся справа в підході до виховання. Разом із психологами розбираємося в нюансах «чоловічого» виховання

 

ЧИТАННЯ

Котвіцька, Катерина. Книги, по якi варто їхати у Львів [Електронний ресурс] = http://www.umoloda.kiev.ua/number/2514/164/89021/: ХХІ Форум видавців заманює відвідувачів презентаціями, в очікуванні яких книголюби вже сьогодні не можуть спати та їсти / Котвіцька, Катерина  // Україна молода. - 2014. - 21 серп. (№122). 55 локацій, 700 заходів, 200 видавництв, 300 авторів, переповнені кнайпи, багато кави, найочікуваніші книги - заради цього книголюби готові подолати відстань та поринути з головою у «живу літературу» 11-14 вересня на ХХІ Форумі видавців у Львові. «УМ» принагідно зробила власний список новинок, по якi варто їхати до Львова, щоб одним із перших вдихнути запах книжки і подякувати авторові, що він не бив байдики

Купріян, Ольга.…А школа за розкладом [Електронний ресурс] = http://www.umoloda.kiev.ua/number/2506/164/88760/: вісім позапрограмових книжок про школу / Купріян, Ольга  // Україна молода. - 2014. - 7 серп. (№114). У добірці «УМ» пропонує вісім книжок для дітей та підлітків, у яких ідеться про сучасні, смішні й проблемні шкільні будні, про які нечасто говорять у рамках шкільної

Лобарчук, Ольга. Шевченко опинився в дефіциті [Текст]: на міжнародній книжковій виставці в Москві презентували нові переклади російською Кобзаря / Лобарчук, Ольга  // Урядовий кур`єр. - 2014. - 19 вер. (№172). - С. 9. Через 75 років після останнього російськомовного видання "Кобзаря" у результаті копіткої впродовж кількох років праці редактора-упорядника Віталія Крикуненка за сприяння Бібліотеки української літератури в Москві Чернівецьке видавництво "Букрек" презентувало на вересневій виставці-ярмарку в столиці Російської Федерації добротно видану етапну книгу "Шевченко Т.Г. Кобзарь: стихотворения и поэмы Тараса Шевченко в новых переводах на русский язык"

Мельник, Валерій. «Попри бурхливу комп’ютеризацію, люди завжди читатимуть книжки» [Текст] = http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/lyudmila-stasyuk-popri-burhlivu-kompyuterizaciyu-l/ / Мельник, Валерій // Урядовий кур`єр. - 2014. - 1 жовт. (№180). - С. 18. Нинішній рік в історії Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки перед’ювілейний, адже у червні 2015-го вона відзначила 75-річчя з часу заснування. Директор Людмила Стасюк зазначає, що 10 червня 1940 року постановою облвиконкому було вирішено відкрити обласні бібліотеки для дорослих і для дітей в обласному центрі, районні бібліотеки для дорослих у Володимирі-Волинському, Горохові, Любомлі.

 

НАУКА

Захарін, Сергій. Чому професор ВНЗ не займається наукою? [Електронний ресурс] = http://gazeta.dt.ua/science/chomu-profesor-vnz-ne-zaymayetsya-naukoyu-_.html / Захарін, Сергій // Дзеркало тижня. - 2014. - 11 лип. (№25). В Україні наукові й науково-технічні роботи виконують 4488 докторів наук, і лише 463 з них працюють у ВНЗ. У вишах працюють понад дві третини докторів наук, а от реальною наукою займаються лише 10,3%. Не все гаразд і з гендерними показниками. Чому ВНЗ і професори, які працюють у ньому, повинні займатися наукою? Тому, що сучасного фахівця, особливо у сфері високих технологій і технічних наук, можна підготувати лише на основі вивчення новітніх досягнень науки. Зрозуміло, що про новітні досягнення науки студентам можуть розповісти тільки ті, хто реально займається цією самою наукою, а не її імітацією

Луканська, Ганна. НАНУ готує економічне обгрунтування і науково-технічний супровід відбудови Донбасу [Текст] / Луканська, Ганна  // Голос України. - 2014. - 12 вер. (№174). - С. 4. Відродженням регіону опікуватиметься створена за рішенням президії НАНУ спеціальна робоча група на чолі з віце-президентом академії Антоном Наумовцем

Стріха, Максим. Наука воєнного часу: особливі запити, особливі вимоги [Електронний ресурс] = http://gazeta.dt.ua/science/nauka-voyennogo-chasu-osoblivi-zapiti-osoblivi-vimogi-_.html / Стріха, Максим // Дзеркало тижня. - 2014. - 21-29 серп. (№29). Цьогорічний День Незалежності - найтривожніший в історії нашої держави. Розв'язана путінською Росією війна на Сході нашої країни забирає щодня нові й нові життя. І все ж українська наука навіть у таких надскладних умовах живе і працює. Українські вчені разом з усім суспільством намагаються дати відповіді на виклики, що постали перед державою. Зрозуміло, що сьогодні особливу увагу приділено дослідженням, які можуть зміцнити нашу обороноздатність

Суржик, Лідія. Мобільний робот: самі з мізками [Електронний ресурс] = http://gazeta.dt.ua/science/mobilniy-robot-sami-z-mizkami-_.html / Суржик, Лідія // Дзеркало тижня. - 2014. - 21-29 серп. (№29). Співробітники Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій і систем (МЦІТС) НАН і МОН України створили незвичайного робота - з інтелектуальним управлінням У своєму первозданному вигляді - експериментального зразка - робот із "мозком" являє собою рухому платформу, оснащену ноутбуком і механічною рукою. Робот укомплектовано веб-камерою, мікрофонами і різними сенсорами, що дозволяє йому орієнтуватися в приміщенні, чутливо реагувати на зміни навколишнього середовища і виконувати різні завдання. Та головна перевага мобільного робота - не залізячки, а "мізки". Розробники програмного забезпечення оснастили свій комп'ютерний витвір системою інтелектуального управління, яка не має аналогів. Розповідає керівник проекту, старший науковий співробітник МЦІТС Ольга Сухоручкіна

Хмельовська, Оксана. «Укропи» та «правосеки» проти «ватніків» і «сепарів» [Текст] = http://tyzhden.ua/Society/119971: як змінилася наша мова за час війни / Хмельовська, Оксана // Український тиждень. - 2014. - 26 вер. (№39). - С. 36-37. На зміну трохи призабутим «тітушкам» прийшли «сепари», «вата», «укропи», «зелені чоловічки», «хунта». Це новотвори, які впродовж останніх місяців не зникають зі шпальт ЗМІ і вже зафіксовані у словниках нової української лексики. Мовознавці прогнозують появу десятка наукових статей і навіть кількох дисертацій на тему трансформацій у мові під час війни, проте не всім словам обіцяють довгі роки функціонування

 

Історія науки

Справжня історія завжди небезпечна [Текст] = http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/75-richchya-pochatku-drugoyi-svitovoyi-vijni-todi-/: 90-річчя з дня народження Михайла Брайчевського / Підготував Вікор Шпак // Урядовий кур`єр. - 2014. - 30 серп. (№158). - С. 16.

Гундарєв, Юрій. Людина тисячоліття [Текст] / Гундарєв, Юрій // Урядовий кур`єр. - 2014. - 3 вер. (№160). - С. 19. 2 вересня цього року виповнилося 100 років від дня народження академіка Академії правових наук України, заслуженого діяча науки і техніки України, д.ю.н. професора, генерал-лейтенанта внутрішньої служби Петра Петровича Михайленка. Ця легендарна людина, яка все своє довге, насичене радісними й сумними подіями і великою духовною працею життя присвятила служінню Україні, лише кілька років не дожила до сторічного ювілею

ІНФОРМАЦІЙНА БЕЗПЕКА УКРАЇНИ

Держава вибудовує інформаційний щит [Текст] = http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/derzhava-vibudovuye-informacijnij-shit/: воєнного стану не буде, але країна без паніки готується відбити не лише військову, а й кіберагресію войовничого сусіда / Відділ новин «УК» // Урядовий кур`єр. - 2014. - 30 серп. (№158). - С. 2. Ми здатні захистити самі себе. Нам потрібна сучасна високотехнологічна зброя, потрібно зберігати спокій, холоднокровність, зміцнювати єдність і міжнародну солідарність. Так Президент Петро Порошенко розпочав засідання Ради національної безпеки та оборони

Коцюба, Олександр. Київська Русь і честь народів: їх спадкоємці козаки України та Росії були, є і будуть! [Текст]: девіз політиків Росії в ідеологічній війні «Киевской Руси не было...»: Dіvіde et іmpera - розділяй і владарюй. Наш авторський девіз: Mos legem regіt - звичай править законом! / Коцюба, Олександр // Голос України. - 2014. - 24 вер. (№182). - С. 10. Діалог з О. Кунгуровим, - одноосібно зазначеного автором на титулі книги "Киевской Руси не было, или Что скрывают историки" ("Эксмо АЛГОРИТМ" М.2012. - С., 416) - є вимушеним, але доказовим фактом ідеологічної війни. Цей суб'єкт амбіцй, з претензіями на "відкриття віку", не надав досліджень для його поваги як історика, письменника або науковця

Лосєв, Ігор. Інформаційне безсилля [Текст]: війна, яку веде сьогодні Росія проти України, в медіа-просторі почалася ще від першого дня нашої незалежності й навіть раніше / Лосєв, Ігор // Український тиждень. - 2014. - 15-21 серп. (№33). - С. 16-17. Російська інформаційна війна проти України продемонструвала, що пропаганда може бути різновидом зброї масового ураження

Мажуріна, Світлана. У дусі патріотизму  [Текст] = http://kreschatic.kiev.ua/ua/4517/art/1408044054.html на порядку денному - захист інформаційної безпеки України та міста Києва / Мажуріна, Світлана // Хрещатик. - 2014. - 15 серп. (№117). - С. 5. Сьогодні Російська Федерація продовжує вести потужну інформаційну війну проти нашої держави. Перекручування фактів, дезінформація, пропаганда - і це ще не весь перелік факторів, які РФ активно використовує у збройному конфлікті з Україною. Днями на засіданні постійної комісії Київради з питань інформаційної політики та реклами столичними депутатами обговорювались оптимальні шляхи вирішення цієї проблеми з метою збереження цілісності та єдності нашої країни. У ході засідання зокрема розглядався проект рішення Київської міської ради «Про координацію інформаційної діяльності та захист інформаційної безпеки держави та території міста Києва»

Патріотичне виховання проти інформацйної агресії [Текст]: успішна країна - не та, в якої є нафта і газ, а та, котра знає, як замінити нафту і газ / Інф. "ГУ" // Голос України. - 2014. - 3 жовт. (№190). - С. 2. Треба негайно адаптувати навчальні плани та відповісти на виклики інформацйної війни якісним патріотичним вихованням у дошкільній освіті, середній та вищій школі. Про це Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив на зустрічі зі студентами і викладачами Київського університету імені бориса Грінченка напередодні Дня учителя

Ярослав Тинченко: «Нам усім необхідна самоцензура в умовах війни» [Текст] / Спілкувався Богдан Буткевич // Український тиждень. - 2014. - 15-21 серп. (№33). - С. 13-15. Ярослав Тинченко активно працює у структурі Міністерства оборони над багатьма питаннями інформаційної безпеки держави в умовах війни. "Тиждень" поспілкувався з ним про те, як вибудовувати ефективну інформаційну політику і вберігатися від паніки та ворожої пропаганди під час бойових дій.

 

Інтернет-проект «LІКБЕЗ»

Коханець, Людмила. «ЛІКБЕЗ» проти «Викинга» [Текст] = http://www.golos.com.ua/Article.aspx?id=354304 / Коханець, Людмила // Голос України. - 2014. - 24 вер. (№182). - С. 1, 4. Щойно відбулася презентація проекту «ЛІКБЕЗ. Історичний фронт», завдання якого - спростовувати найпоширеніші міфи російської пропаганди проти України. Сайт «ЛІКБЕЗ» - для тих людей, які шукають надійне джерело для отримання компетентної історичної інформації. На сайті «ЛІКБЕЗ» можна знайти прості роз’яснення про найпоширеніші перекручення української історії. А для тих, хто хоче дізнатися більше, - подається посилання на джерела. Над проектом працюють майже 20 авторитетних науковців. А взагалі - це громадська ініціатива, яку держава підтримує лише морально

Музиченко, Ярослава. Ліки від безпам’ятства [Електронний ресурс] = http://www.umoloda.kiev.ua/number/2524/163/89317/: у Києві презентували новий історичний сайт, що правдивими фактами зцілює «ментальні рани» від пропагандистських міфів / Музиченко, Ярослава // Україна молода. - 2014. - 10 вер. (№132). «Інформаційна війна привносить не меншу дестабілізацію в Україні, ніж збройна, - зазначив директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович на «круглому столі» «Історія на фронті інформаційної війни» з нагоди презентації сайту «ЛІКБЕЗ. Історичний фронт» (http://likbez.org.ua/) - сайт, де зібраний перелік міфів, стереотипів та спотворень, на яких ґрунтується російська історична антиукраїнська пропаганда: щодо території країни, Новоросії, «бандерівців» і «колабораціоністів». Тут відповіді на кожен міф підготовлені провідними фахівцями-істориками з наукових та освітніх установ Києва та інших міст України

Петрушенко, Микола. «LІКБЕЗ» проти російської пропаганди [Текст] = http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/likbez-proti-rosijskoyi-propagandi/: науковці-історики заснували інтернет-проект, який розвінчуватиме міфи / Петрушенко, Микола // Урядовий кур`єр. - 2014. - 11 вер. (№166). - С. 1, 5. У нашій державі з’явився ще один добровольчий батальйон. Цього разу - інтелектуальний. На озброєнні в нього не автомати і гармати, а документи й дослідження авторитетних вчених. Його мета, як зазначив, відкриваючи круглий стіл «Історія на фронті інформаційної війни», керівник інформаційно-аналітичного центру РНБО Олексій Копитько, - розширити фронт знань наших співгромадян про минуле. Проект «LІКБЕЗ. Історический фронт» http://Iikbez.org.ua/ - сайт, де зібрано перелік міфів, стереотипів та викривлень, на яких грунтується російська історична антиукраїнська пропаганда: щодо території країни, Новоросії, «бандерівців» і «колабораціоністів».

 

ІНТЕРНЕТ– РЕСУРСИ

http://www.day.kiev.ua - сайт газети «День»
http://www.ukurier.gov.ua - сайт  газети «Урядовий кур’єр»
http://www.dt.ua - сайт тижневика «Дзеркало тижня»
http://www.umoloda.kiev.ua - сайт газети «Україна молода»
http://kreschatic.kiev.ua - сайт газети «Хрещатик»
http://www.golos.com.ua - сайт газети «Голос України»
http://www.eveningkiev.com/ - сайт газети Вечірній Київ
http://www.silskivisti.kiev.ua - сайт газети „Сільські вісті”

Бібліографи-укладачі:
Мілашенко Т.І.
Мордвінова І.А.
Фоміна Н.І

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ