Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Енергія добра

Поділіться цією сторінкою:

Бібліографічний список літератури до Міжнародного дня волонтерів

Вітання Президента з нагоди Міжнародного дня волонтера

Шановні друзі!

5 грудня уже понад тридцять років уся світова спільнота відзначає Міжнародний день волонтера - свято кожного, хто за велінням серця та покликом душі безкорисливими вчинками укріплює людську віру в ідеали добра й справедливості.

Під час Революції Гідності, російської агресії на Сході нашої держави потужний волонтерський рух став взірцем єдності українського суспільства, його зрілості та самоорганізації. У ці складні для України роки волонтерська спільнота здивувала весь світ палкою відданістю країні, безмежною мужністю та невичерпним патріотизмом.

Розуміючи ступінь Відповідальності за долю держави та її майбутнє, волонтери жертовною щоденною працею допомагали українській армії поставати з руїн, стали надійним тилом для воїнів, які ціною власного життя захищали територіальну цілісність і незалежність України.

І зараз вони продовжують консолідуватись, взявши на себе розв’язання найгостріших проблем військових, ветеранів та переміщених з тимчасово окупованих територій осіб, відстоюючи святе право на гідне буття у демократичній державі.

Низький уклін усім вам за кращі прояви людської вдачі та унікальні чесноти, за активну громадянську позицію й щире прагнення утверджувати європейські цінності в Україні.

Бажаю миру, оптимізму, здоров’я та невичерпної енергії!

5 грудня 2018 року

Петро ПОРОШЕНКО

Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день волонтерів

Світова громадськість відзначає сьогодні Міжнародний день волонтерів (Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку).

Міжнародний день волонтерів був проголошений рішенням 40-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 17 грудня 1985 року на знак визнання важливої ролі добровольчих та інших організацій у соціальному й економічному розвитку суспільства.

Волонтер – у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Це люди, які цілком безоплатно працюють у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах і будинках престарілих. Вони доглядають хворих і допомагають старшим людям поратися по господарству.

Офіційно вважається, що волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, у 1920 році, під Страсбургом, був здійснений перший волонтерський проект за участю німецької та французької молоді, у рамках якого волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в районі місць найбільш запеклих боїв між німецькими й французькими військами. Потім цю естафету підхопила Індія, й рух поширився світом.

У 1987 році в світі налічувалося 80 мільйонів волонтерів, на початок ХХІ ст. – понад 100 мільйонів.

Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, але роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2014 – Революція Гідності, війна на сході нашої країни, тисячі поранених, мільйони біженців, відсутність налагодженої інфраструктури в армії – все це лягло на плечі українських волонтерів. Саме волонтери першими добровольцями йшли на фронт, волонтери збирали по світу гроші й везли на передову.

Саме завдяки українським волонтерам – їхній небайдужості, порядності, активній громадській позиції та фанатичній відданості справі, Україна вистояла й зберегла незалежність.

На тлі майже тотальної недовіри українців до судів, прокуратури, міліції – рівень довіри до волонтерів – один із найвищих, адже ці люди жертвували не тільки власним часом, коштом, силами, а іноді – життям.

Джерело: Укрінформ

Українське волонтерство – явище унікальне. Йому завдячуємо суверенітетом

Одним із найбільш значущих результатів Революції Гідності стало виникнення волонтерського руху

Про волонтерський рух в Україні сьогодні з захопленням говорять у багатьох країнах світу, називаючи це явище унікальним. Розквіт волонтерської діяльності у нас припав на час Революції Гідності і початок війни на Донбасі. У надзвичайно складний період саме цей рух об’єднав суспільство, створив дієву структуру громадських організацій, груп людей, готових взяти на себе вирішення найбільш нагальних і болючих проблем держави.

Сьогоднішньому волонтерському руху в Україні мало аналогів не тільки в країнах колишнього СРСР, а й на Заході, звідки, власне, й прийшов термін «волонтерство». Слово «волонтер» походить від французського volontaire (доброволець), яке в свою чергу запозичено з латинського voluntarius (voluntas – вільне волевиявлення, volō – бажання, намір). Тобто волонтерство – добровільна безкорисна суспільно важлива діяльність.

Волонтерство як соціокультурне явище нерозривно пов’язане з розвитком цивілізації. В історії людства навряд чи знайдеться суспільство, якому не були б притаманні ідеї добровільної та безкорисливої допомоги. І завжди знаходились люди, для яких самореалізація, самоудосконалення були можливі лише через працю на благо інших. Слід сказати, що протягом віків релігія, церква спонукала людей до благодійництва і волонтерства, виховувала альтруїстичну свідомість.

В 2019 році людство буде відзначати 160-річчя виникнення волонтерського руху. Його початком прийнято вважати 1859-й, коли швейцарський підприємець і громадський діяч Жан Анрі Дюнан, вражений страшними наслідками однієї з найкривавіших битв австро-італо-французської війни (під Сольферіно на полі бою лишилися вмирати більше дев’яти тисяч скалічених солдат), фактично ініціював створення Міжнародного комітету Червоного Хреста – організації, що на добровільних засадах надавала би першу медичну допомогу пораненим. Пізніше Дюнан став першим лауреатом Нобелевської премії миру. Принципами, які він започаткував у цій організації, почали користуватись активні громадяни в багатьох країнах світу, і цей рух поступово охоплював різні види діяльності: допомога бідним, важкохворим, сиротам, навчання грамоті, боротьба з пияцтвом. В ХІХ столітті особливо розвивається благодійницька діяльність, яка ставить собі ту ж мету.

Однак я вважаю волонтерство і благодійництво дещо різними видами суспільної діяльності. Адже благодійництво не передбачає особистої безпосередньої участі у суспільно важливій роботі (не потрібно чергувати в притулку, розвозити нужденним харчі і ліки, готувати їжу). Благодійники, як правило, обмежуються фінансовою допомогою, а також нерідко розраховують на різні пільги з боку держави (що частенько і отримують).

У волонтерів інші погляди. Це в першу чергу – особиста безпосередня участь у вирішенні певної суспільно важливої проблеми. Також визначальним є принцип добровільності, адже волонтер діє за покликом душі, з почуття потреби реалізувати свою громадянську позицію (саме такі люди формують суспільну свідомість). Діяльність волонтерів безкорислива, неприбуткова. Вони не отримують ні зарплати, ні жодної матеріальної вигоди, все роблять безкоштовно. І єдина їх нагорода – визнання громади, що може трансформуватись в обрання на різні державні посади чи висування на нагородження медалями та орденами. І нарешті, волонтерська робота носить суспільно важливий характер, тобто спрямовується на вирішення проблеми, що турбує багатьох громадян і з певних причин не може повністю вирішитись зусиллями держави.

На українських землях волонтерство розвивалось ще з 19 століття, коли створювались різноманітні громадські організації, що опікувались лікарнями для малозабезпечених, притулками, безкоштовними їдальнями. Активно діяли організації Червоного Хреста, особливо під час російсько-турецької, російсько-японської та Першої світової війн. Волонтери також навчали грамоті (особливо на західноукраїнських землях), створювали підрозділи Товариства тверезості та опікувались будинками для безхатченків.Але з встановленням радянської влади цей рух фактично згортається і починає відновлюватись лише з кінця 80-х років минулого століття.

До речі, термін «волонтерство» для такого виду діяльності в світі почали використовувати лише з 70-х років ХХ століття, коли Міжнародна асоціація добровольчих зусиль кожних два роки почала проводити Всесвітні конференції волонтерів. На такій конференції в 1990 році у Парижі було прийнято Загальну декларацію волонтерів і визначено, що волонтерство – добровільна, активна, спільна чи особиста участь громадянина в житті людських співтовариств заради покращення якості життя, економічного та соціального розвитку. Декларація підтримує право на волонтерську діяльність для всіх чоловіків, жінок та дітей, незалежно від їхньої раси, віросповідання, фізичних особливостей, соціального та матеріального становища.

Саме завдяки волонтерам у 2014 році країна зберегла свій суверенітет.

З перших років незалежності в Україні волонтерство оживає і починає розвиватись. Початком цього процесу вважається 1992 рік, коли створюється служба «Телефон довіри», в якій працювали виключно волонтери. Згодом виникають організації, що реалізовують різні соціальні проекти допомоги важкохворим, багатодітним сім’ям, одиноким людям похилого віку, інвалідам. Активно розвивається напрям боротьби з розповсюдженням СНІДу та допомоги наркозалежним.

У перші роки незалежності ефективно працюють напрями волонтерства під егідою релігійних організацій, особливо протестантських церков. Наприклад, Українська Уніонна конференція церкви адвентистів сьомого дня ще у середині 1990-х років ініціювала створення Адвентистської медичної асоціації України (фундація продовжує діяти по сьогоднішній день, в її рядах понад 700 фахівців вищої і середньої кваліфікації, які надають медичну допомогу нужденним в різних регіонах країни). За сприяння Української лютеранської церкви понад 15 років функціонує “Медична клініка на колесах”. Громади Армії спасіння реалізують такі програми, як “Ліга милосердя” (започаткована для обслуговування самотніх хворих людей, прикутих до ліжка), “Відкриті двері” (передбачає різноманітну допомогу будинкам для осіб похилого віку), “Інтенсивна корекція” (спрямована на кореляцію інтелектуального розвитку неповнолітніх у притулках та дитячих будинках). За трьома проектами – “Домашня опіка”, “Допомога на колесах дітям вулиці”, “Консультативний центр для жінок, постраждалих від торгівлі людьми” – працюють структури “Карітас” Української греко-католицької церкви у Хмельницькій області. У багатьох населених пунктах Закарпатського регіону осередками Римсько-католицької церкви було засновано мережу безкоштовних аптек.

Проте в цілому до 2014 року волонтерський рух в Україні розвивався досить слабо, у порівнянні з іншими країнами світу. Згідно рейтингу World Giving Index в 2010 році Україна займала лише 150 місце (тільки 5 процентів населення було залучено до волонтерської роботи). Але Революція Гідності, анексія Криму та війна на Донбасі все змінили.

Без волонтерів не було б Майдану. Вірніше, він би зібрався, але навряд чи вистояв без надійного по-справжньому народного волонтерського тилу. Всі пам’ятають, як кияни показали всій країні приклад дивовижної самоорганізації заради досягнення головної мети – змінити Україну, зробити її правовою європейською державою. Кожну добу на Хрещатик добровільно, за покликом душі приїздили і приходили тисячі містян, готових надати безкоштовну допомогу мітингувальникам. Волонтери взяли на себе велику частину роботи з облаштування комфортного перебування людей на Майдані. Вони організовували польові кухні, встановлювали намети, надавали необхідну інформацію. Волонтерами ставали також і професіонали – медики, юристи, психологи – що прагнули якось фахово допомогти однодумцям. За лічені дні виникли десятки волонтерських ініціатив та інтернет-проектів: наприклад, «#єврохостел» (допомога по розміщенню протестувальників в квартирах киян), «Євромайдан.SOS», «Майдан.Медик»...

Можливо, найбільш значущим результатом Революції Гідності, крім усвідомлення українцями необхідності побудови національної держави, стало виникнення волонтерського руху – важливої складової громадянського суспільства і головної рушійної сили реформування країни.

Після анексії Криму і початку війни на Донбасі волонтерство піднялось на найвищий рівень розвитку за весь час незалежності України. У грудні 2014 року на замовлення Організації Об’єднаних Націй компанія GfK Ukraine провела загальнонаціональне дослідження стану волонтерства в Україні. Згідно висновків дослідження, українці визнають велику роль волонтерського руху в суспільних процесах: 62% визнають роль волонтерів у політичних змінах останнього року, 85% вважають, що волонтерський рух допомагає зміцненню миру, а 81% схильні вважати волонтерський рух обов’язковою складовою громадянського суспільства. Майже чверть українців (23%) мали досвід волонтерства, із них 9% почали займатись волонтерством протягом останнього року. Основним напрямом діяльності волонтерів у 2014 році стала допомога українській армії та пораненим – цим займались 70% волонтерів. До подій Майдана найбільш актуальними напрямами діяльності були допомога соціально незахищеним групам населення та благоустрій громадського простору.

Думаю, що років через двадцять школярі з величезним подивом будуть читати перелік речей, які гостро потребували українські солдати на передовій у 2014—2015 роках. Ось список, розміщений на одному з волонтерських сайтів в соцмережах влітку 2014-го: «Бронежилети, каски кевларові, розвантажувальні жилети, камуфляж, білизна, медикаменти, вітаміни, біноклі, тепловізори, берці, кросівки, футболки, шкарпетки…» І все це діставли, а потім везли на лінію фронту добровільні помічники армії.

Пам’ятаєте популярний анекдот того часу: "Якщо українцям сказати, що для перемоги необхідна ядерна боєголовка, то її через дві години не тільки зберуть, але і привезуть волонтери. З чаєм на додачу".

Приведу також цитату з інтерв’ю, яке дав журналістам одного з українських видань захисник донецького аеропорту Дмитро: "Наша група трималася в аеропорту на одних волонтерах. У сам аеропорт вони не могли прорватися, але привозили допомогу на український блокпост в Піски. Вони везли їжу, предмети гігієни, одяг і взуття, тепловізори, приціли та інше спорядження. Все це нам передавали від простих українців. Держава, крім автоматів і патронів, нічого не давала. Були ще бронежилети, але дуже погані, волонтери нам привезли нормальні – 4-го класу захисту. Ми знали, що про нас пам'ятають, відчували підтримку народу".

Не буде перебільшенням сказати, що саме завдяки волонтерам  у 2014 році країна зберегла свій суверенітет, зупинила російську агресію на сході та відновила боєздатну армію з високим моральним духом.

Михайло Матяш, громадський діяч, професор, доктор медичних наук

Бібліографія статей

2018

Сьогодні - Міжнародний день волонтера [Електронний ресурс] = http://www.golos.com.ua/article/310913 // Голос України. - 2018. - 5 груд. (№231). Понад сотню волонтерів з усієї країни з’їхалися на п’яту церемонію нагородження від Євромайдан SOS. Це всеукраїнська недержавна нагорода, яку присуджують за волонтерську роботу «звичайним людям, які роблять надзвичайні речі» в усіх галузях громадського життя. Будь-хто міг номінувати волонтера на премію, а незалежне журі обрало із понад 130 номінантів кількох переможців. Серед лауреатів - мешканка Ясинуватої Ірина Довгань, яку сепаратисти били і принижували біля «стовпа сорому» за те, що вона допомагала українській армії; Петро Дудник із Слов’янська, котрий врятував понад чотири тисячі осіб, а 16 тисяч жителів окупованих територій Донеччини завдяки йому були вивезені на мирну територію; кримчанка під псевдонімом Ірина Тремп, яка допомагає політв’язням, що утримуються у Сімферопольському СІЗО

Сьогодні Україна разом із світом відзначає Міжнародний день волонтера [Електронний ресурс] = https://day.kyiv.ua/uk/news/051218-sogodni-ukrayina-razom-iz-svitom-vidznachaye-mizhnarodnyy-den-volontera / Інф. "День" // День. - 2018. - 5 груд. Сьогодні, 5 грудня, у світі відзначається один з міжнародних днів ООН, присвячений людям, що займаються волонтерством - Міжнародний день волонтерів в ім'я економічного і соціального розвитку. Це свято кожного, хто за велінням серця та покликом душі безкорисливими вчинками укріплює людську віру в ідеали добра й справедливості. З нагоди Дня волонтера українців привітав Президент Петро Порошенко

Голуб, Андрій. Громадянська пасивність [Текст] = https://tyzhden.ua/Society/211149 / Голуб, Андрій // Український тиждень. - 2018. - 23-29.03 (№ 12). - С. 16-19. Хоча волонтерський рух і громадські активісти завоювали довіру більшості українців, однак кількість тих, хто особисто долучається до їхніх ініціатив, залишається невеликою. Дані соціологічних опитувань демонструють, що суспільство справді дуже високо оцінює роль волонтерів і громадських організацій. Зокрема, волонтерські організації досі зберігають найкращий баланс між довірою та недовірою громадян (+37%). Також баланс позитивний у громадських організації (+4%). Єдині дві інституції, які можуть похвалитися такими самими результатами, - церква та Збройні Сили. Решта включно зі ЗМІ пішли в мі

Карпюк, Геннадій. Дебютанту поки що щастить [Текст] = https://day.kyiv.ua/uk/article/podrobyci/debyutantu-poky-shcho-shchastyt: про роботу волонтерів, колишніх атовців, будівельників, які реалізуть амбітний та нагальний проект «#184 общаги» / Карпюк, Геннадій // День. - 2018. - 9 серп. (№ 141). - С. 5.

Макарова, Діана. Кругле носимо, квадратне котимо, [Електронний ресурс] = https://dt.ua/SOCIUM/krugle-nosimo-kvadratne-kotimo-abo-navischo-volonteram-instrukciya-285904_.html: або Навіщо волонтерам інструкція / Макарова, Діана // Дзеркало тижня. - 2018. - 18-22 серп. (№ 30). Жоден військовий підрозділ чи жодна спільнота волонтерів не має права диктувати своє бачення допомоги. Російсько-українська війна 2014-2018 плюс років принесла абсолютно нове для фронтів і немислиме для армії як органу явище добровільної армії та волонтерства. Тут - про волонтерство. Подивімося "збоку", як це було. Величезна кількість цивільних людей увірвалася на фронт як добровільна служба тилу, була запрошеною чи прогризла собі шлях аж до кабінетів управління армією та фронтом і стала брати участь у висвітленні фронтових подій

Малко, Роман. Геогафічні відкриття цифрової доби [Текст] = http://m.tyzhden.ua/column/byAuthor/652: як волонтерський проект Ukraїner здатний змінити країну / Малко, Роман // Український тиждень. - 2018. - 23-29.03 (№ 12). - С. 26-29. За півтора року вони обїхали пів-України й назбирали сотні унікальних історій. Їхні герої - вулики, пороми, вузькоколійки, ну і звичайні люди. Ідея медіа-проекту Ukraїner справді постала з імпульсу показати світові Україну, розповідати якісь історії, що можуть бути цікавими у світовому контексті. Але потім, у процесі роботи, прийшло усвідомлення, що потребу побачити Україну мають і самі українці

Скрипник, Віктор. Волонтери вперше зібралися великою родиною [Текст] = http://www.golos.com.ua/article/310917/ Скрипник, Віктор // Голос України. - 2018. - 5 груд. (№231). - С. 3. Всеукраїнський форум жінок-волонтерів зібрав у Вінниці вірних помічниць захисників країни з усіх областей, зокрема й Донецької та Луганської. Народний депутат України Сергій Кудлаєнко, один із організаторів заходу, разом із міністром у справах ветеранів Іриною Фріз вручили окремим із них Грамоти Верховної Ради та почесні відзнаки «Патріот Вітчизни». Загалом відзначено 138 волонтерок і волонтерів, переважна більшість нагороджених - жінки. "Волонтерський рух об’єднав у собі людей з великої літери, які ніколи не підведуть, ні в чому не зрадять", - з такими словами звернулася до учасників зібрання міністр у справах ветеранів Ірина Фріз

2017

Десятерик, Дмитро. Лагодити світ [Текст] = https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/lagodyty-svit: громадська активістка Настя Мельниченко - про реабілітацію ветеранів, фемінізм як протест та насолоду епатажу/Десятерик, Дмитро// День. - 2017. - 25 жовт. (№ 190). - С. 10.

Литвинова, Леся. Раб чарівної лампи [Текст] = https://dt.ua/SOCIUM/rab-charivnoyi-lampi-258327_.html: якщо не навчитися казати "ні", дуже легко скотитися у процес заради процесу / Литвинова, Леся // Дзеркало тижня. - 2017. - 28 жовт. (№ 40). - С. 1,13. За останні майже чотири роки зібрано цілу колекцію прохань про допомогу. Настільки різноманітних, що часом не віриться: адресовані вони одній людині. Уміння "сортувати" ці прохання прийшло до мене далеко не відразу. Як і в багатьох з тих, хто називає себе волонтерами, з'явився такий собі комплекс чарівника, і його важко позбутися

Лубчак, Вадим. «Люди в один ряд ставлять хліб, картоплю, цибулю і... «День» [Текст] = https://day.kyiv.ua/uk/article/media/lyudy-v-odyn-ryad-stavlyat-hlib-kartoplyu-cybulyu-i-den: Анна Домбровська - про медіаволонтертво на сході як дієвий інструмент боротьби з російською пропагандою / Лубчак, Вадим  // День. - 2017. - 22 вер. (№168-169) . - С. 25, 28.

Волонтери – військовим

2017

Головна роль актриси [Текст] = http://viysko.com.ua/proudarmy/golovna-rol-aktry-sy/ // Військо України. - 2017. - № 2. - С. 58-61. Її першою пристрастю були театр і кіно. Вона знімалася в телесеріалах «Мухтар», «Жіночий лікар», «Веселі усмішки», «За законом», «Міліцейська академія», у документальному фільмі «Куренівська трагедія». Після переломних подій Євромайдану дівчина відмовилася від сценічних костюмів і одягла військовий однострій. Алла Бовт вважає, що швидко адаптуватися до ситуації в зоні АТО їй допомогла… професія актриси. У грудні 2015 року Алла підписала контракт. Після навчального підрозділу її направили служити до Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба на посаду радіо телефоністки

Шуткевич, Олеся. Головна бойова «бджола» та її «похресники» [Текст] = https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/golovna-boyova-bdzhola-ta-yiyi-pohresnyky: координаторка вінницької волонтерської групи Лариса Полулях - про багатовекторну школу для ветеранів та стратегічну роль держави у «лікуванні» суспільства / Шуткевич, Олеся // День. - 2017. - 6 груд. (№220). - С. 10.

2016

Богословська, Юлія. Допомогти і не зламатися [Текст] = http://www.umoloda.kiev.ua/number/3091/188/106822/: як "Творча криївка" зцїлює волонтерів / Богословська, Юлія  // Україна молода. - 2016 - 13 груд. (№ 159). - С. 11. Якщо людина в прямому сенсі живе війною протягом останніх кількох років - їй треба час для «підзарядки». Про це однією з перших в Україні задумалася Віталіна Маслова - митець та волонтер, зусиллями якої з’явився Міжнародний благодійний фонд «Творча криївка». Він займається бійцями та їхніми родинами за авторською методикою творчої реабілітації.

Поліщук, Тетяна. «Я заробила право дивитися вам в очі відкрито, спокійно, з любов’ю і ніжністю» [Текст] = https://day.kyiv.ua/uk/article/korona-dnya-kultura/ya-zarobyla-pravo-dyvytysya-vam-v-ochi-vidkryto-spokiyno-z-lyubovyu-i: корона «Дня» - великій Аді Роговцевій - за культурне волонтерство / Поліщук, Тетяна  // День. - 2016. - 28 груд. (№ 238-240). - С.29. Легендарна актриса вже три роки підіймає бойовий дух бійцям АТО, допомагає і словом, і ділом, проводить благодійні вечори, збирає кошти для поранених, грає вистави, проводить концерти, гастролює містами сходу. Про волонтерські маршрути Ади Миколаївни «Дню» розказала донька Роговцевої, відома  актриса і  режисер Катерина Степанкова

Волонтери медики

Воронцов, Павло. Столичні лікарі прийшли на поміч [Текст] = http://www.golos.com.ua/news/52369 / Воронцов, Павло // Голос України. - 2017. - 13 квіт. (№ 68). - С. 5. Лікарі Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова (ПДМШ) вже втретє проводять свою місію у прифронтовій Попасній. Зона їхньої уваги - діти дошкільного та шкільного віку

Канадські лікарі-волонтери вже вшосте нададуть безкоштовну допомогу українським військовим [Електронний ресурс] = https://day.kyiv.ua/uk/news/020518-kanadski-likari-volontery-vzhe-vshoste-nadadut-bezkoshtovnu-dopomogu-ukrayinskym / Інф. "День" // День. - 2018. - 2 трав. До України прибули канадські лікарі з Canada Ukraine Foundation, щоб допомогти пораненим активістам Євромайдану та українським військовим, повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я на офіційній сторінці у Facebook. В Одесі канадські лікарі спільно з українськими колегами проводитимуть безкоштовні пластичні операції на обличчі та верхніх кінцівках (усунення постравматичних черепно-лицевих деформацій, дефектів м’яких тканин та рубців) пораненим активістам Майдану та воїнам АТО

Шот, Микола. Краще найменша допомога, ніж найбільше співчуття [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/krashe-najmensha-dopomoganizh-najbilshe-spivchutty/: українці, які живуть у регіоні Мурсія в Іспанії, активно допомагають героям-співвітчизникам / Шот, Микола // Урядовий кур`єр. - 2017. - 21 груд. (№ 241). - С. 11. Наталія Тригуб, фельдшер-акушер з Тернополя, у 2014 році активно взялася до праці в громадській організації «Армія SOS-Мурсія», яка складається з майже 30 активних людей, які допомагають за власним бажанням

Ековолонтери та зоозахисники

2018

Король, Анастасія. «Україна - не шкуродерня!» [Електронний ресурс] = https://day.kyiv.ua/uk/photo/ukrayina-ne-shkurodernya-foto: Київ разом із іншими містами протестував через масове вбивство тварин у Миколаєві / Король, Анастасія  // День. - 2018. - 20 лип. (№ 127-128). Волонтери, власники тварин і звичайні активні громадяни прийшли під стіни Київської міської державної адміністрації, обурені вбивством тварин у Миколаєві. Так люди висловили незгоду з жорстокими методами скорочення чисельності безпритульних собак. Всеукраїнська акція протесту стала відповіддю на шокуючі події у комунальному підприємстві «Центр захисту тварин» у Миколаєві. Там, за даними волонтерів, піддали евтаназії 100 дорослих собак і 50 цуценят, що були здоровими та для яких вже підшукували нових господарів

Рижков, Вадим. Понад п’ять тисяч дерев! [Текст] = https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/ponad-pyat-tysyach-derev: На відродження дубових лісів дніпрянина Юрія Заверуху надихнула книжка Яворницького / Рижков, Вадим // День. - 2018. - 15 лист.( № 207). - С. 11. Житель Дніпра, 60-річний Юрій Заверуха разом з сім’єю та друзями цієї осені висадив понад п’ять тисяч дубів. Чоловік власноруч збирає жолуді у лісі, пророщує, висаджує та роздає небайдужим людям. Збирає жолуді він у Самарських плавнях, де ще зберігся старовинний реліктовий дубовий ліс

                                                                 2017

Дудаш, Оксана. «Кішчин дім» потребує допомоги [Електронний ресурс] = https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/kishchyn-dim-potrebuye-dopomogy: Ужгородки Галина та Наталія на волонтерських засадах уже три роки опікуються безпритульними вусанями / Дудаш, Оксана // День. - 2017. - 15 лист. (№ 205).

Миколюк, Оксана. «Замість грошей ви отримуєте щастя» [Електронний ресурс] = https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/zamist-groshey-vy-otrymuyete-shchastya: що обговорювали на Школі волонтерів, присвяченій захисту прав тварин / Миколюк, Оксана // День. - 2017. - 12 груд. (№224). 10 грудня на різних континентах відзначали Всесвітній день захисту прав тварин. Люди, які займаються допомогою тваринам, зібралися на території київського культурного кластеру IZONE, де проходила Школа волонтерів, щоб поділитися досвідом роботи. Основне питання - як об’єднати зусилля активістів для вирішення проблем бездомних і хворих тварин. Те, що в Європі є звичною практикою, - адопція, тобто «усиновлення» тварин, - і підтримується там місцевими органами влади, в Україні поки розвивається як окремі ініціативи

Інтернет ресурси

http://www.golos.com.ua - сайт газети «Голос України»

https://day.kyiv.ua - сайт журналу «День»

http://www.dt.ua - сайт тижневика «Дзеркало тижня»

http://www.umoloda.kiev.ua/ -  сайт газети «Україна молода»

http://www.ukurier.gov.ua - сайт газети «Урядовий кур’єр»

http://viysko.com.ua/ - сайт журналу «Військо України»

https://tyzhden.ua - сайт журналу «Український тиждень»

Про волонтерську діяльність  - Закон України від 19 квітня 2011 року № 3236-VI

Перелік київських волонтерських груп

на допомогу ЗСУ (Плетіння маскувальних сіток у Києві та інша допомога)

Група “Волонтери без кордонів”, Київ | Нефінансова допомога Армії

Батальйон “Сітка”, Київ, пл. Шевченка

Батальйон “Сітка”, Київ, Севастопольська площа

Батальйон “Сітка”, Київ, Шулявка

Група “Допомога воїнам АТО – шк.147″, Київ, м. Лісова

Група “Лента за лентою…”, Київ, Оболонь

Група “МаскСети Дарница”, Київ, Дарниця

Група “Маскувальна сітка для Армії руками волонтерів”, Київ, Подол

Група “Маскувальна сітка на Вежі”, Київ, м. Печерська

Група “Маскувальна сітка та маск костюми Виноградар Гонгадзе”, Київ

Група “Материнський оберіг”, Київ, Позняки

Група “Чарівна ластівка”, Київ, Троєщина

Група по рукоділлю та шитву для АТО “Червона рута”, Київ

Допомога армії – виготовлення маскувальних сіток, Київ, Оболонь

Плетіння маскувальних сіток, Київ, Відрадний

Плетіння маскувальних сіток, Київ, м. Лук’янівська

Плетіння маскувальних сіток, Київ, Протасів Яр

Плетіння маскувальної сітки, Київ, Райдужний

Плетіння сітки, Київ, Троєщина

Пошив речей, виготовлення маск. сітки, Київ, Берестейська

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2324579-ukrainske-volonterstvo-avise-unikalne-jomu-zavdacuemo-suverenitetom.html українське волонтерство – явище унікальне. Йому завдячуємо суверенітетом

https://blagoukraine.org/news/361-blagouk-18.html - Національний конкурс "Благодійна Україна"   

http://www.volunteer.kiev.ua/ Всеукраїнський громадський центр «Волонтер»:Наша місія полягає у розвитку та популяризації волонтерського руху як однієї з найбільш ефективних форм роботи з молоддю

https://diem.studway.com.ua/d/volunteer-management-camp/ Volunteer Management Camp. Середовище для формування міцних зв'язків, обміну знаннями та розвитку усіх, хто залучає добровольців.

http://ufb.org.ua/sektor-blagodijnosti/privatna-blagodijnist/instrumenti-privatnoi-filantropii/volonterstvo.htm Що таке волонтерство?

https://volonter.org/ Волонтер+

https://volunteer.country/volunteer UVS (Український волонтерський сервіс)

http://www.un.org.ua/ua/informatsiinyi-tsentr/oon-ta-molod/3664-un-volunteers

http://plwh.kiev.ua/yak-staty-volonterom Як стати волонтером? Анкета волонтера

http://dopomoga-armii.com.ua/bez-kordoniv/ Група “Волонтери без кордонів”, Київ

http://dopomoga-armii.com.ua/chervona-ruta/ Група по рукоділлю та шитву для АТО “Червона рута”, Київ

http://www.un.org.ua/ua/informatsiinyi-tsentr/oon-ta-molod/3664-un-volunteers Волонтери ООН

https://www.unv.org/  Молоді волотери ООН

http://ufb.org.ua/sektor-blagodijnosti/privatna-blagodijnist/instrumenti-privatnoi-filantropii/volonterstvo.htm - Український Форум благодійників

Бібліографи –укладачі: Фоміна Н.І., Мілашенко Т.І.

 

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ