Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою МСМБ було приємним, цікавим та корисним для вас. Будь ласка, допоможіть нам зробити бібліотеку ще краще, дайте відповідь на декілька питань.
Останнє оновлення: 21.09.2019 р.

День студентів (Тетянин день)

 З історії свята

25 січня 1755 імператриця Єлизавета Петрівна підписала указ про заснування Московського університету. День підписання генерал-ад'ютант граф Іван Шувалов вибрав не випадково: таким чином, він зробив своєрідний подарунок на іменини своєї матері - Тетяні Петрівні. «Дарую тобі університет», – саме цю фразу, що стала потім крилатою, сказав граф, вітаючи найріднішу людину з днем ангела. Оскільки це відбулося в день святої Тетяни, то студенти й святкують «Тетянин день» як День студента. З тих пір Свята Тетяна вважається покровителькою студентів і педагогів.

До речі, саме стародавнє ім'я «Татіана» в перекладі з грецького означає «засновниця».

Спочатку це свято святкували лише в Москві і дуже пишно. Святкування складалося з двох частин: короткої офіційної церемонії в приміщенні університету і галасливого народного гуляння, участь у якому брала майже вся столиця.

Не дивлячись на те, що історія свята сягає своїми коріннями у далеке минуле, традиції святкування збереглися і до нашого часу. Студентська братія як влаштовувала пишні гуляння більше ста років тому, так і cьогодні полюбляє вшановувати своє свято галасливо і весело. До речі, в такий день квартальні навіть занадто нетверезих студентів не чіпали. А коли й наближалися, то віддавали честь та цікавились: «А чи не потребує пан студент допомоги?» А студент, як відомо, ніколи не прогавить шанс відпочити від навчального процесу, і, як каже народна мудрість, від нескінченного гуляння його може відволікти лише сесія.

З нагоди свята та в переддень зимової сесії ми підготували вам подарунок - найновіші підручники з усіх галузей знань! Приходьте до нашої бібліотеки, і ви знайдете у нас все, що вам необхідно, щоб скласти сесію на «Відмінно»!!!!

Познайомитись з книгами ви зможете тут:
http://www.msmb.org.ua/actions/exhibition/478/

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ