Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою МСМБ було приємним, цікавим та корисним для вас. Будь ласка, допоможіть нам зробити бібліотеку ще краще, дайте відповідь на декілька питань.
Останнє оновлення: 29.05.2020 р.

Корисне і цікавеЛауреатами премії 2010 року cтали: з хімії  американець Річард Хек  та японці Акіра Судзукі і Еїті Негісі, з фізики –  росіяни  Андрій Гейм  і Костянтин Новосьолов, з фізіології і медицини -  британець Роберт Едвардс, з економіки – американці  Пітер Артур Даймонд і Дейл Томас Мортенсен, грек-кіпріот і британець за національністю Крістофер Антоніо Піссарідес
Нобелівський комітет оголосив ім`я лауреата Премії Миру, ним став китайський активіст Лю Сяобо
Нобелівську премію з літератури отримав перуанський прозаїк, драматург, публіцист, політичний діяч  Маріо Варгас Льоса за твір «Структура влади і опір, повстання і поразки».


Льоса - один із найпопулярніших латиноамериканських авторів. Прозаїк прославився в 1963 році дебютним романом "Місто й пси". Найбільш відомі його книги - "Зелений будинок", "Щенята", "Розмова в соборі", "Війна кінця світу".
Останній роман Льоси "Сон кельта" був опублікований іспанською мовою у вересні цього року.

Твори Варгаса Льосу перекладені також і на російську мову. Його вважають одним із провідних латиноамериканських прозаїків XX століття й ставлять в один ряд з такими новаторами, як Борхес, Маркес, Кортасар

Він часто брав участь у політичному житті своєї країни, а в 1990 році навіть балотувався в президенти Перу, відстоюючи необхідність неоліберальних реформ. Льоса переміг у першому турі, але потім поступився Альберту Фухіморі.

В 1993 році письменник отримав іспанське громадянство.

Льоса живе в Лондоні, однак щороку намагається відвідувати Перу, де народився у березні 1936 року в сім’ї дипломата.

З історії та географії Нобелівських лауреатів. Чи відомо Вам, що Україна – батьківщина шiстьох Нобелівських лауреатів?! Серед них - бактеріолог та імунолог Ілля Мечников , (у 1908р.«За праці про імунітет») фізик Жорж Шарпак (Григорій Харпак), (у 1992 - за розвиток нових детекторів елементарних частинок, винахід так званих «камер Шарпака»),  мікробіолог Зельман Абрахам  Ваксман  ( у 1952 р.- за «открытие стрептомицина), спеціаліст у галузі органічної та квантової хімії Роальд Хофман (Сафран) (1981р.),  економіст Саймон Кузнец (1971), письменник Шмуэль Йосеф Агнон (1966р.- за романы «Свадебный балдахин» и «Ночной гость»).

Детальніше див. http://www.day.kiev.ua/41045/

Пропонуємо Вам повний список всіх Нобелівських лауреатів з літератури
Лауреати Нобелівської премії в галузі літератури)

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ