Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою МСМБ було приємним, цікавим та корисним для вас. Будь ласка, допоможіть нам зробити бібліотеку ще краще, дайте відповідь на декілька питань.
Останнє оновлення: 23.08.2019 р.

Парад країн Європи:ФРАНЦІЯ

У молодіжній бібліотеці тривають заходи у рамках проекту «Європейська мозаїка». Пропонуємо познайомитися з провідною країною Європейського Союзу – Францією. Франція – одна з тих країн, чий внесок в історію та культуру світу важко недооцінити.

У ХVII-XVIII столітті Франція за кількістю населення та економічним потенціалом була найбільшою країною Європи, а французська мова перетворилась на міжнародну мову світського товариства та дипломатії.

У ХХ столітті Франція стала однією з країн-засновниць Європейського Союзу. Сьогодні Франція - високорозвинена країна, котра має значний вплив як на міжнародні економічні відносини, так і на світову політику. Вона є членом "Великої Сімки", входить у НАТО, ОЕСР, посідає за економічним потенціалом друге місце в Європейському Союзі. Вона є значним експортером капіталу, за обсягом банківської діяльності знаходиться на третьому місці в світі. В ЄС Франція є найбільшою за площею державою, а за чисельністю населення поступається лише Німеччині. Франція має розвинуту авіакосмічну промисловість, атомну енергетику, хімічну промисловість та сферу послуг. За виробництвом сільськогосподарської продукції Франція посідає четверте місце в світі (після Китаю, Індії та США), а за її експортом друге (після США).

Франція – це справжній заповідник пам'яток історії та культури різних епох і цивілізацій. Тут збереглися печерні житла первісних людей, дороги, віадуки, тріумфальні арки та арени (Нім, Авіньон, Арль і Оранж), які представляють гало-римську архітектуру I століття нашої ери, численні пам'ятки романської архітектури (монастирі в Сіто і Клюні, церква в Мон-Сен-Мішель і т.д.).

Батьківщиною готичного стилю, що розвинувся з романського, став регіон Іль-де-Франс. Готика представлена такими відомими спорудами, як каплиця Сен-Шапель і собор Нотр-Дам у Парижі, собори в Шартре, Орлеані, Ле-Мані, а також у Страсбурзі. Відродження, що прийшло з Італії в XVI ст., залишило після себе такі шедеври архітектури, як численні замки Луари, палаци Фонтенбло та Версаль.

Дізнатися більше про Францію Ви можете перегнувши нашу презентацію «Парад країн Європи: Франція». 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Допоможіть молодіжній бібліотеці

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці - Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки): (044) 288-23-36

ВГОРУ