Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою МСМБ було приємним, цікавим та корисним для вас. Будь ласка, допоможіть нам зробити бібліотеку ще краще, дайте відповідь на декілька питань.
Останнє оновлення: 23.08.2019 р.

Відзначення 8 та 9 травня має об’єднати Україну

Україна розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.
Новий зміст відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги включає в себе:

Символ відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги – червоний мак. Гасло “1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо.

Указ Президента України № 169/2015 від 24 березня 2015 року Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни

Указ Президента України від 29 квітня 2015 року  №249/2015.  Про встановлення відзнаки Президента України — ювілейної медалі «70 років Перемоги над нацизмом»

Інформаційні матеріали для скачування про Другу світову війну і День перемоги тут

З перших вуст

Про нове свято в українському календарі – День пам'яті та примирення, про відзначення 70-ї річниці перемоги над нацизмом у Європі та про втрати серед українців у Другій світовій війні розповів гість студії Телеканалу новин "24" – історик, заступник директора архіву СБУ Володимир Бірчак.

70 річниця перемоги

За його словами, цього року Україна відзначатиме два свята – 8 та 9 травня – День пам'яті та примирення та День перемоги. День пам'яті та примирення відзначалося у Європі для того, щоб нагадати про ті жертви, які понесла кожна держава, яка брала участь у Другій світовій.
Гасло цього року  – "пам'ятаємо і перемагаємо". Філософія святкування полягає у тому, щоб відкинути помпезність, військові паради як символіку агресії і в ці дні згадати про ветеранів, які здобули цю перемогу, відвідати цвинтарі, вшанувати їхню пам'ять.

День червоних маків

Георгіївська стрічка, як він розповів, зараз використовується сепаратистами та ополченням у Криму, тому вона не поєднується із незалежною Україною.
"Мак"– це давня європейська традиція, яка розпочалася після Першої світової у Великобританії.
У нас маки використовуються як символ Дня пам'яті та примирення, починаючи з минулого року".
Український мак, пояснив історик, стилізований – одночасно зображує і квітку, і поранення.

Друга світова чи Велика вітчизняна?

Володимир Бірчак розповів, що Україна брала участь у Другій світовій війні. А Велика вітчизняна – це штамп радянської історіографії і датувалась вона лише 41-45 роками. Законодавством України, а саме 4-ма декомунізаційними законами було визначено, що Друга світова війна відбувалась з 1939 до 1945 року, а це власне ті роки, коли Україна брала участь у Другій світовій.
Війна, яку називають Великою вітчизняною – це німецько-радянська війна, яка тривала з 1941 до 1945 року.

Вклад українців

Дуже часто, за словами Бірчака, радянська історіографія та сучасна російська намагалися викинути український елемент з історії. Хоча основний театр подій відбувався на території України та Білорусії.
"Загалом українців, мобілізованих до Червоної армії було 6 млн., від 3 до 4 з яких загинуло. Також українці боролися в лавах УПА – близько 100 тисяч бійців", — розповів історик.
Також він повідомив, що на території України під час війни було вбито 1,5 млн. єврейського населення, безліч людей було депортовано та замордовано в таборах.

Джерело: Телеканал новин "24"

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Допоможіть молодіжній бібліотеці

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці - Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки): (044) 288-23-36

ВГОРУ