Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою МСМБ було приємним, цікавим та корисним для вас. Будь ласка, допоможіть нам зробити бібліотеку ще краще, дайте відповідь на декілька питань.
Останнє оновлення: 13.08.2019 р.

Миколай іде – свято несе!

Миколай іде - свято несе!
18 грудня – особливий День творчості!

Напередодні найулюбленішого свята запрошуємо дітей разом з батьками та бабусями і дідусями відвідати київську Молодіжну бібліотеку! Тут на вас чекають приємні сюрпризи, нові книги, подаруночки та чудова святкова музика.  Впродовж дня ви побачите, почуєте і навіть доторкнетеся до корисної та цікавої інформації, власноруч створите чудо, відпочинете самі та розважите своїх близьких! Докладніше – тут.

Приходьте на Льва Толстого, 49

Коротко про свято Миколая
Святи́й Миколай або Мико́ла (270/286(бл.278) 6 грудня 326/345, 351/), (грец. Νικόλαος ) єпископ Мир (Лікія, сучасне Демре, Анталія, Туреччина), християнський святий, відомий як Миколай Чудотворець.

 

 

 

19 грудня – день св. Миколая, єпископа Мир, Лікійського чудотворця.

У нашому народі цей святий почитається по-особливому, бо ж не було в минулому такої хати, де б не було ікони св. Миколая. Майже на кожному іконостасі можна зустріти його образ.

І хоч після смерті його минуло вже понад півтори тисячі літ, а все ж живе св. Миколай у серцях мільйонів людей теплою іскринкою і милим дитячим спогадом.

Не багато знаємо про життя Чудотворця. Відомо, що довгі літа Миколай був єпископом у Мирах, провінції Лікія (Мала Азія). Він же і брав участь у Першому Вселенському Соборі 325 року у Нікеї. Помер коло 345 року. Усе своє життя присвятив він для справ милосердя до душі й тіла. Тому ще за життя звали його батьком сиріт, удовиць, бідних. Після смерті Господь прославив його даром творення чудес, за те й дістав назву великого чудотворця. Його славні чуда і були причиною швидкого поширення його культу.

Особливо культ почав рости, коли Імператор Юстиніан I (527-565) збудував в його честь церкву в Царгороді.

На українські землі культ святого приходить одразу з християнською вірою. В другій половині ХІ збудована церква св. Миколая на могилі Аскольда. Його мощі в силу історичних подій потрапили на наші землі 9 травня у м.Бар. З того часу святкується ще й “теплий“ Миколай. Місто Бар стало великим відпустовим містом.

Святий Миколай допомагає нам в кожній потребі. На хвалитних стихирах він згадується як рятівник, заступник, потішитель. У своєму заступництві він могутній перед Богом. Він у кожному ближньому бачив самого Ісуса, тому якнайскоріше відкликався на прохання помочі.

Наш новий покажчик «Святитель,чудотворець, благодійник» про ваше улюблене свято

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Допоможіть молодіжній бібліотеці

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці - Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки): (044) 288-23-36

ВГОРУ