Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою МСМБ було приємним, цікавим та корисним для вас. Будь ласка, допоможіть нам зробити бібліотеку ще краще, дайте відповідь на декілька питань.
Останнє оновлення: 13.08.2019 р.

Тарас Шевченко – неперевершений майстер слова і пензля

У цьому році Україна і світова спільнота відзначатиме 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка – Великого Кобзаря, слави і гордості українського народу. Його поетичні твори золотою сторінкою увійшли в історію української літератури.

Однак, варто зауважити, що талант художника прокинувся у Тараса Григоровича значно раніше, ніж талант поета. Якщо перші літературні спроби припадають на період 1830-1837 років, то перший відомий нам малюнок датований самим автором 1830 роком.

У 1838 – 1845 роках Тарас Григорович навчався у петербурзькій Академії мистецтв. Будучи найулюбленішим учнем Карла Брюллова, він став чудовим портретистом і видатним майстром акварельного малюнку. За час навчання в академії його тричі нагородили срібною, а потім і золотою медалями за малюнки з натури і живописні твори.

У 1843 році під час подорожі до України Тарас Шевченко написав цілу низку картин, на яких було відображено історичні місця, побут і природу країни. Всі ці роботи увійшли до альбому «Мальовнича Україна», який Шевченко видав за власні кошти у Петербурзі.

По закінченні Академії Тарас Григорович знайшов роботу у Київській археографічній комісії. Художникові довелося побувати у різних місцях України, де він змальовував й описував історичні пам’ятки.

Перебуваючи на засланні, виконував обов’язки художника в  Аральській експедиції 1848 року. Працюючи в експедиції, Шевченко виконав близько 300 малюнків аквареллю й олівцем, на яких зобразив природу Казахстану, береги Аральського моря, а також побутові сцени із життя казахського народу.

У 1851 році Шевченкові пощастило взяти участь в експедиції, цього разу геологічній, яка в горах Кара-Тау проводила розвідку, спрямовану на пошук кам’яного вугілля. Під час експедиції Шевченко таємно виконував обов’язки замальовника. Збереглося понад 60 малюнків цього періоду.

Водночас Тарас Григорович працює над удосконаленням своєї майстерності у техніці гравюри. 3а ряд офортів, представлених на академічних виставках 1859 і 1860 років, Шевченко одержав звання академіка-гравера.

Дослідники творчої спадщини Т.Г.Шевченка підкреслюють, що до нашого часу дійшло більше 240 поетичних творів Кобзаря, а мистецьких: олійних картин, сепій, акварелей, офортів, малюнків олівцем – близько тисячі. Він став одним із засновників напрямку критичного реалізму в українському образотворчому мистецтві.

До 200-річного ювілею з дня народження видатного художника та поета бібліотека підготувала відео-презентацію картин Тараса Шевченка, яка складається з трьох частин.

Пропонуємо вам переглянути першу частину відео-презентації  на нашому сайті.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Допоможіть молодіжній бібліотеці

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці - Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки): (044) 288-23-36

ВГОРУ