Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою МСМБ було приємним, цікавим та корисним для вас. Будь ласка, допоможіть нам зробити бібліотеку ще краще, дайте відповідь на декілька питань.
Останнє оновлення: 3.04.2020 р.

Бесіда про гендерну рівність до 8 березня!

Цього року команда Молодіжної вирішила ще активніше боротися з нав’язаними стереотипами. Адже всі ми з дитинства звикли до того, що 8 березня – це свято весни, квітів, краси та материнства. Всі ми так чи інакше долучалися до дарування тюльпанів, компліментів жінкам як «окрасі колективу» та побажань «продовжувати надихати своїх чоловіків на подвиги».

А втім, Клара Цеткін, коли висловила пропозицію відзначати Міжнародний жіночий день, не мала на увазі нічого схожого на примітивні, нав’язані радянським режимом атрибути восьмого березня. Адже в початково закладеному форматі це не свято квітів та краси, а день поваги до боротьби жінок за власні права.

І саме про права жінок говорили у Молодіжній напередодні Міжнародного жіночого дня. Для бесіди запросили представника Центру надання безоплатної допомогти та учнів 9 і 10 класу 44 школи.

За більше ніж століття боротьби жінки отримали справді багато перемог: право голосу, право займатися будь-якими видами праці, право отримувати рівну з чоловіками заробітну платню – в часи заснування Міжнародного жіночого дня все це здавалося далекою мрією. Але й нині перед жінками стоїть ряд помітних перешкод, і з кожною такою перешкодою доводиться боротися. Про них детально розказав учням досвідчений юрист.

Для початку спікер навів ряд прикладів гендерних стереотипів, а тоді запропонував їх обговорити і зрозуміти їхнє коріння та їхню шкоду. Були серед учнів й прихильники думки, що жінка перш за все має виконувати «материнську функцію», а отже зародилась чимала дискусія.

Але проаналізувавши те, як упередженість на основі статі впливає на життя багатьох жінок і навіть зігравши імпровізовану сценку на цю тему, більшість учнів зійшлися на тому, що упередженість та стереотипи – це завжди безглуздо і шкідливо

Після обговорення стереотипів спікер повернув бесіду до звичної йому сфери – юридичного аспекту гендерної дискримінації та відповідальності за неї. Також окремо акцентував увагу й на тому, яку відповідальність можуть нести неповнолітні і на тому, куди може звернутися людина, права якої порушуються.

Команда Молодіжної вважає, що цікаві та інтерактивні заходи для учнів шкіл є неймовірно важливою частиною боротьби за суспільство рівності. Але якщо ви й самі бажаєте долучитися до цієї боротьби і дізнатися про проблеми з правами жінок – ви знаєте, де можна знайти відповідну літературу ;)

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ