Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою МСМБ було приємним, цікавим та корисним для вас. Будь ласка, допоможіть нам зробити бібліотеку ще краще, дайте відповідь на декілька питань.
Останнє оновлення: 27.03.2020 р.

Читайте склад! Конспект зустрічі клубу «21 день»

14 квітня в читальній залі Молодіжної бібліотеки пройшла чергова зустріч книжкового клубу «21 день», присвячена здоровому харчуванню.

Вчителька біології та популяризаторка науки Ксенія Діская розповіла аудиторії про процес травлення з наукової точки зору та порекомендувала читати книгу Олени Мотової «Мій найкращий друг шлунок». Між іншим, цю книгу організатори розіграли серед учасників клубу.

Що варто запамятати з виступу Ксенії:

Ми складаємось із клітин, котрі потребують оновлення. Для цього клітинам потрібні будівельні матеріали та джерело енергії – їжа.

Три кити травлення – розщеплення, всмоктування, виведення.

Частина їжі, що ми їмо, не може бути розщеплена у нашій травній системі.

Все, що ми з‘їли, в кінцевому підсумку потрапляє в кров.

В минулому у людини ніколи не було надлишків їжі, тому сьогодні ми маємо проблеми, пов‘язані з переїданням, адже у нас відсутні еволюційні механізми пристосування до харчового різноманіття.

За пошук їжі та її споживання мозок «нагороджує» нас дофамінами. А відчуття голоду змушує думати тільки про їжу. Це «батіг та пряник» нашого мозку, які він використовує для підтримки гомеостазу.

Найкращий спосіб схуднути – закохатись, тоді мозок буде «нагороджувати» нас дофамінами не за їжу, а за комунікацію.

Раніше ніколи не було стільки дешевого цукру та дешевих рослинних жирів. Економічний світ прагне до того, щоб ми більше споживали.

Другий спікер – дієтолог Олександра Жицька, - не просто детально розповіла про головні ідеї книги Майкла Моса «Цукор, сіль, жир. Як харчові гіганти підсадили нас на голку», а й показала, які шкідливі продукти ми купуємо в супермаркетах, тому що не читаємо склад.

Ось декілька важливих цитат із її виступу:

Всю необхідну інформацію про харчування потрібно читати в підручниках з біології, анатомії та біохімії, а не в популярних бестселерах-дослідженнях, адже вони постійно змінюють один одного та швидко втрачають актуальність.

Змушувати себе їсти певний продукт або, навпаки, силувати себе відмовлятись від чогось, - це шкідливі крайнощі.

Правильне харчування – це свідоме харчування.

70% продуктів із місцевого супермаркету не рекомендовано для здорового харчування. У нас немає звички читати склад продукту.

Ті, хто намагаються дотримуватись здорового способу життя, знаходяться в групі ризику, адже всі «фітнес»-продукти часом в рази шкідливіші, ніж звичайні. Наприклад, багато хто вважає, що вівсянка – це корисний сніданок, але якщо зранку ви їсте вівсяні пластівці, то вже через годину відчуваєте голод, так як з самого ранку ви з‘їли «порожні калорії».

Харчова промисловість – це 10 компаній-гігантів, решта – тимчасове явище. Сьогодні споживання їжі перестало бути просто споживанням їжі. Натомість ми їмо в якості дозвілля чи навіть емоційного розвантаження.

Діти не народжуються з потребою в солодощах, це дорослі використовують солодощі для формування системи заохочення.

Залежність від цукру – це залежність на емоційному рівні.

Пам‘ятайте, що в супермаркетах маркетологи намагаються продати нам стиль життя.

Не варто купувати продукт, якщо цукор у ньому є в першій трійці інгредієнтів.

Конспекти попередніх зустрічей:

Зелений коктейль із генно-модифікованих овочів, або міфи про ГМО та правда про веганство. Конспект зустрічі «21 день»

Генетичний код кар‘єри і безсмертні клітини. Конспект зустрічі «21 день»

 Детальніше про книжковий клуб «21 день»

Наука стверджує, що 21 день – необхідна кількість часу, щоб сформувати звичку. ​Ми віримо, що ти сам твориш своє життя. Спільно з молодіжним порталом «Мегаполіс» ми запускаємо зустрічі про книжки, які змінюють життя. Запрошені спікери коротко розповідають про дві книжки за зустріч. Зустрічаємося через 21 день, щоб перевірити, чи у нашому житті щось змінилося через прочитане. А разом із тим обговорюватимемо нові книжки.

Слідкуйте за анонсами наступних зустрічей на нашій сторінці у Фейсбук.

Фото: портал Мегаполіс

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ