Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою МСМБ було приємним, цікавим та корисним для вас. Будь ласка, допоможіть нам зробити бібліотеку ще краще, дайте відповідь на декілька питань.
Останнє оновлення: 23.08.2019 р.

Леся Українка і Тарас Шевченко – класики української літератури

У кінці лютого - на початку березня Україна святкує дві визначні дати в історії національної культури: 25 лютого – 145 річницю від дня народження Лесі Українки, а 9 березня  –  202 роки від дня народження Тараса Шевченка.

Дві особистості, що своїм талантом і звитяжною працею підносили і звеличували дух українського народу у тяжкі для нього часи, коли територія Україна була розділена між двома імперіями.

Молодіжна бібліотека спільно з Ліцеєм податкової та рекламної справи №21 до 145-річчя від дня народження Лесі Українки провели культурно-освітній захід «Ні! Я жива, я буду вічно жити, бо в серці маю те, що не вмирає!».

Для учнів 6-7 класів  221-ої школи була представлена мультимедійна презентація «До 145-річчя від дня народження Лесі Українки». Сучасники вважали Лесю сильною особистістю, так Іван Франко називав її «єдиним мужчиною у нашім письменстві». Все життя поетеси було боротьбою з тяжкою недугою – туберкульозом кісток, але ні хвороба, ні важкі життєві випробування не зламали дух мужньої українки.

10 березня відбулась зустріч з учнями 165-ої школи, під час якої співробітники  читальної зали бібліотеки познайомили школярів з творчістю Шевченка як художника. У геніальній особі Великого Кобзаря поєднався могутній літературний талант з блискучою майстерністю обдарованого художника. Поетичних творів Тараса Григоровича до нашого часу збереглось близько 240, а живописних близько 1200.

Тарас Шевченко і Леся Українка є особистостями, чиї життя гідні подиву і захоплення.

На сайті бібліотеки читайте:

Тарас Шевченко – не «ФОРМАТ»  

Нові розвідки про життя та творчість Кобзаря

Моринці: Тарасовими стежками

«Тарас Шевченко – великий поет і художник України»

«Шевченко надихає». Поетичні читання в молодіжній

Додатково на нашому сайті  дивіться три частини відео:

«Тарас Шевченко – видатний український художник» (до 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря)

«До 145-річчя від дня народження Лесі Українки».

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Допоможіть молодіжній бібліотеці

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці - Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки): (044) 288-23-36

ВГОРУ