Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою МСМБ було приємним, цікавим та корисним для вас. Будь ласка, допоможіть нам зробити бібліотеку ще краще, дайте відповідь на декілька питань.
Останнє оновлення: 23.08.2019 р.

«Чарівність Франції»

Кожна виставка картин Олександра Грачова в нашій МСМБ – це завжди справжня подія. Ім'я цього художника вже добре відомо не тільки співробітникам бібліотеки, а й нашим читачам та відвідувачам. У липні минулого року в бібліотеці експонувалася виставка  Прогулянка Гурзуфом.

В роботах, представлених цього разу, зображені пейзажі французького Провансу, жанрові сценки, пов'язані з Францією, Парижем. Всі полотна - це гімн одвічним цінностям світобудови: природі, красі, любові, життю. Художник як би закликає –  вдивіться в красу, що нас оточує: блакить неба, фарби квітів, зелень дерев, затишок двориків, прохолоду фонтанів, силует жінки, фігурку дитини. І не так важливо, Франція це або Україна, головне - вміти бачити цю красу і дбайливо до неї ставитися. Всі картини виконані в характерній для Олександра манері: сонячні фарби і сонячний настрій, у кожній картині багато світла, свіжого повітря і квітів.

У картинах «Маки», «Соняшники», «Лаванда» квітам відведено місце на передньому плані - це композиційний центр і головний зміст цих картин. Іноді квіти детально промальовані, а іноді, як в картині «Лаванда», розмиті фарби  створюють ефект ранкової імли, залишаючись частиною пейзажу.

У картинах «Вікно в Париж», «Ранкова кава», «Прогулянка біля фонтану» квіти присутні у меншій мірі: додаючи до жанрових сценок яскраві кольорові плями, вони оживляють композицію і роблять картини барвистими та естетичними. Як і в інших більш ранніх пейзажних роботах, художник ненав'язливо і тонко використовує присутність персонажів: образ жінки, постаті дівчинки та дитинки дивовижним чином передають настрій спокою і гармонії.

Наступні три картини можна віднести до французьких сільських пейзажів. Легкі парканчики, повиті квітами арки, що обрамляють вхід, квіткові горщики біля входу - все це так по-європейськи: ніяких затворів і неприступності. Це краса і чарівність для всіх, милуйтеся і насолоджуйтеся!

Цю виставку доповнила іще одна картина (поки що без назви), яку Олександр створив за одну годину перед гостями «Ночі в бібліотеці». Це було по-справжньому чарівне дійство: під умілими і талановитими руками художника на очах у публіки народжувався пейзаж ... Олександр не просто малював, він імпровізував із сюжетом, коментував свої дії, ділився маленькими секретами майстерності, пояснював методику роботи з олійними фарбами.

Виставка «Чарівність Франції» дійсно зачаровує, приносить естетичну насолоду, викликає позитивні і радісні емоції.

Творчість Олександра Грачова не залишає нікого з глядачів байдужими, можна по-різному ставитися до манери художника, до сюжетів і колориту картин, але неможливо не відчути і не сприйняти потужний емоційний заряд позитивної енергетики, який несе в собі кожна картина. Більше інформації про митця та його творчість читати тут.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Допоможіть молодіжній бібліотеці

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці - Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки): (044) 288-23-36

ВГОРУ