Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою МСМБ було приємним, цікавим та корисним для вас. Будь ласка, допоможіть нам зробити бібліотеку ще краще, дайте відповідь на декілька питань.
Останнє оновлення: 23.08.2019 р.

«Бігуни» Ольги Токарчук. Життя триває доти, доки триває рух

 Для обговорення книги відомої польської письменниці українського походження Ольги Токарчук "Бігуни" шанувальники польської літератури знову зібралися у дискусійному клубі "Книжкові бесіди".

За книгу "Бігуни" Ольга Токарчук у 2008 році отримала престижну польську літературну нагороду «НІКЕ».

Учасники бесіди висловлювали різні думки щодо стилю написання книги. "Бігуни" - це не книжка про подорож, не щоденник мандрівки й не репортаж.

Спочатку відчуваєш розгубленість, але потім розумієш, що «Бігуни» – це роман у новелах (від коротких, на кілька речень, до довших – на декілька десятків сторінок), поєднаних доволі хаотично. Це десятки самостійних сюжетних ліній, розкиданих на кілька століть у часі та декілька континентів у просторі.

 «Бігуни» - це переплетення історій від імені людини, що постійно мандрує, яка, можливо, є відлунням досвіду самої Ольги Токарчук. Це ніби зошит подорожніх нотаток, пересипаних історіями про людей, дивними й незвичними фактами, які можна дізнатися лише випадково. Це такий калейдоскоп нових вражень, які отримує мандрівник під час подорожей і ділиться з нами. Це роман про сучасних мандрівників, якими є ми всі.

Присутні жваво дискутували з приводу назви книги. «Бігуни»- це роман про людей, об’єднаних загальним мотивом мандрів, поспіху, гонки, руху – всіх тих, хто постійно перебуває у пошуку. Тож життя триває доти, доки триває рух.

Остап Сливинський дуже майстерно переклав українською польські думки Токарчук.

Всі учасники дискусії прийшли висновку, що книга "Бігуни" знайде свого читача в Україні та має шанс стати однією з улюблених. Вона ідеально читатиметься у дорозі, короткі фрагменти ніби створені для швидкого "ковтання" між станціями метро та під час пересадок в аеропортах.   

Нагадуємо про дискусійний клуб «Книжкові бесіди», як стати учасником дискусій у Молодіжній бібліотеці, читайте тут.

Приєднуйтесь до нашої групи Вконтакті Київська молодіжна бібліотека – МСМБ, щоб дізнаватися про наступні зустрічі у дискусійному клубі "Книжкові бесіди".

Обговорення у клубі «Книжкові бесіди» книг «Прийде Мордор і нас з’їсть», «Мишка», «Сатурн»,  «Вбивця з міста абрикосів», «Зерно правди».

 

Приходьте, читайте, дискутуйте!
ВІДКРИЄМО ПОЛЬСЬКУ ЛІТЕРАТУРУ РАЗОМ!

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Допоможіть молодіжній бібліотеці

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці - Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки): (044) 288-23-36

ВГОРУ