Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою МСМБ було приємним, цікавим та корисним для вас. Будь ласка, допоможіть нам зробити бібліотеку ще краще, дайте відповідь на декілька питань.
Останнє оновлення: 23.08.2019 р.

А душа людська пам'ятатиме...

26 квітня минуло тридцять років від тієї страшної  ночі, коли сталася жахлива аварія – вибух четвертого реактора на  Чорнобильській атомній електростанції. За масштабами забруднення екологічної сфери і негативного впливу на здоров’я людей чорнобильська катастрофа не має аналогів у світовій історії.

У результаті вибуху утворилась радіоактивна хмара, яка пройшла над Україною, Білоруссю, Росією, Східною Європою, Скандинавією, Великобританією і східною частиною США, забруднюючі радіонуклідами все живе.

Внаслідок аварії на ЧАЕС постраждало 3361870 осіб, що становить 7% населення України. Було забруднено  2218 селищ та міст із населенням понад 2,4 млн. чол. Навколо Чорнобильської АЕС у радіусі 30 км створено зону відчуження. З неї було відселено тисячі осіб. Безлюдним містом-привидом стала Прип'ять – місто працівників електростанції.

Однак Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч чоловіків і жінок, які  виявили жертовність, високий патріотизм і ціною власного життя й здоров’я зупинили ядерну катастрофу. Першими ліквідаторами стали 28 пожежних ВПЧ №6 та ВПЧ №2 під керівництвом лейтенантів Володимира Правика та Віктора Кібенка.

Саме вони зупинили поширення вогню на інші енергоблоки станції, ціною власного життя врятувавши нас і весь світ від страшної біди.

Для подальшої ліквідації наслідків аварії були задіяні 600 тисяч людей різних професій: пожежники, військовослужбовці, правоохоронці, будівельники, транспортники, медпрацівники та інші.

25 квітня у Молодіжній бібліотеці відбувся вечір пам’яті «А душа людська пам'ятатиме...». Учасниками вечора були викладачі та учнівська молодь спеціалізованої школи №7 ім. М. Рильського, спеціалізованої школи №187 та спеціалізованої школи №115 ім. І.Огієнка.

Діти, які народилися у постчорнобильський час намагаються розібратись у Чорнобильській катастрофі, зрозуміти її техногенний та людський виміри. Вони поділилися тим, як у їхніх школах відбувалися пам’ятні заходи, приурочені до 30-ліття з дня аварії.

Чорнобиль – це біда українського народу, яка залишила по собі безліч загадок і таємниць. Коли ми згадуємо про аварію, вшановуємо пам'ять тих, хто загинув через неї, відаємо честь та шану ліквідаторам, то маленькими кроками наближаємось до розгадки Чорнобильської катастрофи.

На нашому сайті читайте:
Чорнобиль:1986-2016 (до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи)

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Допоможіть молодіжній бібліотеці

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці - Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки): (044) 288-23-36

ВГОРУ