Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою МСМБ було приємним, цікавим та корисним для вас. Будь ласка, допоможіть нам зробити бібліотеку ще краще, дайте відповідь на декілька питань.
Останнє оновлення: 23.08.2019 р.

Діалог з минулим

 «І жили в мирі поляни, і древляни,
і сіверяни, і радимичі, і вятичі, і хорвати»
(з адаптованого тексту Повісті врем’яних літ)

 

900 років минуло з того часу, коли в Києві на початку 12 століття розпочалася Повість минулих (врем’яних) літ. Про унікальність літопису Київської Русі йшлося на зустрічі учнів 9-го класу середньої загальноосвітньої школи № 165 м. Києва з Пелешенком Юрієм Володимировичем, доктором філологічних наук, ведучим науковим співробітником Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України.

Почали з перегляду короткого анімаційного фільму про життя і трагічну загибель князя Олега, який учні цілком природно сприйняли як легенду. Дійсно, дослідники літопису не шукають достеменної правди у захоплюючих оповіданнях Повісті… Водночас, літопис не є чимось аморфним. Вчені - історики, літературознавці, антропологи вважають літопис літературним пам’ятником, згустком духовної роботи не лише самого літописця, але й багатьох поколінь потомків, безіменних книжників, що зберегли для нас цей скарб.

Дивно, але через призму легендарного літопису, ми продовжуємо оцінювати події сьогодення. Так відбувається діалог з минулим. Ілюструючи актуальність історичних подій та ролі видатних постатей в історії, старшокласникам запропонували відповісти на нелегке запитання: за ким з князів історична правда – Данилом Галицьким чи Михайлом Чернігівським (один вклонився хану, але зберіг князівство, другий за віру був страчений, але вкинув Чернігів у жерло басурманського полум’я).

Нам здалося, що саме ця, на перший погляд, ординарна зустріч дає однозначно позитивну відповідь на злободенне питання: «Чи потрібна друкована книга в сучасних умовах?». А презентована до Всеукраїнського дня бібліотек книжкова виставка «Все починається з абетки» стала символічним цьому підтвердженням.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Допоможіть молодіжній бібліотеці

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці - Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки): (044) 288-23-36

ВГОРУ