Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

«Що прочитати» — поради відомих українських авторів

Поділіться цією сторінкою:

Так, карантин – це нагода більше часу приділити читанню. Але іноді буває складно зорієнтуватись у безлічі книжок, щоб вибрати дійсно цікаву і корисну. Тож, якщо книгу вам порадить відомий письменник, твори якого припали вам до душі - це гарантовано безпрограшний варіант, бо хто, як не письменники добре орієнтуються в літературі та можуть професійно оцінити твір.

Ми проаналізували, які книги радять для читатання відомі українські автори Сергій Жадан, Максим Кідрук, Софія Андрухович, Євген Положій та Сергій Мартинюк.

 Приємного читання!

Оля Гнатюк «Відвага і страх», Оля Гнатюк
Знаменитий письменник Сергій Жадан назвав книгу «Відвага і страх» Олі Гнатюк (Олекса́ндри Гнатю́к), видану в Україні останнім часом, і радить її для  читання.
Життя в окупованому Львові часів Другої світової війни описано з перспективи особистої історії. Багатий фактичний матеріал і відкритість авторки створили дуже цікаву і розмаїту розповідь про долю міста і його людей в якій йдеться насамперед про бажання зрозуміти, а не виставляти оцінки. Головну увагу зосереджено на поведінці людей, що постали перед загрозою смерті.
З огляду на те, наскільки болючими залишаються для нас питання, пов'язані з зовсім недавньою історією, важко переоцінити важливість цієї роботи. Схоже, нам так чи інакше доведеться в найближчому майбутньому відповідати на дуже незручні запитання. Найкраще мати при цьому підтримку у вигляді таких речей, як книга Олі Гнатюк.
Кому варто читати? Для культурологів, істориків, студентів гуманітарних спеціальностей та всіх читачів, зацікавлених проблематикою Другої світової війни.
Чому варто читати? Йдеться про долю людей і водночас долю польської, української та єврейської інтеліґенції, про складні стосунки між ними, про різні прояви солідарності та ворожості, в основі яких лежали відвага і страх
Жозе Сарамаго «Сліпота», Жозе Сарамаго
Максим Кідрук рекомендує книгу «Сліпота» Жозе Сарамаго і вважає її однією із найкращих прочитаних за останні 5 років. Дуже сильна в психологічному плані, нестандартна навіть попри багатоманітність сучасної літератури.
Роман «Сліпота» португальський Жозе Сарамаго написав 1995 року.
«Сліпота» – це історія про те, як жителі міста один за одним занурюються в «білу сліпоту». Цьому немає жодних об'єктивних причин, сліпота, неначе чума, зачіпає кожну родину, кожну людину. Окрім однієї - дружини лікаря, очима якої фактично ми бачимо всі ці жахи...
Сліпота наздоганяє всіх, абсолютно здорових, добрих і злих, чуйних і снобів. У неї – нефізичний початок.
Виявляєтсья, коли всі стають сліпими, проявляється справжня людська природа - без масок та соціальних ролей. Всі такі, як є насправді. І коли всі осліпли, вони не завжди такі, якими їх звикли бачити. Книга дуже жорстока.
Наприкінці книги люди так само несподівано прозрівають. Спочатку радіють тому, що прозріли. Але ту мерзенність, яка з ними сталася за останній час, вже не змінити. Настає час усвідомлення.
Можна виділити момент коли троє жінок – дружина лікаря, дружина першого сліпця і дівчина в темних окулярах під шаленим дощем перуть свої речі і речі своїх чоловіків, змивають з тіла увесь бруд, який в’ївся у шкіру, нігті, волосся. Дощ є поворотною точкою у тексті – він очищає, лікує.
Кому варто читати? Всім, хто хоче віднайти сенс життя та проникнутися тим, що людина спроможна все подолати.
Луї-Фердінан Селін «Смерть у кредит», Луї-Фердінан Селін
Софія Андрухович радить прочитати автобіографічний роман «Смерть у кредит» (1936 р.), який  вважається одним з найвідвертіших та шокуючих у доробку Луї-Фердінана Селіна. Автор, не соромлячись у виразах, жорстко і надривно описав усю потворність та безнадійність життя паризького дна, які він спостерігав в юності. Роман викликав бурхливу та неоднозначну реакцію критиків, що коливалася від цілковитого захоплення до тотального неприйняття.
Кому варто читати? Читача чекає випробування, витримавши яке, він подивиться на навколишню дійсність в абсолютно новому ракурсі.
Чому варто читати? Вплив автора на розвиток літератури, в тому числі на долю французького класичного роману, а також на творчість письменників в самих різних країнах, важко переоцінити. 
Курт Воннеґут «Бойня номер п'ять», Курт Воннеґут
Євген Положій радить для читання. «Бойня номер п'ять, або  Хрестовий похід дітей - сатиричний роман Курта Воннеґута про бомбардування Дрездена під час Другої світової війни. Доброволець в рядах американської армії Біллі Пілігрим під час війни потрапив в полон до німців і став свідком майже повного знищення Дрездена.
Чому варто читати? Це роман, в якому стираються грані між теперішнім і минулим, миром і війною, реальністю і фантазією, божевіллям і тверезістю.
Салман Рушді «Золотий дім», Салман Рушді
Сергій Мартинюк
Роман Салмана Рушді – це розіграна в декораціях Нижнього Мангеттена антична трагедія, щедро приправлена, як то в Рушді ведеться, алюзіями до стародавніх міфологій, текстів західного канону літератури та сучасної поп-культури.
Кому варто читати? Всім, хто цікавиться сучасною прозою, хто хоче пориниту у яскраву переплетену історію, сповнену гострих вражень.
Чому варто читати? Дошкульні спостереження над станом американського суспільства переплетені тут із елегійною рефлексією про людську кондицію, а розплутування кримінальних схем – із пристрасною одою авторському кіно.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ