Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою МСМБ було приємним, цікавим та корисним для вас. Будь ласка, допоможіть нам зробити бібліотеку ще краще, дайте відповідь на декілька питань.
Останнє оновлення: 21.09.2019 р.

Коли душа дозріла до кохання

березень, 2018 р.

​​​

«Я для тебе проситиму Долі в Небес!

Я бажаю тобі, моя мила,

Щоб красиво і ніжно любили тебе,

Щоб, нарешті, і ти полюбила.»

(Віталій Іващенко, «Поезія кохання»)

Чимало випробувань дісталось на долі жінок - головних героїнь романів та повістей сучасних українських авторів.

Зворушливі жіночі історії на тлі драматичних подій століть.

Непрості випробування чекають на закоханих головних героїнь . Романтичні та трагічні долі жінок нероздільно пов’язані з силою кохання.

Леся («Бажання поверненню не підлягають», А.Тарнава) піддає сумніву традиційні стереотипи і раптом вирішує спробувати щось ризиковане.

У другій книзі про Лесю життєві негаразди («Дванадцять місяців», А.Тарнава) не заважають їй вірити в себе, сміятись над собою, допомагати іншим.

Головні героїні всіх історій (збірка оповідань «Ось відкрита долоня», Г. Вдовиченко) долатимуть труднощі заради кохання і вчитимуться розуміти одне одного.

Коли Софійка («Купеля», С.Талан) була дитиною, мати покинула її напризволяще - на діда Андрія. Але головні коловороти долі були ще попереду…

Панський будинок та спогади – єдине, що залишилось Анні («Мелодія кави в тональності сподівання», Н.Гурницька). Але, можливо, не тільки вони?!

Надя («Своя чужая жизнь», С.Тарнава) намагалась позбутися минулого, як нічних кошмарів. Від’їхала з села до міста… щоб опинитись на вулиці…

Іноді, коли почуття занадто сильні, стає страшно, тож Олена («Когда я вижу тебя», Е.Багмуцкая) зрадила себе та коханого.

Містика, історія і сьогодення поєднались в житті Олени («Хто такий Ігор?», Г.Вдовиченко).

Біографія Соломії, («Соло для Соломії», В.Лис) все її життя пов’язані з тими, хто поруч.

Марта («Душа окаянна», Д.Гнатко) пройде увесь героїчний шлях з гетьманом Мазепою – від славних перемог до трагічного спалення Батурина.

Тарнава, Анна. Тарнава, Анна.
Бажання поверненню не підлягають [Текст] : Роман / Тарнава, Анна. - К. : Нора-Друк, 2015. - 200 с. : іл. - (Читацький клуб).
Успішна кар’єра, подорожі, романтика - це бажання, які досяжні для будь-якої жінки, але часто ми забуваємо про них серед численних щоденних клопотів. Головна героїня Леся піддає сумніву традиційні стереотипи і раптом вирішує спробувати щось ризиковане і несподіване для себе - жити так, як їй хочеться. На своєму шляху вона мусить подолати власні сумніви і страхи, але будучи позитивною людиною з добрим серцем і почуттям гумору, врешті-решт розуміє, що цілком щаслива…
Тарнава, Анна. Тарнава, Анна.
Дванадцять місяців [Текст] : Роман / Тарнава, Анна. - К. : Нора-Друк, 2016. - 176 с. : іл. - (Читацький клуб).
Нова зустріч з героїнею роману «Бажання поверненню не підлягають». Чи вірити у казки? Коли надворі ХХІ століття, коли ти розлучена, коли сама із двома дітьми, коли «зашиваєшся» на роботі, коли залякує колишній чоловік і на додачу до всього вляпалась у кримінальну історію? Звичайно, ні! А що натомість? Натомість не зраджувати своїм принципам, йти вперед попри труднощі і проблеми, вірити у себе, сміятися з себе, допомагати іншим. Роман «Дванадцять місяців» описує рік із життя сучасної жінки. Авторка зачіпає серйозні теми, але роман читається легко завдяки захопливому сюжету...
Вдовиченко, Галина. Вдовиченко, Галина.
Ось відкрита долоня [Текст] : Сборник / Вдовиченко, Галина ; Худож. Т.Гущина. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. - 208 с.
Оповідання, з яких складається книжка, – наче маленькі епізоди, незначні щоденні події, з яких і складається людське життя… Чоловіки й жінки, чужі та найрідніші, діти, брати і сестри… Вони даватимуть поради, чи, радше, пропозиції, які варто почути у швидкоплинному повсякденні. Вони тягтимуть три роботи в Італії та уникатимуть життєвих мелодрам. Вони гратимуть в історію на львівській площі Ринок і випадково передбачатимуть майбутнє. Як сліпі, навпомацки шукатимуть щастя, дослухаючись не до порад психолога, а до маленького заблуканого папужки. Збиратимуть тіло по шматках у військовому шпиталі і намагатимуться зібрати розбиті душі, малюючи зелене дерево… Проживатимуть життя, у якому слова раптом набули нових значень
Талан, Світлана. Талан, Світлана.
Купеля [Текст] : Збірка: Літературно-художнє видання / Талан, Світлана. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2016. - 240 с. : іл.
До видання увійшла повість "Купеля", а також оповідання з циклу "Грані сьогодення: "Особисте", "Мій Тарас", "Він, вона і вино", "Запізніле зізнання", "Новий міст", "Співбесідник за викликом", "Однокласник", "І щоб ніхто й ніколи". В книзі оповідається про те, що кохання і довіра можуть здолати набагато більше, ніж здавалося б...
Гурницька, Наталія. Гурницька, Наталія.
Мелодія кави в тональності сподівання [Текст] : Роман / Гурницька, Наталія ; Передм. Н.Шевченко. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2017. - 256 с. : іл.
Не можна було випробовувати долю й без кінця кидати їй зухвалі виклики. Але ж Анна кохала Адама… Утікачка, утриманка, коханка. Щаслива наречена, дружина, удова. Як на гойдалках, перехоплювало від щастя подих на злеті, однак і донизу політ був таким самим невпинним. Єдине, заради чого живе тепер, без Адама, - його дитина там, під серцем, яке ще досі любов тримає в облозі. Під чорним вбранням, наче середньовічний лицар під латами, Анна до часу почувалася захищеною від світу. Мовчазна, піднесено шляхетна у своїй скорботі, вона знову мусить жити для дітей. І сонячного ранку в улюбленій альтанці за книжкою і кавою з кардамоном прислухатися до нової мелодії кохання, її гучних мажорних акордів і ледь чутної обіцянки чогось справжнього в майбутньому…
Талан, Світлана. Талан, Світлана.
Своя чужая жизнь [Текст] : Роман / Талан, Світлана. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2017. - 224 с.
Хрупкая, беззащитная девушка, попавшая в беду… Такой впервые Вениамин увидел Надю: она лежала на середине улицы и еле дышала. Он отвез ее в больницу, приютил в своем доме и полюбил всем сердцем. Уже двадцать лет они вместе, и все эти годы Надя скрывает от мужа тайну прошлого. Вениамин до сих пор не знает, что произошло в тот день, когда он впервые увидел ее и спас. Когда-то Надя сбежала из дома от жестокой матери и отца-алкоголика в большой город на поиски счастья. И ей показалось, что она встретила свою настоящую любовь. Руслан был таким добрым, таким нежным… Но оказалось, она не знала о нем самого главного. Надя старательно скрывает от всех тайну своего прошлого, но однажды оно само находит ее…
Багмуцкая, Евгения. Багмуцкая, Евгения.
Когда я увижу тебя [Текст] : Роман / Багмуцкая, Евгения. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2017. - 208 с.
Лена не помнила, как в ее жизни появился Саша, ведь дружить детьми было совсем несложно. Он просто был рядом с самого детства: в детских играх, в школьных буднях, в первых влюбленностях и в первых потерях. Лишь после смерти отца Лена, кажется, впервые начала осознавать, что Саша – близкий ей человек и так будет всегда. Как это нередко случается, из настоящей дружбы родилась настоящая любовь. А потом Лена испугалась этого «всегда» и, думая, что спасает обоих, отказалась от Саши, предав самое сильное чувство в своей жизни. Саша всегда знал, что он любит Ленку. Знал наизусть каждую ее улыбку, интонацию, маленькую венку на виске, помнил разбитую в детстве коленку, запах дыма в ее волосах. И свои песни пел только для нее. А потом она ушла, ничего толком не объяснив. Но теперь он вернулся в родной город. И, кажется, получил еще одну возможность по-настоящему увидеть Лену и себя рядом с ней
Вдовиченко, Галина . Вдовиченко, Галина .
Хто такий Ігор? [Текст] : Роман / Вдовиченко, Галина . - К. : Нора-Друк, 2010. - 280 с. : іл. - (ПК (Популярні Книжки)).
Головна героїня нового роману Галини Вдовиченко працює в газеті у відділі новин. Роман можна було б вважати «виробничим», якби не блискуче перетинання сюжетних ліній та майстерне поєднання містики, історії і сьогодення. Роман про пам'ять, спокуту й кохання, які тривають довше за життя
Лис, Володимир Савович. Лис, Володимир Савович.
Соло для Соломії [Текст] : Роман / Лис, Володимир Савович ; Передм. Т.Прохаська. - Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2016. - 368 с. : іл.
Вона йде за покликом серця, помиляється сама й легко пробачає помилки іншим, сходить на самий верх величі людського духу та падає у безодню засудження оточуючих... Карколомні події ХХ століття - війна, примусова колективізація - події, що назавжди змінили не тільки людей, а й Україну. Та у межах історії країни це лише пункт статистичних даних, за яким немає нічого, окрім чисел. А як щодо історії однієї людини, жінки, котра прагла звичайного земного щастя?
Гнатко, Дарина. Гнатко, Дарина.
Душа окаянна [Текст] : Роман / Гнатко, Дарина. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2017. - 288 с.
Початок ХІХ століття. Більша частина українських земель, здавалося, назавжди опинилася під владою російського імператора Петра Першого… Попівську доньку Марфу, яка всупереч батьковій волі зогрішила з безрідним наймитом, змусять позбавитися дитини та віддадуть силою у дружини старому полковнику. За таке не дочекається чоловік від неї вірності! Але про зради направо і наліво забула Марфа, лишень побачила полковникового сина Андрія. А той і собі покохав горду красуню… Та старий Мирон не відпустить дружину на волю навіть заради сина. Їх обох проводжатиме Марфа з гетьманським військом, коли розпочнеться війна. Непрості випробування чекають на закоханих, що пройдуть зі своїм гетьманом Мазепою увесь героїчний шлях - від славних перемог до трагічного спалення Батурина і Полтавської битви. Та жіноче серце бажатиме лише одного - вберегти свого коханого…

 

Всі представлені книги є частиною фондів нашої бібліотеки. Ви маєте можливість з ними ознайомитись, відвідавши абонементний відділ «Книголюб» за адресою: вул. Льва Толстого, 49.

Додаткову інформацію Ви отримаєте за тел. (044) 288-30-12 та в Електронному каталозі бібліотеки.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ