Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою МСМБ було приємним, цікавим та корисним для вас. Будь ласка, допоможіть нам зробити бібліотеку ще краще, дайте відповідь на декілька питань.
Останнє оновлення: 23.08.2019 р.

Все починається в тринадцять, або Як це, бути підлітком?

Кожна людина бажає, щоб оточуючі її розуміли та приймали такою, якою вона є. Особливо це важливо у шкільну пору, коли так хочеться спілкуватись, знайомитись з новими людьми, мати багато друзів. У цей період ми вперше закохуємося, намагаємося пізнати себе та інших.  Інколи розібратися у своїх почуттях, бажаннях та стосунках з близькими та друзями буває досить нелегко, і нам дуже потрібна порада, співчуття такої людини-друга, що переживатиме усі негаразди разом із ними, яка відчуває та мислить так само, як і ми. Хто ж це може бути?

Як не дивно, це - книги. А точніше, герої цих книг – звичайні учні-старшокласники. Вони, на сторінках романів, розповідають про своє життя, про почуття, страхи, про відносини з друзями та батьками. Вони закохуються, знаходять товарищів, займаються спортом, навчаються, намагаються знайти себе та своє місце у цьому світі. Саме так, через співпереживання та розуміння, герої книжок дають нам поради, підказуючи можливі шляхи вирішення важливих питань. Вони нічого не нав’язують, нікого не засуджують, не читають моралі; але в той же час підштовхують до роздумів на важливі життєві питання, що допомагають юному читачеві збудувати власний світогляд.

Саме такі книги ми відібрали для читання. Всі вони – про підлітків та для підлітків, а також для їх батьків, що хочуть краще зрозуміти свою дитину.

Читайте, думайте, насолоджуйтесь новинками!

Чекаємо на вас у нашій бібліотеці за адресою:
м.Київ, вул. Л.Толстого 49.
Довідки за тел.: (044) 288-30-12
Ще більше книг в Електроному каталозі
Лущевська, Оксана Лущевська, Оксана. Задзеркалля
[Текст] : Повість: Для середнього шкільного віку / Лущевська, Оксана. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. - 128 с. : іл. Нікому не подобається лежати в лікарні. Але тут у Сашка є Ростя - її перше справжнє кохання. Тож вона почувається щасливою, аж доки на сусідньому ліжку не опиняється…
МакДоналд, Меган МакДоналд, Меган. Джуді Муді рятує світ
[Текст] : Повість / МакДоналд, Меган ; Пер. з англ. Н.Ясіновської; Худож. П.Рейнолдс. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. - 144 с. Що робити, якщо ти хочеш врятувати світ, а твоя родина нищить тропічний ліс? Джуді Муді не здається і починає з малого, адже вчитель сказав, що навіть одна людина може змінити світ. А вона не одна
Сульберг, Аудгільд А. Сульберг, Аудгільд А. Хто проти суперкрутих
[Текст] : Повість: Для середнього шкільного віку / Сульберг, Аудгільд А. ; Пер. з нор. Н.Іванчук. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. - 208 с. Дванадцятилітня Анне Беа вважає себе потворою, та й у школі на неї поглядають співчутливо. А дехто, взагалі над нею глумлиться. Якби не найкращий друг, життя її було б зовсім нестерпним. Але Анне Беа доведеться поглянути в очі своїм найбільшим страхам і дати відсіч суперкрутим.
Егеланн, Том Егеланн, Том. Таємниця катакомб
[Текст] : Роман / Егеланн, Том ; Пер. з нор. Н.Іваничук. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. - 240 с. 14-річний Роберт із мамою вирушають до Рима, щоб дослідити нещодавно віднайдені катакомби. І, звісно ж, Роберт потайки прокрадається туди, щоб самому все розвідати. Але темні тунелі катакомб ховають більше таємниць і небезпек, аніж здається на перший погляд. Хлопчикові до рук потрапляє священний амулет, за яким століттями полюють ченці давнього ордену. Чи зможе Роберт розгадати таємницю Священної Зірки і з'ясувати, що означає стародавнє пророцтво? І чи зможе він відвернути загрозу, що нависла над цілим світом?
Чупа, Олексій Чупа, Олексій. Вишня і Я
[Текст] : Повість / Чупа, Олексій. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. - 128 с. Ярчик і не підозрює, що найважливішою людиною в його житті стане маленька дівчинка, яку він випадково зустрів у крамниці. Спочатку трохи сторожко і боязко, а чимдалі - тим легше і невимушеніше вони повністю змінюють життя одне одного. Вишня дізнається, а Ярчик по-новому відкриває для себе, якою важкою і водночас потрібною ношею є відповідальність, що таке справжня турбота і наскільки цінним є здобути чиюсь беззастережну довіру.
Бачинський, Андрій Бачинський, Андрій. Детективи в Артеку, або Команда скарбошукачів
[Текст] : Повість: Для середнього шкільного віку / Бачинський, Андрій ; Худож. Н.Гайда. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. - 192 с. Герої повісті - тендітна юна скрипалька Оленка та її друзі - Антон, Сашко і Сергій під час відпочинку у таборі на березі Чорного моря випадково дізнаються про таємницю захованих неподалік коштовностей славнозвісної Міледі, героїні роману про трьох мушкетерів. У ночі друзі таємно вирушають на пошуки скарбу, але потрапляють у вир захоплюючих пригод... Їм доведеться здійснити небезпечну подорож у печеру контрабандистів, а також вступити у справжній двобій з викрадачами музейних цінностей. Хто переможе в одвічному двобої зла і добра - підступність і ненависть, чи щирість і дружба?
Бердт, Валентин Корнійович Бердт, Валентин Корнійович. Все починається в 13
[Текст] : Повість: Для середнього шкільного віку / Бердута, Валентин Корнійович. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. - 224 с. Герої повісті - підлітки, які опинилися влітку у селі, розраховуючи на страшенну нудьгу. Натомість вони потрапляють у справжні пригоди, не раз навіть містичні - з нічними походами на цвинтар, духами померлих, відьмами, екстрасенсами та паранормальними подіями, від яких уже не занудьгуєшь, а навпаки - наковтаєшься страху.
В.Вздульська Чат для дівчат
[Текст] : Оповідання: Для середнього шкільного віку / Упор. В.Вздульська, О.Лущевська; Фотогр. О.Тисовської. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. - 176 с. : іл. Дванадцять оповідань від сучасних українських письменниць торкаються важливих тем підліткового життя. Мрії та страхи, любов і зрада, дружба і втрати, шкільні справи і стосунки з батьками, розваги і хобі... Тонко описані, багатогранні, сповнені гумору та справжніх емоцій історії зацікавлять і юних, і дорослих читачів.
Гридін, Сергій Гридін, Сергій. Не такий
[Текст] : Повість для підлітків, які шукають себе: Для старшого шкільного віку / Гридін, Сергій ; Худож. Н.Гайда. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. - 176 с. Ця книга вражає своєю відвертістю. Про школу, про родину, про суспільство, полишених на себе дітей, і взагалі про життя, яким воно є - без прикрас і без купюр, сповнене суворих реалій і випробувань. Може, хтось скаже, що бути дитиною, тим паче підлітком - просто. Але якщо ти відрізняєшся від решти, скажімо, надмірною вагою, тобі не оминути зневаги і знущань однолітків і навіть дорослих. Однак у тебе залишається шанс знайти у собі силу піднятися над своїми образами, зусиллям волі змусити себе стати кращим і простягнути руку допомоги слабшому
Малетич, Наталка Малетич, Наталка. Щоденник Ельфа
[Текст] : Оповідання: Для середнього шкільного віку / Малетич, Наталка ; Худож. А.Нечаєвський, Д.Нечаєвська. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. - 442 с. Герої оповідань Н.Малетич ходять вулицями різних міст і вчаться у різних школах, і вподобання у них неоднакові, та все ж вони багато у чому схожі, коли прагнуть самостійності у вчинках чи потрапляють у халепу. У кожного з них - своя історія, яка цілком могла би трапитися і з вами
Старк, Ульф. Старк, Ульф. Диваки і зануди
[Текст] : Роман: Для середнього шкільного віку / Старк, Ульф ; Пер. зі шв. Г.Кирпи; Худож. К.Садовщук. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. - 160 с. : іл. Симоні - дванадцять, і в її житті повно прикрощів: мама зв'язалась із занудною Інгве, через переїзд у нове помешкання треба змінити школу і покинути друзів, ще й зник улюблений пес - Кільрой. У новій школі дівчина мимоволі стає... Симоном, і їй навіть подобається спершу видавати себе за хлопця. Таємницю дівчинки знає лише дідусь-дивак. Але справжні проблеми починаються, коли Симона закохується...

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Допоможіть молодіжній бібліотеці

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці - Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки): (044) 288-23-36

ВГОРУ