Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою МСМБ було приємним, цікавим та корисним для вас. Будь ласка, допоможіть нам зробити бібліотеку ще краще, дайте відповідь на декілька питань.
Останнє оновлення: 21.08.2019 р.

Віршована мозаїка: 12 поетичних збірок, які варто прочитати цієї весни

березень, 2018 р.

Весна – час нових надій, очікування тепла та приємних переживань! А що може краще заінтригувати найтонші струни душі, ніж вдало підібрані в пориві натхнення рядки?

Пориньте у світ поетичних образів, порозмірковуйте про кохання та справжню дружбу, відчуйте трепет переживань поетів. Різні за тематикою, але актуальні та сучасні вірші сподобаються навіть найвибагливішим.

В нашій підбірці на вас чекають як і твори відомих поетів Дмитра Павличка, Сергія Жадана, Володимира Черепкова, Петра Селецького, так і поезії молодих талановитих початківців.

Читайте. Думайте. Насолоджуйтесь.

Усі книжки ви можете знайти у нашому абонементному відділі, звертайтесь!

​Ільницька, Любов Віталіївна. Ільницька, Любов Віталіївна.
Фіалкова поезія весни [Текст] : Поезії / Ільницька, Любов Віталіївна ; Худож. Л.В.Ільницька; Передм. авт. - К. : Самміт-Книга, 2017. - 48 с. : іл.
Поетичні образи весни подарують можливість разом із автором милуватися та розмірковувати над квітковими миттєвостями найоспіванішої пори року. Тематика видання - творче поєднання інтонаційних мотивів весни і фіалок.
Збірка проілюстрована авторськими художніми роботами.
Іващенко, Віталій. Іващенко, Віталій.
Мозаїка життя [Текст] : Поезії / Іващенко, Віталій ; Худож. І.Панаріна. - К. : Кит, 2002. - 348 с. : іл.
Віталій Іващенко - тележурналіст, автор і ведучий науково-популярних програм.
Мозаїка життя - книга віршів на життєві теми... Сім розділів: "Пізнання світу і себе", "Публіцистика", "Радості кохання", "Сльози кохання", "Кохання - що це?", "Усмішки" і "Поезія". Поезія, яку сприймає Ваша Душа, - це частина Вашої аури. Ці поезії допоможуть відчути безцінність і неповторність життя в усіх його проявах і іпостасях. Даруйте поезію близьким, знайомим і Ви побачите, скільки навколо однодумців.
Улюблені вірші про кохання [Текст] : Жіночий примірник / Упоряд. Б.Щавурський. - Тернопіль : Богдан, 2009. - 220 с. : іл.
Це щось неймовірне. Жінки гарно пишуть про кохання, але чоловічі вірші - це взагалі щось таке, яке навіть описати словами неможливо...
Жадан, Сергій Вікторович. Жадан, Сергій Вікторович.
Господь симпатизує аутсайдерам.10 книг віршів [Текст] : Збірка. Літературно-художнє видання / Жадан, Сергій Вікторович. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 512 с.
Ім'я Сергія Жадана відоме не тільки в Україні, а й далеко за кордоном. Поет, прозаїк, есеїст, перекладач, лауреат міжнародних премій, людина, яка об'єднує Схід і Захід... Поезія Сергія Жадана давно стала своєрідною візитівкою сучасної української літератури.
Ця книга - 10 поетичних збірок під однією обкладинкою - найповніше на сьогодні видання творів найулюбленішого українського поета. Ліричні, піднесені, меланхолійні, радісні, щемливі, медитативні, пронизливі, незнайомі і наново відкриті для себе вірші. Читайте. Смакуйте кожен рядок.
Золотоноша, Лілія. Золотоноша, Лілія.
Тепер або ніколи [Текст] : Поезії / Золотоноша, Лілія ; Передм. Д.Павличка. - К. : Фенікс, 2004. - 144 с. : іл.
Нова книжка Лілії Золотоноші - жіночі сповіді про кохання. Лірична героїня автора - сучасна жінка, яка чудово розуміється на тонкощах амурних справ, уміє сплітати хитромудрі інтриги, зачаровувати елегантною грою слів. Для неї Ерос - будівничий мостів між двома особистостями. Саме таку лірику пропонує нам молода, але вже відома поетеса, тема творчості якої - п'янке і шалене кохання...
Звичайно, в добірці є вірші різного плану, деякі - з близькою, а деякі - з дуже глибокою перспективою.
Селецький, Петро Іванович. Селецький, Петро Іванович.
Книга справджень [Текст] : Вірші та поеми / Селецький, Петро Іванович ; Худож. О.П.Селецька . - К. : Вид-во "Фенікс", 2016. - 208 с. : іл.
Творчості Петра Селецького, що стала відомою широкому загалу та здобула визнання у роки Незалежності, притамані глибокий ліризм, витончена афористичність, шляхетність думки, зворушлива чуттєвість.
У книзі сім розділів - як сім нот музичного ре­гістру. Власне, кожен розділ - це справжня «книга в книзі», покликана акцентувати на певному аспекті життя маленької людини у глобальному світі, відобразити одну з його граней...
Павличко, Дмитро Васильович. Павличко, Дмитро Васильович.
Таємниця твого обличчя [Текст] . - К.: Основи, 2015. - 240 с.
«Таємниця твого обличчя» - книжка інтимної і водночас філософської лірики Дмитра Павличка. Чи не вперше в українській літературі автор малює сцени найпотаємніших взаємин між чоловіком і жінкою, що раніше в нас вважалися забороненими. Деякі з уміщених тут віршів завдяки музиці О. Білаша стали піснями.
Справжня любов чоловіка до жінки, жінки до чоловіка - це почування, яке неможливо забути, воно діє як підсвідома пам'ять про чудо й радощі життя.
Ганжа, Степан. Ганжа, Степан.
Відлуння грому [Текст] : Поезії / Ганжа, Степан ; В авт. ред.; Худож. Р.Калиш. - К. : Логос, 2000. - 202 с. : іл.
Нова книжка лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка, видатного художника-килимаря Степана Ганжі "Відлуння грому" є поетичною сповіддю, з ліричних строф якої прозирають обриси рідних йому Жорнищ, що на Поділлі, та круговиди найекзотичніших країн, у яких йому, колишньому професійному танцівникові, пощастило побувати. Його віршам притаманна джерельна чистота помислів та висока громадянська позиція. Проникливе слово його пристрасне і емоційне. Поетичні образи ніжні й співчутливі, бо виринають із найпотаємніших глибин серця.
Антологія майданівських віршів Небесна сотня [Текст] : Антологія майданівських віршів / Упор., передм. Л.Воронюк. - Чернівці : Букрек, 2014. - 400 с. : іл.
До антології "Небесна сотня" ввійшли вірші понад двохсот сучасних та інших письменників (з України, Польщі, Білорусі, Франції, Росії, Італії, Канади, США), а також непрофесійних авторів про революційну боротьбу українців протягом листопада 2013- лютого 2014 років проти тиранічної влади. Втім, не так проти влади, як за своє майбутнє...
Ця антологія є першою спробою зібрати, упорядкувати та збе­регти майданівські вірші, написані українською, російською, білоруською, польською, французькою мовами. Антологія «Небесна Сотня» претендує на високе звання «народна книга».
Черепков, Володимир Федорович. Черепков, Володимир Федорович.
Все залишається у Слові [Текст] : Літературно-художнє видання / Черепков, Володимир Федорович ; Худож. І.Пенчарська. - 2 кн. в суперобкл. - К. : Парламентське вид-во, 2007. - 208 с. : ил.
До книги ввійшли вірші, написані українською мовою вже тоді, як Володимир Черепков став відомим російським поетом. Інтонації, мелодика і зміст поезії залишаються однаково пристрасними і чесними. Що покликало його зробити такий "мовний вибір"? Голос крові - найперша причина. І це ще одне підтвердження того, що дух людський, закодований у слові, такий же невмирущий, як і саме слово
Болабольченко, Анатолій Андрійович. Болабольченко, Анатолій Андрійович.
Вибрані поезії та переклади [Текст] / Болабольченко, Анатолій Андрійович. - К. : Щек, 2010. - 376 с.
Анатолій Андрійович Болабольченко - український прозаїк, поет, перекладач. В його доробку близько 50 книг - прози, поезії та перекладів
Його поетичні твори - це буквально кілька строф, іноді навіть не строф, а рядків, що часто й не претендують на самостійну, завершену річ. Вони існують як щось повсякденне: як будинки і дерева... До них звикаєш, на них майже не звертаєш уваги, і все ж - вони творять життєву гармонію, котра ніколи не набридає: Поетичні мініатюри Анатолія Болабольченка схожі на шматочки мозаїки, з яких зібране велике художнє панно. Кожна окремо - ніби вихоплена з контексту поодинока думка, а вишикувані в певній послідовності - то вже розповідь про людське життя, в якому є і світлі радощі, й сум самотності.
До його книг, як і до річки чи лісу, хочеться повертатися ще і ще, аби побути на самоті, подумати, поміркувати, набратися сили і снаги, розвіяти прикрощі й печалі, щоб потім вкотре збагнути одвічну істину - життя триває.
Даниленко, Мар'яна. Даниленко, Мар'яна.
Іншими очима [Текст] : Поезії / Даниленко, Мар'яна. - Харків : Майдан, 2016. - 100 с.
Її тексти пронизані настроєм часу, щемливим і страшним теперішнім, але вони в хорошому сенсі класичні. Кожен, хто тримався зубами за повітря і коханих у ці страшні три роки, кожен, кому не вистачає любові у її найчистішому сенсі, виваженої, зрілої і сильної, як смерть (ми ж знаємо, що любов сильна, як смерть, і ще сильніша?) - кожен знайде тут рядок для себе...

Звертайтеся за адресою: м.Київ, вул. Л.Толстого, 49.

Довідки за тел.: (044) 288-30-12

Наш Електронний каталог

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Допоможіть молодіжній бібліотеці

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці - Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки): (044) 288-23-36

ВГОРУ