Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою МСМБ було приємним, цікавим та корисним для вас. Будь ласка, допоможіть нам зробити бібліотеку ще краще, дайте відповідь на декілька питань.
Останнє оновлення: 23.08.2019 р.

20 лютого – День пам’яті Героїв Небесної Сотні

Чи пам’ятаємо ми, що спонукало мільйони українців вийти на Майдан?
За що загинули Герої Небесної Сотні?
З того часу багато чого змінилося, але багато чого ще і не змінилося.
Напередодні річниці пам’яті Героїв Небесної Сотні варто було б пригадати ключові події тієї зими.

Пропонуємо підбірку книг про Революцію гідності (листопад 2013-лютий 2014 рр.) та подальший розвиток нашої історії – окупацію Криму, війну на Сході України. Серед цих книг документальні дослідження і поезії, художні романи і журналістські розслідування, військові репортажі та історичні хроніки, але всі вони про одне – про волю, силу та мужність. Про людей, які показали приклади жертовності, високої самоорганізованості, вміння змінюватись і долати будь-які труднощі та виклики.

Вони жертвували і жертвують собою заради мрії бачити свою країну іншою. І таких людей достатньо, щоб запалити своєю енергією інших, втомлених від безвиході, брехні і безнадії.

Вічна слава Героям!

Тепер декілька слів про авторів цих книг.

Тарас Березовець – український політичний експерт, один з найвідоміших українських політконсультантів, який вже тривалий час працює з топ-політиками України. Із перших днів анексії Криму зайнявся боротьбою з кремлівською пропагандистською машиною, організовуючи наукові заходи в Україні і за кордоном. У грудні 2014 року створив і очолив проект Free Crimea, в рамках якого був підготовлений перший аналітичний звіт про ситуацію з правами людини „Чорна книга окупації Криму”.

Сергій Лойко – кореспондент і фотограф Los Angeles Times, який спеціалізується на війнах і збройних конфліктах. Висвітлював військові дії в Нагірному Карабаху, Румунії, Таджикистані, Чечні, Грузії, Афганістані, Іраку. Українську революцію й подальшу війну Сергій описував практично без перерви з першого дня – з 30 листопада 2013 року по лютий 2015-го. Він був єдиним іноземним кореспондентом, який побував у Донецькому аеропорту у жовтні 2014 року і провів там чотири повних дні з кіборгами.

Юрій Фельштинський – російсько-американський історик, редактор-упорядник і коментатор десятка томів архівних документів з російської історії. Колишній радник Бориса Березовського, керівник проекту з розшифрування та публікації „плівок Кучми”. Автор книги „Третя світова: битва за Україну”, у якій висвітлює історію російсько-українського конфлікту, геополітики, роботи спецслужб.

Михайло Станчев – доктор історичних наук, професор, академік Болгарської академії наук. Колишній радник МЗС України та посольства України у Республіці Болгарія. Автор 17 монографій та понад 250 статей з болгаристики та міжнародних відносин. Викладав у ВНЗ Севастополя та Харкова, виступав із лекціями у США, Франції, Німеччині, Італії, Японії, Болгарії. Автор книги „Третя світова: битва за Україну”, у якій здійснює короткий екскурс в історію України, від її виникнення і до нині, водночас аналізуючи відносини України з Росією.

Степан Процюк - сучасний український письменник, якого вважають одним із найконтроверсійніших сучасних письменників-інтелектуалів. Автор мав літературні вечори у багатьох містах України: Києві, Харкові, Львові, Одесі, Тернополі, Ужгороді, Чернівцях, Луцьку, а також містах Европи - Кракові, Берліні, Оломоуці тощо. Твори Степана Процюка перекладені кількома іноземними мовами (німецькою, російською, словацькою). Новий роман С.Процюка «Під крилами великої Матері» - суспільно-історичний, він торкається подій Євромайдану. Позначений помітною стилістичною легкістю та прозорістю.

Всі представлені книги є частиною фондів нашої бібліотеки.
Ви маєте можливість з ними ознайомитись, відвідавши абонементний відділ «Книголюб» за адресою: вул. Льва Толстого, 49.
Додаткову інформацію Ви отримаєте за тел. (044) 288-30-12 та в Електронному каталозі бібліотеки.
 Війни Путіна. Чечня, Грузія, Україна: незасвоєні уроки минулого Харпен, Марсель Х. Ван. Війни Путіна. Чечня, Грузія, Україна: незасвоєні уроки минулого [Текст] = Putin's Wars: The Rise of Russia's New Imperialism : Науково-популярне видання / Харпен, Марсель Х. Ван ; Пер. з англ. - Харків : Віват, 2015. - 304 с. : іл. - Путін, Україна і Захід. Передмова до українського видання: с.4. Ця книга – глибокий аналіз воєнних подій у Чечні, Грузії та Україні, що забрали тисячі життів. Це погляд людини, яка не беручи участі у війнах, педантично систематизує факти, що вразили світ, оцінює їх з позицій міжнародного права і шукає вихід із пануючого беззаконня. Які засоби, у тому числі заборонені міжнародними документами, використовує російський президент, щоб зберегти свою владу? Історія розвивається по спіралі, і сценарій, на жаль, повторюється вже не раз. Але хто заважає нам, озброївшись знанням, дати відсіч і захистити себе?
АТО. Історії зі Сходу на Захід Сурженко, Маргарита. АТО. Історії зі Сходу на Захід [Текст] : Літературно-художнє видання / Сурженко, Маргарита. - Брустурів : Дискурсус, 2014. - 84 с. Для когось АТО – просто три букви. Для когось – справжнє випробування. Що зробили б ви, якби одного дня залишились без нічого? Чи змогли б знайти в собі сили боротися далі, бо рідне місто виштовхнуло вас зі своїх обіймів і змусило починати все заново? Герої цієї книги, вже маючи певні здобутки у житті, опинилися на новому старті, тримаючи в руках лише невеликі рюкзаки. Попереду – невідомість і Україна, якої вони ніколи по справжньому не знали. Із собою вдалося взяти небагато: свої мрії, страхи, стереотипи, комплекси, віру й надію. Саме це стало їхньою цеглою для фундаменту нового життя, їхньою зброєю для боротьби із випробуваннями...
 Вірші з війни Гуменюк, Борис Борисович. Вірші з війни [Текст] : Поезії / Худож. О.Морозова. - К. : Ярославів Вал, 2015. - 136 с. : іл. - (Сучасна поезія). Про війну і душу сьогодні можна писати тільки так, як пише Борис Гуменюк. Саме за збірку „Вірші з війни” автор став лауреатом літературної премії ім. В.Свідзінського. І саме таким поетам віриш, адже Борис Гуменюк має за своє кредо „життя як творчість і творчість як життя”, - найкращий тому доказ те, що написана ця збірка під свист ворожої артилерії в с.Піски, де Борис тримає лінію оборони у складі добровольчого батальону ОУН.
Катастрофа і тріумф. Історії українських Героїв Семенченко, Марія. Катастрофа і тріумф. Історії українських Героїв [Текст] : Публіцистичне видання / Семенченко, Марія ; Вст. сл. авт.; Під ред. Л.Івшиної. - К. : Українська прес-група, 2015. - 296 с. : іл. - (Бібліотека газети "День"). - Слово до читачів: с.3; Про упорядників: с.292. Це книга – про тих, хто пішов боронити нашу землю та зберегти єдність країни. Про тих, хто робив героїчні вчинки, просто добре виконуючи свою роботу і залишаючись вірним присязі. Вона – про силу, волю, мужність. Про Героїв. Тих, хто загинув, і тих, хто вижив, пройшов, пережив. За час війни на сході „День” зібрав і опублікував стільки історій, що вистачило б на кілька томів.
Я-свідок. Записки з окупованого Луганська Торба, Валентин. Я-свідок. Записки з окупованого Луганська [Текст] : Роман: Художнє видання / Торба, Валентин ; Під ред. Л.Івшиної; Фотогр. В.Торби. - К. : Українська прес-група, 2015. - 384 с. : іл. - (Бібліотека газети "День"). - Слово до читачів: с.3; Про упорядників: с.382. У цій книжці зібрано спогади, фрагменти щоденника та статей, які із окупації для автора стали вікном в Україну. Інколи без світла, інколи без надії на звільнення, інколи без можливості повідомити про себе з тенет заблокованого міста, яке перетворилося на пастку. Це та книга, типографська фарба якої пахне кров’ю і просякнута слізьми. Вона розповість про втрату і біль, про героїзм і безпорадність, про те, що довелося пережити українцям на Донбасі і що ще прийдеться їм винести...
Іловайськ Положій, Євген Вікторович. Іловайськ [Текст] : Розповіді про справжніх людей: Літературно-художнє видання / Положій, Євген Вікторович ; Худож. В.А.Бондар. - Харків : Фоліо, 2015. - 378 с. : іл. - Передмова: с.3; Глосарій: с.377. Роман Євгена Положія, українського письменника, журналіста, громадського діяча та головного редактора газети «Панорама», – розповідь про війну без купюр та сантиментів. Текст побудовано на реальних подіях – свої історії авторові розповіли близько 100 очевидців жахливих подій – бійці добровольчих батальйонів «Донбас», «Дніпро-1», «Херсон», «Миротворець», 39-го («Дніпро-2»), 40-го («Кривбас»), 42-го батальйонів територіальної оборони, солдати та офіцери 17-ї танкової бригади, 51-ї, 92-ї, 93-ї бригад ЗСУ, прикордонники Сумського пересувного загону. Деякі з цих розповідей увійшли до книги. Поміж героїв, що мають реальних прототипів, – вигадані персонажі. Усі вони є жертвами війни та її героями. В їхніх історіях – цинізм війни поряд із людяністю, що між життям і смертю стає порятунком та прихистком.
Аеропорт Лойко, Сергей Аеропорт [Текст] : Роман: Художнє видання / Лойко, Сергей. - К. : Брайт Стар Паблішінг , 2015. - 344 с. : іл. - Подяка: с.8; Від автора: с.10. Ця книга - не хроніка, не розслідування, не літопис. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. Роман не тільки і не стільки про війну. Він про любов, зраду, пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль і смерть. Іншими словами про наше сьогоднішнє й учорашнє життя.
АД 242. Історії мужності, братерства та самопожертви АД 242. Історії мужності, братерства та самопожертви [Текст] : Популярне видання / Укл. І.Штогрін; Фотогр. С.Лойка. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. - 352 с. : іл. - Передмова: с.5. Масштабний книжковий проект про оборону Донецького аеропорту спільно з Радіо «Свобода»! Журналісти зібрали унікальний матеріал: понад 100 інтерв’ю, десятки ексклюзивних фото з місця подій. Також до книги увійшли розповіді й фото кореспондента „The Los Angeles Times” Сергія Лойка. Книга про 242 дні боїв в аеропорту Донецька, або в „АДу”, як його назвали оборонці летовища, - це свідчення кіборгів, розповіді волонтерів та журналістів, коментарі військових експертів та аналітиків з України, Росії, США та Канади. Читайте про життя і смерть, про відчайдушність і страх, про любов і дружбу...
Война на три буквы. Сергацкова, Екатерина Игоревна. Война на три буквы. Между внутренним конфликтом и внешним вмешательством [Текст] : Хроника противостояния в репортажах и свидетельствах очевидцев: Общественно-политическое издание / Сергацкова, Екатерина, Чапай, Артём, Максаков, Владимир ; Худож. Л.П.Вировец, Фотогр. Е.Сергаковой, А.Чапая. - Харьков : Фолио, 2015. - 381 с. : ил., фотогр. - От авторов: с.7. У цій книзі опубліковані репортажі й зібрані свідчення очевидців про те, що відбулося в Україні у період з 22 лютого 2014 до початку 2015: про анексію Криму, антитерористичну операцію на Донбасі, про трагедію в Одесі і війну, що розгорнулася після незаконних референдумів, яку назвали трьома буквами: АТО. Автори, що безпосередньо побували в „гарячих точках” України, намагаються розібратись, що ж відбувається насправді, як правильно назвати ці воєнні дії: антитерористичною операцією, громадянським конфліктом або російсько-українською війною, що змінила і Україну, і світ навколо неї.
Укри. Бойова проза Жолдак, Богдан Олексійович. Укри. Бойова проза [Текст] : Кіноповість / Жолдак, Богдан Олексійович. - К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. - 224 с. : іл. Кіноповість „УКРИ” відомого українського письменника, драматурга та кіносценариста Богдана Жолдака – це бойова проза про сучасне АТО. Ця книга – суцільний „екшн”, заснований на реальних подіях російсько-української гібридної війни, в якій сучасні українці, подібно до героїв „Енеїди”, відчайдушно жартують зі смертю, захищаючи свою землю і честь.
Велика війна 2014: Україна: виклики, події, матеріали Слабошпицький, Михайло Федотович. Велика війна 2014: Україна: виклики, події, матеріали [Текст] : Документально-публіцистичне видання / Слабошпицький, Михайло. - К. : Ярославів Вал, 2015. - 320 с. : іл. Стихійна антологія війни і літератури, складена з історій, які не повинні пропасти – саме так можна сказати про нову книгу Михайла Слабошпицького. Це книжка про війну і суспільство. Про наші надії, розчарування і про обов’язок перед народом. Пафос книги не надто оптимістичний, адже описані в ній події не мають художніх прикрас чи перебільшень і зображують реальні ситуації, часом абсурдні, доповнені неприємною правдою воєнної дійсності. Проте основними героями книги Михайла Слабошпицького є люди, які подолали страх, які вже не хочуть бути лузерами, які здатні вимагати дотримання законів і правил як на міжнародній арені, так і у відносинах влади та народу.
Третя світова: Битва за Україну Фельштинський, Юрій Георгійович. Третя світова: Битва за Україну [Текст] : Громадсько-політичне видання / Фельштинський, Юрій, Станчев, Михайло ; Пер. з рос. В.Єшкілєва. - К. : Наш Формат, 2015. - 408 с. : іл. - Замість передмови. Випереджаючи час: с.4; Додаток. "Із плівок Леоніда Кучми": с.335. Чи переросте битва за Україну у Третю світову війну або ж стане для Росії новим Афганістаном, що призведе до краху режим Путіна – основне питання, на яке шукають відповідь – всесвітньо відомий історик Юрій Фельштинський та екс-радник МЗС України Михайло Станчев. Гострий лікбез з авторськими ремарками охоплює дражливі моменти історії російсько-українського конфлікту – від давніх часів і до тепер, зокрема проблематику економічного та газового шантажу Росії, а також далекосяжні плани та спроби Росії створити з України плацдарм для подальшої інвазії в східноєвропейські країни.
Анексія: острів Крим. Хроніки Березовець, Тарас Валерійович. Анексія: острів Крим. Хроніки "гібридної війни" [Текст] : Публіцистичне видання / Березовець, Тарас ; Фотогр. С.Лойка. - К. : Брайт Стар Паблішінг , 2015. - 392 с. : іл. - Крим. Присвята: с.15; Дійові особи: с.18; Передмова: с.23; Крим. Післямова: с.368; Примітки: с.370. У книзі відомий експерт кримчанин Тарас Березовець аналізує механізми й технології так званої гібридної війни, розв’язаної військами Російської Федерації та території АР Крим. Книга містить ексклюзивні свідчення, надані спеціально для цієї книги українськими, російськими й міжнародними політиками, військовими, експертами, журналістами, активістами, які стали очевидцями окупації.
 Майданний семестр. Революционные хроники киевского препода Галушко, Кирилл Юрійович. Майданний семестр. Революционные хроники киевского препода [Текст] : Роман / Галушко, Кирилл ; Худож. А.Коцяк. - Черновцы : Книги-XXI, 2015. - 320 с. : іл. - От автора: с.3. Справжні драми і дуже прості людські стосунки київської зими 2013-2014 років описані в романі автора, який вже давно відомий не як літератор, а як професійний історик та соціолог, популярний викладач і лектор. Двомовність твору – принципова для автора, який вважає, що Україна вище пошуку дріб’язкових відмінностей між її громадянами. Книжка читається великою мірою як річ параісторична. Кирило Галушко приділяє величезну увагу фактурі історичного часу. Це і канва революційних подій, виписаних не завжди чітко документально, однак психологічно і настроєво правдоподібно; і реалії, які можна назвати позаполітичними. Тож книжка становить інтерес як відображення тенденцій громадської думки „освіченого” прошарку киян.
 Коли брати стають ворогами... Фіалко, Ніна Іванівна. Коли брати стають ворогами... [Текст] : Повість-есей: Літературно-художнє видання / Фіалко, Ніна Іванівна ; Вст. ст. І.Дем'янова. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2015. - 368 с. : іл. - Роздуми, висновки, застереження: с.3. - Вст. ст. І.Дем'янова: с.3. Нова книга Ніни Фіалко дає змогу читачам оцінити події 2013-2014 років поглядом „майданутої”. Авторка твору змушує нас осмислити багато подій, які відбувалися на українській землі. Читачі дізнаються про деякі моменти з історії України, які не висвітлювали в підручниках і про які не дискутували в періодиці. Лише після Революції Гідності стало можливим говорити і писати про те, що нас хвилює, але досі не заведено обговорювати все відверто.
Українки - героям Майдану Материнська молитва. Українки - героям Майдану [Текст] : Поезії / Під ред. Л.Сердунич; Передм. Т.Череп-Пероганич, Ю.Пероганича. - К. : Наш Формат, 2014. - 74 с. : іл. - Замість передмови: с.3. У збірнику вміщені поезії, присвячені захисникам України – героям Майдану 2013-14 років. Автори творів – це відомі поетеси, і звичайні жінки, яким болить доля рідної країни і доля тих, хто став на шлях боротьби за неї.
Під крилами великої Матері. Ментальний Майдан Процюк, Степан Васильович. Під крилами великої Матері. Ментальний Майдан [Текст] : Роман / Процюк, Степан ; Післ. Б.Пастуха. - Брустурів : Дискурсус, 2015. - 240 с. : іл. - Під крилами зраненої богородиці: с.232. Цей роман суспільно-історичний – торкається подій Євромайдану. Головний герой хоче, але через хворобу тіла не може бути на Майдані. Чому він так болісно це сприймає? Чого бажає? Новий роман Степана Процюка – це свідомість доби в „хірургічному” розрізі. Усі нутрощі – напоказ. Але тільки так кожен з нас може зрозуміти, хто він такий... Чому на одному плечі сидить невидимий „мамай”, а на іншому „ватник”?
Трач, Надія Степанівна. "Разом - сила!": Риторика українського спротиву [Текст] : Соціолінгвістичні есеї / Трач, Надія. - К. : Кліо, 2015. - 144 с. : іл. - Бібліографія: с.136; Джерела ілюстративного матеріалу: с.142. - Передмова і подяки: с.6; У пошуках дослідницького методу: с.10; Додаток 1. Слогани українського спротиву (2013-2015 рр.): с.107; Додаток 2. Пісні українського спротиву: с.129. У збірці есеїв авторка пропонує читачеві аналіз понад восьмисот слогадів українського спротиву – у фокус потрапляє період Євромайдану 2013-2014 рр. Та подальший розвиток подій у сучасній Україні. В есеях, які мають і наукове підгрунтя, риторику суспільних подій висвітлено у науково-публіцистичному стилі. У мові протесту і подальшого українського спротиву переплелися вербальна агресія і мовне злагіднення, архаїчні і модерні риси, елементи літературних мов і соціолектів.
Євромайдан. Звичайні герої Гук, Наталя Олександрівна. Євромайдан. Звичайні герої [Текст] : Публіцистичне видання / Гук, Наталя. - К. : Брайт Стар Паблішінг , 2015. - 144 с. : іл. - Передмова: с.5; Про авторку: с.140. Це збірка розповідей про звичайних і водночас неймовірних людей, які створили революцію 2013-2014 років. Тут усього потрошку: долання меж і страхів, шалена любов до Батьківщини, рішучість діяти, бажання залишити нащадкам єдину та квітучу Україну, переосмислення буття й відкриття нового себе, сміливість відстоювати свободу, перемога над байдужістю, буденні дива. Але основа всіх подій єдина – прагнення змінити світ на краще та віра, яка не знає слова „неможливо”.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Допоможіть молодіжній бібліотеці

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці - Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки): (044) 288-23-36

ВГОРУ