Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

День пам'яті жертв Голодоморів Правда про наше трагічне минуле…

Поділіться цією сторінкою:

Голодомор – один із наймаштабніших злочинів проти людяності в історії світу. Від усвідомлення кількості жертв штучного голоду та масового винищення населення України – холоне кров та болем відгукується в наших серцях.

Українців убивали голодом через їхню національність, мову, ідентичність, які були неприйнятні для кривавої тоталітарної машини. Ті, кому тоді вдалося вижити, мовчали багато десятків років. Інакше можна було наразити на небезпеку себе і всіх близьких та знайомих. Тоді радянська влада досягла бажаного – опір населення зламали, знищивши тих, хто його чинив. Ті, хто вижили були залякані та добре пам’ятали, що може бути з тими, хто чинить спротив, що вбити можуть не лише зброєю, а й голодом. Минуло багато років, перш ніж світові відкрився один з найбільших злочинів проти людства.

Унаслідок політики радянської влади на території України у 1932-1933 роках було знищено мільйони людей. За кількістю населення – це ціла європейська держава. Знищено за те, що вони мирно жили, ростили хліб і своє майбутнє на щедрій, дарованій Богом землі.

На 2020 рік Голодомор визнали геноцидом 17 країн. Для України це означає потребу глибокого переосмислення свого минулого, його впливу на нас сьогодні і того, в якому напрямку варто рухатися далі. Для людства – це урок про те, якою дорогою може бути ціна мовчазної бездіяльності проти злочинів світового масштабу.

Таке не підлягає забуттю… Про ті страшні події вже написано багато книжок, наукових праць, статей, знято чимало фільмів. А втім, як і раніше, залишилося багато таємниць, і запитань інколи більше, ніж відповідей. Ми підготували добірку книг, які допоможуть зрозуміти і осмислити бодай частину гіркої правди, про наше трагічне минуле, про те, як нас знищували, аби нація українців щезла як така.

Куліш Андрій Куліш, Андрій.
Голодомор 1932-1933 рр. [Текст] : Причини, жертви, злочинці / Куліш, Андрій. - К. : Центр учбової літератури, 2020. - 130 с.
Голодомор українців 1932-1933 рр. є найбільшою трагедією і найтяжчим злочином за всю історію людства. Кількість жертв у справжній війні проти селянства перевищувала загальну кількість загиблих у всіх країнах під час першої світової війни. Висвітлені автором у цій роботі думки не вкладаються у загальноприйняті концепції, але він намагався опиратися на факти, а не на концепції, при цьому він старався зробити роботу науково достовірною та доступною широкому колу читачів
Лапчинська Ніна Василівна Лапчинська Ніна Василівна.
33 запитання і відповіді про Голодомор-геноцид [Текст] : Науково-популярне видання / Лапчинська Ніна Василівна. - Дрогобич : Коло, 2018. - 88 с. : іл. - Радимо почитати: с.82.
Науково-популярне видання, що дає відповідь на основні питання про Голодомор в Україні. Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їх фізичне знищення. Така політика режиму – злочин проти людяності, який відповідає Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього, – повідомляє Український інститут національної пам’яті
Національний музей Голодомору-геноциду Національний музей Голодомору-геноциду.
Енциклопедія Голодомору 1932-1933 років в Україні [Текст] : Довідкове видання / Вст. сл. Є.Нищука; Передм., авт. текст В.Марочка. - Дрогобич : Коло, 2018. - 576 с.
Науково-меморіальне видання інформативно відтворює причини, обставини, соціально-психологічні та статистично-демографічні наслідки Голодомору-геноциду в Україні. Енциклопедія має понад тисячу статей, які стосуються персоналій, подій, явищ, термінологічного, історіографічного, меморіально-історичного, демографічного, антропологічного дискурсів Голодомору
Національний музей Голодомору-геноциду; Інститут дослідження Голодомору Національний музей Голодомору-геноциду; Інститут дослідження Голодомору.
Міфи про Голодомор [Текст] : Науково-популярне видання / Текст В.Брехуненко. - Дрогобич : Коло, 2020. - 68 с.
Науково-популярне видання, що спростовує ключові міфи про Голодомор в Україні, які були спрямовані на те, щоб заперечити сам факт Голодомору, розмити геноцидну природу цього найкривавішого злочину проти українців, зняти з Кремля тавро організатора й перекласти відповідальність за всі події на рядових виконавців. На підставі наукових аргументів проаналізовано ідеологічну мету кожного міфу, історичне підґрунтя для спекуляцій, розлого обґрунтовано документальні підстави заперечення спотворених образів Голодомору-геноциду, цілеспрямовано нав'язуваних Москвою протягом майже століття
Сергійчук Володимир Сергійчук, Володимир.
Як нас морили голодом [Текст] : Наукове видання / Сергійчук, Володимир. - К. : ПП Сергійчук М.І., 2006. - 392 с.
На основі невідомих до недавнього часу документів із колишніх таємних архівів простежено геноцид українського народу в ХХ ст. через штучні голодомори, організовані більшовицькою владою. Уперше в одному дослідженні мовою документів розповідається про голодомори 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 років. Крім того, наводяться документи про спробу комуністичного режиму приховати перед світом правду про голод в Україні і розповідається про зусилля українців у діаспорі, які домагалися визнати цю трагедію геноцидом нашого народу і добилися цього від найвідоміших правників західного світу. Видання розраховане на всіх, хто хоче знати правду про ці страшні сторінки української історії
​Бондарчук Андрій Бондарчук, Андрій.
Уклін ангелу [Текст] : Художньо-документальне видання / Бондарчук, Андрій ; Вст. сл. автора. - Луцьк : Надстир'я, 2018. - 196 с.
Про трагічні події в історії українського народу - два останні голодомори
Касьянов Георгій Касьянов, Георгій.
Розрита могила. Голод 1932-1933 років у політиці, пам'яті та історії (1980-ті - 2000-ні) [Текст] : Наукове видання / Касьянов, Георгій ; Передм. та післям. автора; Худож. М.Мендель. - Видання 2-ге. - Х. : Фоліо, 2019. - 298 с. - Передмова до другого видання: с.3; Чого я не сказав і не написав?: с.5.
Саме про те, як представлений Голодомор в історіографії, політиці, пам’яті, міжнародних відносинах, внутрішньополітичній боротьбі в Україні, - ця книга. Автор задається питанням, наскільки професійний історик може бути незалежним від впливу політики і настроїв суспільства. Політика впливає на історіографію чи історіографія на політиків? Як формується і чи змінюється історична пам’ять під дією сучасних політичних процесів? Ці та інші питання розглядаються на прикладі становлення та поширення історичного образу Голодомору 1832-1933 років в Україні
Марочко Василь Марочко, Василь.
Йосип Сталін - фельдмаршал Голодомору [Текст] : Науково-популярне видання / Марочко, Василь ; Передм. і післям. автора. - К. : Видавець Мельник М.Ю., 2020. - 104 с.
У праці висвітлено тактико-стратегічний задум сталінської політики хлібозаготівлі, особисту участь Сталіна у «розверстанні» обсягів примусового вилучення селянського хліба, республіканських та обласних планів заготівлі, ініціювання кремлівським володарем судових репресій проти так званих «ухильників» і «саботажників»
Національний музей Голодомору-геноциду Національний музей Голодомору-геноциду.
Проблема екзистенційного вибору під час Голодомору-геноциду [Текст] : Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (20 листопада 2019 року) / Упор. І.Батирєва; Ю.Коцур. - К. : Видавець Мельник М.Ю., 2020. - 312 с.
У збірці проаналізовано, в яких умовах українцям довелося робити екзистенційний вибір, як деформувався внутрішній світ людини, втягнуту у щоденну і щохвилинну боротьбу за виживання, людину, яка бачила навкруг себе муки і смерть найдорожчих їй людей і була нездатною хоч щось вдіяти
Сергійчук Володимир Сергійчук, Володимир.
В ім'я правди й історичної справедливості, або вимушена післямова до виступу на Міжнародному форумі з Голодомору [Текст] : Лекція. Наукове видання / Сергійчук, Володимир. - К. : Видавничий дім "Києво-Могилянська академія", 2020. - 50 с.
Лекція присвячена проблемі визначення ознак та підрахунку жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні. На основі дослідження первинних документів українських архівів стверджується, що мінімальні втрати від цієї трагедії становлять щонайменше сім мільйонів осіб. Це засвідчується як документами про рух населення, так і статистичними даними. Особливо важливим є наповнення початкових класів, зокрема першого в 1932-1940 роках порівняно з кількістю народжених відповідно у 1924-1932 роках
Стасюк Олеся Стасюк, Олеся.
Нариси про Голодомор. Або навіщо нам потрібно знати всю правду про геноцид українців [Текст] : Науково-популярне видання. - К. : Видавець Мельник М.Ю., 2019. - 216 с.
Безумовно, Голодомор-геноцид1932-1933 років - це лише один епізод у набагато довшій та складнішій історії примусу, придушення та насильства проти українців з боку комуністичного режиму, але оскільки предметом розглядом є саме він, то хотілося б почати з розуміння суті цього злочину

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ