Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

"Китай — гігант Азії"

Поділіться цією сторінкою:

Коли Європа знаходилася ще в дитячому та підлітковому періоді розвитку, китайські астрономи в справжніх наукових обсерваторіях вже відкривали нові сузір’я та галактики, китайські лікарі лікували не якусь окрему людську хворобу, а конкретну людину, починаючи з її емоційно-психологічного та духовного стану. Китайські мореплавці першими, на своїх кораблях велетах з імператорського Золотого флоту досягли Австралії, Африки та Америки. Їх старовинні карти, з прокладеними маршрутами та відкритими материками, зберігалися в португальських та іспанських королівських скарбницях, строго засекречені. Вони допомогли європейцям відкрити потім світ заново. Китайські умільці подарували світу секрет порцеляни, паперу, шовку, фарб та барвників. Велика китайська стіна стала одним із символів земної цивілізації та людської могутності. І так перед нами Китай – гігант Азії.  

Знайомство з Китаєм.

«В обретении новой судьбы
 проявляется вечность»
(Даодецзин)

Мензис, Г. 1421 – год, когда Китай открыл мир. – М.: Изд-во Яуза, Изд - во Эксмо, 2004. – 640с., илл.
Ця книга перевернула уяву про епоху Великих відкриттів. Колумб та інші великі мореплавці не були першовідкривачами. Світ відкрили КИТАЙЦІ. Сама грандіозна експедиція, із чотирьох китайських флотів, розпочалася 1421 року. Записів майже не збереглося. Уціліли тільки карти, які підтверджують, що китайці обігнули Африку, перетнули Атлантичний океан, дібралися до Антарктики, Америки, пройшли Тихий океан і досягли Австралії.
Колумб, Васко де Гамма, Магеллан і Кук брали з собою копії китайських карт (засекречених у королівських скарбницях), але проголосили СЕБЕ першовідкривачами.

Сладковский, М.И. Знакомство с Китаем и китайцами. – М.:      Мысль, 1984. – 381с.; ил.
Екскурс в історію Китаю сполучено в книзі з описом звичаїв та побуту китайців.

Китай. Карманная енциклопедия. /Сост. А.Ф. Кондрашевский, И.В. Кочергин. – М.: ИД «Муравей - Гайд», 2000. – 256с.
Короткий довідник містить основні відомості з географії, історії, літератури економіки культури Китаю.

Китай. Путеводитель / Отв. ред. Л.Захарова. – М.: „ЄКОМ - ПРЕСС”, 1998. – 402с.
Цей путівник просто чудова знахідка для бажаючих подорожувати по Китаю. Окрім основних відомостей, він містить дуже корисні додатки з картами, маршрутами транспорту, практичними порадами, екскурсіями, адресами готелів магазинів і навіть коротенький розмовник.

Борох, О.Н. Современная китайская экономическая мысль. – М.: «Восточная литература» РАН, 1998. – 295 с.
Книга досліджує напрями в китайській економічній науці періоду реформ, розглядає вплив китайської культурної традиції на економічну думку .

ГЕО. – 2005. – № 6.
Цей примірник часопису «Geo» повністю присвячено столиці Китаю, її історії, особливостям, таємницям і традиціям.

Історія піднебесної

Васильєв, К.В. Истоки китайской цивилизации. – М.: “Восточная литература” РАН, 1998. – 319с.
Монографія видатного петербурзького китаєзнавця містить широкі дослідження з історії та культури древнього Китаю, починаючи від виникнення держави до заснування першої імперії Цинь.

История Китая: Учебник./ Под ред. А. В. Меликсетова. – М.: Изд-во МГУ, 1998. – 736с.
Історія Китаю з найдавніших часів до наших днів.

Кравцова, М. Е. История культуры Китая. – СПб. «Лань», 1999. – 416с.
Повна картина історії розвитку і стану культури Китаю, з глибокої давнини до сьогодення, в усіх її традиціях і духовних цінностях.

Сидихменов, В.Я. Китай: страницы прошлого. – Смоленск: Русич, 2000. – 464с., илл. . – (Популярная историческая бібліотека)
Книга розповідає про звичаї, обряди, повір`я, сімейний уклад  китайців. Автор розповідає, в захопливій формі, про життя Китаю при династії Цинь.

Фитцджеральд, С. П. Китай. Краткая история культуры / Пер. с англ. Р.В. Котенко. – СПб.: Изд-во. Евразия, 1998. – 456с., илл.
Книга англійського професора С. П. Фітцджеральда – це обширний і глибокий почерк історії Китаю від неоліту до кінця ХІХ століття.

Бамбукові сторінки
Літературні пам’ятники древнього Китаю

Пурпурная яшма: китайская повествовательная проза І-VІ веков. Пер. с кит. Г. Ярославцева. – М.: Худож. лит, 1980. – 366 с.
Збірка містить кращі зразки китайської прози I-VI ст. – древні китайські повісті, розповіді про чудеса, історичні та гумористичні  оповідання.

Книга прозрений: Восточные Арабески / Сост. В.В. Малявин. – М.: Наталис, 1997. – 448с. ил.
Збірка ессе, перекладів і досліджень древнєкитайських духовних та   літературних пам`ятників.

Путь к Заоблачным Вратам: Пер. с кит. – М.: Правда, 1989. – 608 с., ил.
Новели, історичні оповіді про благородних героїв – розбійників, повісті про суддів та суди, розповіді про незвичайне – лисів - перевертнів, різних духів та ін. зразки прози різних епох Китаю від І до ХVIIст.

Шицзин: Книга песен и гимнов / Пер. с кит. А. Штукина. – М.: Худ. лит., 1987. – 351 с.
Один з найдревніших китайських літературних пам’ятників містить оди, пісні, культові гімни XII – V ст. до н.е. Твори зібрані Конфуцієм в одну збірку склали поетичний літопис Китаю.

Щуцкий, Ю. К. Китайская классическая  «Книга перемен»: 2-е изд. испр. и доп. – М.: Наука, 1993. – 606с.: ил.
Видатний пам’ятник китайської і світової культури та філософської думки, в особливих символах та знаках містить таємниці всесвіту.

Проза та поезія Китаю

Ло Гуаньчжунь. Фэн Мэнлун. Роман / Пер. с кит. В. Панасюка. – М.: Худ. лит., 1983. – 440с., ил.
Це перший і найбільш  значний роман про чари і чудеса дуже популярний в народі.

Проделки Праздного Дракона: Двадцать пять повестей XVI - XVII веков / Пер с кит. Д. Воскресенского. – М.: Худ. лит., 1989. – 719 с.
Героїчні, чарівні, любовні повісті народних оповідачів в літературній обробці.

Светлый источник. Средневековая поэзия Китая. – М.: Правда, 1989. – 480 с.
В збірку ввійшли кращі зразки любовної, громадянської, пейзажної лірики Китаю, Кореї, В`єтнаму.

Цзи Юнь. Записки из хижины “Великое в малом”. – СПб.: Северо - Запад Пресс, 2003. – 496 с., илл. Книга описує драматичні події вторгнення на територію Китаю маньчжурських загарбників у XVII ст.

Ши Юй-кунь. Трое храбрых, пятеро справедливых: Роман, /Пер. с кит.. – М .: Гудьял - Пресс, 2000. – 416с., илл. Авантюрно – героїчний роман дуже нагадує “Трьох мушкетерів” О. Дюма, розповідає про справедливого Бао -Гуна, суддю та заступника знедолених.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ