Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою МСМБ було приємним, цікавим та корисним для вас. Будь ласка, допоможіть нам зробити бібліотеку ще краще, дайте відповідь на декілька питань.
Останнє оновлення: 23.08.2019 р.

Мистецький спалах великих художників!!

 

 
 

Колекція „Великі художники”: в 50 тт. [Текст]. Т.15: Ісаак Левитан; - К: ЗАТ „Комсомольська правда – Україна”, 2010. – 48 с.: іл.

Всесвітньо відому славу в усі часи розвитку історії здобували велетні російського образотворчого мистецтва.

Тим, хто знає і любить творчість Левитана, знайоме відчуття зачарованості, що виникає щоразу, коли зупиняєшся біля його картин і затамовуєш подих від захоплення. В його картинах – жива душа російської природи, вони пронизані любов’ю, забарвлені поетичним настроєм та сумом. Складна доля знаменитого російського художника, його творчий шлях та історія успіху не залишають нікого байдужим.

 
 

 

 

 

 
 

 

 

 
 

 

 

 

 
 

Колекція „Великі художники”: в 50 тт. [Текст]. Т.20: Ілля Рєпін; - К: ЗАТ „Комсомольська правда – Україна”, 2010. – 48 с.: іл.

Майже ніхто з російських художників, окрім Карла Брюллова, не зміг спромогтися на таку прижиттєву славу, як Ілля Рєпін. Сучасники захоплювались його «живими» портретами і багатопредметними жанровими композиціями, аристократичною манерою писання, а в соціальному плані – вмінням відтворювати найбільш актуальні проблеми російського життя. Побут і творчість майстра оточують міфи та легенди, що створені як шанувальниками його таланту, так і критиками. Був і «замах на життя» улюбленої картини, і обіцянки різноманітних подарунків як від російського царя, так і від секретаря компартії.

 
 

 

 

 
 

 

 

 
 

 

 

 

 
 

Колекція „Великі художники”: в 50 тт. [Текст]. Т.22: Олексій Саврасов; - К: ЗАТ „Комсомольська правда – Україна”, 2010. – 48 с.: іл.

Олексій Саврасов – видатний пейзажист, засновник «символістського» пейзажного настрою» в російському живописі, художник з великим творчим потенціалом і трагічною долею. Ім’я Олексія Саврасова стоїть у витоків національного пейзажу. На полотні він закарбовано красу і поезію природи Росії, що пронизано неземним світлом, зробивши її символом народу («Пейзаж с дорогой», «Грачи прилетели», «Вечер», «Рыбаки на Волге», «Зимняя дорога» та ін.).

 
 

 

 

 
 

 

 

 
 

 

 

 

 
 

Колекція „Великі художники”: в 50 тт. [Текст]. Т.2: Айвазовский; - К: ЗАТ „Комсомольська правда – Україна”, 2010. – 48 с.: іл.

Російський живописець-мариніст Іван Костянтинович Айвазовський не може не зачаровувати глядачів чудовими морськими пейзажами. Його картинам, на яких найчастіше зображені кораблі, що змагаються з високими морськими хвилями, притаманна емоційна піднесеність, тяжіння до героїки та романтичного пафосу. За своє життя митець створив більше шести тисяч полотен. Відчуття виключної краси морської стихії вирізняє творчість майстра і виділяє його мистецтво з усього, що було створено в XIX столітті в області мариністичного живопису: «Берег моря», «Штиль», «Кораблекрушение», «Девятый вал» та ін.

 
 

 

 

 
 

 

 

 
 

 

 

 

 
 

Колекція „Великі художники”: в 50 т. [Текст]. Т.5: Архип Куїнджі; - К: ЗАТ „Комсомольська правда – Україна”, 2010. – 48 с.: іл.

Архип Куїнджі вирізнявся серед більшості художників вмілим світосприйняттям і відображенням його на своїх полотнах. Картини його зачаровують і хвилюють, відтворюючи те виняткове та унікальне, що так приваблює глядача в природі. Життя А.Куїнджі було просте. В пам’яті людей художник залишився людиною гарячковою, з буйним темпераментом, але добрим, щирим і надзвичайно розумним. Сповнений високого душевного благородства, перебуваючи в постійному пошуку добра і краси, Куїнджі був повністю відданим безкорисливому служінню мистецтву. Пейзажні картини багаті українськими сюжетами: «Вечер на Украине», «Лунная ночь на Днепре», «Ай-Петри. Крым», «Украинская ночь» та ін.

 
 

 

 

 
 

 

 

 
 

 

 

 

 
 

Колекція „Великі художники”: в 50 тт. [Текст]. Т.30: Віктор Васнецов; - К: ЗАТ „Комсомольська правда – Україна”, 2011. – 48 с.: іл.

Засновник особливого «руського» стилю» всередині загальноєвропейського символізму і модерну Віктор Михайлович Васнецов. Він перетворив історичний жанр в казку, поєднавши мотиви середньовіччя з хвилюючою атмосферою поетичної легенди. Саме казки стали найпопулярнішими темами великих мистецьких полотен: «Аленушка», «Витязь на распутье», «Кащей Бессмертный», «Спящая царевна». Творчість художника відіграла важливу роль в еволюції вітчизняного образотворчого мистецтва від епохи передвижництва до стилю модерн.

 
 

 

 

 
 

 

 

 
 

 

 

 

 
 

Колекція „Великі художники”: в 50 т. [Текст]. Т.29: Микола Реріх; - К: ЗАТ „Комсомольська правда – Україна”, 2011. – 48 с.: іл.

Творчість Миколи Реріха – унікальне явище в історії російського та світового мистецтва. Його полотна зачаровують своєрідністю тем та сюжетів, їх поетичністю, глибоким символізмом. Яскраве життя Реріха схоже на дивовижну легенду. Такими є його картини. Величність у своїй простоті і яскравості, симфонія кольорів – все це у такому могутньому звучанні, що серце тремтить від хвилювання: «Ростов Великий», «Славяне на Днепре», «Микула Селянинович», «Небесный бой», «Святой Сергий Радонежский», «Путь в Камбалу» та ін. Художня спадщина його величезна. Це картини, ескізи декорацій. Малюнки зберігаються в музеях і приватних колекціях багатьох країн світу. Ним створено більше семи тисяч полотен. Він здобув популярність не тільки як художник, а і як філософ-гуманіст, вчений-археолог та етнограф, історик культури, мандрівник, громадський діяч, педагог.

 
 

 

 

 
 

 

 

 
 

 

 

 

Всі запропоновані видання є частиною фондів нашої бібліотеки і ви можете їх отримати, відвідавши нас за адресаю: вул. Л.Толстого, 49, тел.: 288-30-12.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Допоможіть молодіжній бібліотеці

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці - Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки): (044) 288-23-36

ВГОРУ