Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Голодомор на Україні 1932-1933 років

Поділіться цією сторінкою:

Продовжуємо поповнювати віртуальну виставку новими книгами до Дня пам`яті жертв голодоморів, який буде вшановуватись 27 листопада 2010 року.

З цих книг ви дізнаєтеся про причини, перебіг і наслідки найстрашнішої трагедії в історії українського народу ХХ століття – Голодомору 1932-1933 років.


Міжнародний благодійний фонд "Україна", Державний архів Луганської області, Управління СБУ в Луганській області.

Голодомор на Луганщині 1932-1933 рр. [Текст] : Науково-документальне видання / Під заг. ред. та вст. ст. М.Старовойтова. – К.: ВД "Стилос", 2008. – 288 с. : фотоіл.

Мовою документів книга відтворює жахливі картини найтрагічнішої події в історії України – Голодомору 1932-1933 років. На сторрінках вміщено матеріали викривного характеру, що впродовж десятиліть становили державну таємницю, відводили руку покарання від справжніх винуватців геноциду українського народу. Цей збірник – данина світлої пам`яті тисяч невинних жертв Голодомору.


Борисенко Валентина Кирилівна.

Свіча пам'яті: Усна історія про геноцид українців у 1932-1933 роках [Текст]/ Борисенко, Валентина Кирилівна; Вст. ст. К.Ющенко. – К.: ВД "Стилос", 2007. – 288 с.: фотоіл.

У книзі на основі матеріалів усної історії розкривається глибина трагедії українського народу під час Голодомору-геноциду у 1932-1933 роках. Усні свідчення неспростовно доводять, що акція геноциду українських селян була чітко спланованою більшовицькою владою Кремля.


Український інститут національної пам'яті.

Голодомор: Геноцид українського народу 1932-1933 [Текст] / Авт.-упоряд.: В.Верстюк, В.Тиліщак, І.Юхновський. – К. : Вид-во ім. Олени Теліги, 2008. – 25 с. : фотоіл.

Брошура у стислій формі розповідає про головні причини найжахливішої за масштабом та перебігом подій трагедії, яку пережив 1932-1933 рр. український народ. Автори розкривають тло трагедії, наголошують на її штучності. Вони аргументовано доводять, що творцями Голодомору була верхівка комуністичної партії на чолі з Й. Сталіним. У центрі авторської уваги пошук відповіді на питання, чому терор голодом був спрямований проти України.

Брошура написана на основі детального вивчення історіографії проблеми, в ній широко використано документальні матеріали, свідчення очевидців. 


Міжнародний благодійний фонд "Україна 3000".

Голод в Україні: Вибрані статті [Текст] / Упоряд. і передм. Н.Дюк; Вст. ст. К.Ющенко; Худож. Я.Гніздовський. – 2-е вид., доп. – Луцьк : ВМА "Терен", 2006. – 164 с.: фотоіл.

Штучний голод 1932-1933 років, запроваджений верхівкою комуністичного тоталітарного режиму в Україні, був моторошним знаряддям знищення мільйонів українців. Ця книга містить збірку статей, котрі допоможуть описати й пояснити страшну трагедію тим, хто живе на цій багатостраждальній землі сьогодні.


Служба безпеки України, Міжнародний благодійний фонд "Україна 3000".

Розсекречена пам'ять [Текст] = Unclassified memory: Holodomor 1932-1933 in Ukraine in the documents of GPU-NKVD : Голодомор 1932-1933 років в Україні в документах ГПУ - НКВД / Упоряд. В.Борисенко, В.Даниленко, С.Кокін, О.Стасюк, Ю.Шаповал; Вст. сл. В.Наливайченка. – К. : ВД "Стилос", 2007. – 604 с. : фотоіл.

У виданні представлено документи радянських органів державної безпеки – Державного політичного управління (ДПУ) та Народного комісаріату внутрішніх справ (НКВС), що містять додаткову архівну інформацію про причини, перебіг і наслідки найстрашнішої трагедії в історії українського народу ХХ століття – Голодомору 1932-1933 років. Документи розповідають про здійснення органами держбезпеки масових політичних репресій, у тому числі й з метою приховування правди про Голодомор. Майже 70 років ці документи зберігались під грифами секретності і були недоступними для дослідників. 


Голодомор [Текст] : Дві п'єси / Упоряд. і авт. вст. ст. Л.Залеська Онишкевич. – К.: Смолоскип, 2008. – 112 с.: фотоіл.

До цієї збірки ввійшли дві п`єси: одна – авторства очевидця Голодомору, Сергія Кокота-Ледянського, написана ще в Україні 1942 року; друга – Богдана Бойчука, створена 1962 року в Америці. Хоча тему голодомору в нашій літературі не раз знаходимо в поезії та прозі, у драмі – це ще й досі рідкісний вислів. Та він є. Колись уважали, що театральні постанови потрібні для єднання громади, зокрема після великих історичних чи інших потрясінь. Ці повищі п`єси можуть допомогти українцям визнати минуле, яким болючим воно не було б, та йти до майбутнього без ненависті, проте з пам`яттю про втрати.


Міжнародний благодійний фонд "Україна 3000".

Рафаель Лемкін: Радянський геноцид в Україні [Текст] = Raphael Lemkin: Soviet genocide in Ukraine. Article in 28 Languages : Стаття 28 мовами / Ред. і вст. ст. Р.Сербина; Упоряд. О.Стасюк. – К. : Майстерня книги, 2009. – 208 с.: фотоіл.

Це перша публікація шістьма офіційними мовами ООН та 22 іншими мовами знаменитої доповіді Рафаеля Лемкіна про геноцид української нації, що вчинив комуністичний режим. Книжку відкриває Слово Президента України Віктора Ющенка. До статті доданий історичний вступ професора Романа Сербина та фотографія професора Рафаеля Лемкіна в товаристві ключових дипломатів ООН, які активно підтримали проект Конвенції про Геноцид.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ