Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

«Три складові українського буття»

Поділіться цією сторінкою:

Віртуальна виставка видань по вихованню поваги до державних символів України

Шановні користувачі!

Розбудова держави завжди була справою складною і відповідальною. Її неможливо здійснювати без міцного духовного підгрунття. Шанобливе ставлення до державних символів, виховання патріотичних почуттів і гордості за власну країну є крихітною але дуже важливою сходинкою в закладенні духовних основ державності.

З метою виховання у молоді поваги та патріотичних почуттів до державних символів України , бібліотека презентує віртуальну виставку матеріалів, присвячених  історії їх розвитку та запровадження на терені української державності.

На всіх адміністративних будівлях Києва вже встановлено Державні Прапори України

„Ми не обмежимося лише встановленням Державних Прапорів. Це тільки перші кроки, складова комплексної щоденної роботи з виховання поваги до національних символів, української мови, вітчизняної історії та культури"

Сергій Рудик.

Від народних символів - до символів держави

Українські символи.; - К.: Редакція часопису „Народознавство”, 1994.- 140с.
Книга висвітлює українську систему символічного відображення світу.

Грушевський М. На порозі Нової України: гадки і мрії.-К.:Наук.думка,1991.- 121с. Збірка статей і промов українського вченого і державного діяча М. Грушевського, написаних і виголошених протягом 1917-1918р.р. Автор окреслює напрями розвитку всіх сфер життя Нової України, характеризує її державні символи.

Словник символів культури України/ Переяслав-Хмельницький державний педагогічний інститут ім. Г.С. Сковороди; За заг. ред. В.П. Коцура, О.І. Потапенка, М.К. Дмитренка. - 2-ге вид., доп. і випр. – К.: Міленіум, 2002. - 260 с. У словнику подано інформацію про найважливіші наукові, філософські, художні, міфологічно-релігійні,побутові символи українців.

Братко - Кутинський О. Феномен України. К.: Газета “Вечірній Київ”, Українська Академія оригінальних ідей, 1996. – 304с. На багатому  фактичному  матеріалі, автор показує  незвичайність, унікальність землі, на якій розташовані наша держава. В додатках розміщено мапи, малюнки, різновиди тризуба, хреста, знаків трійці на гербах гетьманів, дохристиянських символіки на писанках, гуцульських свічниках - трійцях.

Сергійчик В. І.Доля української суверенної символіки. - К.: Знання, 1990.-48с. Автор розповідає про походження української національної символіки: прапорів, бунчуків, гербів та тризуба.

Костомаров М. І. “Закон божий”( книга буття українського народу). - К.: Либідь ,1991.- 40с. Книга подає драматичний розвиток історії українського народу, доповнена документами Кирило-Мефодіївського братства.

“В ньому синь небес, золото хлібів”

23 серпня – День Державного Прапора України 23 серпня 2004 року Президент України Леонід Кучма своїм Указом № 987/2004 встановив в Україні День Державного Прапора України, який і по сьогодні відзначається щорічно 23 серпня.

Під рідним знаменом Український народ утвердив віковічну мрію про державність, соборність і самостійність.

Наш прапор – це символ свободи і незалежності, слави і відродження України, «його маємо берегти і шанувати як найвищу національну святиню».«З ним ішли у бій, за нього віддавали життя. Благородні синій і жовтий кольори неба і пшениці символізують велику працю наших людей від сходу до заходу України й з півночі до півдня" ( В.Ющенко)

„Доручення Президента України Віктора ЮЩЕНКА щодо встановлення Державного Прапора України на всіх адміністративних будівлях Києва буде виконано вчасно і у повному обсязі. Про це сьогодні заявив заступник міського голови Сергій РУДИК під час спільної наради керівників районів, профільних підрозділів КМДА, комунальних підприємств та установ освіти столиці.

Першим кроком стане заміна найближчим часом Державного Прапору на Майдані Незалежності. Полотнище розмірами 2,75 на 5 метрів буде замінено на нове, майже вдвічі більше: 3,2 на 6,4 метри.

Наступним етапом стане встановлення Державного Прапора України на всіх адміністративних будівлях м. Києва.

Оскільки спеціального закону про державну символіку в Україні не існує (її використання регулюється постановою Президії Верховної Ради УРСР ухваленою у 1956 року), фахівцями міськадміністрації були розроблені та оголошені на нараді методичні рекомендації щодо встановлення Державного Прапора .

Також під час наради було висунуто пропозицію щодо створення спеціального дорадчого органу при КМДА, який би відповідав за використання державної та місцевої символіки в Києві.”

Клейноди України (з історії державної і національної символіки).Комплект із 33-х кольорових художніх листівок.К.: Абрис, 1991. Серія листівок, що подається, найповніше відтворює історію становлення нашої державної символіки.

Хорошевський А. Ю. 100 знаменитых символов Украины. - Х.: Фолио, 2007.-511с. Книга пропонує інформацію про людей, про події, предмети і явища , що стали символами України. Іронічний тон книги, альтернативні сприйняття не стали нам на заваді до включення книги в матеріали виставки. Ми можемо не розділяти деякі погляди автора, але зобов’язані представляти інформацію об’єктивно.

Національна символіка. - К.: Радянська Україна, 1991.-48с.

Кравченко В. Синьо-жовтий прапор над Києвом 1 травня 1966 року. – К.: Смолоскип, 2004,-56с. Про встановлення відважними киянами Москаленко Г. Та Куксою В. Синьо – жовтого прапора над КНЕУ в 1966 році.

Сергійчик В.Символіка суверенності–синьо-жовта. - К.: ПБП “Фотовідеосервіс”,1993.-80с. Висвітлюється історія української національної символіки та боротьби за її утвердження в Україні наприкінці 80-х  -на початку 90-х років

Донцов Д. Історія розвитку української державної ідеї.- К.: Знання, 1991.- 48с.Про розвиток української державності від Галицько-Волинського князівства до ХХ ст.

Державний гімн України.

Державний Гімн України. Нотне видання .Для мішаного хору в супроводі фортепіано. Клавір. - К.: Музична Україна, 2003.- 8с.

Закон України про державний Гімн України.

Титульна перша сторінка

Ноти

Ноти

Ноти

Автори

Державний герб України.

 

Панченко В.О.Соборний Герб України. – К.:ПБП “Фотовідеосервіс”, 1993. – 48с. Подано чіткі описи та аналіз старовинних гербів історичних земель та регіонів України, а також національного символу нашого народу – тризуба.

Сергієнко П.П. Соборна Україна: від ідеї до життя. – К.: Знання ,  1993.-  64с.Аналізується зміст поняття “соборність”.Простежується розвиток ідеї соборності на різних історичних етапах.. Розглядаються шляхи розбудови соборної України у сучасних умова.

Соборність України: поняття, ідея і реальність.-К.: ПБП „Фотовідеосервіс”, 1993.- 80с.Розвиток ідеї Соборності в українській суспільно-політичній думці.

Панченко В. Міські та містечкові герби України. – К.: Вид. Центр “Просвіта”, 2000.- 204с. Своєрідна енциклопедія минулого українських міст у символах. Представлено 465 гербів поселень усіх регіонів України.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ