Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою МСМБ було приємним, цікавим та корисним для вас. Будь ласка, допоможіть нам зробити бібліотеку ще краще, дайте відповідь на декілька питань.
Останнє оновлення: 23.08.2019 р.

Нові надходження

Віртуальна виставка літератури.

Значно поповнено бібліотечний фонд літературою різних напрямів знань як галузевих (права, економічних наук, історичних тощо), так і художньої літератури. Серед художніх творів бестселери, книги номінантів і лауреатів міжнародних і вітчизняних премій. Популярні автори, творами яких захоплюються наші читачі, – Б.Акунін, О.Мариніна, П.Дашкова та інш.

Суттево збільшився фонд літературною класикою та творами сучасної української літератури. Серед них авори, які здобули широку популірність в Україні,- Ю.Андрухович, О.Забужко, І.Роздобудько, С.Жадан, М.Матіос, А.Курков, Р.Іваничук та інш.

За отримані кошти закуплено ексклюзивні, дуже коштовні, прекрасно ілюстровані книги: „Україна: хронологія розвтику”, „Українська дипломатична енциклопедія” в 2-х томах.

Читачі, перегортаючи сторінки таких книг, отримають справжню естетичну насолоду та збагатять свої знання.

Художня література

Андрухович Ю. І.
Таємниця. Замість роману / Худож.-оформлювач І. В. Осипов; Фото на обкладинці Сузанни Шлеєр. — Харків: Фоліо, 2007. — 478 с. — (Література).
Юрій Андрухович (нар. 1960 р.) — поет, прозаїк, есеїст, перекладач, ініціатор і учасник багатьох літературно-артистичних перформенсів, з 1990 року — Патріарх Бу-Ба-Бу, автор чотирьох романів і п'яти поетичних збірок (кожна з яких була по-своєму першою), а також незліченної кількості есеїв, перекладів, кількох випадкових кіносценаріїв, однієї зовсім неочікуваної п'єси та однієї довго очікуваної авторської антології.
Під час річного перебування в Берліні у 2005—2006 роках задумав і почав писати роман, про який відомо тільки те, що він був нібито знищений самим автором. Причиною для такого рішення начебто стала «Таємниця» — книжка, яку ви зараз тримаєте в руках. Робота над розшифровуванням і переписуванням реальних розмов автора із загадковим німецьким журналістом настільки поглинула й захопила, що Андрухович вирішив зосередитися виключно і цілковито на цьому «замість-романі» і вважати його найголовнішою — станом на сьогодні — своєю книжкою.

Українка Л.
Вірші. Драматичні поеми / Худож.-оформлювач І. В. Осіпов. — Харків: Фоліо, 2008. — 351 с. — (Укр. класика).
До видання увійшли вибрані вірші, поеми та драматичні твори Лесі Українки (справжнє ім'я Лариса Петрівна Косач, 1871 — 1913) — геніальної поетеси і драматурга, чиї твори стали класикою української літератури. За словами М.Стельмаха, «колискою самобутньої поезії й драматургії Лесі Українки були зелені низинні ліси Волині, розвоєм поезії і драматургії Лесі Українки стала вся наша планета сподівань, бо до верхів'я людського духу сягнуло нетлінне слово творця!»

Нечуй-Левицький І. С.
Запорожці / Худож.-оформлювач І. В. Осипов. — Харків: Фоліо, 2007.— 319 с— (Українська класика).
У творчій спадщині Івана Нечуя-Левицького (1838—1918) значне місце посідають історичні твори. Славному героїчному минулому українського народу присвячено романтичну казку «Запорожці», хвилюючу повість про вільну козацьку державу — Запорозьку Січ. Письменник переносить Січ у зачарований казковий світ під дніпровськими порогами, звеличує січове козацьке лицарство, що навічно залишилося у пам'яті народній. У романі «Гетьман Іван Виговський» відтворено один з найдраматичніших періодів в історії України за часів після смерті Богдана Хмельницького. Герой роману Іван Виговський, безсумнівно, особистість складна і неоднозначна. Вболіваючи за долю України, він все ж таки свої особисті амбіції ставив вище інтересів держави, і, зрештою, влада для нього стала дорожчою за Батьківщину...

Зюскинд П.
Голубка. Три истории и одно наблюдение:  Повесть,  рассказы / Пер.  с  нем. Э. Венгеровой. — СПб.: Издательский Дом «Азбука-классика», 2007. — 160 с.
У цій книзі Патрика Зюскінда, відомого в усьому світі автора роману «Парфюмер», публікуються його повість «Голубка» і оповідання. Письменник розкривається тут як надзвичайний новеліст, тонкий психолог, людина, яка наділена почуттям гумору та  рідкісною фантазією...

Украинская фэнтези-2008 / Худож.-оформитель И.В.Осипов.— Харьков: Фолио, 2007. — 444с.
Любителі фентезі і фантастики, ця книга для вас! Вона  пропонує зустріч з надзвичайними героями в загадкович світах, де відбувається те, в що важко повірити і навіть уявити собі, але що неодмінно дає можливість прочинити завісу таємничого і недосяжного. Що може бути більш цікавим і захоплюючим? А значить, це варто прочитати.
В збірник ввійшли твори визнаних майстрів фентезі — Генрі Лайона Олді, Марини и Сергія Дяченків, Олексія Корепанова і Володимира Васильєва, авторів відомих і популярних не тільки в Україні, але і за її межами.

Флобер Г. Пані Боварі; Проста душа / Пер. з фр. Миколи Лукаша та Михайла Гайдая; Передмова Д. С. Наливайка; Примітки Б. Б. Буніч-Ремізова; Худож.-ілюстратор Л. Д. Киркач; Ху-дож.-оформлювачі Б. П. Бублик, С. І. Правдюк. — Харків: Фоліо, 2005. — 399 с. — (Б-ка світ. літ.).
Роман Флобера «Пані Боварі» (1856) є важливою віхою на шляхах розвитку французької і   європейської  літератури. Цим романом  започаткувався новий тип художньої   прози, суттєво відмінний від прози  попередніх епох. Роман відноситься  до реалістичної літератури, але   водночас він дав імпульси іншим літературним напрямам і течіям другої   половини XIX століття.
В романі   Флобер дотримувався «об'єктивного  методу», головною ознакою якого є усунення прямої авторської  присутності в творі, тобто різнорідних відступів, коментарів, оцінок   зображуваного, емоційних сплесків і   т.д. Вперше в цьому романі широко  використовується невласне пряма  мова, яка набуде великого поширення  в літературі XX століття.

Українська байка /Худож.-оформлювач А.С.Ленчик. –Харків: Фоліо, 2007. - 317 с.- (Укр. класика). Українська байка в її кращих зразках – у творчості Г.Сковороди, П.Гулака-Артемовського, Є.Гребінки, Л.Глібова, М.Старицького, Б.Грінченка – успішно розвивалась завдяки органічним зв’язкам з фольклорними традиціями.
Овіяні народною мудрістю, байки українських письменників в алегоричних образах засуджували несправедливість судей, зажерливість та хабарництво чиновників, необмежену панську сваволю, із співчуттям зображували безправне становище бідняків, їх мрії і надії на краще життя, вихваляли кмітливість і дотепну вдачу українського народу.  В цьому  їх сила і незгасна, невмируща життєвість. 

Поэты русского рока: Б. Гребенщиков, А. Гуницкий, А.Романов, М. Леонидов, Э. Шклярский, А. Васильев. — СПб.: Азбука-классика, 2004. — 448 с. 15В1Г 5-352-00996-3
Антологія вітчизняної рок-поезії в десяти томах — перша  масштабна спроба опублікувати тексти всіх значних авторів російського року від радянських часів до наших днів. Кажен том супроводжується короткими біографіями авторів.
Видання дозволяє  прослідкувати еволюцію вітчизняного рок-слова і буде цікаво як прихильникам рок-музики, так і любителям сучасної поезії.
Під обкладинкою цього тому зібрані вірші представників «ленінградської школи» — Бориса Гребенщикова, Анатолія «Джорджа» Гуницького, Андрія «Дюши» Романова, Максима Леонідова, Эдмунда Шклярського, Олександра Васильєва.

Галузева література

Трудове право України: Академічний курс: Підруч. для студ. вищ. навч. Т78   закл. /П. Д. Пилипенко, В. Я. Вурак, 3. Я. Козак таін.; Заред. П. Д. Пили-пенка. — 3-тєвид., перероб. ідоп. —К.: Видавничий Дім «Ін Юре», 2007.— 536 с.
У підручнику на основі чинного трудового законодавства та практики його застосування розкриваються основні інститути сучасного трудового права України. Буде корисним для студентів, аспірантів, викладачів вищих навчальних закладів, працівників юридичної і кадрової служби, профспілкових працівників та усіх, хто цікавиться трудовим правом.

Погорілко В. Ф.  Федоренко В. Л. Конституційне право України. Академічний курс: Підруч.: У 2 т. - Т. 1 / За ред. В. Ф. Погорілка. — К.: ТОВ «Видавництво «Юридична думка», 2006. — 544 с.
У цьому томі академічного курсу висвітлюються питання загальної теорії конституційного права, насамперед визначення поняття конституційного права України як галузі права, юридичної науки і навчальної дисципліни; предмета, методу цієї галузі права та історії конституційного права як галузі науки і навчальної дисципліни.
Основна увага приділяється питанням системи, джерел конституційного права, насамперед Конституції України, а також конституційно-правовим відносинам. Уперше висвітлюються питання функцій конституційного права та конституційно-правової відповідальності.
Розраховано на студентів, курсантів, аспірантів та викладачів конституційного права.
Житлове законодавство України. — К.: Істина, 2007. — 320 с. У книзі зібрані найважливіші нормативно-правові акти з питань житлових відносин, в тому числі Житловий кодекс, а також офіційні документи, прийняті відповідними державними органами на його виконання.

Облік і аудит у банках: Підручник / А. М. Герасимович 0 16 Л. М. Кіндрацька, Т. В. Кривов'яз та ін.; За заг. ред. проф А. М. Герасимовича. Вид. 2-ге, без змін. — К.: КНЕУ, 2006 — 536 с. Підручник підготовлено відповідно до типової програми для бакалаври спеціальності «Банківська справа».
Окремі теми присвячені організації та методиці обліку власного капі талу, основних засобів та нематеріальних активів і матеріалів, а також роз рахункових, кредитних, валютних, депозитних, інвестиційних і касових one рацій, обліку доходів, витрат, фінансових результатів та складанню звіт пості, організації внутрішнього аудиту банків. Для студентів економічних спеціальностей усіх рівнів акредитації, еко номістів, бухгалтерів-практиків, що здійснюють облік банківської діяльності.
Зелинский С.Э.

Windows Vista /Худож.-оформитель И. В. Осипов. — Харьков: Фолио, 2007. — 410 с. — (Учебный курс). Windows Vista — нова операційна система від компанії Microsoft, яка  оснащена найбільш передовими технологіями та розширеною функціональністю. Перелік  нововведень має більше 100 позицій. Це і заново створений  графічний інтерфейс Aєro, і поновлена програмна оболонка з покращеними можливостями в організації робочого простору і пошуку файлів, і  перероблені підсистеми, і бокова панель, на якій можна размістити чисельну кількість міні-додатків, і покращені можливості для запису компакт-дисків і DVD, і розроблені тільки для Windows Vista два нові продукти: Internet Explorer 7.0 и Windows Media Player 11. Крім того, користувачам тепер доступні так звані Центри,які забезпечують рішення практично  всіх повсякденних завдань, а також багато прикладных програм, які дозволяють структурувати задачі, що вирішуються, і керувати  даними різних форматів і типів.
Вивчивши  запропоновану книгу, читач зможе легко перейти до раоботи в новій операційній системі і швидко оволодіти її функціональними і технологічними можливостями.

Антонович Є.А., Удріс І.М. Українське мистецтвознавство кінця XIX — початку XX століття: національне образотворче мистецтво в працях учених київської школи: Монографія / За ред. проф. Є.А. Антоновича. — К.: Альтерпрес, 2007. — 272 с. : іл.
У монографічному дослідженні розглядаються особливості розвитку наукового мистецтвознавства в Україні у зазначений період. На основі аналізу праць вітчизняних науковців кінця XIX — початку XX століття простежується процес формування концепції історії національного мистецтва в українському мистецтвознавстві часів становлення науки. Для студентів мистецьких, педагогічних і гуманітарних факультетів інститутів, університетів, академій, а також для викладачів, аспірантів, докторантів та всіх, кого цікавлять проблеми розвитку українського мистецтвознавства.

Шаров, І.Ф.
Вчені України: 100 видатних імен.-К.: АртЕк, 2006 – 488 с. Книга кандидата історичних наук, народного депутата України  Ігоря Шарова репрезентує сто видатних вчених України, які є  
гордістю, славою, духовним надбанням нації.  використовується невласне пряма  мова, яка набуде великого поширення  в літературі XX століття.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Допоможіть молодіжній бібліотеці

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці - Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки): (044) 288-23-36

ВГОРУ